МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 58-ма ТЕМА

  • 62 895
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 9 959
Има значение, тук го бях срещнал, но забравих, аз също се интересувам.

# 691
  • гр.София
  • Мнения: 2 763
Има значение, тук го бях срещнал, но забравих, аз също се интересувам.
аз ги слагам в една посока, да речем и двете сочат на дясно  Mr. Green

# 692
  • Мнения: 1 244

Изваждаш кошничката с тестото.В книжката пише да се извади цялото тесто,но аз само го надигнах ,така че да извадя бъркалките.Поставяш кошничката обратно в машината и натискаш бутона за старт и програмата си продължава.


Леле, егати сложното вадене на бъркалки  Laughing

Преди последното втасване, само си намокрям ръката с топла вода да не ми залепва тесто по пръстите, бъркам в казанчето и измъквам бъркалките без да вадя казанче или тесто  Grinning

И програмата изобщо не я спирам, разбира се, за секундите, които ми отнема това действие  Grinning

 

# 693
  • Мнения: 7 779
ако тестото е с добра консистенция не би трябвало да ти залепва по пръстите.
друго- с намокрянето на ръцете вкарваш допълнително влага в тестото. не е много , но е допълнително.
идеята да се вади тестото не е само заради бъркалките. изваденото тесто може да се оформи и  тогава да се върне в контейнера. така хляба ще е по-хубав и на външен вид.

# 694
  • Мнения: 7 779
И аз да питам има ли значение как ще са поставени бъркалките?

П.С. Ще кача снимка след като го извадя.
вариантите са 3 - в една посока , на 180 градуса (гледат в противоположни посоки) и на 90 градуса.
при мен са в една посока.  ти може да пробваш и трите варианта , да видиш как ще се омеси тестото , дали няма да излезне контейнера от мястото си. след това избираш варианта , който ти допада.но мисля ,че бъркалки гледащи в една посока е правилен.

# 695
  • Мнения: 7 779
Дудинка едно голямо благодаря!Включих я и си пече в момента.
А аз не сещах ,че трябва превключа с бутончето.Досега не съм я включвала само за печене.
първото нещо след закупването на нов уред е да се запознаеш с него, с неговото упътване. пропуснала си този урок  #Cussing out

# 696
  • Мнения: 1 244
ако тестото е с добра консистенция не би трябвало да ти залепва по пръстите.
друго- с намокрянето на ръцете вкарваш допълнително влага в тестото. не е много , но е допълнително.
идеята да се вади тестото не е само заради бъркалките. изваденото тесто може да се оформи и  тогава да се върне в контейнера. така хляба ще е по-хубав и на външен вид.


Докато ровя из него да вадя бъркалките винаги има вероятност да ми полепне по ръката  Wink

Колко влага ще вкараш с 2 намокрени пръста?  Mr. Green Другия вариант е да се омазнят с олио пръстите...Но да вадиш казанчета и тесто, айде моля...

Това с оформянето на тестото е пълна глупост - перфектно се самооформя в казанчето от самото втасване. Нямам хляб с лоша форма досега...

И не говоря наизуст, а от личен опит

# 697
  • Мнения: X
Спокойно това е само машина ,ще се научите .
  И влажните ръце не пречат на изпичането на хляба или намаслени . Постоянно го правя и не е дало отражение.
 Пробвайте  - не се плашете да опитате - от грешките се учим.
 Няма безгрешни хора.
  Не вадете тестото - пробвала съм - нарушавате процеса на втасване и спада .
   

# 698
  • Мнения: 885


Леле, егати сложното вадене на бъркалки  Laughing

Преди последното втасване, само си намокрям ръката с топла вода да не ми залепва тесто по пръстите, бъркам в казанчето и измъквам бъркалките без да вадя казанче или тесто  Grinning

И програмата изобщо не я спирам, разбира се, за секундите, които ми отнема това действие  Grinning

 


Ааа,друго си е да си усложниш живота. Laughing

В книжката пише да се извади,ама аз пак мързеливата.А и отначало действам по инструктаж,докато си хванем спатиите с машинката.След това ще импровизирам. Laughing

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 1 062
Споделете рецепта за кекс?
Има в темата с рецепти, но и всяка друга рецепта на която знаеш пропорциите може да пробваш. Аз слагам всичко в машината. Яйцата, захарта, мляко, ванилия, бакпулвер, олио и др. Без да разбърквам. Пускам машината и тя си бърка и пече след това. После си го вадя. Но не може да стане шарен, или какао или светъл.
Също и кисело мляко, яйце - искам да вложа, да опитам как е вкуса.
Слагай, ползваш си основната рецепта, като на течноста я заменяш с мляко и/или яйце, но милилитрите да са същите.
Някой знае ли колко КВт/ч отиват за един хляб?
Не съм ги смятала, но тук в темата изчислихме, че за един хляб цената е под лев, около 0,60-0,70 лв.
Бъркалките как трябва да са ориентирани?
Двете трябва да са една срещу друга или и двете да сочат навън, за да могат да замесват тестото добре. Иначе не се замесва добре. Някъде беше писано за правилното разположение на бъркалките.
Новите, хлебопекарната е за определен грамаж тесто и така се определя на кой грамаж да се включи хлебопекарната за печене, в зависимост от грамажа на продуктите, които слагате, а не колко грама е готовият ви хляб.

# 700
  • Мнения: 885
Кажете как си изваждате хлебчетата.Ей,мъка голяма.
Уж ако го потупаш и излиза.Нъцки - начупих го целия ,докато го извадя.
Няма да остане,но пък искам да си е цял. Simple Smile

# 701
  • Мнения: X
Не вади веднага хляба след сигнала ,изчакай 15мин някъде и си излиза лесно.
 Ако се запъне - завърти отдолу как се нарича не знам - просто с ръкавица или кърпа завъртам насам -натам и си тръскам и пада.
 Да похваля сместа за хлебопекарни  на Софиямел . Става чудесен хляб - днес го правих с айрян и стана още по -хубав.

# 702
  • София
  • Мнения: 9 959
Кажете как си изваждате хлебчетата.Ей,мъка голяма.
Уж ако го потупаш и излиза.Нъцки - начупих го целия ,докато го извадя.
Няма да остане,но пък искам да си е цял. Simple Smile
Ако не се лъжа беше в тази тема 1-2 страници по назад...

# 703
  • Мнения: 7 779
Кажете как си изваждате хлебчетата.Ей,мъка голяма.
Уж ако го потупаш и излиза.Нъцки - начупих го целия ,докато го извадя.
Няма да остане,но пък искам да си е цял. Simple Smile
във всяка тема по няколко пъти се пише как се вади хляба.
- като извадиш бъркалките след последното месене (преди втасването) хляба се вади по-лесно.
- при извадени бъркалки  след изпичането може да се врътнат перките под казанчето. така ще се отлепи залепналото при печене тесто по осите и хляба ще излезне по-лесно.
- след изпичане хляба се оставя за малко в контейнера без да се вади.  така той се овлажнява и се вади по-лесно.

# 704
  • Мнения: X
Тъй като при моята машина горната кора не се допичаше добре ,оставям 15мин минимум след сигнала и така и коричката си става по -тъмна и се изважда без проблем хляб.
  Ваденето на бъркалките трябва да е точно преди последното втасване ,защото извадите ли по-рано има едно еднократно завъртане на бъркалките и ако бъркалките ги няма тестото около тях залепва и дори и без бъркалки си вади трудно и остават дупки.  / Сивъркрест / предишната партида/ е модела. /

Общи условия

Активация на акаунт