ОТБИВАНЕ - 2

  • 136 639
  • 781
  •   2
Отговори
# 765
  • Мнения: 754
Здравейте. Отбих преди седмица кърмаче на 1г и 4 месеца. Искаше ми се да е по-плавно, но не се получи съвсем така - имахме 1-2 кърмения през деня и 2 през нощта.
Цедих с помпа по малко и постепенно все по-малко, пих чай от салвия, слагах студени зелеви листа. Не бяха пълни или чак толкова напрегнати гърдите, и изведнъж… на 6-тия ден едната ме боли, усещам нещо като твърди участъци от вътрешната страна, не мога да преценя точно бучки ли са, по-скоро каналче може би. Нямам червено, температура, но при натиск боли, боли дори като гушкам детенцето! Sad
Не смея да цедя вече на този етап.
Взех лецитин чак сега, осъзнавам, че трябваше от началото да го започна, хем съм пила с голямото дете и зная, че предотвратява запушвания, но защо ли реших да го спестя Sad Днес пих 3 х 1, утре мисля да продължа с 2 х 1, не можах да открия единна схема за приложението му.
Какво още мога да направя? Пробвах и с масаж под душа да ги разсея, има някакво облекчение, но за кратко. Много се притеснявам да не съм окепазила нещата Sad

# 766
  • Мнения: 6 764
Не е запушване, а задържаната кърма. Постепенно ще изчезнат тези усещания. Случи ми се същото, писала съм даже назад в тази тема. Отшумя за няколко дни, не съм пила нищо.

# 767
  • Мнения: 6 577
Лецитина си спомням, че се пиеше по много 3по3.

# 768
  • Мнения: 2 750
Момичета,мислите ли,че е рано за отбиване на 1,4 г ? За сега ни се получава,но ми е много тъжно наистина ,не знам защо се чувствам така,но все едно му отнемам нещо важно,някоя от вас чувствала ли се е така и как да се справя?

# 769
  • Мнения: 191
И на мен ми е малко тъжно, моето момиченце е на почти 1г 2м, вече само на нощни на поискване (1-2 обичайно). Може би зависи от детето, при нас кърменията през деня и вечер постепенно ги махнах много лесно, въобще не се е сетила да ме търси. Горда съм от над двете като тандем в кърменето и знам, че съм направила най-доброто за нея.

Попринцип може би е опция да спрете да кърмите, но да се цедите и да давате кърмата в бутилка/чаша или в някаква храна…

# 770
  • Мнения: 2 750
При нас се налага отбиване,защото иначе предпочита гърдата пред храната . Не е опция да му я дам с чаша или бутилка а и на мен някакси ми липсва самото кърмене ,това как се радва докато суче и усмихва и в момента ми става тъжно до като пиша Това

# 771
  • Мнения: 2 267
Ради, стабилизирахте ли желязото?
Моето мнение е че трябва да говориш с консултант, понеже виждам че от няколко месеца те мъчат едни и същи въпроси. Ако не можеш да си позволиш платен, има и безплатни от НАПК. Иначе се сещам че Ася Демирева имаше и онлайн консултации,а тя за мен е най-добрата

# 772
  • Мнения: 60
Ради, пиша ви на лични

# 773
  • Мнения: 2 750
Маги свързах се с Ася ,нейните съвети бяха,че просто да му давам да суче в неудобна за него поза , и че анемията няма нищо общо с кърменето , е да но при моя има,защото дори да стабилизираме анемията с лекарства ако той не започне да се храни пълноценно с разнообразна храна а продължи да суче то тогава се въртим в един порочен кръг ! Ако имаше възможност да го кърмя и той да си яде нямаше изобщо да задавам тези въпроси,но повярвай ми пробвах всичко и ако го има кърменето и той знае,че ако не си изяде манджата мама ще даде гърда то той не яде повече от 2-3 лъжички,пробвала съм й да пропускам кърмения с мисълта,че ще е прегладял,но резултата е ,че стои гладен и все така не хапва храна.Дните,когато никнат зъби дори няма да ги коментирам. Общо взето съветите на Ася бяха относно това да продължа с кърменето,но проблема с храненето си остава за това и реших да го отбия поне през деня да не суче за да яде храна пък през нощта ако успея да го приспивам без гърдата ще махнем и нощното ако ли не ще остане да суче само през нощта известно време. Не знам дали е съвпадение,но откакто спрях да му давам през деня да суче той яде и то задоволително количество и не с половинчати лъжички а с препълнена лъжичка и това ме радва адски много,преди също съм пробвала да не му давам ,но тогава не се получаваше ,защото знае,че мама ще даде ,а сега той сам се отказва и не иска ,защото слагам капки лимон и дори да го карам той не желае та можеби това в от значение сега,че не му харесва вкуса
Ради, стабилизирахте ли желязото?
Моето мнение е че трябва да говориш с консултант, понеже виждам че от няколко месеца те мъчат едни и същи въпроси. Ако не можеш да си позволиш платен, има и безплатни от НАПК. Иначе се сещам че Ася Демирева имаше и онлайн консултации,а тя за мен е най-добрата

Последна редакция: сб, 20 яну 2024, 13:22 от Radii :)

# 774
  • Мнения: 2 267
Ами и аз бих била на това мнение, защото насилствено отбиване е кофти за майката и бебето. Хубаво е поне майката да е готова. Кърменето ви свързва и затова си толкова привързана към акта, не е само до хормони. Но има и хормонален аспект, затова е хубаво да се отбива постепенно, а не от раз. Преди да отбия окончателно моето дете два месеца го кърмих по веднъж на ден - в началото беше вечер, но понеже не исках това да му е асоциацията, го преместих сутринта. Сутрин и без това бях сънена и не ми се кърмеше по някое време точно сутринта, и накрая просто един ден спряхме. Да - не е бил страстно кърмаче и нямаше проблем, но тук говоря по-скоро за начина, по който аз понесох раздялата. Щом не виждаш друг начин наистина, фокусирай се върху всички други начини, по които ще можеш да се свържеш с детето си, невключващи кърма - гушкане, игра, веселие заедно.

Ако все пак искаш да запазиш кърменето, в никакъв случай не бива да е на поискване. Ако е бил кърмен на поискване, е нормално да не огладнява достатъчно за основните хранения.

# 775
  • Мнения: 2 750
От 2рия месец започнахме да се кърмим на поискване  допреди това беше на 3 часа,но много плачеше. От както започна да разбира и да си търси сам гърдата понякога е сукал и през 30 минути и да наистина е много пристрастено кърмаче ,само не знам какво ще правим в дните,когато избиват зъби и не хапва нищо . Ще си оставя кърменето за през нощта ,няма да е едно ,защото се буди поне 2 пъти да търси
Редактирам:
Радева по-горе писа,че не бива да се стягат нито да се прави нищо за спирането на кърмата,но много ме болят и са твърди а ходя без сутиен ,какво мога да направя за да не стигна до мастит ?

Последна редакция: нд, 21 яну 2024, 10:19 от Radii :)

# 776
  • Мнения: 1 406
Да изцедиш малко, колкото да почувстваш облекчение и да омекне леко гърдата. Но не повече. Следи се за бучки и втвърдявания на гърдата.
Зелевия лист помага също - леко начукан и охладен зелев лист се обвива около гърдата, без ареолата.  Но той също и спира кърмата, така че внимателно и с него. Само за облекчение.

# 777
  • Мнения: 191
Колко време след последното кърмене се води отбиването за приключило? От 1-2 месеца кърмя детето ми на 1 год. 3 месеца само нощем на поискване, последната седмица почна да пропуска тук-там някоя нощ и да спи почти непробудно. Сега сме на две пропуснати нощи и като цяло мисля да приключвам, колкото и да ми е тъжно. Днес сутринта пробвах с помпата, но изцедих само капки за 7-8 мин, което май е в реда на нещата предвид колко рядко съм кърмила. Мислех си да цедя и да давам млякото в някаква храна ама явно няма да стане.

# 778
  • Мнения: 6 577
Не се цеди. Приключвай. Пий Лецитин в някаква голяма доза беше, примерно 3х2, ама не съм сигурна, че помня точно. В листовката си пишеше. Не може да се предозира, а отпушва каналите. Това е важно, за да не станат бучки. И не се цеди.

# 779
  • Мнения: 71
Колко време след последното кърмене се води отбиването за приключило? От 1-2 месеца кърмя детето ми на 1 год. 3 месеца само нощем на поискване, последната седмица почна да пропуска тук-там някоя нощ и да спи почти непробудно. Сега сме на две пропуснати нощи и като цяло мисля да приключвам, колкото и да ми е тъжно. Днес сутринта пробвах с помпата, но изцедих само капки за 7-8 мин, което май е в реда на нещата предвид колко рядко съм кърмила. Мислех си да цедя и да давам млякото в някаква храна ама явно няма да стане.
Това е идеалният вариант.
При нас се получи подобен сценарий. Аз спрях да му давам нощем. Кърмата спря от самосебе си. Вие с информативна цел сте цедили, при мен и това беше излишно. За около седмица се случиха нещата.
Тъжно ми е малко, но детето е на 1г.5м. и си повтарям, че започва нов период в развитието му, както и на нашите отношения Simple Smile . Като цяло, повече гушкане помага и на двете страни.

Общи условия

Активация на акаунт