Erkan Petekkaya&Ayça Varlıer~и тв партньори~Нови проекти на Еркан и Хатидже~106

  • 39 010
  • 740
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 36 794


Моля ви, как разбирате фразата:
Нека всеки да живее живота, който заслужава.



Сиси много мислих и продължавам да мисля върху думите на Джансу. Не можах да измисля нищо логично.
Как съдбата е решила, че Хазал и Джансу заслужават да живее живота си не при биологичните си родители, а да бъдат разменени. Не знам каква би била Джансу, ако живееше при леля Кериман, без баща, с непрекъснати крясъци и просташкото държание на Кериман....Дали щеше да й бъде достатъчна само любовта на майка й или и тя би искала да учи в частно училище, да тренира конен спорт и т.н.
Гюлсерен е доволна, че макар и да не е живяла с родната си дъщеря, Джансу е живяла в богатство. Доволна е за всичко което е имала през тези години ....Защо?????? Защо Гюлсерен има право да даде на родната си дъщеря, това, което е в нейните финансови възможности - рамка със снимка, колие, а в същото време направи луд скандал, че Дилара е купила на родната си дъщеря това което е в нейните финансови възможности....Защо Джихан обвинява съпругата си, след като той направи същото - даде тайно на Хазал джобните пари, които бяха у него в момента.....
Мисля си за тези неща, но нямам отговор.....а и в сериала не ми го дават.....

# 31
  • Мнения: 7 044
sisi55, аз изгледах Дила на един дъх преди Коледа, та ми е пресно. Ама мешано - започнах на български, после руски превод, после сръбски.
Това, което излъчват сега по ДФ е най-доброто - и тескта е много по-пълен, и дублажа с артисти е съвсем друго нещо. Удоволствието е пълно.
Надявам се и танца да го има. Тук има снимки:
http://res.kadiningazetesi.com/d545ee7derkanpetekkaya.jpg
http://www.gazeteciler.com/data/news/260x198/1356267028-1.jpg


Любима, този танц е уникален за турците - забравила съм точно - вероятна Ани знае - тя е енциклопедията  и уйкипедията на  всичко, което сме писали. Всеки жест, поглед, всяка стъпка имат символика.  Ани ще ни пише.

За преводите на руски мога с  ясно съзнание да ти споделя, че руснаците на много места направо са прескочили цели пасажи и  картини. Толкова безотговорно са се отнесли към превода - нямам думи.

Аз цяло лято, когато имах време превеждах  сериите и направо се ядосвах за това.
Така, че не се оповавай на руските преводи.
Но пък без тях е още по-зле, така че по-добре с тях отколкото без тях.
Много хубаво си направила.

Тук Ръза бей е огледало на влюбен до смърт мъж в една жена.

Как пък никога не се отказа от любовта си - като че ли беше някаква безумна фикс  идея, непременно да му стане съпруга и да го обича така, както и той нея. И така стана.  Такава борба със всичко и със всички само и само да  запази любовта си. Вероятно в реала такива мъже едва ли има или са  единици.

Филма "Дила" е шедьовър на турската класика. Ненадминат е.

Тепърва историята ще има да пише и да сравнява Дила ханъм с останалите филми.

# 32
  • Мнения: 41 933
Сиси Hug

Скрит текст:
Правиха подземен паркинг на пл.''Кирил и Методий'' и засегнаха основите на катедралата!Започнаха да се пукат стените и я затвориха!Направиха наблизо временен параклис за литургиите!Затова кмета е казал,че ще прави ремонт! Peace

В интервюто Еркан казва за Парчетата:
-Вярвам,че сериалът ще постигне забележителен успех!

# 33
  • Мнения: 36 794
Ани, извинявай, че ще те поправя,но мисля, че е "Ние сключихме с вас сделка, Каймет ханъм."

Да правилно Ели  Peace объркала съм се....извинявайте. Ще го поправя...

# 34
  • Мнения: 36 794
Детка такава сцена Ръза с бяло сако да танцува в сериала няма. Това  видео е за представянето на сериала преди да започнат снимките и е взаимствано от игралния филм. В игралния филм сцената я има - това е финалната сцена, когато Ръза танцува, поканва Дила и тя заедно с него танцува и някой от родннините на Дила /Азер или Сеит бей - не знам кой от двамата, но предполагам, че е бил Азер/ убива двамата - Дила и Ръза.
Но в сериала финала е съвсем различен. Игралния филм обхваща доколкото си спомням момента в който двамата Дила и Ръза са на сватбата - в сериала когато Дила отиде да убива Ръза,, но той не дойде.

# 35
  • Мнения: 7 044
Ани, много си права. И аз точно така разсъждавам.
Въпроса е много комплициран. И няма еднозначен отговор. Това е ясно.
Знаем го всички.
Едно от най-важните качества в израстването на детето е средата и възпитанието му.
Тук съм съгласна с възпитанието на Гюлсерен - да!!  Да бъде честна, да не лъже, да е достойна, да е горда /макар че с гордостта турците много преиграват/...да, това да, но съгласи се с мен, че всеки човек носи наследствените  черти на родителите си. Това е абсолютно вярно. Аз например приличам на майка си.
Хазал ако носи наследствените черти на  Дилара, тя не може да бъде друга.  Тя ще бъде малката Дилара. Тук Гюлсерен доста преиграва.
Не може да промени биологията на детето. Да ме прости.
Това са само  душевни пожелания на Гюлсерен.  Даже и Джансу не може да промени  наследстнвенността на Хазал и Дилара.

Прости  ми, дори и Джансу колкото и да ревнува  Дилара от Хазал не може нищо да направи.

За Бога - Хазал се е появила вследствие сливането на яйцеклетката  на Дилара със сперматозоида на Джихан, докато Джансу не е.

Всичко останало са пожелания, добри намерения и  душевни  преживявания.

Това е то.  Друго няма.

# 36
  • Мнения: 5 138
Детка такава сцена Ръза с бяло сако да танцува в сериала няма. Това  видео е за представянето на сериала преди да започнат снимките и е взаимствано от игралния филм. В игралния филм сцената я има - това е финалната сцена, когато Ръза танцува, поканва Дила и тя заедно с него танцува и някой от родннините на Дила /Азер или Сеит бей - не знам кой от двамата, но предполагам, че е бил Азер/ убива двамата - Дила и Ръза.
Но в сериала финала е съвсем различен. Игралния филм обхваща доколкото си спомням момента в който двамата Дила и Ръза са на сватбата - в сериала когато Дила отиде да убива Ръза,, но той не дойде.
и игрален филм ли има къде е искам да го гледам

# 37
  • Мнения: 7 044
Много въпроси има за разнищване в Парчетата.

Аз си задавам този въпрос:
Ако Джихан се беше оженил не за Дилара, а за  Солмаз, или за Невин или за оная русата красавица как щеше да живее семейно.....отговарям си - никак, ама никак.

Защото и четирите са възпитани по един и същи начин - за това....... Джихан ненавижда това  висше общество в Турция.


Добре!!!!....Ако е така аз ви питам - цялата вина само в Дилара ли е???   НЕ Е!!!!   Вината не е в Дилара, вината е в неравния брак, в   различното възпитание на тези хора в детските години.
Не съм ли права???   Права съм!!!
Търканията между Джихан и Дилара  са от различното им потекло и различното им възпитание.

Това е разковничето.  Не можем да виним Дилара, че така е възпитана. Дилара не е виновна.
Да!!!!.....Понякога и тя  преиграва, понякога е по-студена, понякога не обръща вниманието на децата си....ДА!!!!! Прави сте!!!!  НО......тук пак в основата е възпитанието и наследстваните черти на Дилара, Солмаз, Невин и другите.

# 38
  • Мнения: 36 794
Нерви - да има игрален филм. Ролята на Дила ханъм се играе от Тюркан Шорай....


На този танц ги убиват...
По-късно ще пиша повече че започва епизода на Дила....

Последна редакция: чт, 08 яну 2015, 22:37 от MAMA-AN

# 39
  • Мнения: 7 044
Още малко по този въпрос.

В Германия   всички  майки оставят бебетата си и малките дечица да спят в отделни стаи от тях.

А ние българките ...та в люлки, та в кошчета, та в креватчета, дори и на спалнята.... ама да са до нас...така ли е??? Така е!!!

Е...това означава ли че германките не се грижат за децата  си, а ние се грижим!!!!...НЕ !!!  Не означава.

Германките така са възпитани и обучени а ние по друг начин.

Ето ви различието между  Дилара и  Джихан.

# 40
  • Мнения: 36 794
Нерви - игралния филм...



Dila Hanım Türkan Şoray-Kadir İnanır ( tek parça)

# 41
  • Мнения: 5 138
Ани благодаря ще го изгледам някой ден  Hug

# 42
  • Мнения: 36 794
Ани благодаря ще го изгледам някой ден  Hug
Игралния филм е сниман през 1977 година...



Dila Hanım Sinema Filmi - тук

# 43
  • Мнения: 848
Привет на всички! Hug Hug Hug Hug
 Докато се прибера и сте подкарали новата тема. На ниво както винаги - романтика , дано и следващите епизоди които гледаме да има много романтика.
Мамче, не можах да ти избера само едно цвете, за това: 

# 44
  • Мнения: 36 794
Тази вечер ли Ръза ще гони Дила на летището и Азер ще изнасили Фатма или утре вечер  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт