Студ навън вилнее, а АПРИЛчето в коремчето на мама дивее - Тема 10

  • 22 645
  • 673
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 11 784
Маце, вземи си една неразливаща се чашка  Grinning Ти сега кога си пак на преглед?


 Joy идея си е това и без това трябва да ставам всеки път да пия вода Sunglasses

Съни, всичко ни е чисто ново, сърцето ми не издържа беше като потоп по масата  Crazy

# 646
  • Мнения: 285
Ця ден ви чета, но пътувах и не можах по-рано да се включа. Не ми се взима страна по разскваните теми, защото всичко се каза. Аз, както ми прави впечатление и повечето майки, като Carry, Amy lee и други, които вече имат дете, заемам по-умерена позиция. Това, което аз научих, е да се съобразявям с детето, и да се водя от него. Тогава стресът и усилията са по-малки. Обикновено съм грешала, когато не съм се вслушвала в сигналите й. Второто ми правило е, да поставя някакви граници на позволените неща, така че на мен да ми е комфорнтно да съжителствам с детето. Понякога двете неща си противоречат, но не искам да генерализирам, всяка ситуация е различна. Бих казала, не се заричайте предварително, слушайте по-често интуицията си и всичко ще е по-лесно!

# 647
  • Мнения: 703
Днес и аз съм с някакви болки още от сутринта  ooooh! Полежах си през деня,нямах проблем (минаха),а след обяд като станах да сготвя пак ме заболя корема,но не ниско долу ами сякаш целия корем....Сега като лежа пак не ме боли...
Аз си мисля, че в 7-ми месец ставаме по-чувствителни към всякакви болки и контракции. Аз при всяка една болка изпадам в паника и се моля да не родя предварително. Обикновено като пия но-шпа ми минава. Най-вече сега ми се струва, че дните вървят най-бавно. Преди си знаех, че така и така има много време докато родя и не гледах въобще към финала. Сега всеки следващ ден го имам за дар, гледам колко много имам до финала и се моля да изкарам поне до началото на март, когато влизам в 9-ти месец.

# 648
  • Мнения: 255
Synni, аз съм същата паника  Peace плаша се от всяка болка....

# 649
  • Мнения: 38
Май повечето сме така , колкото по -малко ни остава толкова повече се усеща притеснението. Някъде бях чела , че магнезия помага при такива тревожни мисли , бързо да отшумят или изобщо да не настъпват.Но да, като започнат по - чести контракции и ако някоя е придружена с болка се сдухвам , после отминават и се успокоявам.  Всичко е психика , аз гледам да мисля позитивно , мисля само за април , когато живот и здраве ще гушкам едно здраво и пухково бебче. А и хубавото време ме зарежда с положителни емоции.

# 650
  • София
  • Мнения: 2 508
Shantel - мерките ги взех точно за асансьора, но мерих на дължина, не на ширина, че не ми се сториха много широки така или иначе. Карерата ми се стори да беше не повече от 50см, но да не говоря наизуст:(

Аз пък вече изобщо не се притеснявам. Сякаш започнах да различавам неразположенията и си почивам повечко, по-внимателна съм и нещата си минават. Пия си магнезия, направих си режим на хранене... Док днес каза, че и кръвните ми са перфектни и урината, чак се възхити по телефона:) И така.... Радвам се и чакам, аз от другата сдьмица съм в 7 месец, та малко остана!

# 651
  • Мнения: 590
 Hug Благодаря много за линка на ada_smiles и на всички за мненията   bouquet!

# 652
  • Мнения: 267
 Покрай ремонта на спалнята тази седмица ми мина на бързи обороти и не я усетих. Иначе с всеки изминал ден се чувствам все по-спокойно , знам, че ако тръгне да излиза вече има шансове за живот но не мога да кажа и че съм имала поводи за реални притеснения. Приемам болките и контракциите за нещо нормално още повече като видя, че не са само при мен.

Преди няколко дена изкарах 2 дена със страшни схващания и болки между краката, особено за нощните ставания не можех да се движа от болки и се сетих за възглавниците които някои от вас си слагат между краката - страхотно облекчение то направо си ми мина даже  Laughing . Мисля да си взема възглавница за бременни за по-голямо удобство, а и съм чувала, че при кърмене много помага за наместването на бебето.
Маце ти си купи тези дни но каза, че не ти е удобна. Можеш ли да ми кажеш каква точно е и какво не ти хареса.

# 653
  • София
  • Мнения: 11 784
Rafi_11 беше ми много твърда и неудобна, някаква полска със зрънца е вътре, ММ реши че на него му харесва и ми купи мекичка на Лорели за 25 лева от Хиполенд , перфектна ми е тази Sunglasses

# 654
  • Мнения: 267
мерси Маце   bouquet ще отскоча до Хиполенд да ги погледна, че и цената, която каза е много привличаща.

# 655
  • Мнения: 479
Момичета почти я изписахме и тази тема.  Laughing
Аз мога да направя следващата, ако никой не е започнал. Но пак пак ще очаквам предложения за заглавие на следващата тема.  newsm78

# 656
  • Мнения: 234
Здравейте,
Аз да питам дали сте имали случай и знаете ли какво може да е лечението - днес ми излязоха резултатите, че имам белтък и левкоцити в урината. Микробиологията още не е излязла. Сега чета за някакви болести дето трябва да се следи  и в болница да се влиза, та ако някой също е имал - да сподели Sad

# 657
  • Мнения: 1 067
amy_lee я кажи как са тоновете?

За сега вървят в граници, което е добре. Ще видим в понеделник как ще са. Тя пък и бебка всеки път като легна за тонове става супер активна и почва едно премятане и ритане точно където е доплера.

НО вчера за пръв път тази бременност(крайно време за 7 месеца Laughing) си позволих супер черни мисли след като цял ден не усетих бебето Crazy. Или поне в един момент така реших. В продължение на часове пробвах всякакви изпитани и не чак толкова методи и нищо, Никакво трептене, никакво бълбукане, нищо. То не беше вода, шоколади, силна музика, ръчкане от всякъде и какво ли още не. Накрая вече обмислях как да кажа на ММ, че ще ходим до някой спешен кабинет когато малкото се събуди и ме зарита ooooh!. Щях направо да се разплача от кеф. Не знам тези от вас, които все се притесняват как изкарват девет месеца. На мен за няколко часа ми побеля косата, какво остава да се чувствам така почти година Crazy. Та за да си спестя последващи такива моменти, предвид и тоновете на граници които имам, съм решила следващата седмица да си поръчам от олх домашен доплер. Под наем за оставащите 2 месеца са нищо пари на фона на спокойствието, което ще ми донесе. Дано само обявата да е актуална Praynig.

# 658
  • Враца
  • Мнения: 286
Amy_lee и аз днес съм така, почти не съм усещала бебка. Преди малко пробвах изпитаните методи, има някакво движение, но не е като друг път. Може би всичко е относително и не във всички дни са еднакво активни. Иначе вчера бях на консултация и доктора каза, че краката са и върху главата и не може да и направи снимка на личицето  Laughing

# 659
  • Мнения: 606
Аз питах Аг-то защо понякога го усещам супер силно и редовно и защо понякога е по-рядко и глухо. Отговора беше, че зависи освен от положението на детето и от хранта, коята съм консумирала. Според количеството енергия която аз поемам се храни и бебето. От там идва и енергийния му потенциял.

Общи условия

Активация на акаунт