Duolingo: Да учим езици безплатно, завинаги!

  • 60 246
  • 370
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: X
А дали има английски, но от български   newsm78 нещо не намирам аз. Най-близък е руския

Няма, в Duolingo има езици, които са по-известни от българския. В Memrise има някаква възможност да намериш от български на английски. Peace

# 316
  • UK
  • Мнения: 5 999
Този сайт не го знаех, много благодаря  bouquet

# 317
  • Мнения: 75
Аз го ползвам вече няколко месеца и имам невероятен напредък с френския.

# 318
  • Мнения: 3 747
Практикувам го на португалски, уча италиански с него... Много добро приложение Simple Smile

# 319
  • Мнения: 522
По-рано в Duolingo имаше възможност да се четат и превеждат текстове от едни на друг език, което според мен е изключително полезно. Сега обаче не виждам такава възможност. Някой знае ли защо е премахната тази опция?

# 320
  • Мнения: 5 035
За immersion секцията става въпрос вероятно. Махнаха я заради проблем с авторството на текстовете.

# 321
  • Мнения: 522
Да, точно за нея става въпрос. Жалко! Благодаря.

# 322
  • Мнения: 94
Ползвала съм Дуолинго за испански. Много ми беше полезно, но лошото е, че нямах достаъчно време, за да напредна с нещата, които исках.

# 323
  • Мнения: 4 871
Наскоро една приятелка ме открехна за това приложение. Тя започнала да учи руски, а аз мисля, да пробвам италиански, че сагата ми с опитите да го науча езика продължава. 😁

# 324
  • Мнения: 1 906
Бях забравила това приложение. Добре, че попаднах на темата Simple Smile

Всъщност сайта или приложението е по-добро?

# 325
  • Мнения: 5 035
Сайта определено. Има много граматически пояснения, таблици с правила и тн.

# 326
  • Мнения: 5 819
   Този сайт не го знаех за учене на английски. Обещавам, че ще изчета всички коментари и ще ви следя! Интригуващ ми се вижда. Но в този сайт не видях английски език.

# 327
  • София
  • Мнения: 2 401
Записвам се с 14-то ниво шведски. Големият препъникамък е произношението  Rolling Eyes
Харесва ми приложението и мисля, че е супер за изграждане на някакво начално ниво. Най-готиното е, че не те обвързва с конкретно време и можеш да си крадеш по малко, когато ти е удобно. Интересно ми е колко думи покрива, затова си вадя думичките. Така ги и преговарям по-добре, защото упражненията не наблягат еднакво на всички.  Дотук са малко над 800 и съм горе-долу по средата на курса.

Винаги преди началото на урока преглеждам информацията в сайта. Жалко, че я няма в мобилното приложение.

# 328
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз завърших японския курс. Сега ми остава да преговарям, докато запаметя добре всичко, но ще продължавам с някакъв учебник, защото курсът е колкото да покрие изпита за първо ниво (от 5). Включила съм си още няколко езика, но първо ще се съсредоточа върху гръцки и италиански.

# 329
  • Мнения: 5 035
Английски може да се учи през друг език - руски, немски и тн.

Най-много езици има през английски Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт