Не лечима двугодишна, упорита, дневна кашлица!

  • 6 147
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 652
Пиша по повод сухата кашлица на мъжа ми, за която така или иначе вече 2 години не можем да намерим причината. Той е на 35 години, здрав, не боледува често. Описва кашлицата си като чувство за полепнали секрети в гърлото, и чувство за течност която се стича надолу по стените на гърлото и дихателните пътища към носа.
Самото кашляне наподобява кашлица, но е по-скоро като опит на гърлото да изкара нещо навън и да се отърве от чуждото тяло вътре. Има дни през които това изобщо не се проявява, и дни пред които се случва през няколко часа, или пък по цял ден от сутрин до вечер. Самото "кашляне" е на всеки 2 секунди. Ако разговаря, това се проявява през всяка казана дума. Много е неприятно за мъжа ми, и дразнещо за околните.
Посетили сме над 20 специалиста, между които УНГ, вътрешни болести, белодробни специалисти, алерголози, кардиолози. Направени са поредица рентгенови снимки, томографии, оглеждане с камера в гърлото и стомаха, куп кръвни и алергични тестове. Причина до сега не се откри.  Cry
И най-интересното е, че това се случва само през деня. Когато заеме позиция в хоризонтално положение, проблема отшумява на момента. А когато се изправи, ада започва отново.
Изпробвал е какви ли не лекарства (за астма, киселини, кашлица, алергия) и бабешки лекове, но подобрение няма.
Моля, някой ако е имал подобен проблем да сподели. Много съм притеснена за състоянието на мъжа си.

# 1
  • Мнения: 788
Моята е 7-годишна кашлица с недоказан произход. И аз доста лекари обиколих и доста пари похарчих за лечение без диагноза, за съжаление без положителен резултат. Нямам идея какъв съвет да дам.

# 2
  • Мнения: 1 572
Отивате на гастроентеролог. Това е симптоматика на ГЕР. Рефлукс. При някой хора се проявява с киселини, при други с описаната кашлица. Оправя се с диета и лекарство. Не е страшно, само е ужасно дразнещо.
За всеки случай до прегледа да спре цитрусите, пържено, кортофи, газирани напитки....не се сещам другите храни.
Това разбира се е само предположение, не съм лекар..  Peace Аз съм с ГЕР и същата кашлица, влудяващо!

# 3
  • Мнения: 2 208
Да кажа аз как беше при мен. От около две години лекувам фарингит уж. Съхнене на гърлото, усещане за чуждо тяло, непрекъснато преглъщам, присяда ми храната. Ходя на УНГ и лекувам ту фарингит, ту уж от рефлукс на киселини всичко ми било с гъбички до гърлото. Аз му викам  ей човек бе да нямам гуша, той казва не в никакъв случай, не е гуша, отвън нищо няма , ама нищо. Лятото  започна сърцебиене и високо кръвно, световъртежи и какво ли не още. Насочих се към щитовидна  жлеза и познайте, оперирана съм вече трети месец и съм без нея. Толкова увредена , възли навътре от ляво 6 см , от дясно зад хранопровода и тъй отстраниха ми я. Не съм добре с хормоните и с други неща , калций, не ми работят паращитовидните жлези, но проблем с гърло, кашлици нямам за сега. Не се задавям вече. Мина ми фарингита, няма го усещането за чуждо тяло и некомфорта в гърлото, мене чак хранопровода ме болеше, аз си викам , какво ли става, като дишам гърдите ме болят, по-точно хранопровода. В чудо се бях видяла. Съвета ми е ехограф на щитовидна жлеза, ако не му е правена, задължително, няма общо с гърлото. Дано не съм лош пророк, ама то трябва да откриете причината и аз бях започнала да подкашлям, много странно усещане. Ако не кашлям ми минаваше с преглъщане, все преглъщах, за да си облекча състоянието и все ми съхнеше гърлото, то и затова кашлях. Успех на съпруга ти, това от мен като опит Hug

# 4
  • Мнения: 4 500
Мъжа ви приема ли лекарства за високо кръвно?

# 5
  • Мнения: 2 652
Не. Няма високо кръвно. Няма никакви други здравословни проблеми. Нито в минал план. Не боледува често. Само това коварно покашляне го съсипва от 2 години насам.

# 6
  • Мнения: 2 208
не разбрах има ли изследвания или ехограф на щитовидна жлеза newsm78

# 7
  • Мнения: 2 652
Sisitons, има томография на цялата шийна област, но няма ехограф на ЩЖ. Твоя пост ни даде още една идея. Действително не е посещавал ендокринолог, но ще го направи веднага след празниците. Благодаря за съвета! Ще се възползваме.

# 8
  • Мнения: 1 196
Това покашляне щом е от 2 години - свързвате ли го с нещо, със смяна на работа, местоживеене ???
Може да е алергия от нещо, което дори и не подозирате, например самия климат в апартамента, квартала, работата...
Мъжът ми имаше алергия и накашляше доста време - недоказана де, но ние го разбрахме като сменихме квартала в Сф. ,кашлицата значително намаля, а като напуснахме Сф. изцяло изчезна...

# 9
  • Мнения: 2 652
Това покашляне щом е от 2 години - свързвате ли го с нещо, със смяна на работа, местоживеене ???
Може да е алергия от нещо, което дори и не подозирате, например самия климат в апартамента, квартала, работата...
Мъжът ми имаше алергия и накашляше доста време - недоказана де, но ние го разбрахме като сменихме квартала в Сф. ,кашлицата значително намаля, а като напуснахме Сф. изцяло изчезна...

Живеем в чужбина от 4 години, но покашлянето е от 2. Когато се прибираме в отпуска, подобрение няма.
Колко време след преместването ви от София кашлицата изчезна?

# 10
  • Мнения: 1 196
Това покашляне щом е от 2 години - свързвате ли го с нещо, със смяна на работа, местоживеене ???
Може да е алергия от нещо, което дори и не подозирате, например самия климат в апартамента, квартала, работата...
Мъжът ми имаше алергия и накашляше доста време - недоказана де, но ние го разбрахме като сменихме квартала в Сф. ,кашлицата значително намаля, а като напуснахме Сф. изцяло изчезна...

Живеем в чужбина от 4 години, но покашлянето е от 2. Когато се прибираме в отпуска, подобрение няма.
Колко време след преместването ви от София кашлицата изчезна?
Изчезна след 7-8месеца изцяло...
Иначе аз също имах алергии докато живяхме там, излизаха ми обриви от време на време, така и не установиха от какво..., имах и проблем с очите също - алергично подуване... И всичко изчезна като се махнахме - но при мен стана за месец след като се махнахме от там.
Може да е от въздуха нещо или климата да не му понася, понякога се получава такава кашлица от алергия от силни миризми - примерно парфюм /ако употребява всеки ден -може от това да е/... Лично аз съм имала и такава алергия - колега се пръскаше обилно с парфюм - при което на мен ми се подуваха очите - чак лютеше, почвах да кашлям ... и така всеки ден, въпреки молбите ми да не се пръска толкоз.. Накрая ми заглъхна ухото чак.... - пак алергия от парфюма му- ама то вонята беше непоносима - той се обливаше направо и то с различни парфюми наведнъж ....

Общи условия

Активация на акаунт