Августовски мами много се вълнуват, за коледен подарък сърчица ще чуят

  • 25 207
  • 732
  •   1
Отговори
  • Мнения: 240


ТЕМА 1

Нашите бремелинки


1 Август


PoCuHka

veronika12 - 20 г - Велико Търново

kukla_ta - 30г - Пловдив - втора бременност

_Happiness_

CabuHka

Milena___ - втора бременност

Inked Mom - втора бременност




2 Август


ilianakirilova - 30г - София - втора бременност




3 Август


mama hrisi

blizna4e_2




4 Август


tanqvo - 38 г - Поморие  - близнаци

kalata2011 - 37 г - София - близнаци

*ТинкърБел* - 24 г

rich_i - близнаци

danetta  




5 Август


wafi - 29 г - София - трета бременност

elliee

rich_i - близнаци

Sonya Spasova

СлънчоМлънчо

Coming 2 life - трета бременност




6 Август


vilityy - 23 г - първа бременност

kammma - 39 г -  Благоевград

mama hrisi - 30 г - Варна - втора бременност

Valeria N - 32 г - Благоевград

Macuc

gretalinka - първа бременност

tonisto - 32 г - първа бременност




7 Август


сабсаб - 27г - София - втора бременност

bibitas

teedyto

faima - 39 г - Кайро




8 Август


Хот Ели - 37 г - София - втора бременност

green_dawn - 35 г - София - трета бременност

skorpion4e85 - Варна

Tesy_Desy - 36 г - София - първа бременност




9 Август


erika81

gattina1982 - 31 г - Ямбол - първа бременност

tonita76 - 37 г - втора бременност




10 Август


eli70o0 - 21г - Варна

chockolina -  38 г - Варна - трета бременност




11 Август


Съни1 - 27г - Пловдив - първа бременност




12 Август


sa4mi4ka




13 Август


Шехина -  31 г - София

мама Дес - 28г - втора бременност




14 Август





15 Август


Nev86




16 Август


V.Ivanova@ - 30 г - Стара Загора - първа бременност

leksandra - 24 г - Първа бременност




17 Август


Pelteshka - втора бременност




18 Август


AniMM




19 Август





20 Август


Diadora - Dora - 31 г - София - трета бременност

ire72 - втора бременност

viki7976 - 25 г - първа бременност




21 Август


mariyag - втора бременност

MareaY




22 Август


Merrida - 37 г - София - втора бременност




23 Август





24 Август





25 Август





26 Август





27 Август





28 Август


Nadejda1@ - първа бременност




29 Август





30 Август





31 Август




ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ




КАЛКУЛАТОРИ И ИЗЧИСЛЕНИЯ

Таблица за размерите на главичката на бебето пренатално по гестационни седмици
Дължина и тегло на бебето
Бипариетален диаметър и други измервания



ПРЕГЛЕДИ И ИЗСЛЕДВАНИЯ




ХРАНЕНЕ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ




БРЕМЕННОСТ И СПОРТ




ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ




СТАТИИ ЗА БРЕМЕННОСТТА

Медицински календар
Сдружение "Естествено"
Измерване на контракции
Седмици, месеци, триместри
Биология на вътреутробното развитие
Прегледи и изследвания
Бременност и лекарства
За секса - опасения и погрешни схващания
Масаж на перинеума (указания на български)
Приложение на Арника преди/по време/след раждане



В ОЧАКВАНЕ НА ВТОРО/СЛЕДВАЩО ДЕТЕ




ЗА РАЖДАНЕТО

Кога да тръгнем към родилното
Епидурална и спинална анестезия[/cen



 ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО

Грижи за новороденото - част І-ва
Грижи за новороденото - част ІІ - ра
Приблизителни размери на бебето по седмици
Бебешка психология - I част
Бебешка психология - II част
Грижа за бебето - полезни съвети



ВСИЧКО ЗА КЪРМЕНЕТО

Кърменето - блогът на Бу
Кърменето - блогът на Хедра
Ла Лече Лига - координати на консултантите по кърмене
Библиотека - Всичко за кърменето



МАЙЧИНСТВО И ОБЕЩЕТЕНИЯ ОТ НОЙ

Вашите права през бременността
НОИ и обезщетения за майчинство
Молба-декларация за получаване на еднократна помощ при бременнос … и други формуляри



СПИСЪЦИ ЗА БЕБЕТО И РОДИЛНОТО

Списък за бебето
Списъци за бременни при постъпване в родилното и за изписване
Списък за бебето и майката



ИМЕНА ЗА БЕБОЦИТЕ НИ




ЗАБАВНИ ЛИНКОВЕ

Филмова колекция
Речник на бременността
Суеверия за бременна жена
10 фрази, които дразнят бременните
Разбирате, че сте майки, когато…


Последна редакция: сб, 21 дек 2013, 14:55 от wafi

# 1
  • Мнения: 240
Добре дошли!  Hug

Съни1 на мен ми исписаха Утрогестан 2 х 1. Лекарката каза да го приемам как искам. Четох, че като се приема перорално уврежда чердия дроб, причинява сънливост и др. а вагинално и според лекарката ми е по добре, защото действа директно там за където е предназначето а и се избягват страничните реакции. На мен ми е много трудно да преглъщам хапчета, но сутрешната доза я пия, защото нямам възможност да полежа а вечерната си я слагам долу като си залягам за да си действа през ноща.

Nev86 мисля, че е по добре да отидеш на преглед при друг лекар. Кафявото зацапване не е шега. С предната бременност получоих кафяво зацапване и лекарката ми каза, че няма нищо. След 1-2 седмици се прибрах с подгизнали дънки от сериозен кафяв теч / Нямах никакви болки и дори не бях усетила да ми е мокро. / и като и се обадих ми каза "Честито вече не си бременна". Не пожела да ме прегледа и се държа ужасно. Аз се вдигнах и отидох в болницата, където откриха причината. Не бях абортирала, но се наложи абразио, защото се оказа мола /гроздовидна бременност/ и ми се караха защо толкова късно отивам. Диагнозата е доста сериозна и опасна за майката, за това трябва да се установи възможно най скоро. Не искам да те плаша с моята история но ако имаш някакви съмнения в компетентността на лекарката по добре ходи в най скоро време при друг. Като беше на преглед какво ти каза за бебчето?. Има ли пулс, добре ли се развива, има ли нещо анормално? Може да отидеш в спешния кабинет на всяка една болница и да кажеш, че си бременна със зацапване. Няма да те върнат и даже ще ти е безлатно. За от личен опит ти препоръчвам Майчин дом.

kalata2011 аз мисля, че отново ще си раждам в Майчин дом и отново нормално стига котка да не ми мине път.

# 2
  • Мнения: 379
wafi, имаше ли ремонт тогава в МД? Новата зала или Вип стаите видяли ги?
Ти при кой ще се следиш там или само за раждането?

Някой да е ползвал Кокона крем или нещо подобно?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 901
Nev86, и аз препоръчвам Щерев, и Шейново бих ти препоръчала - там бях с предишните си 2 бременности, като и на двете заведения им е "политика" да направят всичко възможно да задържат плода. Стискаме палци и да пишеш после!!!

Егати нашествието на близнаците. blizna4e (на номер 1 говоря), знам теееее, ей! Преди години на 1 среща на БГ Мамма в Славяни на дъъъълго и широоооко си говорихме, а после си и писахме за бабите ни... Спомняш ли сииииии? Сега съм под прикритие.

Кате, Делюжън, прегръщам ви силно!!!! И ви жилая успех съвсем скоро!

# 4
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Хайде и аз да се включа с нещо по-оптимистично. Днес пак чухме сърчице. Simple Smile Нали ще ходя при 2-ма доктора и всичко ми е двойно. Иначе и аз ще съм на терапия заради тромбофилия и вероятно и със серклаж по-натам.

# 5
  • Мнения: 379
Ели блазе ти, че сте чули сърчице. Браво. Аз още на преглед не съм ходила, но май ми е доста рано.
Ти къде се следиш на 2 места?

# 6
  • Мнения: 240
Nadejda1@ когато раждах /2010 г/ точно хванах ремонта и бяха преместили цялото отделение на 2-рия етаж. След раждането си избрах випа на 12 етаж и съм доволна. Мои приятелки казаха, че е супер залата. Ще ходя на ден на отворените врати и дано като ми дойде ред да се падна в нея. Не се следя там а в 8 поликлиника в Надежда /макар лекарката да ползва само кабинета там иначе си е отделно/ по здравна каса. За сега мисля да ходя на часно само за феталната морфология. И като стана дума за нея след Нова Година ако всичко е наред трябва да си запишем часове, че бързо се свършват.

# 7
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Ели блазе ти, че сте чули сърчице. Браво. Аз още на преглед не съм ходила, но май ми е доста рано.
Ти къде се следиш на 2 места?

В Пловдив съм.

# 8
  • Мнения: 296
Хайде и аз да се включа с нещо по-оптимистично. Днес пак чухме сърчице. Simple Smile Нали ще ходя при 2-ма доктора и всичко ми е двойно. Иначе и аз ще съм на терапия заради тромбофилия и вероятно и със серклаж по-натам.
Благородно ти завиждам за сърчицето. Аз май ще си чакам АГ то след нова година - тогава трябва да правя и новите контроли за фраксито.

# 9
  • Мнения: 379
wafi, ellie, благодаря ви много момичета за информацията. На някой гади ли му се, на мен грам не. Вече и гърдите и корема не са толкова напрегнати. Надявам се всичко да е наред. За протокола за 1ва старница: 1 ва бременност, 28.08.
От 10гс ли се записваме на ЖК

# 10
  • София
  • Мнения: 2 901
Мен ме има с термин на 5 и  6 август - мисля да родя един път!  Joy

Аз съм болна от няколко дни. Първо гърлобол, после хрема, днес взех и да кашлям сухо, но нищо не вземам като медикаменти, въпреки че лекарката ми каза, че са разрешени всякакви смучещи се таблетки без локален антибиотик, парацетамол и прахчета за грип и настинка с парацетамол... Карам на промивки на носа с физиологичен разтвор (не съм вярвала, че може да отпушва нос, хора!!!), фрешове от портокали и грейпфрут, и чайове от лайка и един микс на д-р Михайлов "силна кръв" с разни листа от какво ли не. Мисля, че съм боледувала в по-голяма степен преди, болки тук и там, особено в синусите, и е по-добре така, макар и по-бавно оправяне, отколкото с медикаменти в това положение. Вие или докторите ви какво мислят?

Тъй де, къде мой пост без огромен казус?

# 11
  • Мнения: 2 697
Привет, дами Wink

Аз днес изкарах отвратителен ден с малкия по поликлиники Whistling - чакахме близо 2 часа (а може и повече да са били) за консултацията на бебешора Confused Съответно имаше адски много хора, при това сред тях, разбира се, и болни. Малко се притеснявам аз или малкият да не сме лепнали нещо, че толкова се пазим от бацили, а днес нямаше как. За капак - и мен ме е нападнал някакъв отвратителен цистит и постоянно търся тоалетна, ужасно е. С тази бременност определено симптомите ми са повече, а явно и имунитетът ми е нула. За цистита, понеже стана дума за него, си взех Неоренал СР - по-концентрирана и обогатена форма на Неоренала. Става за бременни Peace

Иначе моят преглед твърдо си остава за след празниците - определено GP-то ми нямаше талони, а и изпуснах нормалните работни дни преди празниците, така че ще си кротувам до догодина Wink Така или иначе нямам обезпокоителни симптоми. Момичетата със зацапване обаче да палят към АГ кабинета - наистина това не е безобидно и заслужава внимание Peace

Благодарности на wafi за новата тема! Hug

Последна редакция: пт, 20 дек 2013, 18:19 от Шехина

# 12
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
wafi, ellie, благодаря ви много момичета за информацията. На някой гади ли му се, на мен грам не. Вече и гърдите и корема не са толкова напрегнати. Надявам се всичко да е наред. За протокола за 1ва старница: 1 ва бременност, 28.08.
От 10гс ли се записваме на ЖК

10-12 г.с., зависи от лекаря май.

Спокойно, и при мен е така- първите дни след закъснението гърдите ми щяха да се пръснат, след това (вече 2 седмици) се успокоиха и сега ме болят само при натиск (примерно като легна по корем). И не са нараснали. Гадене също нямам, само огладнявам малко странно... Но пък си имаме днес сърчице  Heart Eyes Така че не се вглеждайте в тези признаци...

Новата темичка е страхотна, да ни носи късмет и здраве   bouquet

# 13
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Wafi,благодаря за новата тема    bouquet

# 14
  • Мнения: 115
Wafi благодаря за новата тема, наистина си се постарала. А и благодаря за термина, аз още не го бях изчислявала, защото имам 1 на ум, което за съжаление още не мога да преодолея. Успех на всички момичета и дано да имаме само добри новини.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт