Майчинството счетоводно-63

  • 48 409
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 200
Здравейте
ако може някой да каже:
Платих си по банков път Здравните осигуровки за 10,11,12 2014г като само осигуряващ се,защото бях безработна
това стана някъде около 15,02,2015г,но в НОИ още се водя здравно не осигурена за 10,11,12 2014г
Трябва ли нещо друго да се направи освен да се преведа парите по сметката на НОИ + лихвите за периода?

Благодаря
 Hug
На НОИ не ги "бърка" здравните. Имаш нещо не наред със социалните осигуровки.

# 736
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Здравейте
ако може някой да каже:
Платих си по банков път Здравните осигуровки за 10,11,12 2014г като само осигуряващ се,защото бях безработна
това стана някъде около 15,02,2015г,но в НОИ още се водя здравно не осигурена за 10,11,12 2014г
Трябва ли нещо друго да се направи освен да се преведа парите по сметката на НОИ + лихвите за периода?

Благодаря
 Hug
На НОИ не ги "бърка" здравните. Имаш нещо не наред със социалните осигуровки.

Вива, лицето е било безработно...много често се бъркат, че щом сами си плащат здравните, значи са самоосигуряващи, каквито не са...Същата не правят разлика между НАП и НОИ явно.
Няма подадена декл.7 явно.

# 737
  • Мнения: 607
Здравейте, наскоро приключи първата година от майчинството ми и от един месец вече съм на работа. Знам, че имам право на увеличение на заплатата, но не знам в какъв размер. Става въпрос за държавна администрация. Ако някой знае, нека сподели каква е практиката, за да съм наясно  какво да очаквам.

# 738
  • NE
  • Мнения: 10 999
На 22.02.15 г. ми изтече първата година майчинство. Подадох си документите за втората година при работодателя към 8.02.15 г. и са внесени според тях преди 15.02.15 г. Оттогава НОИ ми е изплатил частта за месец февруари до 22.02.15 г., а остатъка който е от втората година за месец февруари не. Те са 5 работни дни. Въпроса ми е да им пиша ли или да чакам, макар да си мисля че вече е трябвало да са обработени документите ми от тях. Напълно съм сигурна, че работодателя ми е завел навреме документите защото ме уведомиха.

# 739
  • Мнения: 191
Трябва ми счетоводител има ли тук???

# 740
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Много сме.Не е ли най-лесно да си напишеш въпроса?

# 741
  • Мнения: 191
Да извинявайте не се съобразих!Значи имам детенце на 8 мес.бременна съм със второ термина ми е май месец демек малката ще е на 10 месеца.Искам д попитам какви документи трябва да подам за майчинството?За първото дете спира ли ми се майчинството или става 50% и за оставищите месеци до годинка или и А втората?На база на какво се изчислява второто майчинство и има ли значение че фирмата в момента е замразена и трябва ли да пуснем декларация да я пуснат отново?Предварително ви благодаря много направо незнам никой не ми дава информация а нашия сметоводител е...

# 742
  • Мнения: 48
Здравейте, бих искала да попитам тъй като тези 180 дни болничен, които ми се полагаха изтичат на 20.03, а 45-дневния ми преди термин ще ми го дадат на 08.04. тази дупка (18 дни мисля че са) как мога да я запълня. Дали е възможно личната лекарка да ми пусне някакъв болничен примерно за грип или нещо такова,  или задължително трябва да си пусна отпуск от работа?

# 743
  • Мнения: 2 726
Или платен отпуск даползваш, или може пак болничен, но трябва да ходиш на ТЕЛК мисля че беше.  Rolling Eyes

# 744
  • Мнения: 50
Здравейте. Следя си болничните онлайн в НОИ, първият ми болничен са ми го върнали, защото здравното заведение не го е вписал в регистъра си. Пише,че са го изпратили на 20.02. днес сме 11.03., а аз още го чакам, има ли някакъв срок кога ще го получа, все пак разчитам на тези пари?
И да попитам когато предам болничния си на ръководителя, фирмата в какъв срок трябва да го подаде в НОИ?

# 745
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428
Здравейте, бих искала да попитам тъй като тези 180 дни болничен, които ми се полагаха изтичат на 20.03, а 45-дневния ми преди термин ще ми го дадат на 08.04. тази дупка (18 дни мисля че са) как мога да я запълня. Дали е възможно личната лекарка да ми пусне някакъв болничен примерно за грип или нещо такова,  или задължително трябва да си пусна отпуск от работа?

Или платен отпуск или на ТЕЛК за продължение на БЛ. Не може от ЛЛ.

# 746
  • Мнения: 113
Здравейте!

Аз имам следното питане, надявам се да можете да ми помогнете:
След 2 години майчинство се върнах на работа, но след 4 месеца излязох в двуседмичен болничен. От НОИ първо ми забавиха изплащането за 7-те дена от болничния, а сега получих някаква смешна сума, която е значително по-малка от тази, която ми изплати работодателя за първите 3 дни от болничния (а би трябвало обещетението от него да е по-малко от това от НОИ).

На телефона на НОИ никой не ми вдига (естествено) и се чудя дали има логично обяснение на тази малка сума, която дават за ден/болничен или е станала грешка.  newsm78

# 747
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428
Здравейте!

Аз имам следното питане, надявам се да можете да ми помогнете:
След 2 години майчинство се върнах на работа, но след 4 месеца излязох в двуседмичен болничен. От НОИ първо ми забавиха изплащането за 7-те дена от болничния, а сега получих някаква смешна сума, която е значително по-малка от тази, която ми изплати работодателя за първите 3 дни от болничния (а би трябвало обещетението от него да е по-малко от това от НОИ).

На телефона на НОИ никой не ми вдига (естествено) и се чудя дали има логично обяснение на тази малка сума, която дават за ден/болничен или е станала грешка.  newsm78

Имай предвид, че за времето в отпуск за гледане на дете се взема МРЗ, която е била актуална тогава, т.е. близо 12 месеца в базата са на МРЗ.

# 748
  • София-Младост
  • Мнения: 23 373
И да попитам когато предам болничния си на ръководителя, фирмата в какъв срок трябва да го подаде в НОИ?
До 15-то число на следващият месец.

# 749
  • Мнения: 113

Имай предвид, че за времето в отпуск за гледане на дете се взема МРЗ, която е била актуална тогава, т.е. близо 12 месеца в базата са на МРЗ.

Да взимала съм 340 лв., но вече сума време съм на работа. Работодателят ми е изплатил трите дена въз основа на месечната заплата. Да не би НОИ да плащат (както и майчинството) на база назад към майчинството от 340 лв.?! Това би било някакво безумие...

Общи условия

Активация на акаунт