МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 58-ма ТЕМА

  • 62 873
  • 722
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 926
Какви са причините да се скапват казанчетата, бъркалките (това ли е най-честата повреда)?

Бъркалките обикновено биват надрасквани при опит да се нарежат заедно с хляба Mr. Green! Затова, винаги след изтръскването на хляба от казанчето, проверявай къде е останала бъркалката - в хляба или на оста в казанчето. Също така при некачествено покритие, може да се надраскат от по-едра захар, както и от твърди семена. Общо взето по-често се скапват уплътненията на осите, отколкото се драскат бъркалките, но това е при правилно боравене с машината Peace.

# 16
  • Мнения: 4 660
Купих мая Виво 500 гр от Метро.
Стига сте се заяждали помежду си.
Кой каквато мая иска такава да ползва.
Пишман станах че писах тука Confused

# 17
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
За много години, девойки и младежи! Wink
Много и успешни изделия с верните машинки!

Минавам да се запиша и да похваля живата мая от Лидл - с 1/8 кубче хлябовете ми започнаха да изскачат от казанчето.

# 18
  • Мнения: X
Аз слагам 1/4 и са идеални - и с 1/6 стават  / това е за 500г брашно / - ти на колко слагаш 1/8 !?
Инак това ми е любимата мая и засега съм само с нея . Най -добра е засега за мен - сравнена с русенската мая , юва и пакмая и виво / тези съм пробвала./

# 19
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 087
Живата мая се слага 1гр. на 100 гр. брашно .
И аз съм така - 1/8 от кубчето за 750 гр. хляб - не изскача , но става чуден !

# 20
  • Мнения: X
При мен с 1/4 си е идеален и не е изкачал от казанчето . Което ще рече че количеството мая не идва в повече.
 1/8 ми се струва малко .

# 21
  • София
  • Мнения: 9 959
А тези уплътнения стандартни ли са и продават ли се?
На моята - бъркалката не се вади и хляба си пада сам (2мм е отстоянието от дъното).
Захарта, може да се разтвори предварително (или пудра захар).
За ядките не знам вече.

Каква е разликата между живата мая и гранулираната?

Последна редакция: сб, 03 яну 2015, 09:55 от Starrydream

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 062
При мен с 1/4 си е идеален и не е изкачал от казанчето . Което ще рече че количеството мая не идва в повече.
 1/8 ми се струва малко .
не е малко
и аз за 600 гр. брашно слагам 6 гр. мая

# 23
  • Карлово
  • Мнения: 4 691
Гле-е-е-дам снимката на тази страница, радвам се и се чудя защо моят хляб отгоре никога не прави такава кора. Мислех, че е заради капака - като няма реотани, няма как да хване такава коричка, дали съм права. Машината е Горене.
Ей такъв модел
Скрит текст:
преди 2 години правих няколко опита и после я прибрах, сега по празници реших пак да се изявявам, ама неуспешно. Темата съм следила и съм си водила записки Laughing

# 24
  • Мнения: X
Ами то само машините с програма за багети имат горен реотан или се лъжа / поне по мои проверки и сравнение/.
 Моите хлебчета с 1/4 или 1/ 6 са си идеални и не мисля да слагам по -малко мая./Не съм експерт  и не азкам - до този извод съм си стигнала за себе си ./
   Черна котка каква точно става кората на хляба ти ?

# 25
  • Мнения: 7 779
При мен с 1/4 си е идеален и не е изкачал от казанчето . Което ще рече че количеството мая не идва в повече.
 1/8 ми се струва малко .
не е малко
и аз за 600 гр. брашно слагам 6 гр. мая
с тия дроби се ушашавихте бре  Laughing
едната слага 1/4 кубче за 500 гр.  другата   1/8  за 750 гр , а ти  6 гр мая  за 600 гр брашно
ако кубчето е 42 гр  излиза  -  10.5 гр мая  за 500 гр брашно , 5.25 гр  за 750 гр брашно  и 6гр за 600 гр брашно.   и при всичките ви хляба ставал успешен  newsm78

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 1 062
При мен с 1/4 си е идеален и не е изкачал от казанчето . Което ще рече че количеството мая не идва в повече.
 1/8 ми се струва малко .
не е малко
и аз за 600 гр. брашно слагам 6 гр. мая
с тия дроби се ушашавихте бре  Laughing
едната слага 1/4 кубче за 500 гр.  другата   1/8  за 750 гр , а ти  6 гр мая  за 600 гр брашно
ако кубчето е 42 гр  излиза  -  10.5 гр мая  за 500 гр брашно , 5.25 гр  за 750 гр брашно  и 6гр за 600 гр брашно.   и при всичките ви хляба ставал успешен  newsm78


Питай и Дядо Хаджия и той ще ти каже пропорциите за хляб.
на 100 гр. брашно, 60 мл. течност и 1 гр. прясна мая

# 27
  • Мнения: X
Машините са програмирани по различен начин и затова хлябът не се изпича еднакво. Едни машини искат топла вода, топла стая, а други се справят и при студ Simple Smile. chatNoir, За да има все пак някакво калпаче, опитай да намалиш маята или течността, съответно хлябът ще остане малко по-нисък и ще се изпече отгоре. При Панасоник се получава хубава коричка и отгоре, като хлябът обикновено е над нивото на казанчето.
Бонго, така е, и аз се чудех преди като ми кажат, че с едно пакетче мая хлябът им ставал чудесен, а при мене с толкова мая капакът ще е облепен с тесто, ще е потекло около казанчето и т.н. Пак опираме до това каква е машината и качеството на маята.

# 28
  • Мнения: 7 779
Питай и Дядо Хаджия и той ще ти каже пропорциите за хляб.
на 100 гр. брашно, 60 мл. течност и 1 гр. прясна мая
аз не се съмнявам в нито една от вас. просто разликите са големи и някой направо ще се зачуди кое е вярното.  Laughing  за себе си ми е ясно   bouquet

# 29
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Аз слагам 1/8 кубче на 300-500гр брашно (в зависимост в кое казанче и какъв тип брашно слагам). И не за друго, а защото ако се опитам да срежа на по-ситно маята, се рони и ми става мисия невъзможна по-нататъшното ѝ съхранение във фризера.

Общи условия

Активация на акаунт