ПЪРВИ клас - 6 тема

  • 55 201
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
...
За тези от вас, които решават задачи от тук
http://www.book.store.bg/p25945/zadachi-po-matematika-za-byrzous … ia-temnikova.html
Как се справят децата? Изпитват ли затруднения?

нямаше никакви затруднения, докато задачите не бяха условни  Confused

прегледах задачите от "аз и цифрите"  от минали години, всички са условни.  Tired как точно очакват да ги решат сами?

# 46
  • Мнения: X
Условни какво ще рече? С условие ли?

Определено са много трудни тези задачи от това ръководство.  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 1 833
Трудни са задачите - без разяснения не може да ги решава ( с изключение на тези в началото), дори и някои с разяснения му е трудно да ги проумее.
Ако условни = текстови, то те вече и в училище си решават текстови задачи, така че не би трябвало да са им проблем. Peace

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Калка, за Никола до сега не съм чула да не е харесал на някого.  Simple Smile
Иначе можете да пробвате от читанката.

Как се справят децата? Изпитват ли затруднения?
Пък тук еднозначен отговор няма да чуеш, нали децата са различни. Simple Smile  Но определено е за над средностатистическо ниво сборникът, смятам. Точно както е и озаглавен.  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 2 096
И при нас условните се решават с общи усилия. Трудни са му, а ако чете сам още повече.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 833
Незнам дали са еднакви разказите с тези от едно време и които са в Читанката, но за "Малкия Никола" на изд. Колибри от поредицата "За най-малките: Аз се уча да чета", по-важното в случая е, че са с подходящ текст за начинаещи - големи букви, повече картинки и увлекателни.
Препоръчвам също и на Фют (за четене с разбиране) книжките на библиотека "Славейче" -"Приказки за..."
 
Пак са с картинки, големи букви и след всяко разказче има и въпроси и забавни игри.

Последна редакция: сб, 10 яну 2015, 18:11 от Home raider

# 51
  • София
  • Мнения: 1 634
В читанка не е за сричащи, като моя. Но пък става да се прочете на детето да се види дали му допада.
Аз поне така направих (по съвет на Морена) и после взех от адаптираните на Колибри.
Определено в начало трябва да се гледа и шрифта на книгата. На една от книжките, А- то не е затворено добре отгоре и той го чете, като И. Grinning

Текстовите задачи го карам сам да ги чете. Както и като се получи отговор 7. Да не се остави висящ, а да напише 7 футболни топки. Не съм купувала сборници. Не остава време за много допълнителни задачи. Тази година ще набляга на български език - най- вече четене. По натам времето ще покаже.

Вчера са имали тест по английски. Бил се справил. А аз изобщо не мога да разбера учат ли нещо. Не пишат. Вика днес научихме три нови думи. Сиреч не си дават много зор, а сега контролно правили. Confused

Ако имат "Аз и числата" в училище сме решили да ходи (в смисъл той иска, а аз се съгласих).

# 52
  • Мнения: 4 204
За тези от вас, които решават задачи от тук
http://www.book.store.bg/p25945/zadachi-po-matematika-za-byrzous … ia-temnikova.html
Как се справят децата? Изпитват ли затруднения?

Това ми беше любимото помагало при големия ми син. Но аз му го дадох като завърши 1 клас. Доста от задачите решавахме заедно. /разяснявах условията/

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Аз читанката я предложих като каза Калка да види дали ще се хареса книгата.
Изобщо не става дума за начално четне. Simple Smile

Гушкан нали е до обяд, та после за упражнение в къщи ползваме сборниците.  Пък и нали учебниците ни стоят в у-ще, та като си остане в къщи детето - те са ни решението.  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 2 096
Момичета да споделя с вас един сайт, който чудесно ни ориентира в зимното звездно небе и с Нико тази вечер излизахме да гледаме Орион и други звезди и той чудесно се справи. В комбинация с легендите за звездите, които получи, като коледен подарък си изкарахме една чудесна астро вечер.
http://astrogalaxy.ru/astrokindsky.html

# 55
  • София
  • Мнения: 17 591
Морена, благодаря ти за новата тема!
Книжките за Никола не сме ги чели. Ще взема някоя да видя дали ще се хареса.
Мими по български минаха "Ж". От събота започват курс по математика в училището. И малко ми е гадно, защото в събота ходи на рисуване, сега и на математика и направо й изядохме съботата.
За тези от вас, които решават задачи от тук
http://www.book.store.bg/p25945/zadachi-po-matematika-za-byrzous … ia-temnikova.html
Как се справят децата? Изпитват ли затруднения?

Миналата седмица я купих, така чее малко рано да изказвам твърдения, но поне в началото е скучна и досадна. Имаше 2 текстови задачи в началото, нямаше проблеми с тях. От тези само за смятане... вече по-скоро не го карам да решава, почна да се изнервя. Досадно му е - разбирам го, някой мен ако се опита да ме накара да ги пиша, ще си изпроси боя...  Laughing

# 56
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
За много години, дами! Да сме живи и здрави, децата да ни слушат и радват, и ние тях също  Grinning

От този сборник решавахме 2-3 дни лятото, само текстови задачи, аз четях условията, но не е имало нужда нищо да разяснявам. Нямаше никакви спънки. За разлика от задачите на Кенгуру-то, където вярно че го оставих сам да чете, но определено и след моята намеса за прочитане и разясняване на условието, на няколко имаше големи драми, хем това нещо се разигра по-скоро във времето.

Скай, тази вечер няма облаци ли? Коя е книжката за легендите за звездите? Моят син пък си изпроси като подарък от близък наш приятел телескоп и няма търпение да го пробва, ама като не ни се мръзне да излизаме вечер на Витоша (че от София силно се съмнявам да се види нещо, заради светлинното замърсяване), се измъквахме с оправданието за облаците. Но и той е на подобна вълна.

# 57
  • София
  • Мнения: 17 591
Ей сега пробвах 2 задачи - една от към средата, не беше нищо особено - като никога го оставих сам да си я прочете (по принцип не иска - щото става по-бързо аз като му я чета) - и една, която ми хареса, от типа на как да се определи по-лекото от серия с везна с две панички, опита се, но не се усети какъв е подхода. От друга страна и аз нямаше да мога да ги решавам, ако не бях научила от някой какъв е подхода преди много години.   Blush Не съм толкоз умна...  Blush

# 58
  • София
  • Мнения: 1 504
За много години мацки, нека да е здрава и успешна 2015!
Малко ви поизпуснах, но новата тема я изчетох...При нас нищо интересно, освен, че ваканцията й се видя малка, както и на мен:))) За домашно през ваканцията имаха проект по роден край..."Коледа" и една книжка със задачи по мат и бел...доста занимателна, не знам госпожата от къде я е намерила...Прочете и няколко малки коледни книжки...Разбира смисъла, но повече от 2 3 /пълни/ страници няма желание да чете, а и аз не я карам...И така, пак се почва въртележката...Simple Smile))

# 59
  • Мнения: X
Ох, моя малкия днес го пратих на ски, най-малък ще е пак за групата на Лалето, няколко пъти ме попитаха не е ли за Втровала, или Офелии. Сега ще треперя, докато си дойде.

Общи условия

Активация на акаунт