За бившите гаджета, настоящите им половинки и общите им деца

  • 24 771
  • 530
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 21 649
Аз бих отговорила, нищо че е късно, мълчанието все едно говори за вина. Не ми е в стила да се карам, само ще напиша, че тълкуването й е грешно.




  Сигурно и аз бих се изкушила да и отговоря. Само че не знам сега, след дъжд качулка, да не и подпали пак фитилите.

# 46
  • Мнения: 2 052
Ирис, ето спонтанен тест да решиш дали да лайкнеш:

1. Имали ли сте дългогодишна любов с този непознат пресен дядо?  Crazy
2. Жена му как е с нервите?  Grinning

Иначе ми е интересно дали и приятелката - сестра на бившия е сред изтритите с цел да няма общи приятели между авторката и съпругата.

# 47
  • Мнения: 805
незнам за какво трябва да се притесняваш и да се ядосваш това, което си направила е нормално видяла снимка харесала си я какъв проблема ,а тя като е толкова ревнива проблема си е неин блокираш я и продължаваш да харесваш и да не ти пука нищо лошо не правиш  Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 1 494
Скрит текст:
О, хич не е абсурдно от едно лайкване да произтекат такива събития! Имах и аз едно гадже от късните години на гимназията, после студенти станахме, бяхме постоянно заедно, голяма любов! Бяхме 6 години заедно, приятелите ни станаха общи, сближихме се с родители на другия и т.н.
Разделихме се, което си беше трудно заради всичко, което ни свързваше, но все пак запазихме добри взаимоотношения, виждахме се на по кафе, културно беше всичко докато гаджето му не полудя. Тя май винаги си е била ревнива, не знам, но избухна след един смс или обаждане от мен за да му честитя рождения ден (може и имения да е било, не помня вече). Тогава той ми се обади и помоли да прекратим всякакви взаимоотношения, тъй като девойката не разрешавала. Тя крещеше истерично докато водехме разговора.
Минаха около десетина години от онзи момент, повече не съм го чувала. Нямам нужда от истерици в живота си, които да се чудят за какво да крещят.
Да харесаш снимка на бебок изобщо е несравнимо с това мъжът ти да ходи по срещи и кафета с бивши гаджета.
Докато на лайкната снимка на бебе повечето изобщо не биха реагирали, не съм сигурна, че биха били толкова либерални и ако разберат, че мъжете им се срещат постоянно с бившите си и се  поздравяват за щяло и нещяло.


Чакай, чакай, не става дума за мъж, а за гадже на 3 месеца. Примерно. Или на 5 месеца. При това щом аз съм го оставила и излизам с друг, значи явно не дебна да ѝ го отмъкна.

# 49
  • Мнения: 4 841
 smile3532 smile3532 smile3532 smile3532 smile3532 smile3532

Ох, Дани извинявай, но ще се напикая от смях. Добре си направила. Тегли и майна и не се занимавай повече.

Скрит текст:
Навремето имах и аз едно гадже, с което впоследствие се разделих въпреки зараждащите се чувства в мен. Беше прекалено обсебващ, а аз бях свободен електрон. Исках си въздуха около мен. Не исках да ходя на кафе с приятелка с гаджето си, а исках да отида на кафе с приятелка да си бърборим спокойно. Не исках и на вторият месец връзка да живеем заедно понеже в тях нямало място. Както и да е, дълга история. След като се разделихме исках да е окончателно и инсценирах връзка с друг. Добре се получиха нещата. Той обаче не спираше да ми звъни да сме се видели, да сме излезели като приятели на по бира поне и все едни такива. Аз обаче не исках. След година някъде се видях с брат му и той ми даде номера му. Реших, че е минало достатъчно време, за да не се зараджат нови чувства и вече мога да му звънна да се видим на така желаната му бира. Пуснах му само един СМС и после телефона ми загря. От къде съм му имала номера, защо съм му звъняла  Shocked Ядосах се и затворих. Той не престана да звъни и си изключих накрая телефона. Звънял ми е поне 30 пъти. На другият ден ме откри на домашният. Тогава не бяха цифрови и нямаше как да знам кой звъни. Приятелката му не искала да поддържаме връзка, не искала да го търся. Казах му да, добре и затворих. В момента имаме страшно много общи приятели във фейсбук, включително и роднините му. С него не сме приятели и не искам и да бъдем. Нито съм следяла снимките му, нито искам той да е гледал моите. Ограничила съм достъпа за непознати във фейса и тези, които не са ми приятели виждат само снимката и ковъра ми. Снимки на семейството си не пускам често и имам ограничен брой във фейса.
Последно го видях като забременях с големия ми син и си разменихме по някоя и друга дума от любезност и това беше. Все пак се намериха любезни доброжелаели да ме информират, че е женен и има дете. Искрено се радвам за него, че най накрая си има така желаното семейство. Аз си гледам моето, той неговото и това е.
С другите си гаджета не поддържам връзка, само понякога ги срещам по улиците  Whistling
Скрит текст:
На мъжа ми с бившата приятелка се виждаме понякога и на кафе. А са били много време заедно, много кофти е завършила връзката им. Когато се запознах с мъжа ми, всичките му приятели бяха ужасно любезни към мен и бързо ме заобичаха. После разбрах причината да ми се радват толкова. Но пък не може всички да са като мен умни, красиви, верни...  Mr. Green Мисълта ми е че с бившата му се виждаме, но нито съм имала причина да ревнувам, нито нищо. Явно си е до човека и какво той показва.

Което ме подсети Дани, ако бившият ти и говори с носталгия по теб, понеже няма начин да не е разказвал за връзката ви, то тя още от този момент се е наострила. Просто ляйка е бил преломният момент за те захапе и да защити територията си. Нищо, че ти хал хабер си нямаш за цялата ситуация.

# 50
  • Мнения: 21 649
 Ако говори с носталгия за Дани на жена си, значи нещо му хлопа. Това е крайно невероятно. Grinning

# 51
  • Мнения: 4 841
Защо да е невероятно?

"Преди години, когато бях ученик имах много близка приятелка. Много се обичахме и много време бяхме заедно, но за съжаление пътищата ни се разминаха. Сега тя си има семейство, а аз си имам теб и детето."

Примерно един такъв разговор, на пръв поглед нищо фрапиращо. Нарочно болднах "за съжаление" понеже може със или без него в изречението. Много зависи интонацията, с която се съобщава нещо. Ако жената се е почувствала застрашена, то е нормално да е отреагирала така.

# 52
  • Мнения: 2 052
Според мен в грешна посока водите мислите на авторката - как ревнуват от нея, обект е на носталгични разговори и една съпруга я вижда като надвиснала заплаха за семейството си. Не твърдя, че е изключено, а че е мисъл, която по-скоро гали егото и лесно се смила.  Peace

Може просто съпругата да не преценява добре хората, да е с по-къс фитил,  слаб самоконтрол и склонност към мелодрама. Примерно. Simple Smile Това не оправдава изпращането на гневни съобщения, но също е версия защо се е стигнало до там.

# 53
  • Мнения: 1 350
Ооох,хора ,смешно ви е на вас ,но аз изпитвам някаква необяснима вина .Можех да си спестя тези неприятни усещания ,ако нямах контакт с тях (изтрила съм общите приятели ,дори и сестрата на гаджето).
Нямам представа какво е казал той за мен ,едва ли говори с носталгия Нещата не приключиха по най-гладкия начин ,нямам представа с какви чувства е останал.Имах го като профил във фейса ,след  като се обвързаха  изчезна.Затри се буквално Laughing  Аз нямам вина за това  Crossing Arms
В първия си пост описах как стояха нещата за да добиете представа ,че става въпрос за стандартна връзка между тийнейджъри,не е било нещо изключително сериозно.
Каквото и да си говорим ,оттук насетне много ще внимавам какво лайквам.Това е поуката от тази история Whistling

# 54
  • Мнения: 1 793
Данче, седни и разучи опциите на Фейсбука. Можеш добре да управляваш кой какво да вижда, кой може да се свързва с теб или да те открива в търсачката, как да се блокира и т.н. Поне нещо полезно да има от тази история. Hug

# 55
  • Мнения: 2 658
Скрит текст:
Ооох,хора ,смешно ви е на вас ,но аз изпитвам някаква необяснима вина .Можех да си спестя тези неприятни усещания ,ако нямах контакт с тях (изтрила съм общите приятели ,дори и сестрата на гаджето).
Нямам представа какво е казал той за мен ,едва ли говори с носталгия Нещата не приключиха по най-гладкия начин ,нямам представа с какви чувства е останал.Имах го като профил във фейса ,след  като се обвързаха  изчезна.Затри се буквално Laughing  Аз нямам вина за това  Crossing Arms
В първия си пост описах как стояха нещата за да добиете представа ,че става въпрос за стандартна връзка между тийнейджъри,не е било нещо изключително сериозно.
Каквото и да си говорим ,оттук насетне много ще внимавам какво лайквам.Това е поуката от тази история Whistling

Май не си само лайквала, а и коментари си писала. Wink

# 56
  • Мнения: 1 350
Корделия,не бих си позволила да коментирам  Rolling Eyes
При всички  положения  искрено се надявам да се е успокоила жената и вече ще се замислям и за тези работи из фейса  ooooh!Днес тъкмо си направих една чистка на познатите.Снимки на деца никога не съм предполагала ,че могат да доведат до такива събития.Наистина се зарадвах да видя детенцето.Явно не е трябвало.

# 57
  • Мнения: 2 052
Данче, наистина фейсбук дава възможност да очертаеш едни комфортни за теб граници кой и до какво може да има достъп. Възползвай се и ако държиш на изтритите хора, заради това, че са ви общи познати, и съжаляваш за постъпката си, предприеми стъпки.
Спонтанното изчезване на профила на мъжа от историята не е задължително да е от изтриване.

Поука не знам, но съвет - гледай напред, не мисли за минали неща, щом 6 месеца вече има от тази случка, остави си я в отминалата година.  Peace

# 58
  • Мнения: 2 658
Данче, предположих, защото си написала
Скрит текст:
Ето какво ме сполетя ,направо не мога да повярвам ooooh!
Както всеки човек и аз си имам бивши приятели ,минало незабравимо и т.н.Преди да се омъжа имах своята ученическа любов ,точно като от филмите - носеше ми чантата ,бягахме от часовете и ходехме на кино,родителите ни се познаваха бегло/Имаме много общи спомени - абитуриентски балове и на двамата  и няколко прекрасни години ,в които бяхме заедно.После ,в първата година студентство нещата се объркаха  и се разделихме.Той отиде в чужбина ,аз се върнах в родния си град,пишехме си понякога мейли ,чували сме се ,но нищо повече.
Както споменах ,познавам семейството му,бях навремето близка със сестра му и тя ми е приятелка във фейсбук от години. Младежът ,който към днешна дата е женен с детенце ,не съм го виждала и чувала с от поне 3 ,4 години. Сестра му  беше качвала снимки на племенницата си (на дъщерята на моята бивша лИбов демек) и  аз по инерция  съм харесала снимки на детето.Не много ,може би 2 ,3 броя. Дотук нищо нередно.
Днес сутринта случайно видях ,че във фейса имам някаква папка съобщения "Други" .Всичките са от преди половин година поне,как не съм ги видяла досега. И това ,което видях там ,направо ме потресе.
Имам съобщение от настоящата му половинка ,да спра да следя семейството им ,да не коментирам ,да не се занимавам изобщо с тях  Shocked
Скрит текст:
Тя знаела коя съм  и каква съм ,да си гледам мен си и да не се занимавам с тях Shocked Това след лайк на снимка на детето.
Добре де ,вярвате ли ,че чистосърдечно мога да се зарадвам на детето на бивш приятел ?
Защото ,честна дума ,наистина се радвам ,че има семейство ,дете и не съм го направила с лоша умисъл...Но мисълта ми е ,вие бихте ли разтълкували този "лайк" (каква гадна дума),като вмешателство в семейството едва ли не и бихте ли реагирали така Rolling Eyes

Остави всичко в миналото.

# 59
  • Мнения: 2 157
Абе, опитах се да се поставя на мястото на съпругата. Как ще реагирам, ако бившата приятелка на мъжа до мен (при това доста сериозна) лайкне снимка на наше дете? Еми може да не ми стане кой знае колко приятно, пък ако съм на кеф може и да си помисля "Виждаш ли какво хубаво детенце имаме. Да те е яд, че изпусна такъв готин мъж!"  Laughing
Развих в последните години някаква по-висока степен на ревност, обаче хич не схващам реакцията на жената... Crazy
Данче, да не ти пука, хич не го мисли - забрави за случката.  Hug Щом хората качват снимки на децата (свой, племенници, братовчеди и т.н.), значи нямат нищо против приятелите им да ги видят. От там нататък всякакви такива реакции са плод на болни мозъци. Да си го изкарва на мъжа си, не на теб! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт