За бившите гаджета, настоящите им половинки и общите им деца

  • 24 789
  • 530
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 598
 Joy Joy Joy
Благодаря ти за хубавата порция смях със следобедното ми кафе  Hug

Аз нямам фейсбук, а мъжът ми много рядко качва снимки в неговия, но съм виждала снимка на дъщеря ни, харесана от 2 негови бивши. Съвсем нормално го приех. С едната и нейното семейство дори сме приятели и на живо, тя е омъжена за негов приятел. С другата имат общи познати и оттам изскочи профилът, не виждам нищо лошо, те също имат деца, семейства, миналото си е минало.
Правя разлика м/у това да лайкнеш снимка на дете и да поддържаш редовно кореспонденция с определена насоченост.

Сега обаче се сещам, на едната мацка й гледах снимка на дечицата, има 3 и сложих лайк, големи са бонбончета, дано мъжът й не е като тази дама  Rolling Eyes добре че не е българин и не живеят близо, че най-много да изкарам някой бой на мъжа ми  hahaha

Последна редакция: ср, 07 яну 2015, 16:34 от Не се сърди, човече

# 31
  • Мнения: X
О, хич не е абсурдно от едно лайкване да произтекат такива събития! Имах и аз едно гадже от късните години на гимназията, после студенти станахме, бяхме постоянно заедно, голяма любов! Бяхме 6 години заедно, приятелите ни станаха общи, сближихме се с родители на другия и т.н.
Разделихме се, което си беше трудно заради всичко, което ни свързваше, но все пак запазихме добри взаимоотношения, виждахме се на по кафе, културно беше всичко докато гаджето му не полудя. Тя май винаги си е била ревнива, не знам, но избухна след един смс или обаждане от мен за да му честитя рождения ден (може и имения да е било, не помня вече). Тогава той ми се обади и помоли да прекратим всякакви взаимоотношения, тъй като девойката не разрешавала. Тя крещеше истерично докато водехме разговора.
Минаха около десетина години от онзи момент, повече не съм го чувала. Нямам нужда от истерици в живота си, които да се чудят за какво да крещят.
Да харесаш снимка на бебок изобщо е несравнимо с това мъжът ти да ходи по срещи и кафета с бивши гаджета.
Докато на лайкната снимка на бебе повечето изобщо не биха реагирали, не съм сигурна, че биха били толкова либерални и ако разберат, че мъжете им се срещат постоянно с бившите си и се  поздравяват за щяло и нещяло.

# 32
  • Мнения: 2 052
Данче, с бившия не общувате от години, но знаеш откога няма профил в мрежата и харесваш снимки на децата му.  Grinning

Оооох,успокоихте ме бе момичета златни !
Че е ревнива момата - ревнива ще да е ,неслучайно му се затри профила след познанството им. Laughing
Аз не съм лайкнала нейна снимка ,а на сестра му .Не знам ....много криво ми стана днес.
Изтрих всички общи приятели ,които имаме.Някак си ,не искам да има достъп до информация за мен и всичко мое ,човек ,който не ми мисли доброто .И продължавам да не разбирам защо  Rolling Eyes
Какво да направя ,като ми е бил гадже преди повече от 10 години.Ми незабравима съм  Crazy
Цеце,не съм й отговорила разбира се .То тогава щеше да стане грозна махленска сценка Sick
Аз и виждам събщението с половин година закъснение ,няма смисъл просто. Tired

Не разбирам защо чак трети лица са били отстранени от твоите "приятели", понеже не искаш да имаш нищо общо с нея и да няма достъп до информация за теб, а не разбираш, че и на жената и е станало неприятно, че имаш достъп до информация за нея. Ще кажеш - тя не ти мисли (уж) доброто, ама и тя не те познава и не знае ти какво и мислиш. Знае фактите - бившо гадже на съпруга и. Трудно ще те захаресва и едва ли има смисъл да очакваш приятелско отношение, четейки описанието, което си дала.

И защо вярваш, че ако и беше отговорила, щеше да стане "грозна махленска сценка"? По-нормално ми се струва да съжаляваш, че не си изяснила навреме едно глупаво недоразумение.  Peace

Последна редакция: ср, 07 яну 2015, 18:12 от Обич Синеока

# 33
  • Варна
  • Мнения: 25 317
И защо вярваш, че ако и беше отговорила, щеше да стане "грозна махленска сценка"? По-нормално ми се струва да съжаляваш, че не си изяснила навреме едно глупаво недоразумение.  Peace

Стига бе, ако някой от немай къде зарад едно лайкване във ФБ ме обвини, че преследвам семейството му и ме заплашва да го оставя на мира (сякаш пък съм се захващала някога с него), последното което ще направя е да му се обяснявам с мил тон как няма такова нещо. Или ще игнорирам (особено пък след половин година) или ще кипна и ще го навра в кучи г*з.
А за харесаната снимка - тя е харесала племенницата на приятелка, а не дъщерята на бившето гадже. Има голяма разлика, дори да касае едно и също дете.

# 34
  • Мнения: 2 052
И с какво едно скачане и навиране където и да е помага на ситуацията? Спокойният и добронамерен тон е съвсем на място, когато самото Данче не търси конфликт и не желае да задълбочава зараждащия се.

За приятелката-сестра прочетох само :"бях навремето близка със сестра му".

Не защитавам реакцията на съпругата, ама не си обяснявам и реакциите на бившата приятелка.  Peace

# 35
  • Мнения: X
А дали бихте могли да се поставите на мястото на "лудата"?  (защото досега пишете само от името на "натрапницата"     Laughing   ):
"Разхождате" се из Фейсбук и виждате, че непозната жена е лайкнала детето ви, пък било то и в профила на роднина.После виждате още един лайк, от същата жена, и още един....опитвате да разберете коя е тази непозната, която така упорито "харесва" вашите деца чрез роднина на мъжа ви.И той изяснява ситуацията:"Ами, това е мое бившо гадже, ходихме 6 (например) години."
Е, колко от вас не биха се запитали поне "Защо бившата му любов изведнъж сега се появява, след толкова години?!И то неколкократно?" ? Изобщо ли не бихте се замислили дори?

# 36
  • Мнения: 21 676
  Аз само едно не разбрах - откъде тази дама знае, че си бивша на мъжа и? Вижда, значи, че приятелка на сестрата на мъжа и е харесала снимка на детето и. За да знае, че си бивша на мъжа и, значи принципно е запозната, или е попитала коя си. Ние не знаем точно какво и е известно или както каква е представена връзката ви, нито дали семейството им върви добре, или има проблеми.
 Така че жената може да не е толкова луда, а по някаква причина да вижда във факта, че имаш достъп до семейните им снимки заплаха.
 Има и друг момент - много хора са изключително чувствителни към това, кой вижда снимките на децата им, и за какъв дявол ги публикуват във фейса се чудя.

 Общо взето - имаш основание за неприятно усещане, явно тази жена е враждебна към теб, не мисли защо и как, приеми, че си има своите основания и повече не лайквай нищо, свързано с тях.

# 37
  • Мнения: 1 762
А дали бихте могли да се поставите на мястото на "лудата"?

Ако авторката беше току що регистрирана, повечето май щяха да са на мястото на "лудата", ама нали  я "знаем", ще я успокоим естествено.
А каква  тема щеше да се получи..... Whistling

# 38
  • Варна
  • Мнения: 25 317
"Разхождате" се из Фейсбук и виждате, че непозната жена е лайкнала детето ви, пък било то и в профила на роднина.
Приятелка на роднина лайква снимка на роднина. Просто НЯМА начин да си помисля нещо кой знае какво Laughing Все едно сестра ми да публикува снимка на детето ми и нейна приятелка да я лайкне. И аз да скоча срещу тази приятелка? Как си го представяте, бе, хора?
Обич синеока,
ако някой ми се пеняви насреща и ме обвинява в несъществуващи грехове няма да седна мило да му обяснявам. Просто не ми е в стила на мен лично.

# 39
  • Мнения: 2 052



Месечинка, разбирам, че става въпрос за личен подход, просто размишлявах на глас върху неговата целесъобразност.  Peace

Съобщението от съпругата е било грубичко, но реално погледнато просто очертава едни граници, които, ако едни бивши гаджета наистина не си общуват от години и си имат семейства, са съвсем естествени и нормални.

Цитат
Имам съобщение от настоящата му половинка ,да спра да следя семейството им ,да не коментирам ,да не се занимавам изобщо с тях  Shocked Тя знаела коя съм  и каква съм ,да си гледам мен си и да не се занимавам с тях Shocked

Ето тук става и ясно, че съпругата е в течение за миналите събития.

# 40
  • Мнения: 18 676
Трябва да си също толкова болезнено ревнив, за да оправдаеш проявата на ревност в случая. Аз също се интересувам какво става с бивши гаджета и редовно ги пускам на търсачка през Гугъл. От чисто любопитство, нямам ни най-малко желание да подновявам, каквото и да е с тях. Така разбрах за бивш приятел, който е починал.
Граници се очертават с половинката, не със заплашителни съобщения с някакви хора.

# 41
  • Мнения: 2 052
Трябва да си също толкова болезнено ревнив, за да оправдаеш проявата на ревност в случая.

Това към моите кокалчета ли е насочено, да знам дали да кажа "Ох"  Grinning

Никой никого не прочетох да оправдава, не сме на процес. Говорим си.  Peace

# 42
  • Мнения: 21 676
 Ако Данчето беше видяла съобщението навреме можеше с две три думи да изясни недоразумението - в края на краищата само  е лайкнала  снимка на племенницата на приятелката си, не е извършила нищо нередно.Но сега е вече късно и може би наистина се е получило по-добре, че не е влязла в кореспонденции.

  С тия снимки на деца на приятели на приятели във фейса човек наистина не знае, да лайква ли, да не лайква ли. Един се обижда, че не му харесват снимките, друг може да сметне че му се навираш в пространството. Аз сутринта изживях такава дилема - приятел на моята приятелка - който е приел покана от мен, но не се познаваме лично (знам, знам, но публикува неща, които ме интересуват) - та човека има внуче и е публикувал снимки. И аз сега не знам да лайкна ли, да не лайквам ли. Да не вземе да се сети изведнъж, че полунепознати му зяпат снимките на бебока...

# 43
  • Мнения: 46 598
Аз бих отговорила, нищо че е късно, мълчанието все едно говори за вина. Не ми е в стила да се карам, само ще напиша, че тълкуването й е грешно.

А дали бихте могли да се поставите на мястото на "лудата"?  (защото досега пишете само от името на "натрапницата"     Laughing   ):
"Разхождате" се из Фейсбук и виждате, че непозната жена е лайкнала детето ви, пък било то и в профила на роднина.После виждате още един лайк, от същата жена, и още един....опитвате да разберете коя е тази непозната, която така упорито "харесва" вашите деца чрез роднина на мъжа ви.И той изяснява ситуацията:"Ами, това е мое бившо гадже, ходихме 6 (например) години."
Е, колко от вас не биха се запитали поне "Защо бившата му любов изведнъж сега се появява, след толкова години?!И то неколкократно?" ? Изобщо ли не бихте се замислили дори?


Ами аз писах напред, че съм виждала лайкове на бивши, при това даже директно в неговия профил, което явно трябва да се тълкува като още по-страшно  Crazy Нищо лошо не виждам - видяла снимка на дете, цъкнала лайк, чудо голямо. Нито е писала - "ще изпапкам татко ти"  Laughing  нито, доколкото разбирам, не е правила някакъв опит за срещи, закачки и т.н.

# 44
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Къде са тези натрапници?  Crazy
Тук даже не става въпрос за срещи, дори близък контакт някакъв.
Ми тъпанарска е такава ревност и неадекватни изблици, сорЕ.

Общи условия

Активация на акаунт