Прави напук - как да противодействам?

  • 14 955
  • 98
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 805
florin4eto, аз бих се бръкнала за някой лев отгоре ток и да затопля стаята, отколкото да му забраня да вилнее голо на детето. Колко да продължи - 30-40-60 мин, не повече...та това му е радостта от живота на тази възраст все пак. А и защо да си нанасяш излишен стрес, като си бременна...
Месечинке, аз лично, бих измила подметките въпросните пантофи, докато малкия го къпят (или някой друг, ако ти къпеш) и след това с леко сърце бих го оставила да прави, каквото ще по чаршафите - обзалагам се, че ще му втръсне след една седмица (нали вече ще е "разрешено"). Не че нещо, но според мен са още малки на тази възраст за някакво строго възпитание и налагане на родителска воля...За мен, до 3г е просто ограничаване на демиджа, а то така и така ще си прави каквото иска - просто в единия случай ще е с истерии, в другия - не. Simple Smile
Сподели после, ако се справиш някак със ситуацията, че и моя го пердаши бебешкия пубертет...   bouquet

# 31
  • Мнения: 1 897
Синът ми също скача с пантофите по леглото,но това ми е най-малкия проблем в момента. Cry До като не се роди бебето се понасяше някак,но сега е ужас.Игнора при нас не действа,защото ако не му обръщаш внимание,крещи като истеричен.Не мисля,че по някъв начин го ощетяваме с внимание,но той иска всичкото пък да е за него,което няма как да стане.

Обяснявам с добро,прегръщам,целувам и като виждам,че не става и шамари раздавам.Не,че това помага,но понякога искам да си изкарам яда.Слага салфетки в прането.Знае,че преди да пусна пералната проверявам всичко и сега я изключва,чака я да се отвори и слага салфетките - не една или две ooooh!Какво да правя не знам Tired.Не мога да стоя до пералната нон стоп.Няколко пъти слага надути балони във фурната докато се готви.Забраних да се купуват балони.Сега понеже нищо друго не пука и не му е интересно,та с това приключи.Но все измисля глупост след глупост.

Опитвам се да му разрешавам много неща,но вече ми идва в повече.Отчаяна съм.

# 32
  • Мнения: 1 262
Дълго време подминавах темата, защото мислех, че става въпрос за по-голямо дете. Моето вече е на 3 години и положението е малко по-добре, поне разбира като му се обясни. Но и сега прави разни неща напук. Ами, не им обръщам внимание. Оставям го да прави, каквото поиска. Вкъщи всичко е с главата надолу и вече не ми прави впечатление.  Laughing Ще порасне, ще се оправи. Не съм от хората, които хабят нерви напразно, не могат да ме нервират толкова дребни неща и не им обръщам внимание. В нас е голяма свободия - всеки прави, каквото иска.  Laughing Важното е да има мир и спокойствие. Гледам, че и детето е по-спокойно като не му се налагат безсмислени ограничения.  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 438
Избирай си битките! Нека,когато си мерите инатите да е за нещо което е наистина важно,иначе само го тренираш и задобрява Mr. GreenВ тази възраст искат да видят до къде могат да стигнат и се пробват да се налагат.Ако истерясаш и се разкрещиш,не печелиш-това си е проява на слабост и диваненцата много добре го разбират.Побеждава се с добре обмислени мерки и хладнокръвно отношение Simple Smile
 И да знаеш,че така или иначе след време детето ще победи в тая война-така и трябва да е.Номераът е да устискаме поне до като вече могат да вземат решения,които не са основани на идеята просто да ти прави на пук.
Не си сама много сме в тази битка,много сме  smile3514
Много ми харесва този пост, точно така е, изпробва те. Аз не бих ползвала игнор. Ако е нещо, което много те дразни, много трудно ще го игнорираш. Избираш битките и ги започваш. Казваш си днес, ще се учим как да не си хвърляме обувките и търпеливо, напоително, обяснително настояваш. Утре същото, докато се научите. Моят син така блъскаше чиниите след като се нахрани. Отне малко време, но се научи. Аз ползвам и метода на един новозеландски психолог: Моля, казвам, действам. Първо моля учтиво, кое не трябва да се прави, после казвам с по-остър тон, след това бива отстранен от мястото и отива в друга стая да осмисли направеното. Обикновено не стигаме до стаята Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2 352
Единственото, което мога да кажа по темата е "да ти имам проблемите".
Не разбрах обаче кога точно детето си качва обутите в пантофи крачета върху чаршафите. Поне при нас нямам спомен да е имало ситуация без минаване през баня преди лягане и съответно няма пантофки в тази ситуация. А ако е през деня, защо чаршафите трябва да се пазят с цената на излишни нерви и вардене от дву-годишно човече, а не с някакво шалте. Останалото са опити да се дресира дете.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 25 294
Ами просто не се къпем непосредствено преди лягане Laughing Винаги поиграва малко след това, съответно го обувам. Не знам как е при вас, но при нас не е възможно да му кажа "лягай" и той да го изпълни преди да му се е доспало наистина. А ако изчакам да му се доспи и тогава да го къпя или ще го разсъня с банята или толкова ще го вкисна, че ще се скъса от рев през цялото време. Така че за нас си сме открили компромисен вариант - къпем се след вечеря, но не и непосредствено преди сън.

# 36
  • София
  • Мнения: 9 677
Ами просто не се къпем непосредствено преди лягане Laughing Винаги поиграва малко след това, съответно го обувам. Не знам как е при вас, но при нас не е възможно да му кажа "лягай" и той да го изпълни преди да му се е доспало наистина. А ако изчакам да му се доспи и тогава да го къпя или ще го разсъня с банята или толкова ще го вкисна, че ще се скъса от рев през цялото време. Така че за нас си сме открили компромисен вариант - къпем се след вечеря, но не и непосредствено преди сън.

И ние сме така. Доста хора ми се чудят защо не я къпя преди самото лягане, а аз се чудя защо пък трябва непременно да е преди лягане.  Thinking Открих времето, което е най-подходящо за баня при моето дете и се къпем тогава. Докато я къпех педи лягане ревеше много, защото вече й се спеше, или се разсънваше, точно както и ти казваш. Естествено, че ще бъде с пантофи при тази ситуация. И аз й обличам пижамата, след което слагаме пантофите, за да поиграе още. Ако облека пижамата, когато вече й се е доспало, се разсънва. Затова я обличам малко преди времето в което обичайно й се доспива и я пускам да поиграе.
Сега ми хрумва нещо, което би помогнало да не се разиграва сцената с пантофите и чаршафите. Слагай втори чифт чорапи вместо пантофи, когато наближи проблемният момент. С тях и да се катери по леглото, не цапа чаршафите. След като заспи, или преди това ( както си прецениш), събуваш чорапките и си спестяват бурните емоции. Ние имаме едни от "Джъмбо", които купувах точно с идеята да ги ползва вместо пантофи, но тя ги събува и затова минахме на пантофи. Та те са  термо чорапи с гумени пъпчици на стъпалцата - идеални за щуреене у дома.

Последна редакция: нд, 04 яну 2015, 14:14 от pandachina

# 37
  • Мнения: 1 262
Моят се качва с пантофи навсякъде - и по креват, чаршафи, дето му е кеф. Не виждам никакъв проблем.  newsm78

# 38
  • Мнения: 19 339
Смени му пантофите с чорапи, а чаршафите покривай с нещо.
А, сега прочетох, че е преди лягане. Просто нека ходи вкъщи с чорапи и така нито ти, нито той ще се фиксирате върху пантофите.

# 39
  • Мнения: 926
Месечинка ще опиша какво става у нас. Дъщеря ми я кръстиха малкия Маугли, ами защото е дива. Бият се с 5 годишния си брат (отказахме се да ги разтърваваме). Ходи гола, чисто гола у дома, включително след баня, без значение дали е лято или зима. Ходи и боса. През топлите ноемврийски дни се беше съблякла гола до кръста на нивата на село. Не я насилвам да се облича, когато иска - тогава. У дома се катери по мебели, скача от легло на легло. Когато и купим нови ботуши или обувки, първите няколко дни ги носи в леглото, за да спи с тях  Joy. Всичко се израства, само търпение да имаш.

# 40
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Опитвам се да му разрешавам много неща,но вече ми идва в повече.Отчаяна съм.

малко се посмях на твой гръб  Joy
детето ти е като Емил от Льонеберя  Hug
няма лошо, така се създават семейните истории.

сега по същество: пускаш пералнята и излизате на разходка, връщате се като е приключила.
като пуснеш фурната го хващаш да си играеш с него или с нещо да му е заето вниманието.
ако пак ходи на фурната му казваш, че ако продължава и яденето няма да се сготви и ще стоите гладни. един път сервирай сух хляб и чаша вода (за всички, не само за него) и му кажи, че понеже е отварях постоянно печката, яденето не се е сготвило и сега няма нищо за ядене. не му натяквай, не го обвинявай. само съопщи и без повече коментари ядете хляба... да разбере, че от действията му има и последствия.

за пантофите и леглото не мога да дам съвет, защото моето дете се събува, но кани и баща си в леглото и последният ляга с дрехите, с които е бил навън и ме изкарва извън нерви. Twisted Evil
леглото е ново и няма още шалте, но обмислям вариант...
иначе, ако продължава да те дразни скачането с пантофи по леглото - пак същият вариант с последствията.
като скача, му обясняваш, че пантофите са мръсни и сега трябва да смените чаршафите и го хващаш да помага - да махне чаршафа, да изкара от шкафа чист, да го разтвори и т.н.. ако трябва няколко пъти. накрая ще му писне.

# 41
  • Мнения: 2 352
Ами просто не се къпем непосредствено преди лягане Laughing Винаги поиграва малко след това, съответно го обувам. Не знам как е при вас, но при нас не е възможно да му кажа "лягай" и той да го изпълни преди да му се е доспало наистина. А ако изчакам да му се доспи и тогава да го къпя или ще го разсъня с банята или толкова ще го вкисна, че ще се скъса от рев през цялото време. Така че за нас си сме открили компромисен вариант - къпем се след вечеря, но не и непосредствено преди сън.
Месечинка, значи проблемът не е в пантофките на детето и в детето, а в непокритите по подходящ начин легла и откриването им в подходящия момент. Това в случай, че ти е много важно опазването на чаршафите. И е вярно, че си мерите инатите.  Simple Smile Peace

# 42
  • Мнения: 1 262
Аз пък какво да видя сутринта - детето спало с пантофите. Щото през нощта го водих до тоалетна и докато и аз се оправя, то си беше легнало. Та изобщо не съм гледала къде е захвърлил пантофите и на сутринта що да видя - ми те на краката му останали.  Joy

# 43
  • Варна
  • Мнения: 25 294
Твойто спало с пантофите, пък мойто вчера излезе с тях Crazy Облякох му якето, сложихме ръкавиците, шапката, с баща си излязоха и по едно време се връщат, баща му се хили и вика "Браво, бе, браво". Докато се усетя какво съм сътворила Embarassed Joy
И е вярно, че си мерите инатите.  Simple Smile Peace
да, съзнавам го Embarassed

# 44
  • Мнения: 1 897
asyalein,то и на мен сега като чета ми е смешно. Joy

Проблема с фурната засега е решен - няма балони Naughty.Сега,за да не измисли друга дяволия го карам уж той да готви,но само на пусната лампа.Засега действа,ще видя обаче до кога Rolling Eyes.Иначе гладът хич няма да го впечатли.Най- много да го накарам той да чисти фурната следващия път.

А прането го пускам вечер след като се изкъпем и той винаги намира подходящия момент.Вече му казах,че ако продължава така,ще го оставя да си ходи с тези дрехи на градина.Дано и това подейства. Tired

Все си мисля,че го правят,защото искат да са център на внимание.Знаят,че по този начин ще го получат.Нервите обаче със сигурност не помагат,нито на нас,нито на тях.В такива ситуации трябва да се заинтригуват с друго нещо,което със сигурност ще ги впечатли повече.

Общи условия

Активация на акаунт