ПЪРВИ клас - 6 тема

  • 55 285
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Sofia
  • Мнения: 21 747
На екскурзия с преспиване първо силно се съмнявам да иска иде моята, пък и аз не си представям да я пусна... за сега. Тя без мен не преспивала никъде, дори у бабите си не иска да остане.

# 676
  • София
  • Мнения: 2 811
Аз в детската градина не съм го пускала, защото той не е проявявал желание, а сега такъв мерак има детето. Дано се съберат деца за група. Аз си спомням, че още в детската градина започнах да ходя по лагери и то по две седмици и така през всичките си ученически години. Не е имало ни телефони, ни дяволи, писма съм пращала вкъщи на нашите.  Mr. Green  А сега се касае за два- три дни, но желаещи няма.  newsm78

# 677
  • Мнения: 19 373
Моята има желание, но не съм я пускала.
Аз имам ужасни спомени от детски лагери. Май два пъти съм ходила сама и приключих. Но тогава всичко беше едно такова строго и бездушно. Всичко под строй. Тази година ходихме с детето и организаторите бяха прекрасни, мили хора. Според мен и децата, които бяха сами, изкараха много добре.

# 678
  • Мнения: 1 879
Категорично не -нито на екскурзия с преспиване ,нито на зелено, бяло училище ,морски лагер.
1. Той не може все още да се къпе сам.
2. От предлаганата храна ще яде много малко неща, по -точно ще гладува.
3. Безумни цени - обикновено над 300 лв за 5 дни.
4. Най-важното -той не иска , все още прекарва добре с нас ,било на планина , море или други места , където сме били.

# 679
  • София
  • Мнения: 1 020
Привет, държа ви под око, ама нещо хич нямам муза да се включвам  Flutter.
Моята девойка няма равна на себе си. Не слуша вкъщи, в училище не е концентрирана, бърза, не мисли, не внимава ..... Правиха самостоятелни работи по математика и български език. На първото - ОК, обаче на българския - жална картинка. Преди на диктовките беше потресаващо, сега се е пооправила. Но многото грешки са й на б/п, в/ф и др. от този род.
Тъпо ми стана като видях, че на следващия ден, след "контролното" в час са упражнявали точно това. Все си мисля не трябва ли първо упражнения, усвояване и тогава контролни. Не търся вина в никой, най-малко в училището. Просто си разсъждавам  newsm78.
Та понеже не слуша девойката я лиших от лагера. Ние за лагера знаехме от началото на януари, да не кажа, че май още миналата година бяха обявили. Тя за този период не си промени държанието, а знаеше, че това е условие да я запиша. Не зная какво да го правя това дете. Има дни - добра, спокойна, разбрана.... Но повечето са й  #Cussing out.

Е намрънках се  Thinking Whistling

# 680
  • София
  • Мнения: 2 811
nonich, надявам се да е криза на израстването.

Ето нещо от фейса, което ми допадна: Ерих Кестнер: Обръщение към първокласниците

Последна редакция: ср, 18 фев 2015, 13:04 от sise_to

# 681
  • Мнения: 1 273
Бих го пуснала на всякакви екскурзии - стига да иска, разбира се.  Peace
Той се оправя сам с много неща - леглото, дрехите, банята, няма нещо, което да не яде (не обича гъби, но ако не ги усети ги яде), не е алергичен към нищо, няма причина да не го пускам.  Rolling Eyes
Господинът му по танци му е казал, че лятото има състезание на морето (а на нас каза, че той е най-добър от момчетата) и детето още от сега пита, дали ще го пуснем. Стига да е здрав  - с удоволствие ще го пусна.  Party

# 682
  • София
  • Мнения: 1 835
Моят син ще ходи на зелено училище април месец за 4 дни. Първоначално не искаше, но аз го "навих", а сега даже правят планове със съучениците си кой с кого щял да бъде в стая. По - голяма част от класа ще ходят -така че  по -добре и той да отиде. хем ще им е нещо като "тийм билдинг" Laughing

# 683
  • София
  • Мнения: 1 020
Сисето, надявам се да e моментно израстване. Определено като тийн e на моменти. Видимо по-бързо се  развива, а и си има характер диването ....

Относно средата - кварталното училище и това в центъра на града, не желая да го коментирам, помня имаше дебат по този въпрос, не е нужно с това да занимавам аудиторията отново.

От класа на детето, ще ходи половината клас на лагера. На ски лагера никой не ходи.

Последна редакция: ср, 18 фев 2015, 14:17 от nonich

# 684
  • Мнения: 2 096
Аз бих го пуснала на лагер, след определено проучване на някой неща, които смятам за важни.

# 685
  • Мнения: 3 012
Mira_p и feel_the_rush, децата ви ще ходят ли на тридневната екскурзия през май?
Моята няма да ходи, щом е с преспиване, тя не иска да е без нас. Ако е за един ден - иска и е ходила.
Нонич, иначе и ние така - на моменти се тръшка като тийнейджър.

# 686
  • Мнения: 4 204
Пускам ги на всякакви лагери, ако те искат. Бих навивала дори, ако усетя колебания.
Големия е ок, ходи навсякъде.
Малкия малко се притеснява като че ли. Иска ми се и той да тръгне, но не са предлагали от училище все още.

# 687
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Засега не се налага, но бих го пуснала на лагер, зелено училище или каквото там организират. Да се учи да се оправя сам. Вкъщи му помагам да се къпе, да си мие зъбите, оправям му леглото, загащвам го... Спомням си моето първо ходене без родители - в 3-ти клас на зелено училище. Ама тогава беше 2 седмици! Първо се наложи сама да си сложа чаршафи на леглото - за пръв път в живота ми  Embarassed Справих се криво-ляво. Нямаше телефони, на въпросното място често спираше тока, ядяхме суха храна, през уикенда родителите ни идваха на свиждане, а след като си тръгнаха всички ревахме. През втората седмица рязко застудя, та се наложи да си обличаме всички налични дрехи...Да не говорим за военната атмосфера - строй се, преброй се, физзарядка навън, хранене само с лъжица...  ooooh! С една дума, това не е най-прекрасният ми спомен, но се надявам сегашните зелени училища да са по-добри.  Simple Smile

# 688
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 377
моят отговор е "зависи"

с отбора по джудо беше 10 дена на лагер лятото и не съм имала никакви притеснения, звъня ни първите два дена, защото помнеше, че трябва да звънне вечер, след това забрави. върна се спокоен, доволен и горд със себе си Simple Smile цял месец се сещаше за различни случки, игри, приключения.

с учителките от детската градинка не бих го пуснала в никакъв случай. никъде.

с тези в училището сега... не знам.

# 689
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 947
Когато бяха в детската градина ги пусках на всички екскурзии, които правеха. А там правеха много. Каката е била и на 5-дневно зелено училище от детската градина, остана много доволна. Той - не, тъй като ни съвпадна с едно пътуване. В училище тя е била на повечето еднодневни по-близки и по-далечни екскурзии. Имат бяло, зелено и синьо училище всяка година, но на тях не е ходила - за бялото все се случваше някакъв инцидент и така и не се класира, а зеленото и синьото ни съвпадат винаги с пътувания из страната или извън страната, така че пак не става. Не се притеснявам да я пускам, а и тя се оправя добре. На зеленото от детската градина беше успяла да се научи да язди кон и беше много горда от постижението. Той все още не е бил на нищо училищно, тъй като родителите решихме в първи клас да им спестим пътуванията. За догодина - ще видим. При нас правят много добри училища, подбират добри фирми и места за отсядане. Peace Зеленото обаче пак ще ни отпадне, защото пак ще пътуваме. Лятното - също. Иначе каката сега се гласи да пътува до Букурещ сама за няколко дни с танцовото студио - това при условие, че вземат първо място и отидат на европейската надпревара, чийто финал тази година ще е там. Миналата година са били втори, така че имат шанс да станат първи. Обещала съм да я пусна. Grinning От Аво-бел им организират и летни езикови лагери във Великобритания, но тази година със сигурност ще пропусне. Иначе много ми допаднаха. Peace

Общи условия

Активация на акаунт