Баба Зима вънка шета, Автустинчета ядат пюрета

  • 27 039
  • 752
  •   1
Отговори

Анкета

Хайде да си изберем нова тема!

Опции:

  • Мнения: 30
 
Ето ни и нас- Августинки 2014!

   





Имаме 47 момичета и 64 момчета !



ТЕМА 1,ТЕМА 2,ТЕМА 3,ТЕМА 4,ТЕМА 5,ТЕМА 6,ТЕМА 7,ТЕМА 8,ТЕМА 9,ТЕМА 10,ТЕМА 11, ТЕМА 12, ТЕМА 13, ТЕМА 14,ТЕМА 15, ТЕМА 16, ТЕМА 17, ТЕМА 18, ТЕМА 19, ТЕМА 20, ТЕМА 21,  ТЕМА 22 ТЕМА 23

НАШИТЕ БЕБЕТА.
 newsm30



11 юни
мама Dandelionwine даде живот на бебе Борис-1500гр./40см. и бебе Никола-1500гр./45см.  /термин 13 август/

15 юни
мама Eti* даде живот на бебе Теа-1460гр./41см. и бебе Константин-1200гр./38см.  /термин 06 август/



05 юли
мама tanqvo даде живот на бебе Дарина-2470гр./...см. и бебе  Симона-2340гр./...см.  /термин 04 август/

07 юли
мама Inked Mom даде живот на бебе Антоан-3400гр./51см.  /термин 01 август/

08 юли
мама CabuHka даде живот на бебе Лора-3660гр./52см.  /термин 01 август/
мама kakavida даде живот на бебе Мария-2260гр./45см.  /термин 20 август/

14 юли
мама блясъчкомечтателка.. даде живот на бебе Илияна -2600гр./48см.  /термин 04 август/

16 юли
мама ania_bg даде живот на бебе Борислав-2790гр./49см.  /термин 01 август/
мама fleur_lilia даде живот на бебе Адриан-3350гр./50см.  /термин 01 август/

17 юли
мама СлънчоМънчо даде живот на бебе Сиана-3660гр./48см.  /термин 05 август/

21 юли
мама Sonya Spasova даде живот на бебе Ангелина-3130гр./49см.  /термин 05 август/

22 юли
мама ilianakirilova даде живот на бебе Константин-3150гр./48см.  /термин 02 август/
мама Coming 2 life даде живот на бебе Сияна-3000гр./48см.  /термин 06 август/
мама vesela_88 даде живот на бебе Бебчо-3300гр/50см.



23 юли
мама elliee даде живот на бебе Бебка-3610гр./51см.  /термин 05 август/
мама kukla_ta даде живот на бебе Саня-3300гр.  /термин 01 август/
мама Aia_vet даде живот на бебе Катерина-3220гр./51см.  /термин 01 август/
мама viki1908 даде живот на бебе Дáниел-4350гр./54см.  /термин 05 август/

24 юли
мама kalata2011 даде живот на бебе Никол-2900гр./50см.  /термин 04 август/
мама Violina_23 даде живот на бебе Магдалена-2300 гр./45см.  /термин 16 август/
мама gattina1982 даде живот на бебе Найден-3550 гр./53см.  /термин 9 август/
мама steli_3 даде живот на бебе Евгени-3200 гр./49см. и бебе Здравко-3050 гр./49см.  /термин 8 август/

25 юли
мама faima даде живот на бебе Солиман-3000 гр./...см.  /термин 7 август/

26 юли
мама riviera даде живот на бебе Хрисия-2800гр. /48см.  /термин 05 август/

27 юли
мама ttt7ttt даде живот на бебе Далия-3600гр. /50см.   /термин 02 август/
мама маймунка33 даде живот на бебе Филип-2050гр./46см. и бебе Александър-1850гр./44см.  /термин 27 август/

28 юли
мама pollence даде живот на бебе Илиана-2950гр. /49см.  /термин 08 август/

29 юли
мама fiona даде живот на бебе Мартин-2020гр./46см. и бебе Макс-2080гр./46см.  /термин 25 август/
мама danetta даде живот на бебе Александър-3300гр./....см.  /термин 04 август/
мама Espresso даде живот на бебе Бебка-3200гр./50см.  /термин 01 август/

30 юли
мама gretalinka даде живот на бебе Дани-3300гр./50см.  /термин 07 август/
мама Хот Ели даде живот на бебе Яна-3200гр./47см.  /термин 08 август/
мама mama irina даде живот на бебе Бебка-3560гр./53см.  /термин 10 август/

31 юли
мама Tasty0703 даде живот на бебе Александър-3500гр./50см.  /термин 08 август/
мама Valeria N даде живот на бебе Александър-2800гр./49см.  /термин 06 август/
мама vilityy даде живот на бебе Йоанна-3480гр./52см.  /термин 6 август/
мама Mrs.Petrova даде живот на бебе Валентин- 3430гр./49 см.  /термин 06 август/

1 август
мама MiraBurg даде живот на бебе Момчил-2900гр./50см.  /термин 20 август/
мама eli70o0 даде живот на бебе Николай-3320гр./50см.  /термин 10 август/
мама PoCuHka даде живот на бебе Нанси-3800гр./52см.  /термин 1 август/
мама Шехина даде живот на бебе Андрей-3300гр./50см.  /термин 13 август/
мама xxxyyy даде живот на бебе Михаела-2910гр./49см.  /термин 9 август/
мама yullkata даде живот на бебе Денис-3110гр./50см.  /термин 18 август/

3 август
мама gerryll даде живот на бебе Симеон-3430гр./50см.  /термин 19 август/

4 август
мама DaRk^ButterFly даде живот на бебе Десислава-...гр./...см.  /термин 12 август/
мама ani4k@ даде живот на бебе Андрей-4320гр./52см.  /термин 10 август/
мама Leyaa даде живот на бебе Александра-3250гр./45см.  /термин 7 август/
мама evinkaaa даде живот на бебе Габриел-3500гр./52см.  /термин 16 август/
мама ise даде живот на бебе Теодор-3400гр./49см.  /термин 12 август/

5 август
мама Doka даде живот на бебе Велина-3700гр./51см.  /термин 16 август/
мама kremolin даде живот на бебе Никола-4050гр./52см.  /термин 2 август/
мама jeuneli даде живот на бебе момиче-3200гр./ 49 см  /термин 19 август/

6 август
мама maria90 даде живот на бебе Дария-3240гр./48см.  /термин 19 август/
мама sa4mi4ka даде живот на бебе Пресияна-3200гр./50см.  /термин 12 август/

7 август
мама desimira даде живот на бебе Миа-3000гр./50см.  /термин 14 август/
мама Neillia даде живот на бебе Лъчезара-3420гр./51см.  /термин 17 август/
мама suzalinda даде живот на бебе Аделина-3100гр./49см.  /термин 3 август/
мама mama hrisi даде живот на бебе Ивайла-4100гр./51см.  /термин 6 август/
мама petyshaaa даде живот на бебе Сава-3600гр./51см.
мама fanito01 даде живот на бебе Деан-3150гр./51см. /термин 11 август/
мама margg даде живот на бебе Явор-4200гр./52см

8 август
мама tonita76 даде живот на бебе Александър-3850гр./52см.  /термин 9 август/
мама mimince1 даде живот на бебе Теодора-34600гр./49см.
мама danny_p даде живот на бебе Михаил-2600гр./49см /термин 4 август/

9 август
мама chockolina даде живот на бебе Лора -3050гр./49см.  /термин 10 август/
мама silver_f даде живот на бебе Александър-2500гр./48см.  /термин 29 август/
мама Ifchetu даде живот на бебе Емили-3400гр./50см.  /термин 4 август/
мама Nev86 даде живот на бебе Даниел-3500гр./51см.  /термин 15 август/

10 август
мама Shaktigirl даде живот на бебе Теодор-3060гр./50см.  /термин 27 август/
мама Pelteshka даде живот на бебе Дария-3240гр./51см.
мама naomi_bal даде живот на бебе Андрей-3350гр./51см.  /термин 16 август/
11 август
мама sesil даде живот на бебе Даниел-3600гр./50см.  /термин 12 август/
мама aniiii даде живот на бебе Огнян-3530гр./52см.  /термин 23 август/

12 август
мама Monikqe даде живот на бебе момче - 4350 гр./53 см.  /термин 16 август/
мама ivelle даде живот на бебе Павел- 4600 гр./55 см.  /термин 7 август/
мама loretta82 даде живот на бебе Радослав-...гр./...см.  /термин 4 август/
мама @Daniella@ даде живот на бебе Цветелина- 3000 гр./49 см.  /термин 22 август/

13 август
мама mimigb даде живот на бебе Таня- 2900гр./49см.  /термин 12 август/

14 август
мама wafi даде живот на бебе Михаела- 3050 гр./48 см.  /термин 8 август/

15 август
мама тоничка8512 даде живот на бебе Александър- 2850 гр./49см.  /термин 16 август/
мама niksity даде живот на бебе Александър- 3800 гр./52 см.  /термин 16 август/
мама buba77 даде живот на бебе Мария- 2810 гр./50 см.  /термин 27 август/
мама ижинка даде живот на бебе Никола - 3250 гр./51 см.  /термин 29 август/
мама Пипи2013 даде живот на бебе момче- 3190 гр./50см.  /термин 15 август/

16 август
мама Gardenia даде живот на бебе Денис- 3650 гр./52 см.

17 август
мама Сърчице*** даде живот на бебе Цветина- 3530 гр./50 см.  /термин 30 август/

19 август
мама tan4etok11 даде живот на бебе Момчил- 3600 гр./54 см.  /термин 21 август/
мама Ana-Sofia даде живот на бебе Виктор- 2770 гр./49 см.  /термин 30 август/
мама Съни* даде живот на бебе Мария- 3100гр. /49см.  /термин 11 август/
мама leilani даде живот на бебе Максим - 4160гр. /52см.

20 август
мама Martin Vali даде живот на бебе Алия- 3750 гр./50 см.
мама *Щастливка* даде живот на бебе Теа- 3400 гр./50 см.  /термин 31 август /

21 август
мама Astined даде живот на бебе Боян- 3700 гр./51 см.  / термин 22 август/
мама desism даде живот на бебе Стефан- 3250гр./48см.  /термин 31 август/

22 август
мама HappyK даде живот на бебе Далия- 2920 гр./49 см.  /термин 22 август/
мама tatara даде живот на бебе Калоян- 5070 гр./...см.  /термин 28 август/
мама taniah даде живот на бебе Ивайло- 3200 гр./ 50 см.  
мама akemi даде живот на бебе момиченце
.


23 август
мама tanq8 даде живот на бебе Тони-4280гр./53,5см.  
мама good_girl_and_mother даде живот на бебе Владислав -3500гр./51см./ термин 16 август

25 август
мама krasss_ даде живот на бебе Кристиян-3150гр./50см.  

26 август
мама Bossa Nova даде живот на бебе Грета-3340гр./48см.  /термин .../
мама Arilche даде живот на бебе Симона-3000гр./51см.  /термин 23 август/

27 август
мама deindja даде живот на бебе Владимир-3900гр./ 54см.  /термин 25 август/

28 август
мама donet даде живот на бебе Даниел-3660гр./ 52см.

30 август
мама Cenedra даде живот на бебе Огнян-3830гр./ 54см

31 август
мама Emine Mijarkova даде живот на бебе Кевин-3500гр./ 52см.  

Съвместна инициатива на BG-Mamma и Ла Лече Лига  България.
Въпроси, свързани с кърмене и захранване, освен към опитните мами в темата, може да задавате и към ЛЛЛ. За да се открояват и да се виждат по-лесно, е добре да ги маркирате в червено, например: ЛЛЛ, имам въпрос относно кърменето ... .

Заповядайте на Ла Лече Лига срещи, безплатни лекции за кърмене и захранване и на кърмачески срещи за бъдещи и настоящи майки в много градове! ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦА.
Актуална информация за кърмене може да откриете на сайта на Ла Лече Лига, както и на страницата на ЛЛЛ във Фейсбук
0888 555 385 - национален телефон за подкрепа, информация и помощ за кърмене.



ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ

Последна редакция: чт, 29 яну 2015, 11:02 от Август 2014

# 1
  • Мнения: 1 073
Фиона, Благодаря ти отново!

Весели празници на всички макар те да поотминаха вече. Желая ви цялото семейно щастие на света и много здраве на вас и близките ви!

Коко е болен - доста време кашля и вече е много зле, направо си продиря гърлото. От вчера е с температура и днес започнахме антибиотик, че много зазля и да не слезе надолу.
Когато се оправи ще се вкл. по-активно.
Лека на всички.

# 2
  • Мнения: 1 390
Фиона, благодаря за темата!


Ако тепърва идва трудното аз да се фърлям отсега hahaha и без това съм близо. Направихме заветния подарък шезлонг с вибрация, но още не мога да преценя дали си струва. Поне му е доста по-удобно да се е излегнал в него, а и това ще му е столчето за хранене като порасне още малко. Иначе както предишните вечери по час-два се разхождаме на ръце, за да заспи, така днес заспа още докато ядеше и няма оригване, ни нищо. Ще се събуди след половин час и ще ми види сметката, знам си...

Астинед, аз препоръчвам нашия крем. Педиатърката ни написа рецептата, има вазелин, ланолин и разни витамини. Питай твоята дали може да ти напише рецепта. Една кутийка излиза към 10 лв, но май излиза по-евтино от останалите козметики, освен това няма разни непроизносими добавки вътре. Аз съм много доволна, дреб не се е подсичал нито веднъж и мога да го намажа навсякъде, дори по лицето и няма грижи.

И мен ме хваща комплекс hahaha въобще чистенето ми е на последно място по приоритети, гледам да сме нахранени, изпрани и да има чиста чиния да ядем hahaha иначе бутилчици мия по пет пъти на ден, добре, че мм се смилява от време на време и ги мие той. За яденето напоследък съм айляк - свекърите нали идват на гости тия дни, та обядвам hahaha кой е като мен гъзе hahaha

Аз директно пускам дрехите на малкия, само му ги пера със сано сензитив, друго нищо особено. Неговите дрехи пера през два дни и нашите май горе-долу толкова, като се оплаче мм, че му свършват ризите пускам пералня hahaha

В началото и свекърите бяха много дървени с дреб, но аз си затворих очите и коригирах само по-фрапантните неща. Но те милите много ме слушат Simple Smile  някаква колежка на свекървата я наплашила, че млада майка забранила на свекърва си да пипа бебето и тя не смее да ми каже нищо напреки, не че иска hahaha мм ги е обучил, че той прави каквото си иска и те не се месят. Сега вече се оправят с дребния, пеят песни, разказват приказки, носят го, оригват го, даже ходихме на кино с мм единия ден и го оставихме на тях Simple Smile но те имат голямо желание да го гледат и това им помага да свикнат. В началото имаше реплики ама той сега плаче, какво да правим, но вече няма, знаят какво да правят и съм доста по-спокойна. Тия дни много ми помагат, занимават го, а аз си отдъхвам по малко.

Моята майка един ден дойде от 250 км сутринта в 9 и си тръгна в 5. Аз я убеждавах да остане да спи вкъщи, но тя отказа. Много ми помага и тя, когато може.

Утре ще идват едни приятели на гости, много се вълнувам. За пръв път ще празнуваме нг вкъщи и ми е супер готино Simple Smile

Този пост го писах за старата тема, добре, че ми сработи копи пейста на таблета hahaha че щях да се изям от яд, ако трябваше да пиша пак!

Бързо оздравяване на Коко!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 903
Ей, мацки, как сте?
Добре, че има нова тема та отворих форума да потърся нещо и видях. Надявам се с всички всичко да е наред. Аз тотално изоставих форума, че всяка минута играем. Не ми се оставя освен да свърша нещо. Гледам обсъждате това онова и ще взема да прочета последните страници да вляза в час въпреки, че спрях да се хваля, че Николай е както си го поръчахме, че да не вземе нещо да се обърка и не споделям много Simple Smile Ще наминавам по-редовно или поне ще се опитам Simple Smile

# 4
  • Мнения: 109
Привет момичета! Fiona, благодаря за новата тема!   bouquet
Напоследък само от телефона ви чета и не мога да се "докопам до компютър", за да пиша...
Ние взехме и преносима кошара за сън и игра за посещенията при бабите и приятелите извън града. Сега съм я разпънала в хола, за да може и там да се търкаля дребното, че само в шезлонга й омръзва.
При нас дядо Коледа се оказа много щедър - и столче за хранене и проходилка - много сме слушали тази година...  Sunglasses
Сега започнах усилено да чета за захранването. Тъй като гледам, според критериите сме вече готови да започваме (рожденото й тегло е почти утроено  Embarassed , гледа ни с интерес като се храним, иска да налапа всичко до което се докопа и т.н.), но ще поизчакам да минат празниците и тогава. Смятам в началото поне да приготвям пюретата вкъщи - на пара. Мисля да започна с картоф, после морков, а след това - тиква; засега само дотук съм го планирала, по нататък ще видим...
Пожелавам на всички ви весело посрещане на новата година. Нека всички в семействата ни са здрави, а всичко друго се нарежда!  Grinning

# 5
  • Мнения: 2 653
У дома падна голямо пеене и забава тази вечер. Прибрахме се от гости по-късно и като хапнаха в 8 децата така добре се разиграха. Първо в хола на шезлонзите, после и в тяхната стая като ги съблякох, то бяха радостни викове, припявания, извивки и други орнаменти.
Днес ми направи впечатления, че Макс си забелязва крачетата и се опитва да ги хване, обаче силичките му стигат само да се вкопче в панталоните си при коленете.

ДК донесе лего на каката и сега и помагах да сглоби един елемент. Е, ама това е толкова разтоварващо! Май ще си изкарам пак пъзела да стои в единия край на масата и да си му слагам по 1-2 парчета като имам време.

Днес бяхме доста навън, каката се пързаля с шейната, пък ние събирахме студ.

ymemansi, дано се оправи бързо човечето!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 110
Здравейте и от нас. Благодаря за новата тема.
Ние сме при свекърите и само ви чета, че от таблета ми е трудно писането...
ДК също донесе на големите Лего и с голям кеф предимно аз го сглобих. Simple Smile
Иначе Миа се държи добре тук сред много хора, но не търпи много много друг да я гледа. Издържа 10тина мин. В някой и си иска мен. Днес обаче скъсах синджира и ходихме на минерален басейн, няма такъв релакс... Не знам как са се оправяли и дали е ревала, не посмяха да се оплачат...

# 7
  • Мнения: 438
Весело поссрещане на новата година!

# 8
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 746
За довечера пожелавам спокойни бебета и весел празник!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 740
И аз да се запиша в новата тема Simple Smile Весело изкарване на празника....ние ще сме си тримата с котката в нас Simple Smile Болните да се оправят.....аз сега видях че във ФБ групата похвалиха една книга за захранване и даже я има онлайн и си я сложих на четеца и позачитам макар че пак нещо не ми допадат някой неща. Като я попрегледам ще кажа мнение....

# 10
  • София
  • Мнения: 1 110
И аз да се запиша в новата тема Simple Smile Весело изкарване на празника....ние ще сме си тримата с котката в нас Simple Smile Болните да се оправят.....аз сега видях че във ФБ групата похвалиха една книга за захранване и даже я има онлайн и си я сложих на четеца и позачитам макар че пак нещо не ми допадат някой неща. Като я попрегледам ще кажа мнение....
Не намирам линка за книгата в групата, може ли да го постнеш тук или на лични. Благодаря!

# 11
  • Мнения: 2 653
Спокойно посрещане на празника!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 740
То няма линк, беше написана авторката и името и я намерих, чакай сега ще пробвам да дам от къде я дръпнах - то е уорд файл, аз после си го направих като за четеца...http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&so … nAubO07LMsSHmdDRQ

Дано е станало, ако не пиши на лична мейл да го пратя....

# 13
  • Мнения: 834
Благодаря на fiona за новата тема   bouquet
С моето заглавие  Blush (и с моята правописна грешка - авТустинчета)  Joy
Весело посрещане довечера на всички и както казват в Германия - einen guten Rutsch ins neue Jahr - или хубаво "изтъркулване" в новата година.

# 14
  • София
  • Мнения: 357
Ехе, нова тема за новата година - да ни е честита темата, а утре и годината Crazy Flutter

Espresso, хич не го мисли това чистене, както са ти казали и другите момичета Peace Аз чистя, когато имам време - пода с мопа всеки ден за максимум 5 минутки минавам; прах бърша веднъж седмично - мебелите ни са бели и се вижда прах, но когато имам време, тогава бърша; пералня пускам с бебешки дрешки по 2 пъти на седмица и с наши дрехи толкова - не въртя празна пералня между наши и бебешки; и не гладя вече - бебешките дрехи от сушилнята излизат топли и само ги сгъвам, нашите дрехи са немачкаеми (или поне така си ги представям в съзнанието ми Crazy). Мъжът ми няма начин да го накарам да чисти, така че твоят е за потупване по рамото и голямо браво Peace
А вашият гастро или педиатърът какво казват за захранването на бебка? Вие сте на кърма, вече сте започнали 6-ти месец и щом я виждаш, че е готова за друга храна - действайте, тъкмо и рефлуксът може да се кротне малко с по-твърдата храна.

fiona, за тунелчето от Икеа - има го един приятелски бебок, който го ползва откакто почна да пълзи - много му се кефи. А дървеното влакче го подарихме на един двегодишен младеж сега за Коледа - много му се радваше, но не знам, ако беше по-малък дали щеше да го оцени - иначе е страхотно влакчето и с допълнителните релси може да стане огромна конструкция Heart Eyes
Хич не се бях сетила да пиша на вносителя на кучето - мнооого благодаря, така ще направя  bouquet

gretalinka, честита пета месечинка на Дани Hug
ymemansi, бързо оздравяване - оставете болестите в 2014 Peace
danny_p, дано да ви се понрави шезлонгът - при нас нито шезлонгът, нито люлката биват одобрявани вече. Иска да сяда човекът, не му се излежава.


Момичета, имам торба с ябълки - мислех, че вече са преминали, но ми ги даде човек, който има дръвчета и отглежда. Искам да ги запазя още около 2 месеца, докато започна да давам плодове, но се чудя как да ги запазя:
1. замразявам във фризера;
2. консервирам с водичка в бурканче;
3. завивам във вестник и прибирам на студено и тъмно?
Според вас кое ще е най-ефективно?
Имам и тиква и искам да запазя от нея за Ники - мисля да я нарежа и да я замразя сурова и после да вадя по едно парче.

Весело посрещане на новата година Tada

Общи условия

Активация на акаунт