ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 653
  • 737
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 306
Здравейте! Изчетох повечето теми за Дубай във форума което ми помогна да организирам нашата почивка която е след 2 дни! До тук всичко е наред но току що погледах за резервацията в хотела и пишеше че не приемат двойки без брак и искат свидетелство. Ние сме 2 двойки без брак Simple Smile току що им писах но при предната ми кореспонденция с тях ми отговарят след 2 дни а ще е късно. Има ли идея някой дали е толкова строго и дали можем да се настаним? А другия вариант ще сме две момичета и две момчета ако се регистрираме така дали ще мине номера? Дайте съвет Wink Благодаря предварително!

Спокойно,няма да имате проблем. Както няма проблем да вървите за ръка ,да се прегръщате и пр. на обществени места..,Както и да ходите с къси дрехи.
Все пак по голямата част са туристи...  Peace

# 496
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Милето, скоро се върнах, не го мисли не е проблем

# 497
  • Мнения: 6 031
Здравейте! Изчетох повечето теми за Дубай във форума което ми помогна да организирам нашата почивка която е след 2 дни! До тук всичко е наред но току що погледах за резервацията в хотела и пишеше че не приемат двойки без брак и искат свидетелство. Ние сме 2 двойки без брак Simple Smile току що им писах но при предната ми кореспонденция с тях ми отговарят след 2 дни а ще е късно. Има ли идея някой дали е толкова строго и дали можем да се настаним? А другия вариант ще сме две момичета и две момчета ако се регистрираме така дали ще мине номера? Дайте съвет Wink Благодаря предварително!
Щом го пише в изискванията на хотела, голяма е вероятността да не ви настанят по двойки, но можете да пробвате отделно момичета и момчета, стига да няма други изисквания и към някоя от така разделените двойки.

# 498
  • Мнения: 28
Здравейте! Първо искам да благодаря на всички, пишещи в темата - подбрали сте изключително детайлна и полезна информация, с която човек без проблем може да организира сам пътуването си!  newsm51
Всеки, който е посетил този изключителен град, е наясно че каквото и да се каже по повод впечатленията и емоциите, които той поражда, ще е малко. Затова, за да не е спам поста ми - ето малко инфо и от мен:

Пътувахме с flydubai - директен полет 4,40 ч отиване, 5,30 ч на връщане; билети на човек по 99 евро в едната посока, с включен 20 кг чекиран багаж + 7 кг ръчен багаж. Имахме и напитки и храна. Кацат на Dubai International Airport, Terminal 2 - така за 20 мин с такси бяхме в хотела си в Ал Барша. Може да си резервираш и определено място срещу малка такса. Всеки месец пускат тези промоционални цени.

Относно разговорите - роумингът е безумно скъп (6 лв/мин), wifi около фонтаните и в моловете става за съобщения, но не и за добър разговор в скайп, в хотелите е ок. Ние си купихме предплатени карти на du - за 35 дирхама има включени 20 мин, 20 смс, 200 мб интернет, които важат 7 дни. Хубавото е, че таксуването е на секунда, така че определено си заслужава. На изхода на летището има специално гише на двата им мобилни оператора, както и във всеки мол.

Всичко останало вече е казано и преди - комфортните и евтини таксита, важността на локацията при избор на хотел, приказните места, които си струва да видиш. Не знам дали има човек, веднъж отишъл там, който да не иска да повтори Wink

# 499
  • Мнения: 142
Я кажи повече за предплатените карти. От къде ги взехте, как се казват? Заредени ли се купуват? И дали стават за модерни телефони, защото хайфоните и новите самсунги са с нано сим карти....

благодаря за инфото за лост чембърс

# 500
  • Мнения: 737
Nqkoi da mi kaje plaja Al Mamzar koi dni beshe samo za jeni?

# 501
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Понеделник и сряда. Ал Мамзар бийч търсите на табелите, има голям паркинг отпред и бутки за билети.

# 502
  • Мнения: 69
В момента правим резервация за Бурдж Халифа и пише, че се плаща с кредитна карта. Тук идва проблема понеже нямаме кредитна карта и сигурно утре ще направя такава и ще вкарам пари в нея. Имам няколко въпроса:
1. Парите в български левове ли трябва да са?
2. Веднага ли дърпат парите от картата, които им трябват след направената резервация?

# 503
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Няма значение валутата
2. да

# 504
  • Мнения: 28
За картите - http://www.du.ae/personal/mobile/plans/visitor-mobile-line-en
Купихме ги от летището, водят се предплатени карти на оператора du. Струват 35 АЕД, заредени са както описах по-горе. Стандартна СИМ са, с възможност за мини. по принцип питат какъв е телефона и дават съответната СИМ. Активират се до 30 мин, офисите на летището работят денонощно.

За плащането на билетите за Бурдж Халифа - ние ги платихме с дебитна Виза на Уникредит, там също плащахме с нея и не сме имали проблеми.

# 505
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Валина, това минути в Дубай ли са или международни 20?

# 506
  • Мнения: 2 550
Валина, това минути в Дубай ли са или международни 20?

20 flexible minutes (national or international**) - Включва и България. В линкът, който  е предоставила има условията и страните до които са валидни минутите.

# 507
  • Мнения: 306
В момента правим резервация за Бурдж Халифа и пише, че се плаща с кредитна карта. Тук идва проблема понеже нямаме кредитна карта и сигурно утре ще направя такава и ще вкарам пари в нея. Имам няколко въпроса:
1. Парите в български левове ли трябва да са?
2. Веднага ли дърпат парите от картата, които им трябват след направената резервация?


Аз платих с дебитна. Виза дебит

# 508
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Валина, това минути в Дубай ли са или международни 20?

20 flexible minutes (national or international**) - Включва и България. В линкът, който  е предоставила има условията и страните до които са валидни минутите.

Супер, вижда ми се доста изгодно. Дугия път ( чакам зимното разписание на Уиз) ще купя.
Мъжа ми каза, че за по-малко от 10 дни не иска да ходи, много му хареса. Добре, че до доста места не отидохме, но има и такива, които бих повторила.
Вечер къде избирате да се "шляете"

# 509
  • Мнения: 142
Кажете за Джумейра какво има да се види, какво има да се прави, плажове това онова. Миналия път доста претупахме и искам този път малко повече да се поразкараме там....През деня какво може да се прави, вечер също....
Имаше един плаж който е близо до бурж ал араб той кой беше защото ние бяхме джумейра пъблик бийч и си спомням че бурж се виждаше в далечината....

Общи условия

Активация на акаунт