ПЪРВИ клас - 6 тема

  • 55 221
  • 731
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 833
Дали мога да намеря информация в кои училища ще се проведе "Аз и числата" и "Аз и буквите"? Май не се провежда в нашето училище и се чудех може ли  в груго да го запиша?

# 31
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Калоян разбира какво е чел, нищо, че срича. Има определени думички, по-рядко използвани, които са му малко трудни за разбиране, но и с тях се справя. При нас са на Ш.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 328
Home raider, според мен, специално тези състезания си се провеждат в самите училища и не може да идете в друго. Поне при нас ги провеждат по време на часовете. Например, докато дъщеря ми е "била на състезание", другите деца от класа са си "рисували каквото си искат и са си приказвали с госпожата". Лично аз бях потресена от условията, при които са се "състезавали" в нашия клас, но го разбрах чак след като я обвиних, че не е внимавала достатъчно по време на състезанието и затова има 48 точки. Оказа се, че само 3 деца от нейния клас са изявили желание да ходят на състезанието и са го провели за 35 минути, а не за 60, както е по правилник. Защо не са ги събрали с деца от другите паралелки и не са провели състезанието както трябва - не знам, но явно си е до училището. В този смисъл, едва ли ще е възможно да дойде дете от друго училище...

# 33
  • София
  • Мнения: 1 833
Dive, ясно ми стана сега. Направо ужас как са ги провели състезанията. Значи най -вероятно в нашето училище няма да се проведе, щом предходните 2 не са провеждани.("Аз рисувам" и „Аз, природата и светът”).

# 34
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
какво трябва да направим за да преместим детето
Защо ще го местите? Сигурно си разказала, а пък аз съм го проспала

...

бащата иска да се върнем в София.
 Blush

# 35
  • Мнения: 2 096
И аз съм изненадана от реешението за Ег. Ще следя темата с интерес.
Нашите деца са на парите по математика. И на буквата С по български.

# 36
  • у дома
  • Мнения: 7 146
  Моренка,благодаря за темата!  Hug Четох те ли за това?

Лелеее.... значи драмата с кандидатстването се премества в 4 клас! И кои ли ще са тези ЕГ?

И се чудя какъв е смисълът на заниманието - да кажем, влезе детето в НЕГ в 5 клас, тъкмо мине 1 година подготве и напредне и вариантите стават 2:
- представи се зле НВО в 7 клас и не го приемат пак в НЕГ, тогава нахалост е учило немски,
- или го приемат, но приемат и начинаещи и следва още 1 година подготве.
Пълна каша...

Понеже при нас има такъв прием поне от няколко години- да поясня-децата,които са приети имат просто доста повече часове по език-ЗИП,СИП и всичко възможно по разни проекти им им е език...Нямат подготвителна година-другите общообразователни предмети са им като в останалите училища,но все пак,понеже влизат с изпит по език-при нас изпита е по АЕ и са на едно ниво горе-долу и средата е по-добра.

Mira_p то не е задължително,който смята че е ненужно да си натоварва детето просто детето му не кандидатства,както и сега  е по желание кандидатстването в МГ след 4 клас.
След 7 клас тези деца,които са влезли след 4-ти пак държат изпит по математика и бел и ако искат даже може да си пишат на първо желание друго училище.

Home raider със сигурност може да го запишеш в друго училище за Аз и числата-аз съм записвала дете от друго училище в нашето.Ако сте от София,пиши на организаторите и те или ще те насочат към училище или по спомени имаха дати за провеждане в техен офис.

Последна редакция: пт, 09 яну 2015, 20:37 от svetlaem

# 37
  • Мнения: 183
Морена   bouquet

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 21 646
Момичета,  Hug за темата.

Днес Гушкан гледа
Скрит текст:
анимционния филм "Щастливият щурец" - харесан!  Grinning  Изглежда го няма никъде, та ако случайно някой го поиска, да свирка.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 833
svetlaem, да благодаря ти.  bouquet Аз им писах на организаторите и точно това са ми отговорили - в техен офис може да бъде направено състезанието. Но незнам...чак толкова надали ще се занимавам, а и както е в учебно време - съвсем. Искаше ми се да отиде, но много сложно ми става. Аз иначе му давам да решава задачки от преходните години - поне са приятни.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 262
Цоп и благодаря за новата тема!   bouquet

# 41
  • Мнения: 1 985
Засега само да се включа с петъчна добра вечер, да пожелая весел уикенд и да благодаря за темата на Морена! Heart Eyes

# 42
  • София
  • Мнения: 17 592
  Моренка,благодаря за темата!  Hug Четох те ли за това?

Лелеее.... значи драмата с кандидатстването се премества в 4 клас! И кои ли ще са тези ЕГ?

И се чудя какъв е смисълът на заниманието - да кажем, влезе детето в НЕГ в 5 клас, тъкмо мине 1 година подготве и напредне и вариантите стават 2:
- представи се зле НВО в 7 клас и не го приемат пак в НЕГ, тогава нахалост е учило немски,
- или го приемат, но приемат и начинаещи и следва още 1 година подготве.
Пълна каша...

Е, един език винаги е в +, не е на халос, ама 2 пъти подготвителна... е доста безсмислена процедура.


Книжките за Никола ги изчетох предните години, голям кеф. И за Врячо - май са му любимите - но и за мен.

# 43
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
Много пусто тук...  newsm78
Явно е заради хубавото време.  Laughing
Приятни почивни дни!  Hug

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 613
Морена, благодаря ти за новата тема!
Книжките за Никола не сме ги чели. Ще взема някоя да видя дали ще се хареса.
Мими по български минаха "Ж". От събота започват курс по математика в училището. И малко ми е гадно, защото в събота ходи на рисуване, сега и на математика и направо й изядохме съботата.
За тези от вас, които решават задачи от тук
http://www.book.store.bg/p25945/zadachi-po-matematika-za-byrzous … ia-temnikova.html
Как се справят децата? Изпитват ли затруднения?

Общи условия

Активация на акаунт