Сладкарничка за книги - тема 27

  • 20 168
  • 703
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 198
Крайна съм, защото никъде досега не съм срещала хора с трезво мислене като вашето. Вие не пушите в домовете си, дали защото сте майки и ви пука за децата ви или просто, защото сте интелигентни хора. Аз явно не познавам такива, защото никой не пуши навън от познатите ми. А пушачите сред тях са много!  Rolling Eyes Напротив, уважавам ви тъкмо, защото взимате избора да студувате, вместо къщата ви да се просмуче с отрова.  Peace  Иначе да, все още съм на мнение, че един интелигентен, разумен човек, с воля, не би трябвало да позволява на нещо такова да му бъде порок. Както и на мен, порокът с вредната храна  Peace

Кали, права си, че е мръсно в градовете, права си, че електроцентралите и колите и т.н.т. замърсяват. Но това е "уж" цивилизация. Хайде тогава да живеем с конските каруци и да се отопляваме с печки на дърва и с газени свещници. Ама на никой не му се живее така, нали?
И много го мразя тоя довод срещу темата с цигарите. За разлика от колите, електроцентралите и т.н., които няма как да избегнем, за цигарите ти(не само ти, всички пушачи изобщо) взимаш решението да замърсяваш и да тровиш въздуха. Да, аз бих се преместила, за да не ми дими и да не се тровя, не бих навлизала в личното пространство на околните със собственото си мнение по темата. Но това не значи, че не държа на него. А за мургавите субекти няма какво да говорим. Държавата ни е направила всичко по силите си, за да им покаже, че са безнаказани и могат да си правят каквото искат.  ooooh! Rolling Eyes

Прекрасни сте, момичета. С всичките си пороци и т.н.т. - няма значение. Адмирирам вашия избор да предпазвате и да се съобразявате с близките хора около вас и го уважавам.  Peace

# 661
  • Мнения: 5 776
И аз от бившите пушачи  Grinning Вкъщи не се пуши, от преди да дойдат децата. ММ мрънка, защото тук всичко живо пуши и е грубо да си изгониш гостите навън. На мен не ми пука, защото децата са ми по-важни. На който не му отърва, да не идва  Mr. Green
Навън се дразня само някой ако застане до мен и децата и въпреки това запали. Защо точно до децата?
По книжната тема, с две ръце препоръчвам "Quo Vadis", как така по-рано не съм я чела тази книга, не ми го побира акъла  Hug

# 662
  • Мнения: 10 718
Аз пък се чудя защо мен никога не ме е дразнел цигарения дим? Rolling Eyes  А съм непушачка  Laughing
Обичам да "понюхам" дима на хубава цигара, не ми е неприятно. Дори и припалвам от време на време, но трябва да ми е мноооого кеф, за да запаля  Heart Eyes
ММ беше пушач, но той повече се дразнеше от мен от дима и си пушеше на балкона  Laughing От 8 месеца ги спря сам, без аз нещо да му говоря, сам си реши и ги спря. До момента удържа фронта, само дето аз не мога да си припаля от време на време, защото си нямам цигарки   Whistling
А и не искам да го дразня...  Rolling Eyes

# 663
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 338
Кукууу! Поздрав от една никога недръпвала цигарка.

Венка, много ти благодаря за предложението за Август, ще я прочета с удоволствие при следващия удобен случай.  Hug

Гиг, и на мен ми хареса идейката с хризантемата, Посадена нвън, става много хубаво многогодишно цвете. Има и храсчета доста видове, може и храстовидна ружа.

Кали, и моята щерка спеше следобед до миналата година. Екстра сте си!

Гани, ама ти нощни смени ли даваш? Леле, как се справяш?  Hug

Ние изкарахме хубав и разнообразен ден. Следобедът и едни соленки по поръчка направих. Сега детето си легна, заекът е оправен и му е обърнато подобаващо внимание, крайно време е да си смигнем с Немезидата.

Спокойна нощ!   bouquet

# 664
  • Берковица
  • Мнения: 475
Dev, мога да ти ги пратя и ще ти пиша когато успея.
За пушенето, в къщи  не се пуши . Няма значение,  че ММ и свекъра пушат,  те и гостите пушат навън.

# 665
  • София
  • Мнения: 4 903
Оооо, Мария, ако знаеш колко зла ставам ако се пуши до деца!
Скрит текст:

"Quo Vadis" не съм я чела. Да отида ли да се засрамя в ъгъла?
Ще си я отбележа за прочит, но кога ли с толкова много натрупани книги?

Вени, ММ приключи и той за два дена "Един по един". Картър си става семейният автор  Laughing

# 666
  • Мнения: 10 718
"Quo Vadis" не съм я чела. Да отида ли да се засрамя в ъгъла?

Абсолютно отивай!  Naughty
Книгата е разкош!  Heart Eyes

# 667
  • Мнения: 1 198
Аз просто не знам един ден с приятеля ми като си имаме наш дом, как и кой би трябвало да каже на родителите му, че няма да пушат у дома.  Shocked Нито искам да го поставям в такова положение, нито искам аз да съм лошата, която да им го каже, защото при всички положения недоволството ще се изсипе върху него.  ooooh!
А той споделя моето мнение и страшно им се кара като почнат да димят ... Сега зимата е ужас, защото рядко се отваря прозорец   #Crazy

А един ден като забременея и имам деца, направо не знам какво ще стане ако някой запали до мен или до тях .... #2gunfire

# 668
  • София
  • Мнения: 6 210
Кали, и като отидеш към ъгъла, вземи книгата да я четеш  hahaha Hug! И аз я харесвам, четох я за първи път като хлапе - детска любов ми е  Heart Eyes.
Крис Картър се оказа голяма зарибявка, наистина! Дано скоро издадат още нещо от него.

Миле, ти ще дадеш знак и много се надявам да ти допадне!

# 669
  • Берковица
  • Мнения: 475
Миле,  графика ми е дневна, нощна и два дни почивка. Но свикнах, е след нощна смяна съм малко позаспала. И гледам така  #Crazy

# 670
  • София
  • Мнения: 4 903
Срам викаш, МижEmbarassed Embarassed Embarassed
Ще я вмъкна тогава за по-скорошно прочитане в списъка си.
Няма да се излагам, я  Naughty

Кали, и като отидеш към ъгъла, вземи книгата да я четеш  hahaha Hug!
Венка бе  Joy Joy Joy
Първо вашите книги ще прочета, после всичко останало.

Бъбли,
Скрит текст:
...как и кой би трябвало да каже на родителите му, че няма да пушат у дома.
Ти си човекът! И с това не трябва да се прави компромис. Домът ще е твой, децата също, ТМ също. А щом и той е на твоето мнение, няма какво да го мислиш. Първият път, когато ги поканите на гости, правиш специално уговорката, че ще пушат само на терасата и точка  Naughty Ако искат да идват.

Гани, много е разбиващ твоя работен режим  Confused Моят татко работи така и е съсипващо. Няма ли начин да не караш нощни? Не знам каква е професията ти, де. Може да не ти е възможно.
Нощните смени по принцип са гадно нещо.

Миле, Дев, гледам, че утре сигурно ще стане време за нова тема. Нека да я пусне някоя от вас, тъй като ще съм на работа и няма да мога да го направя.  Hug

# 671
  • Мнения: 2 096
Привет дами!
Аз отказах цигарите преди 10 години и то без никакъв проблем. Сега така ме е яд, че въобще някога съм ги пушила.Виж храната не мога да я откажа. А и ме е страх да не стане, като при Настрадин Ходжа, дето тъкмо научил магарето си да не яде и то взело, че умряло. Mr. Green
Чета Билбо Бегинс и нямам търпение да свърши. Tired Quo vadis я зачетох преди месец , но не ми потръгна. Ще я опитам отново, че е в любим мой жанр.
 За конфликта пушачи-непушачи единственото решение е толерантност и от двете страни. И ми се ще да вметна, че няма по-досадна ситуация от това бивш пушач, дебеланко или алкохолик да ти обяснява колко е вредно. Гледам да не изпадам в такова положение.

# 672
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 338
ОК, Кали, мога да поема. Само да не се успя, не гарантирам.  Embarassed

Пишете, докато стигнете 50 стр. и после замлъквате, пазите тишина и чакате да се събудя.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Венка, ще ти смигна, само да не ти излезе ечемик!   Mr. Green

# 673
  • Берковица
  • Мнения: 475
Kali, не може без нощни смени,
Скрит текст:
Работя в Център за деца без родители и трябва да даваме дневни и нощни смени. Работя вече 6 години така, обичам си и работата, и децата.

# 674
  • Мнения: 5 776
Скрит текст:
Аз просто не знам един ден с приятеля ми като си имаме наш дом, как и кой би трябвало да каже на родителите му, че няма да пушат у дома.  Shocked Нито искам да го поставям в такова положение, нито искам аз да съм лошата, която да им го каже, защото при всички положения недоволството ще се изсипе върху него.  ooooh!
А той споделя моето мнение и страшно им се кара като почнат да димят ... Сега зимата е ужас, защото рядко се отваря прозорец   #Crazy

А един ден като забременея и имам деца, направо не знам какво ще стане ако някой запали до мен или до тях .... #2gunfire
Ти, още преди да дойдат и да си категорична.  Аз даже спрях да ходя в свекърите, защото не ми е приятно, че се пуши вътре, отново върху децата. Айде аз ще се прежаля, дето се вика.
Кали, срам, срам

Общи условия

Активация на акаунт