калорична храна

  • 3 561
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 509
в следствие на тежък вирус и държано само на кърма детето ми този месец не беше качило нито грам, докторката каза, че е норамално, но аз се претеснявам, защото свекито постоянно ми казва, че детето е малко и слабо. На 8 месеца сме и тежим 7 кг . Та свекито я е обзело една мания за напълняване чак ме кара да давам храни за който е още малка.( постоянно ми купува каши с глутен, а аз още не съм го въвела)Според нея и кърмата ми била не достатъчна и ме кара да давам на детето АМ .Постоянно прави сравнения с други деца , колко били големи , а нашето малко. Търпя, търпя после избухвам ама тя не разбира. Моля кажете ми как да направя храната на детето си малко по- калорична. Храня го 3 пъти на ден с каши, зеленчукови, плодови пюрета и пилешко. Все още не съм въвела млечни продукти.

Последна редакция: чт, 08 яну 2015, 12:10 от mamahola

# 1
  • Мнения: 176
Моят си на 8 месеца е тежал 7,200, сега е на 2,8 и тежи 11 кг. Всяко дете си е индивидуално. Храним се съвсем нормално. 4 пъти на ден, само домашни храни, разнообразни, яде всичко и въпреки това е дребен и слаб.
Няма смисъл да даваш калорични неща, само защото някой ти казал, че детето е слабо. Аз това го слушам почти всеки ден, но понякога не зависи от нас. Още повече, че детето е боледувало. Ако има нещо, за което да се притесняваш, педиатърката ще ти каже. Спокойно, добре си е детето Simple Smile

# 2
  • Мнения: 509
искам да си подреждам нещата, да си въвеждам храните малко по-малко, а тя само ме насилва чак се претеснявам да е оставям да е гледа. Не смятам, че детето ми стои гладно, а според нея е така иска едва ли не през  30 мин да яде . Когато се обади по телефона само това пита, иска да и бутам храната на сила, насила я кара и да пие вода

# 3
  • Мнения: 176
Ами, може би трябва тактично да и обясниш, че детето е твое. Ако не става (при мен не се получава Simple Smile ), питам педиатърката и когато тя ми каже, че няма нищо притеснително, обяснявам и така.
А в крайна сметка, прави си каквото си сметнала за добре. Не е необходимо да се обясняваш какво си дала, колко пъти и т.н. А ако се притесняваш какво тя ще даде, просто не и оставяй детето. Килограмите изобщо не са притеснителни, има си норми, а и както казах, всяко дете си е индивидуално. Изключвай коментарите, не обръщай внимание.

# 4
  • Мнения: 285
Гадно е, когато някой непрекъснато ти пили на главата.
Не й се оставяй! Децата са различни, въвеждай си постепенно
храните, не й обръщай внимание!! Naughty

# 5
  • Мнения: 509
Гадно е, когато някой непрекъснато ти пили на главата.
Не й се оставяй! Децата са различни, въвеждай си постепенно
храните, не й обръщай внимание!! Naughty
ужасно е, като дойде вкъщи първата работа е "какво си яла днеска бабо" направо ми иде да я  #2gunfire и я гледа с някво такова съжаление все едно е държа гладна по цял ден, а аз не излизам от кухнята, за да и приготвям ядене винаги на момента, като се има в предвид, че ми е адски трудно, защото съм сама по цял ден. Направо ме е страх да я заведа на консултация ако и този път не е качила нищо  ooooh!.  А тя малката не се спира много е жилава и ака по 2 пъти на ден имам чувството, че нищо не задържа в корема. Ставам да е кърмя вечер по няколко пъти и съм сигурна, че и стига яденето, но според свекито кърмата ми вече е вода.

# 6
  • Мнения: 176
Е, как разбра, че е вода! Много и се връзваш. Не се напрягай излишно, то детето само си показва. Няма нужда да се насилва за каквото и да е. Не слушай другите, прави това, което смяташ за добре. Нормално е бабите да се притесняват, просто подминавай коментарите. Щом детето е видимо добре, дори и да не е наддало този месец, няма място за притеснение. Пак повтарям - ако има нещо нередно, педиатърът ще каже.

# 7
  • Мнения: 39
Аз не мога да разбера тия свекърви освен да ни тормозят, друга работа нямат ли? Моята беше същата - синът ми изкара някаква инфекция още в болницата, в следствие на което качваше много малко. Няколко седмици след като ни изписаха тя дойде уж да "помага" и така помогна, че почти ми спря кърмата и се наложи да дохранвам с АМ. И все дуднеше - "Кърмата ти не е хранителна", "Кърмата ти не му е нужна, дай на детето АМ да се нахрани" и все в тоя дух. Аз обаче тъпо и упорито му давах да суче на 1-1,5 часа и давах съвсем малко АМ, кърмата тръгна и малкия качи отведнъж.
Та мисълта ми е не и се давай. Следващия път я питай "Ти педиатър ли си? Щом не си спри да даваш съвети! Знам по-добре от теб кое е най-доброто за детето ми". При мен това помогна Simple Smile
Успех и не се притеснявай - бебчето ще си се върне в нормите  Hug

# 8
  • Мнения: 509
Аз не мога да разбера тия свекърви освен да ни тормозят, друга работа нямат ли? Моята беше същата - синът ми изкара някаква инфекция още в болницата, в следствие на което качваше много малко. Няколко седмици след като ни изписаха тя дойде уж да "помага" и така помогна, че почти ми спря кърмата и се наложи да дохранвам с АМ. И все дуднеше - "Кърмата ти не е хранителна", "Кърмата ти не му е нужна, дай на детето АМ да се нахрани" и все в тоя дух. Аз обаче тъпо и упорито му давах да суче на 1-1,5 часа и давах съвсем малко АМ, кърмата тръгна и малкия качи отведнъж.
Та мисълта ми е не и се давай. Следващия път я питай "Ти педиатър ли си? Щом не си спри да даваш съвети! Знам по-добре от теб кое е най-доброто за детето ми". При мен това помогна Simple Smile
Успех и не се притеснявай - бебчето ще си се върне в нормите  Hug


Същата е така ме претеснява, че ми спира кърмата . Един път и казах, че вместо да ми помага повече ме претеснява, но не помогна даже каза, че сме безотговорни като и казах , че не издържам и ще и го дам тя да го гледа да видим как ще се оправя. Тя и със сина си така се държи , като че ли е лапе

# 9
  • Мнения: 39
Уффф Sad Те мъжките майки си мислят, че само те знаят как се гледат деца. На моята единият път и тропнах по масата по време на вечеря, чиниите подскочиха, тя се постресна малко и й казах, че не съм малоумна и ако имам нужда от съвет ще и го поискам. Мъжа ми само седя и мълча, не посмя нищо да каже.

# 10
  • Мнения: 509
Уффф Sad Те мъжките майки си мислят, че само те знаят как се гледат деца. На моята единият път и тропнах по масата по време на вечеря, чиниите подскочиха, тя се постресна малко и й казах, че не съм малоумна и ако имам нужда от съвет ще и го поискам. Мъжа ми само седя и мълча, не посмя нищо да каже.
значи от едно тесто са месени наще свекита.  Grinning и моя мъж си трае и после му пиля на главата ама няма оправия все едно и също си е положението

# 11
  • София
  • Мнения: 39 848
mamahola, как ще храниш детето можеш да решиш само ти, като можеш да се консултираш с педиатъра.

Щерката е захранена по ранната схема и майка ми на 1г и нещо я беше нахранила с кебапчета, защото виждаш ли детето много ги харесало. Беше еднократно и не беше за "убиване".

Моя син се роди недоносен и си беше дребничък. Захраних го по късната схема, бавно и славно. Между 7м и 1г беше шишко Simple Smile (захраних го на 8, 7 коригирани месеца). На въпроси и съвети не обръщах внимание.

# 12
  • Мнения: 15
Здравейте! И моят син качваше по много малко докато го кърмех (до 8ми месец) - едва по 200 гр, но поне беше здрав. От 1 месец е на АМ и не е спрял да боледува. Да, качва по 600 гр, но имунитета му се срина тотално. Кърмете колкото може повече! Ако е гладно детето ще плаче и няма да се изхожда ежедневно. Тоест идеята ми е, че ако се дохранва с АМ е много голяма вероятността да спре кърмата.

# 13
  • Мнения: 509
Здравейте! И моят син качваше по много малко докато го кърмех (до 8ми месец) - едва по 200 гр, но поне беше здрав. От 1 месец е на АМ и не е спрял да боледува. Да, качва по 600 гр, но имунитета му се срина тотално. Кърмете колкото може повече! Ако е гладно детето ще плаче и няма да се изхожда ежедневно. Тоест идеята ми е, че ако се дохранва с АМ е много голяма вероятността да спре кърмата.
да аз вече виждам, че ми намалява

# 14
  • Мнения: 39
И най-вече игнорирай дразнителя (свекървата) Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт