Рецепти за 10 месечно бебе

  • 8 809
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте! Който може да помага мисля сама да готвя на синът ми, а не да вземам от детска кухня. Искам бързи, вкусни и здравословно рецепти :Д
Днес мисля да му направя кайма с ориз (като супичка) но проблемът, е че аз ВЪОБЩЕ не мога да готвя. За това мами помагайте. Благодаря

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Е, чак пък готвене, вариш зеленчуци и това е. Аз почти не съм давала готови пюрета, на кухня също не е записван. Слагам каквито имам зеленчуци, подправки още не използвам, сол също. Почти всичко е с морков и лук. Днес ще яде карфиол с картофи, за вечеря тиква с морков. Броколи с ориз, тиквички с картофи, грах с домати и чушка, зелен боб с картофи. Общо взето каквото имам това слагам. Свинско не е ял, така че кайма не съм давала. Месото е само пуешко и заешко, сварено, замразено, като стане готова манджата го прибавям.

# 2
  • Мнения: 8 952
Аз също храних моето дете изцяло с домашно приготвени пюрета.

Наистина не е нужно да можеш да готвиш кой знае колко, за да правиш бебешки храни!
Няколко предложения :
картоф с морков
картоф с глава целина
картоф с тиквички
картофи със спанак

Имайте предвид, че оризът, морковът, че даже и тиквата имат запичащо действие. Месото, ако е в повече, също. А малките деца са много склонни към запек. Трябва добре да си балансирате нещата. Моето разковниче беше в тиквичките и спанака.  Peace

Броколите, както и зрелият боб пък образуват газове. Слагайте съвсем по малко, колкото да опитва нови вкусове.

# 3
  • Мнения: 6 764
Ако искаш да са здравословни, каква е тази кайма?  Ти ли я прави и от какво месо? Иначе в готвенето за бебе няма кой знае каква философия. Всичко става бързо. Вчера готвих ориз и моркови и лук, кубче заешко месо и зехтин. Вариш, пасираш, храниш.  Днес картоф, морков, пипер, лук, зехти и кубче пилешко. Много обича праз с ориз и като го пасирам слагам сирене. Различни комбинации на зеленчуци с/без месо сваряваш и пасираш. Аз лично сол не прибавям Simple Smile

# 4
  • Мнения: 48
Благодаря ви! КАймата е изцяло домашна от наше си прасе. Гледам докато има да се възползвам да му направя :Д

Общи условия

Активация на акаунт