Баба Зима вънка шета, Автустинчета ядат пюрета

  • 27 037
  • 752
  •   1
Отговори

Анкета

Хайде да си изберем нова тема!

Опции:

# 15
  • София
  • Мнения: 1 110
То няма линк, беше написана авторката и името и я намерих, чакай сега ще пробвам да дам от къде я дръпнах - то е уорд файл, аз после си го направих като за четеца...http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&so … nAubO07LMsSHmdDRQ

Дано е станало, ако не пиши на лична мейл да го пратя....
Благодаря, от таблета не го отварям, ще пробвам на компютъра, като ми дадат ред, ако не - ще ти пиша. Днес ме достраша да я изведа и сега пощръкляваме и двете, та поне да започна да чета за захранването малко, като се приберем в София няма да ми остава много време.
Весело посрещане на Новата година ви желая!
Ние ще сме по дамашно му.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 740
И на мен ми дадоха тиква, но половин та няма да изкара до края на Януари и се чудя да я замразя ли....честно казано си мисля, че специално тиквата и от пазара да си я купя нищо няма да и е.....не съм чувала да магерят тиквите....но кажете ако знаете нещо...аз седнах днес и разписах схемичка до към Март месец, за да мога я коментирам с педиатърката.

Според тая книжка се почва с сокчета от 2-ри месец, което мен не ме кефи и съответно не съм го направила, но за по нататък предложенията мисля да ги пригодя към нашата ситуация. Мисля да почна със зеленчукови пюрета с мляко на следващия месец да сменя и следобедното ядене с каша. Според книгата ако правим домашни пюрета по-добре да започнем с каши, а след месец пюретата, както и за местните после ако са домашни да ги въведем след 8-ми месец, а иначе може от 7-ми готови. Основно заради финността. Все пак мисля си започна с домашни зеленчукови пюрета. Ама за местните сякаш мисля на готови да разчитам повече, дано ги яде след домашните. Защото хубаво месо и риба си е зор и как да мъдря да го приготвям- особено пък рибите.....нито такова разнообразия мога да направя от месо, нито да гарантирам качество. След още месец и сутринта сменяме с попара, а по някое време кашата може би с плодово пюре....това ми е малко мътно още.

Доста въпроси съм си записала за педиатъра: Да добавям ли захар към пюретата (повечето рецепти който виждам в книжките са със, даже в някой и с масълце)> Да почиваме ли неделята (почваме понеделник ново)? Ако е болен или след ваксина тотално ли спираме храната и сме на мляко само или просто не се въвежда ново? Колко грама пюре около 200 ли да яде най-много? И каша съответно?

Момичетата на АМ каква пауза правите нощем? Ние сме от 21:00 до 05:00 или 05:30 и се чудя дали да не го помъча вече и аз, че аз чаках на него да удължи ама с това започване на захранване не знам как да ги наредя нещата. Да го мъча ли аз с чай или да я карам така пък той да се реши....не знам как ще се разбута режима при захранването, че сега сме с ядене в 09:00 - 13:00-17:00-21:00 и 05-06:00 по скоро към 5 часа. Ако стабилно стане 6 ще ми е по-ОК, но по-скоро се буди в 5.

Ама и аз баш на 31 януари тръгнах да задавам куп въпроси, а всички сигурно се вихрят в кухните....аз още даже не съм решила какво да правя....ще сме си тримата с бебо и котката, като 4-ти член Simple Smile Весело изкарване и дано бебоците не се плашат много от зарята....

# 17
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
Весело посрещане на Новата година и от нас! На нас Дядо Коледа ни донесе бънджи на стойка и много му се радваме.
Папкаме оризова каша с банан и зеленчукова каша с картофи и домати, както и бананово пюре.
Педиатърката каза, че сокът не е захранване.

# 18
  • Мнения: 397
Бързо оздравяване на болните!
Пожелавам ни година,изпълнена само с положителни емоции и милиарди усмивки! Simple Smile
За чистенето- започваме през ден! Simple Smile Надъхахте ме!   bouquet Но ме разберете,аз малко си падам луда и то не е целенасочено,аз не го мисля,просто всичко ми се набива на очи. И когато в шкафовете ми,в стаите и гардеробите и т.н ми е хаос и в главата ми става хаос и не мога да спя спокойно. Аз не искам да е така,но...  Някой ме е създал по-луда отколкото трябва  Laughing
За захранването отдавна са ни казали и гастрото и педито да е в 5-ти месец. След всяко посещение при тях ни казваха вариации от точно на датата на 5-я месец до 5 месеца и две седмици.  newsm78
После гастрото беше казала с пюре,после каза да е бананова каша, а последния път пак каза картофено пюре  #Crazy
Педито пък  каза точно същия ден : "Айде да е каша,а?" После пук ми разказа схема за пюре.  Laughing
Та в крайна сметка решението си е наше така или иначе. Само заради рефлукса ни казаха да не давам морков и ябълка все още.  Peace
После започнах да мисля да правя домашни пюрета и там ми изникнаха сходни въпроси - захар,масло  newsm78 Laughing Та окончателно реших,че тотално ще се сбъркам и накупихме сега и каши и пюрета ,само остана да го решим с кое да започна  Laughing
 

# 19
  • Мнения: 1 073
Захар, масло - категорично НЕ! Само чисти плодове и зеленчуци. Не се слага нито сол, нито никакви подправки. Поне не в началото. Все се каня да напиша, че аз захранвах с готови пюрета. Дъщеря ми най-много харесваше такива на Сънвал. И от ДМ-ските съм купувала доста. Те имат и само месни. В последствие, когато вече беше захранена и си мина на стабилна храна си купих уред за готвене на пара. Много го ползвах, но сега не бих посъветвала никого да го купи. Няма голям смисъл. Приятно уредче е, но същата работа може да свърши и една метална решетка/ не знам дали се казват така/ дето се слага върху съда с врящата вода. Не съм решила как ще процедирам тоЮ и път - дали готови пюрета или домашно правени. Притеснява ме обаче, че пробвах да дам вода и ми беше категорично отказана. Сега е голям зор с панадола и антибиотика. А и двете лекарства са много приятни и сладки на вкус. Ако ще се бутаме така с всяко ново нещо ще видя зор. Замислям се за BLW метода. ама някой по-кастъм вариант.  Аз ще чакам 6 навършени месец, ако нещо не наложи по-ранното захранване и като дойде времето мисля за 2-3 дни да изчета някакви неща и да реша. Няма да правя някакви сериозни подготовки. ММ има баба и дядо на село, та ако имат някой зеленчук тогава може и да се пробвам да направя.
Мръчно почна да мрънка, но съм го връчила на баща му, че почнах да изнемогвам нещо. Ама ми е по-криво като го увам да мрънка отстрани. Предпочитам да съм при него.

Ние също сме си сами у дома/ разбираемо/. Направихме си торта и пита с късмети, която не втаса, ама върви с бързи обороти и така Simple Smile Приятно празнуване на всички.   party006 baloni

# 20
  • София
  • Мнения: 1 110
То няма линк, беше написана авторката и името и я намерих, чакай сега ще пробвам да дам от къде я дръпнах - то е уорд файл, аз после си го направих като за четеца...http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&so … nAubO07LMsSHmdDRQ

Дано е станало, ако не пиши на лична мейл да го пратя....
Благодаря, от таблета не го отварям...
Отворих и четох, но не ми хареса и се отказах. Искам съвременна схема на захранване, ще продължавам да търся.
Иначе сол и захар - никакви. Подправки - също. За маслото не съм сигурна, но доколкото си спомням не съм слагала за близнаците. Маслото го въведох заедно със сиренето в попарата.
Още нямам никаква яснота за захранването, забравила съм всичко. То затова по-малката разлика между децата си има и плюсове...  Joy Ще си припомням в крачка.
Относно чистенето, много ми боде в очите, но гледам да си ги затварям по-честичко, че не смогвам вече да постигам резултат според изискванията си. Пране на бебето си пускам на 40 градуса без предварителна подготовка на пералнята. Не се престаравам особено, стерилната среда е невъзможна, като има още две деца в къщата.

# 21
  • Мнения: 109
И ние сме си сами - само тримата, даже и котка нямаме  Laughing Обаче не усещам липсата на голямото празнуване - най-важните хора са до мен.  Heart Eyes
И на мен ми направи впечатление, че всички рецепти за домашно приготвени пюрета са със сол, захар и / или масло  Shocked Но и аз в никакъв случай не смятам да слагам такива неща, поне не и на този етап. Може би в последствие бих прибегнала към зехтин, тъй като знам, че подпомага храносмилането.
За количеството на пюрето и аз не съм наясно. То и сега не знам по колко точно изяжда на хранене - първо суче колкото има  Embarassed и после изяжда от 10 до 110 мл. АМ (а често сутрин и нищо не иска от добавката). Като коментирате, че бебетата трябва да изяждат 140 (примерно), пет- или шест-кратно хранене имате предвид?
ymemansi, ние мислим да вземем уред за готвене на пара, но сега малко се замислих... Не са много евтини, а не е кой знае колко сложен уред. Все пак, обаче свекърът даде пари за такава джаджа, така че сигурно ще купим и нея (после най-вероятно ще се чудя и нея в кой шкаф да я прибирам  Joy ) Бързо да се оправя дребното!  Praynig
Вода и ние изобщо не пием, нито пък чай. Някои ми се карат, но като не иска какво да направя?! Като започне захранването предполагам че вече ще има нужда от повече течности...
Отивам да слагам масата, че все пак е празник. Весело посрещане на всички!  Grinning  

# 22
  • Мнения: 2 965
Запис и от мен! Весело посрещане на НГ момичета!   bouquet

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 903
Astined, Николай откакто стана на месец започта с 6ч пауза и постепенно я увеличи на 12 от както е на 3м и сега ядем в 22 и сън до 10, но не го отдавам на АМ. Като е гладен и иска мляко защо да го залъгваш. Сега като се захрани може да промени режима. То си е от детето. Главно тръгнах да ти благодаря за книгата та видях и за хапването Simple Smile
Весело посрещане на всички! Изпращаме една невероятна година, но с надежда за още по-хубава ако е възможно това Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 423
С пожелание бебетата ни да растат здрави, да направят смели първи крачки, да изрекат първите най-мили думи през 2015, и ние да сме здрави да си ги отгледаме!

# 25
  • Мнения: 157
"Kъм каквото посегне бебето на масата" е много добър вариант за започване на захранване Simple Smile

А сега да се похвалим - вече се обръщаме активно от гръбче по коремче, обратното ни е малко по-сложно, че не можем да се сетим (а започваме да се сърдим някой да ни обърне), ама и от коремче по гръбче също го правим Simple Smile Точно един ден преди на направим 4 мес. се обърнахме за първи път и оттогава все по-често и по-често го правим.

Лелее, започнала съм да говоря от първо лице, мн.ч...

Прекарахме много спокойни празници, вкъщи със семейството само, бебчо не изпускаше нищо - и на Бъдни вечер , и на Нова година си беше буден заедно с нас, даже и зарята видя ей така Shocked

Ами това е в общи линии..., започвам "по-детайлно" обмисляне на захранването, че вече си наближава време.

Хайде лек и приятен ден Simple Smile


# 26
  • Мнения: 2 653
Честита нова година! 2015 година ми звучеше като супер бъдещето, когато бях малка. Това е и годината от Завръщане в бъдещето  Laughing Технологиите са супер напреднали, но ви пожелавам да не изоставате истинското общуване. Бъдете сред приятели, научете децата си да имат приятели и да се радват на малките и простички неща!

Момчетата абсолютно проспаха битката за 2015-та година! Каката я викаме да се чукнем с шампанско, а нейния отговор беше-Чакайте, че довършвам един куест!


ижинка
, ябълки в детството ми сме съхранявали като всяка поотделно е завита с вестник и прибрани на тъмно в касетка. За тиквата пък, ако ти е цяла е важно да има дръжка. Това от баба ми го знам, нямам идея защо. В противен случай ще ти се развали бързо и няма да издържи.

Astined, и според мен тиквите са си ни ок. Аз пък имам доверени хора в плод и зеленчука до нас ме информират за всяко нещо от къде е. Доверявам им се. Ще си взема от тях тиква и единия сорт ябълки ги купуват от конкретен човек производител.

ymemansi, BLW е методът при който дава каквото бебето поиска, нали? МОя приятелка започна с това, обаче тя има някакъв генерален проблем със захранването и не мога да споделя до колко е успешно. Иначе мъжът ми така е захранен- като е бил много малък си е докопал парче луканка и започнал да го смуче. Свеки го разказва и много се смеем. Аз не бих дала каквото посегне, защото ние все още ядем и боклуци.

За подправките- абсолютно подкрепям без нищо в началото. Подправките се въвеждат на по-късен етап. И не се притеснявайте, няма да им е безвкусно на децата! Когато правих режима на Лидия Ковачева на чай и ябълки, след 10тия ден се пие водата в която варен 1 морков и един картоф. Вкусът е невероятен, когато си си изчистил вкусовите възприятия. Бульонът заради минералите в него има леко солен вкус. Когато децата свикнат с готова храна, след това трудно приемат домашната в която няма толкова подобрители и подправки.

В моето захранване соковете са от сурови плодове, затова тях ще ги предлагам на късен етап. И за мен това също си е част от захранването(нямаме дума запийване, а даже и чай като се дава пак е един вид захранване с нещо друго, освен мляко)

За количествата
- смятате скоро да заместите хранене ли? Първоначално се дават по няколко лъжички и след това се додава не детето да пие мляко. Когато стигнахме до отменяне на храненето е било плавно, като съм увеличавала количествата до момента, в който спира да иска мляко след храненето.

А, последно за уреда за пара-има едни решетки, които се отварят като ветрило- от тях съм ползвала.

# 27
  • София
  • Мнения: 357
Честита 2015, момичета! Да са ни здрави и безгрижни дечицата и да се радваме с тях на много щастливи моменти!
При нас - Никола посрещна новата година с широко отворени очи, загледан в речта на Президента Laughing После гледа зарята, поизплаши се, но му мина бързо и заспа чак в 2ч, като след това през час се будеше с плач.

Astined, и аз месни пюрета няма да приготвям, ще купувам. Нито смятам, че ще мога да приготвя месото добре, нито имам доверие на месото по магазините. Тази книга за захранването я свалих, но няма да я чета, след като видях, че си писала, че препоръчват сокчета от 2-ри месец. Не го приемам това даване на сокове и ми е достатъчен знак да знам, че който ми го препоръчва, не е особено актуален.
По повод въпроса ти за паузата - Никола прави пауза от 6 часа, 4-5 пъти се е случвало да направи 7 часа и само веднъж 8 часа. Пробвах нощем да давам вода - но от една страна водата обостряше рефлукса му и от друга реших, че щом се буди и иска мляко, ще му го давам.

тоничка8512, от кога даваш кашата с банан? Аз мислех, че бананът е алерген и се вкарва по-късно.

Espresso, хубаво си го решила - като за новата година си постави цел Peace Ще видиш, че не е страшно и ще свикнеш Grinning
А защо не се дава морков и ябълка заради рефлукса? Това гастрото не ми го каза? Заради киселините на ябълката може би, а морковът?

ymemansi, сега някъде виждала ли си пюрета на Сънвал? Една приятелка е хранела с тях, но това преди около осем години и сега не виждам тази марка по магазините. Исках да взема и Семпер, но намерих малко само в Хит.

LiNa07, по повод въпроса ти за 5 или 6-кратното хранене. Гастроентероложката ми каза, че от 2 до 5 месец броят на храненията е 6, от 6 до 12 - 5. При нас има и по 5, и по 6 хранения, според зависи каква пауза реши да прави между отделните хранения.

fiona, мерси. Май така ще направя - ще ги завия в хартия и ще ги оставя в гаража - дано да издържат.

# 28
  • Мнения: 1 073
За много години!
Набързо да нахвърлям, че компанията ми много шава.
Сънвал и Семпер съм купувала от аптеки Ремедиум. имат всякакви, голямо разнообразие.
BLW ми допада частично. Не мисля да оставя голям избор. ПО-скоро врианта сам да посегне към парчета от храната. която аз съм му избрала Simple Smile
Снощи си направихме пита с късмети - аз обрах всичките с пари и печалби, дъщерята все екскурзии, а на ММ му се падна бебе. Ако няма да ми прави още едно, мисля да ми делегирам това, че си му е късметче Simple Smile

# 29
  • Мнения: 834
За много години, момичета и бебета - дано сме много здрави през тази година, за да се радваме на малките сладури.
За захранването - мисля да започваме от понеделник, имам домашна тиква, после мисля да купувам био - доколкото знам на Гимел уж са истински. Взела съм от Икеа решетка за готвене на пара. А реших да е първо тиква, защото малкия започна да ака рядко - през 2-3 дни, а сега даже имаме рекорд -5, и още го чакам. Вече почвам да се притеснявам- знаете ли нещо, което мога да давам? С термометър пробвах, не става. А иначе не му е подуто коремчето, не е твърдо, не се напъва. За първи път нямаше резултат след като аз ям круши. Дали е възможно всичко да се е обработило и чак пък пет дни нищо да не изхвърли  newsm78
А за снощи - малкия се събуди от гърмежи в 23:40 (след като заспа в 22:40), изгледа президента, после зарята - с голям интерес, и после с Дунавско хоро - много се смя Joy го занесох пак да спи.
Допълвам - от баницата ми се падна бебе  Joy . ММ си пожела момиче - айде дано  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт