Професионални серии за коса - тема 73

  • 73 066
  • 742
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
bellisssima  Hug Тя и твоята я помня, доста буйна и обемна е! А и с тези правилни къдрици и млечно шоколадов цвят...  Crazy А иначе в грешка съм, последната ми снимка е от декември 2012, объркала съм се  Embarassed Значи разликата е постигната за 2 години.

Linnda, не ме питай, трудно си е. Животното тежи много  Grinning

Моля само да не ме цитирате за да мога да изтрия по някое време снимките.

# 256
  • Мнения: 2 576
Freya благодаря за информацията  Hug

Косата ти е уникална  Shocked
Сега остава и да споделиш какви продукти ползваш,как се постига такава плътност и изобщо за грижите които полагаш (ако не е много нахално,че питам  Embarassed)

# 257
  • Мнения: 2 840
Здравейте момичета, с чуплива коса съм, която я подържам с Аргановото олио на Лакме и крема за къдрици на Макадамия.Забелязвам обаче, че на тила продължава да се заплита , а по върховете се появяват досадните фризове.Шампоанът  и маската са ми на Наши-за боядисана коса.В търсене съм на подходящи щампоан и маска/балсам/.Хидратиращи ли да търся или за боядисана коса?Отворена съм за предложения и предварително благодаря! Hug  bouquet
Доволна ли си от крема за къдрици на Макадамия?

Въобще за кой точно крем става дума?
Ако е за този - http://www.feelunique.com/p/Macadamia-Reviving-Curl-Cream-250ml -
за мен това е най-ужасният крем за къдрици, който някога съм слагала на косата си - втвърдява много и прави косата суха като слама ooooh!

От известно време, обаче, Макадамия са пуснали нови продукти, сред които има 2 крема за къдрици - единият е активатор и е с по-слаба фиксация - http://www.zlatnaribka.com/macadamia-natural-oil/stilizirane-ofo … curl-cream-148-ml,
другият е за оформяне на непокорни къдрици и е с фиксация 3 - http://www.zlatnaribka.com/macadamia-natural-oil/stilizirane-ofo … curl-cream-148-ml

Бях ги загледала в Рибата, най-вече активатора, ама предвид лошите си спомени от този първия, не се престраших да купя. Ако някой ги е пробвал, моля да сподели Simple Smile
Aз лично визирах тези двата от златна рибка,но честно казано нямам предства  julia_gt кой  крем точно има предвид newsm78.


# 258
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 761
Браво Фрея, имаш страхотна коса!Направо не мога да повярвам, че е възможна такава разлика.
Даваш ми още по- голям стимул , да полагам необходимото Peace
Благодаря за полезната информация  bouquet

# 259
  • Мнения: 992
S&S, аз май съм доволна от червеното кремче за къдрици на Алфапарф. Вчера вечерта го пробвах, но косата ми беше почти суха като ми го донесоха, пък пише, че на влажна коса се слага. Намокрих я леко и сложих малко к-во. Хареса ми, че няма фиксация и косата си остава мека. Оформи там чупките горе-долу. Но аз и малко сложих, другия път ще сложа повече. Днес косата ми си е пак хубава, начупенто не се е развалило. Ама как се изразявам и аз.. ooooh!
Не я омазнява и не я прави на клечки. Ще се ползва. Wink
Обаче Бохо спрея вече е в кошницата. Сетих се обаче, че в енцо има мостри на парфюми и ще взема да си поръчам няколко за проба. Нямам търпение да го пробвам и него.  

Уау, Фрея...аз нямам думи просто. Аз имам нищожно к-во коса в сравнение с това, което видях.
И  преди косата ти е прекрасна. Heart Eyes

# 260
  • Мнения: 9 199
Поради големия интерес периодът на промоцията -20% на всички продукти с марка ALTERNA е удължен до 31.01.2015г. вкл.

# 261
  • Мнения: 2 840
S&S, аз май съм доволна от червеното кремче за къдрици на Алфапарф. Вчера вечерта го пробвах, но косата ми беше почти суха като ми го донесоха, пък пише, че на влажна коса се слага. Намокрих я леко и сложих малко к-во. Хареса ми, че няма фиксация и косата си остава мека. Оформи там чупките горе-долу. Но аз и малко сложих, другия път ще сложа повече. Днес косата ми си е пак хубава, начупенто не се е развалило. Ама как се изразявам и аз.. ooooh!
Не я омазнява и не я прави на клечки. Ще се ползва. Wink
Обаче Бохо спрея вече е в кошницата. Сетих се обаче, че в енцо има мостри на парфюми и ще взема да си поръчам няколко за проба. Нямам търпение да го пробвам и него. 

Уау, Фрея...аз нямам думи просто. Аз имам нищожно к-во коса в сравнение с това, което видях.
И  преди косата ти е прекрасна. Heart Eyes
За оформяне на "чупките горе-долу" става. Може би защото очаквах повече
 и в сравнение с други продукти, не бях много доволна. Единственото хубаво нещо е това , че не изсушава допълнително косата.
Сподели после впечатления и усещания от Бохо спрея Simple Smile

Последна редакция: пн, 12 яну 2015, 23:54 от S&S

# 262
  • Мнения: 467
Косата ти е  smile3521 smile3521 smile3521 smile3521 Просто нямам думи!!! Следя те и доста в темата за маслата, но ще се върна и в тази тема, за да видя с какво си постиганала този ефект ( освен генетично заложеното). Информацията е много полезна, не съм знаела,че кокосовото масло прониква в косъма, за разлика от другите масла.
Аз да и повторя въпроса от края на предишната тема. Каква е разликата между кодициониращи, хидратиращи продукти и масла. По моята логика кондициониращите трябва да действат разплитащи о да влияят на общия вид на косата, хидратиращите да омекотяват и да създават блясък, а маслата да обвиват косъма и да запазват било то протеина, било то водата. Досега хидратиращите и маслата ми бяха едно и също, а кондициониращите не са ми много ясни. Ако може някой да ми посочи кои съставки като какви се класифицират в тези групи (протеините май ги оправих) и да поясни какви са разликите.

По темата мога да похваля масла+кератиновата терапия на Напура + шампоан Абсолют Рипеър Липидиум+двустъпковия протен на Афоджи (1вата стъппка)+кератиновата маска на Напура (която за мен е по-скоро балансирана), но това май е за много изрусени коси, с голяма нужд от протеин. На мен косата ми по-гъвкава, лъскава и права, не ми е била цял живот.  Crazy Crazy :craz

Последна редакция: вт, 13 яну 2015, 11:45 от Aradiq

# 263
  • Мнения: 259
Лелеее ______Freya_______ ....като знам моята коса как ми пречи ,постоянно някъде е защипана и ми отнема време за манипулации,представям си твоята колко време и грижа изисква..но е уникалнаааа   #Crazy ,ти си живата Рапунцел   bouquet

# 264
  • София
  • Мнения: 3 271
Фрея, страхотна коса. Не ми се мисли колко време я сушиш.  Предполагам, ако следваш призива на Алтерна от онази глупава статия да си миеш косата всеки ден ще имаш поне по два часа допълнително работа  Mr. Green

Аз не мога да отгледам толкова дълга грива. Хващат ме лудите и режа. То дължината сама по себе си не е толкова важна, по важно е косата да гъста, здрава, красива.  Твоята е била такава и преди. Просто си подобрила нещата и си и дала възможност да порадне още. Иначе цвета от 2012г. много ми допада. Аз харесвам точно такива нюанси.

____________

По отношение на терапията с Нутритермик ще пиша допълнително,  че вече се изморих и си лягам, но докато я правех видях, че пресата ми има ниво на загряване от 60 градуса до 220. То на 60 градуса  за терапии би била чудесна.

# 265
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Фрея, имаш уникална коса -аз лично, никога не съм виждала толкова дълга, гъста и същевременно добре поддържана коса Hug Благодаря ти много и за полезната информация, четох с интерес  bouquet Аз нямам илюзиите, че мога да постигна нещо подобно, генът ми е друг, косъмът - съвсем различен Confused, но пък целя поне мааалко по-дълга да стане без да стои опърпана в краищата Confused иначе, и при мен има разлика след започването с маслените маски и проф.продукти - косата е много по-здрава, не цъфти и не се къса Simple Smile

# 266
  • София
  • Мнения: 1 626
Фрея, огромна коса имаш.   bouquet В деня в който я миеш и сушиш, сигурно си взимаш отпуск от работа  Mr. Green Шегувам се разбира се, но много труд изисква това количество. Браво за търпението да я отгледаш и поддържаш!!!

Момичета, за този продукт имате ли мнение, спрямо написаното
Loreal Tecni Art Liss and Pump-Up
Изкушава ме този Intra Cylane, но не го виждам в описанието в ЛФ примерно. И не пише че е с термозащитни свойства.

Май се поотказах от бамбуковата термозащита на Алтерна, попаднах на едно мнение на nad_tab, че й прави косата мека като коприна. А аз откачам като ми стане като пух косата. Като е по-твърда повече задържа форма. И се чудя каква защита да си взема. И да запазва естествения обем.

# 267
  • София
  • Мнения: 580
Фрея, изключително благодаря за добре поднесената информация! Hug А, косата ти е прекрасна, здрава, гъста, обемна, дълга.... моята неосъществима мечта! Поздравления за грижите!

# 268
  • Мнения: 785

Момичета, за този продукт имате ли мнение, спрямо написаното
Loreal Tecni Art Liss and Pump-Up
Изкушава ме този Intra Cylane, но не го виждам в описанието в ЛФ примерно. И не пише че е с термозащитни свойства.

Май се поотказах от бамбуковата термозащита на Алтерна, попаднах на едно мнение на nad_tab, че й прави косата мека като коприна. А аз откачам като ми стане като пух косата. Като е по-твърда повече задържа форма. И се чудя каква защита да си взема. И да запазва естествения обем.
От тази серия имам жълтия крем-гел за къдрици. Със сигурност всичките 3 имат Intra Cylane, защото го пише и на самата опаковка, а и в сайта на ЛП. За термозащита обаче - тук от Рибата малко са си поизмислили Grinning Щом и на сайта на ЛП не го пише, значи няма термозащитни свойства. Peace
Специално за този крем-гел, който си посочила, в магазина на Рибата много ми го похвалиха. Даже една от консултантките се похвали, че в момента била си оформила косата точно с него. Загледах я - косата й беше като метла в долната част, разхвърчана и леко начупена Mr. Green Изглеждаше като топирана ooooh! Не знам дали я е топирала или просто това беше ефектът от гела, но резултатът никак не беше добър. Затова не знам дали може да им се вярва... Уж казаха, че клиентките им много го харесвали. Може пък и хубав да излезе, знам ли Thinking

Относно термозащитата, имам еднo кремче на Лакме за обем и плътност - прави косата леко твърдичка и сякаш наистина се усеща по-плътна. Ето го - http://www.zlatnaribka.com/lakme/kstyle-cool-stilizirashti/krem- … ody-shaper-250-ml.  Пише, че защитава косата от топлинни уреди, ама до колко градуса - не е ясно...Ако въобще защитава, вече не им вярвам на описанията в Рибата Crossing Arms Този крем го ползвам, когато оформям с маша, и съм много доволна Peace

За бамбуковата термозащита на Алтерна - много странно, аз пък не усещам грам допълнителна мекота. Явно пак си е до косъм Thinking

# 269
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 333
Фрея много хубав и полезен пост   bouquet Направо си го разпечатах, за да мога да си проверя съставките на продуктите

Общи условия

Активация на акаунт