Помощ, оставих си бебето задълго!

  • 12 808
  • 123
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12 677
Аз пък искрено  се радвам/лично за себе си/, че детето ми има 2 грижовни и всеотдадени баби, които са готови да помагат по всяко време.... Peace Peace

И ние се радваме за теб. И аз имах такива и много са ми помагали. Но това, което описва авторката , е безумно. Аз пък винаги съм държала децата да са заедно. 

# 61
  • Мнения: 1 067
Мен ме гледаше баба и то повече от добре, помня как нашите идваха като на свиждане,а голямата ми сестра живееше с тях.А един от малкото ми спомени в детска възраст е как ме взеха за една вечер и аз се скъсах да рева за баба и ме върнаха, около 3-4 г. съм била.
Нямам точен спомен, кога се върнах да живея вкъщи, но подозирам, че е било, когато сестра ми е станала достатъчно голяма за да ме гледа, друг абсурд. защото разликата ни е 3 г.
Помня веднъж, че се чудехме какво да обядваме и беше валяло и сестра ми предложи да съберем охлюви, беше чула, че се ядяли.Та за обяд наистина  изпържи и хапнахме, години наред никой не вярваше, че сме го направили, представете си колко сме били малки, аз на 5., тя на 8г.
Години по късно се питах, защо нея са оставили при тях да гледат, а мен са ме натирили при баба ми...тежеше ми честно, чувствах се отхвърлена.
Когато станах на 18г. попитах и до някъде разбрах доводите, но това не ми върна нищо.

# 62
  • Мнения: 12 677
Много разпространено беше това отглеждане. Бабите се пенсионираха рано , много живееха на село, родителите работят в града, така им е по-лесно.

# 63
  • Мнения: 1 067
Ами моята баба работеше,съвсем наскоро се пенсионира.
Иначе става дума за пребиваване в един квартал, баба ми живее на края на улицата, 5мин. пеша.

# 64
  • Мнения: 1 897
Не мога да си представя да изпусна някакъв момент от развитието на децата си.

Може на някой да му звучи травиално,но изпуснато ново зъбче или прохождане.Все пак има бебета,които прохождат на 9-10м.

И по-големите деца също.Синът ми всеки ден ме изумява с нещо ново.Дано не се налага да се разделям с децата си никога. Praynig

# 65
  • Мнения: 21 610
  Дано на никого не се налага, но понякога се налага. Авторката явно няма да ни удостои с повече разяснения, дано да и е бил от полза някой съвет.

  Но - момичета - имунитет и бъдещо здраве  не се гради с колкото може повече прекарани болести в ранна детска възраст Това е съвсем погрешно схващане, никой лекар няма да го подкрепи и не бива да се повтаря като някаква пословица.
  В най-общия случай децата си израстват нещата и всичко си върви по реда с детските болести, но не бива и тази невярна мантра да служи като принцип.

# 66
  • Мнения: 56
В подобна ситуация бих спряла голямото от градина (както и направих). Ако нямам никаква друга възможност да огранича боледуването на бебето, бих го изпратила при баба му.
Голяма простотия е това, че имунитетът се гради от честите боледувания...А това, че е нормално дете под годинка да е пило няколко антибиотика за краткия си живот, заради усложнения от вирусни инфекции, го смятам за абсолютна родителска безотговорност. Няма как за да не изпусна някое зъбче, да го тикам насила при бацили и да се надявам, че няма да стигне до болници и т.н. А бъбреците и черният дроб са за цял живот - докато е малко ще пие АБ и всичко ще е наред, а после?

# 67
  • Мнения: 1 897
Дъщеря ми също вече е пила АБ.И въобще баткото не е причината,защото да чукна на дърво откакто се е родила не се е разболявал от градински вируси.Не мисля,че това ме прави безотговорен родител.

И въобще не е задължително пък да пострадат бъбреци и черен дроб.Всичките само мислите за усложненията,които може да настъпят.Усложнения може  да се получат от всичко.Може някое дете да си счупи нещо,недай Боже и пак да получи усложнения.Може да се разболее от варицела и пак да получи усложнения.Може от хиляди неща да се получат усложнения.

При бабата как ще се гледа това бебе,в изолатор ли?

И всички,които мислите за последствията от разболяването и от лекарствата,защо не помислите за психиката на това бебе? Тя също е за цял живот.

# 68
  • Мнения: 56
Ок, случва се да се разболяват. И вируси се хващат навсякъде. Коментирах изказвания от типа: баткото/каката носи вируси, всички се разболяваме, бебето пи няколко пъти АБ и няколко пъти лежа в болница, но това се случва в повечето семейства с по 2 деца и е напълно нормално.
Ооо, за психиката дали е по-стресиращо да го гледа баба му или да му набиват редобно абокатите в гадната болница? Айде простотии...Виж Валери Петров не се е депресирал Simple Smile
Скъпа моя бабо, мила и добричка,
дай да ти погаля бялата косичка,
че ти ме отгледа от мъничко бебе,
искам да съм бабо, винаги при тебе!
Майка сутрин рано хуква като хала.
Татко вечер късно сварва ме заспала.
Ти си ми за майка, ти си ми за татко.
Дай да те прегърна и целуна сладко!
С тебе, мила бабо, сладък ми е хляба.
Ти си на земята най-добрата баба!

# 69
  • Мнения: 781
на хартия всичко винаги звучи много красиво и поетично, но е факт че децата (особено до 2г възраст) имат силна, незаменима необходимост от майка си. не от баба, втори татко леля, свекърва или каквото и да е там. има достатъчно изследвания, случаи и разкази онлайн, примери няма да привеждам.

познавам няколко човека 'оставени' за известен период от време при някоя баба. всичките в момента имат хладни и недобри отношения с майките си и по техните думи се чувстват така 'все едно тези жени са им никакви'. не драматизирам, просто предавам чужди размисли. истината винаги е някъде по средата, но колкото майката изпитва неистова необходимост да е около бебето си, неговата потребност от тази близост е в пъти повече  Peace

# 70
  • Мнения: 1 897
Едно си баба знае,едно си бае Laughing

ОК и вие си оставяйте бебетата при бабите,щом за вас не е проблем.Там няма болести,няма усложниния,няма абокати.А пък тези,които си нямат баби или бабите са при тях са обречени на вечно боледуване и вечно лежане по болници.



# 71
  • Мнения: 21 610
  Нали говорим за авторката сега, а не по принцип кой има баби или не, и на кого децата вече са пили антибиотик?
 
 Жената каза - голямото много боледува, заразява малкото, вече бяхме и в болница с пневмония. Втора пневмония тутакси очевидно не им трябва, нито голямото дете е от тези - има такива - които не боледуват в градина. Нека да дадем съвет по нейния конкретен случай, а не по своите, защото второто няма много смисъл.
 Пък и тя вече е оставила детето при бабата, така че дано всички са здрави и другото е вече в сферите на вероятностите.
 И да - деца в изолирана  и здравословна среда - примерно при баба на село на чист въздух - боледуват по-малко от връстниците си в детската градина. И оттам вероятността да стигнат до абокатите е по-малка, макар и не изключена. Затова едно време децата масово се оставяха по тази причина при баби. Дали това вреди на връзката с майката - очевидно вреди. Макар че не вярвам за два месеца при малко бебе да вреди чак толкова, но да кажем че вреди много.
  Оттук нататък всеки си измерва рисковете, възможностите, кое предпочита и така. Обидно е  несправедливо е да се вади извод  кой е лоша майка.

 А ако жената беше казала, ча нямат медицинска застраховка, всички щяхме да възприемем като достатъчна причина, че няма с какво да платят, но не искаме да приемем като такава, че на бебето му е физически кофти. За мен и второто е достатъчно.

Последна редакция: пт, 09 яну 2015, 13:02 от Iris04

# 72
  • Мнения: 146
на хартия всичко винаги звучи много красиво и поетично, но е факт че децата (особено до 2г възраст) имат силна, незаменима необходимост от майка си. не от баба, втори татко леля, свекърва или каквото и да е там. има достатъчно изследвания, случаи и разкази онлайн, примери няма да привеждам.


Може ли линк към изследванията?  Flutter
Благодаря.
Съгласна с всичко, което е написала Ирис, дано авторката го прочете  Peace.

# 73
  • Мнения: 56
Sunshine Mom, кои ние? Само авторката писа, че ще го направи и всички я опплюха. Аз казах, че за мен да е в болница детето, но само и само да е с майка си, вместо да е здраво, но пък с баба си е егоистично. И не вярвам на 8 месечно бебе толкова да му се отрази раздялата за 2 месеца. Убедена съм обаче, че пневмониите в тази възраст не са безобидни. И аз съм напълно съгласна с Ирис

# 74
  • Мнения: 1 897
Sunshine Mom, кои ние? Само авторката писа, че ще го направи и всички я опплюха.
Ако нямам никаква друга възможност да огранича боледуването на бебето, бих го изпратила при баба му.

Ако,обаче авторката има.Поне останах с такова впечатления от така представената от нея ситуация.

Нека да дадем съвет по нейния конкретен случай,а не по-своите,защото второто няма много смисъл.

Да,обаче тя не иска съвет.Пита,дали ще я забрави бебето и дали някой друг си е оставял децата.Ако искаше съвет,щеше да пита преди да изпрати детето,а не след това.

И тези,които не са съгласни със ситуацията се обосновават - защо не биха постъпили така,базирайки се на някакви собствени истории.Поне 80% от постовете са такива,а не само моите.Понеже явно визираш мен с даването на АБ и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт