Баба Зима вънка шета, Автустинчета ядат пюрета

  • 27 055
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 653
ижинка, аз съм ги правила тези упражнения. Много са яки, музиката също ме мотивира допълнително. В началото се започва колкото издържиш от първите минути, после може да си пуснеш в края на серията има релаксиращи упражнения. Значи и теб те броя, и Еспресо!

Espresso, и аз снощи се лакирах и си оскубах веждите. Сега щракам с червени нокти по клавиатурата и не мога да си сваля усмивката от лицето. Като мина покрай огледало и само правя някаква поза с ръцете, за да си видя лака.  Laughing Ти при Емилова на място ли си била? Мъжът ми само е бил там и лично аз нямам опит с нейните бульони. Аз по неговата книжка само спазвах захранването след това. Иначе зеленчуковия бульон ми беше адски вкусен, след 10 дневно не приемане на нищо солено,  но си го правех у дома, пиех го пресен и може  би това има значение!

Ами захар наистина препоръчват почти всички педиатри за жълтеница, за овкусяване на вода. Ако някой е решил да слага, едва ли ще е проблем за бебето.

Да кажа от опит, ако някой не се е сблъсквал до сега със следното- при правене на бебешкото пюре само от картоф, НЕ ползвам пасатор! Пюрето става изключително гадно, като лепило. Понеже често правя у дома, винаги ползвам ръчен уред за намачкване на картофите. За дъщеря ми обаче първия път реших, че няма да е достатъчно хомогенно и ползвах пасатора- резултатът беше трагичен. От тогава с виличка много хубаво и внимателно си намачквам. Когато е комбиниран други зеленчуци е ок.

# 46
  • Мнения: 397
Grinning Разбирам те за ноктите , но аз от години лак не ползвам,че от препаратите ми  пада още първия ден ,а после не остава време да го махна. Колко години на работа и само един ден отидох с лак,по принцип бяхме 10 жени и 3-ма мъжа,та единия колега още от врата ме забеляза,че съм с лак  и се разкрещя в офиса да разгласи на всички  Laughing
При Емилова съм била само за контролни пегледи и изготвяне на план, не ми е било нужно отсядане,все пак съм във Варна,а тя беше тук есенно време,мисля  и пролетта. Но бульо съм пила долу в кафето, в къщи и в леля си и никъде не успя да ми се понрави  Laughing. Даже кашата за рентген-а за стомаха ми се видя хипер вкусна на фона на това питие  smile3521
Сега малката покрай зъбите започна да трупа доста добре и мисля да поизчакам със  захранването още малко  Peace

# 47
  • Мнения: 2 653
Espresso, все пак всеки има различен вкус. Но ти си първия човек, който споделя това за бульона след продължително гладуване. На мен дори така ми се бяха изчистили вкусовите усещания, че като сготвя нещо вкусно за мен, у дома казваха, че е буламач и тотално безвкусно.

По принцип когато се прави бульон продуктите се слагат в студена вода. Тогава всичко почти отива във водата и самият бульон става по-наситен. Когато пък целта е полезностите да станат в продуктите, то те се варят на пара или се пускат във вряща вода. Това правило важи и за супите. За това за бебетата най-добре е да се приготвят зеленчуците на пара.
Добавям:
Въпрос към тези, които разбират от химия(мисля, че съпопадала на такива коментари) :
Как е българския термин отговарящ на Catenation. Става въпрос за въглеводородите, разбирам какво означава, но ми трябва точен термин. На руски е катенация, но на бг дали също е така?

Последна редакция: пт, 02 яну 2015, 15:24 от fiona

# 48
  • Мнения: 1 073
Момичета, преведоха ли ви майчинството преди празниците? Аз още чакам последните 4 дни за Ноември да ми изплатят.

# 49
  • София
  • Мнения: 357
Привет,
Еспресо, ще питам и аз гастрото колко да забавя моркова и ябълката Peace
ymemansi, да, преведоха ми майчинството за декември, на 22-ри.

За добавянето на захар към водата - гастрото беше категорично против подобно нещо, аз и не съм му добавяла така или иначе. Та като гледам режима, който ми е пратила, и в храната не e препоръчала да се добавя нито захар, нито сол.

И аз как искам да си сложа лак, но не знам дали ще издържи, защото по цял ден кисна във вода - имам чувството, че непрекъснато мия шишета и биберони. Чудех се дали да не си направя гел лак, но не знам дали и той ще издържи ли въобще.

# 50
  • Мнения: 69
За   много години, пожелавам много здраве, щастие и късмет.
за болничния  и мен ми  преведоха за декември  и сега ще стискаме  зъби   Weary
За  пюретата без сол и захар. Затова се препоръчва в началото към пюрето да се прибави кърма  или  АМ, за да им е познато

# 51
  • Мнения: 35
Честита нова година, пожелавам здраве на бебоците и на всички покрай тях.
Моята красавица е на АМ, яде по 4 пъти на ден, в 8,12,4,8.Интересното е, че сутрин като се събуди не е много гладна, все пак не е яла  цяла вечер newsm78.Относно захранването, мисля да купувам пюрета.Ходихме да празнуваме с приятели за три дни.Оставихме малката на баба й, беше ми мъчно, но беше приятно малко далече от ежедневието.Аз слагам гел лак, издържа много стига да можеш да търпиш един и същ цвят 3 седмици.

# 52
  • Мнения: 1 390
За картофеното пюре ми казаха една лъжица картоф, една лъжица ам/кърма - в началото това е пропорцията и предполагам, че ще стане редичко.

Днес се жертвах в името на диването и го изведох навън - е няма такъв рев! За пръв път му е, винаги досега е обожавал навън, нямам идея какво му стана! Петнайсетина минути издържахме и по-голямата част беше в прибиране, предимно на ръце. А космонавта как се хлъзга.... ooooh! и мен една жена ме изгледа и се разцъка на рева, обаче като я погледнх изчезна hahaha а аз мислех да я хвана да ми тика количката hahaha

При мен гел лака нормално пада за десетина дена, с цялото миене на бутилки сигурно по-малко ще издържи. И аз мисля да се лакирам...тия дни hahaha

И още нещо съм в шах - както си ядеше на почти 4 часа, сега започва да мрънка на третия час. Някаква нова криза на растежа май ще е това. А не яде по-малко newsm78

И последно похвал - тия дни си имам ново хоби - хващам мм за бавачка и правя домашен хляб! Става разкошен, даже мм яде, а той по принцип пропуска хляба. Много разтоварващо ми действа!

Лека и спокойна нощ!

# 53
  • Мнения: 2 653
danny_p, не знам точната пропорция, че на око съм правила, но да, в началото пюретата са редки.

Има ли някой с многократни пеленки с подложка, която се хвърля?

Лакът ми не се налющи, а имам само един цветен слой. Оказа се, че топ лакът ми се е сгъстил, а почти всички цветове са се пресекли. Аз само шишетата мия на ръка, два пъти на ден по 6 шишета+помпата, но днес даже препирах на ръка едни нацапани бебешки дрешки.

На моите хлапета май им избиват зъбчета. И на двамата на горните венци, като пипам с пръст точно на мястото на единия преден зъб е по-твърдо и подуто. Те затова са толкова кисели в последно време! Ако наистина са зъби ще изчакам със захранването докато избият.

Вече успяват да се изхлузят от люлките, какво се въртят и мърдат! И започнах да ги оставям все по-често по корем. А за успешно въртене на ляво, на дясно закачвам по обиколниците в леглото разни играчки и гумени книжки. Макс снощи докато спи се измести в средата на леглото, перпендикулярно на първоначалната  си позиция. Май минахме кофти периода, да чукна на дърво, и точно на време, че скоро влизам в сесия, а каката започва таблицата за умножение  Crazy

# 54
  • Мнения: 1 073
Ехаааааа riviera 4 кратно хранене направо си е като на голям човек. Аз все още си кърмя най-много на 3 часа. Не го виждам момента, вкойто ще мога да го оставя на някого. Трябва да отида до КАТ да си подновя книжката и не живдам даже това как ще стане, че не искам да ходя с него.

danny_p внимавай с това хоби, че аз от него май съм на тоя ред. Е и + шоколадите и тортите де Simple Smile. От известно време съм оставила машината за хляб да почива и меся на ръка. Това всеки ден. Даже съм си пристегнала едната китка, че се поулях малко. Моята дъщеря обича да се повтаря разни неща до дупка. След РД-то й почти всяка седмица правехме торти с нея и духаше свещички. Сега след бъдни вечер правим пити с късмети Simple Smile Всеки ден Simple Smile Ще всема да я запаля по нещо не хранително, че на всички ни се отразяват маниите й Simple Smile

Като ви чета как се обръщат и преобръщат вашите бебоци направо ме хваща срам. Косето даже главата не иска да си надигне още. Като го обърна по коерм си налапва ръката и така си лежи. Не мога да му привлека вниманието и да го накарам да се размърда и това си е. Голям мързел, голямо нещо.

Ей така като се разсъня от 5 часа още и трябва да му дам антибиотика в 6 и той се разсънва и сега ще си откараме кукувайки поне до 7 и разбира се другите ще започнат да се разбуждат тогава и познайте дали денят ми не започва в 5 часа. Първа ставам и последна лягам.

А аз сега защо така без майчинство си карам. Не знам дали е по общини изплащането, ама ако е има ли други невзели в община Красно село?

# 55
  • Мнения: 1 390
Надали е по общини, нои си изплаща от едно място все пак. И на 22ри получихме майчинството за декември. За ноември го изплатиха в началото на декември. Да не би от твоята работа не са объркали нещо?

# 56
  • Мнения: 438
ЧНГ! Живи и здрави да сте!
Аз докато се наканя да честитя и то новата година може да свърши Simple Smile
И аз да се включа в отбора на отслабващите. Имам за махане ''само'' 10- тина килца. Упражнения няма да правя със сигурност, че ме помързяв,  но от понеделник спирам всичко сладко и ограничавам хляба. Ще ми е доста трудно предвид пълния с шоколадови изкушения хладилник. Покрай сурвакането и обикалянето по роднини баткото е напълнил един рафт от хладилника само с шоколади и дядо коледовци, но ще устискам. Ако ме мързи :oops, то поне воля и инат имам, нали съм си истински телец Simple Smile. Целта е до топлата пролет, къде май месец поне пет кила минус.

За солта и захарта съм абсолютно против. В зеленчуците си има достатъчно соли, а допълнително добавената сол излишно натоварва бебешките бъбречета. За захарта те хората са го казали, че е бялата отрова и не виждам смисъл да я давам насила на детето. Ще дойде момент, в който то само ще си иска сладки неща и тогава вече ще давам, няма накъде. Докато мога да удължа периода без захар, ще го правя, а после колкото мога- толкова.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 740
Айде и аз да се включа за отслабване Simple Smile И аз имам самоооо 10 кг, че и повече де.....ама и на 10 ще съм доволна на този етап. Цял месец не барнах тестяно, хляб или каквото и да е от този род. Не ядох и сладко почти...много рядко по парче шоколад, не всеки ден я. Резултата е нулев....направо не мога да повярвам че не мръднах и грам  ooooh! Hug Hug HugТа сега по празниците си почнах пак, но не съм се уливала. Просто не знам....мързи ме да правя упражнения признавам си......та някой да дава някаква диета дето ще даде ефект, че не знам вече......аз не кърмя та и на жестоки съм готова. Трудно е по цял ден вкъщи, че все търсиш да ядеш, но аз съм отчаяна, че цял месец ядох салати основно, не закусвам, само с мляко с нес прегрешавах сутрин. Всичко без хляб, като се има предвид, че го обичам и си мислех, че като го спра веднага ще отфръкна няколко кила надолу. Та явно ми трябва някаква изпитана да всаля кила, а като си помисля, как преди 2/3 кг свалях без проблем веднага като реша.....сега нестига, че имам толкова отгоря ами и не мърдат. Изпадам в ужас, че може да си останат толкова. Това на пролет не ме грее.....искам от сега да видя, че почвам да свалям, а на пролет вече да достигам кила близки до началните......

Днес съм на погача на приятелка и татко пак е дежурен да гледа бебо Simple Smile

# 58
  • Мнения: 616
И аз от понеделник ще свалям  Laughing Искам 12-13 кг да махна,че напълнях още прееди забременяването..ама мисля и някакви коремни да започна макар че с това секцио малко ме е страх-според лекарят няма проблем..че коремът ми е подут над пъпа и под него  Joy

# 59
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Аз съм била единствено на ВМ-НВХ работи гарантирано, но е за който не кърми.

Общи условия

Активация на акаунт