Помощ, оставих си бебето задълго!

  • 12 847
  • 123
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 21 754
  Окей, така е, права си.

  Авторката изчезна, аз казах каквото мислех, дано и тя да е намерила отговор на въпросите си.

# 76
  • Мнения: 12 694
Ако имаше основателна причина, никой нямаше да я "оплюе".  

# 77
  • Мнения: 198
Благодаря ви за отговорите,

Очаквах да срещна подобно отношение, но това е естествено, знаех, че доста хора няма да ме разберат. Може би и поставих погрешно темата. Дали съм постъпила правилно, или не, не е въпрос за коментиране, защото наистина нямах друг избор. Не ми е възможно да спра голямото си дете от градина не само заради гръцки - без да помисля, изтъкнах точно тази причина, макар че има и други, които няма да коментирам сега. Това, което искам да кажа беше, че единственият вариант малката да не боледува, беше да я изпратя при баба й. Друг вариант нямаше. И да, мислих много да не я давам, да остане при мен и да се справям някакси с болестите й, но прецених, че не мога да я гледам как се мъчи непрекъснато - защото тя беше от месец и половина НЕпрекъснато болна - само заради егоистичното желание да е с мен. И да, страх ме едно малко бебе да е нон стоп на антибиотици в болница. И също така е вярно, че при баба си е изложена на много по-малко зарази, защото са в Банкя, и на чист въздух. Изложих темата, за да питам дали ще можем да възстановим контакта си с нея след това, дали ще ме е забравила напълно и тн, това е което ме тревожи, а не дали съм постъпила правилно. Но няма какво повече да говоря, защото моите самообвинения заради настъпилата ситуация са достатъчни, за да се побъркам и заради обвиненията тук

# 78
  • Мнения: 25 895

Може ли линк към изследванията?  Flutter


Пише го във всеки учебник по детска психология и във всяка книга, даваща съвети за отглеждане на децата.
Ама какво ли разбират учените от бебета, ССФ знае по-добре.

# 79
  • Мнения: 146

Ама какво ли разбират учените от бебета, ССФ знае по-добре.

Аз нямам претенции да съм ССФ, но имам претенциите да съм учен, при това добър такъв.
Питам за конкретни изследвания, такива, които ще покажат разликите между деца, отглеждани от родителите си и такива, отглеждани от бабите си, да предположим идеалния вариант: любяща и емоционално стабилна среда и в двата случая. Едва ли има такива изследвания, обаче.
Да, чела съм изследвания за последиците при деца, отглеждани в институции, или в рискови семейства, но конкретният случай далеч не е такъв.
Мантрата, която се налага: "майката е най-добрият обгрижващ за своето бебе" е равносилна на мантрата "кърмата е най-доброто хранене за вашето бебе", но не във всички случаи това е така  Peace.
В конкретния случай става въпрос за 2 месеца "изоставяне"  ooooh! и "непоправимите" вреди, което това ще донесе на крехката бебешка психика. Понякога се чудя мисли ли се изобщо по зададената тема или просто се пише първосигнално.

# 80
  • Мнения: 1 897
nenibeni,радвам се,че се включи,но си мислех,че поне ще кажеш нещо оправдателно за себе си,но с това ме разби:


само заради егоистичното желание да е с мен

След това оставам без коментар Sad.

# 81
  • Мнения: 56
Sunshine Mom, днес си в заядливо настроение ли. или имаш проблеми с разбирането на текст?

# 82
  • Мнения: 198
Егоистично е, защото в случая, при мен е супер болна и се мъчи ужасно, така се травмира от болницата и от всичко, че нямам думи. А при баба си е здрава и добре, поне за момента. В случая явно давам превес на физическото й здраве над психическото, но какво да правя, така избрах. Дано не се травмира много психически от това, че я оставям за два месеца. Надявам се в бъдеще да не се налага повече. При всички случаи другата зима ще е поголяма и колкото и да се разболява, друго ще е. Не мога да понеса как се мъчи едно толкова малко бебе обаче

# 83
  • Мнения: 21 754
  Спокойно бе, жена Grinning
  Всичко ще бъде наред. 

# 84
  • Мнения: 3 992
За два месеца - със сигурност ще те е забравила. Ще мине време, ще се сети коя си и пак ще имате някаква връзка.

# 85
  • Мнения: 1 400
 Спокойно бе, жена Grinning
  Всичко ще бъде наред. 
Peace
Вземи ми буквите от клавиатурата  Laughing

# 86
  • Мнения: 25 895

В конкретния случай става въпрос за 2 месеца "изоставяне"  ooooh! и "непоправимите" вреди, което това ще донесе на крехката бебешка психика.


Вредите не знам дали са непоправими, но и тезата, че понеже бебето е малко, няма и да усети, че е отделено от майка си, е силно погрешна.
Едно животно ако го отделиш за няколко дена от стопаните му, страда, преживява и често се разболява от стрес, само на бебето нищо му няма. То не е живо същество, за него няма стрес, следователно няма проблеми?
Досега коментирах само подобни изказвания, умишлено се въздържах от конкретния казус. Но сега ще коментирам.
Считам, че не само бебето е изпитало силен стрес при раздялата с майка си (ама добре, че не може да си каже, горкото, пък и със сигурност ще е забравило, докато дойде време да проговори), но според мен има и още една опасност, която е твърде вероятна.
Ако по-голямото дете изпитва нормалната за ситуацията ревност (както си бях цар-господар вкъщи, взеха, че домъкнаха отнякъде това бебе, което отнема от вниманието и ласките на майка ми, а на всичкото отгоре ме пратиха на градина и то не каква да е градина, ами с непознати деца, които говорят на някакъв странен език и нищо не им разбирам), съвсем логично е то също да изпитва силен стрес. И заради появата на бебето, и заради градината като цяло, и заради непознатия език, на който трябва да общува там. А щом има стрес, ще има и болести.
И ако това стресирано дете направи подсъзнателната връзка "болест=стоя вкъщи при мама", а защо не и "болест=вкъщи при мама=бебето го разкараха оттук, ура!", проблемът с боледуването може даже да се задълбочи.
Но да не бъдем черногледи, надявам се, че майката ще промени тактиката и ще си гледа двете деца заедно. Да са ѝ живи и здрави! Simple Smile

# 87
  • Мнения: 234
nenibeni, аз ти пожелавам по-рядко да боледува голямото дете, повече положителни мисли и само хубави неща   bouquet

# 88
  • Мнения: 1 400
Как` Сийке , има резон в думите ти, но и автора се е обосновал добре в последните си постове.
 Peace

# 89
  • Мнения: 781
на хартия всичко винаги звучи много красиво и поетично, но е факт че децата (особено до 2г възраст) имат силна, незаменима необходимост от майка си. не от баба, втори татко леля, свекърва или каквото и да е там. има достатъчно изследвания, случаи и разкази онлайн, примери няма да привеждам.


Може ли линк към изследванията?  Flutter
Благодаря.
Съгласна с всичко, което е написала Ирис, дано авторката го прочете  Peace.

Скрит текст:
ама разбрира се! веднага фърлям ффффсичко и ти поствам линк към едно от стотиците, които са редили ъвейлъбъл щото нали...да отделиш 2мин и да търсиш сам е непосилно, а и да се заядеш с всепризнатия аргумент 'покажи да видя' е 2 в 1 на палмолив

ето ти едно: http://www.originsnsw.com/mentalhealth/id2.html


свиркай ако трябват още. и прочети какво нарежда 'заклетата ционистка' (по нейните думи) Маим Бялик (дето иначе е строго 'за' зачеване в епруветки като готината Ейми в The Big Bang Theory) за attachment parenting и дали изобщо се е разделяла с децата си. как па се богаташите, олигарсите, евреите, арабите и хомосексуалистите натискат да не са отделяни от децата [си] и за максимално дълъг skin-to-skin contact след раждането, а за белия гоим проблеми няма - без кърмене, без спане на бебето в леглото при тебе, без хоум скуупинг, без много привързаност - мяткай го от рано на ясла (т'ва не беше ли за животни?) и му давай храни на Хип и Нестли, които вече няколко пъти ги хващаха за съдържание на арсеник в бебешките био каши  Shocked (http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/8440126/Arsenic-and … n-baby-foods.html)

и да изпреваря преди някой пак да се обади - навързани са нещата..ама толко са навързани, че ще ви се дореве като разберете. и без аргументи с хапчета, че те са виден софистичен похват, но издишат по всеки друг параграф  Wink

по темата - разбирам, че майката се опитва да си успокои съвестта, но да бъде сигурна, че колкото на нея й е трудно, толкова (а и повече) и на бебка. живот и здраве, дано 2та месеца не станат 3, 4, т.н.

Общи условия

Активация на акаунт