ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 574
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 714

jagoda_n, съжалявам че не сте могли да изпълните програмата на макс. Все пак не можах да почувствам от разказа ти: доволна ли си или е дестинация, която никога не би повторила? Thinking

От Дубай се завърнах със смесени чуства. Не мога да отрича постигнатото от тях за около 40 години. Превръщането на пустинята в един модерен и динамичен град. Местата които много ми харесаха са Мадинат Джумейра, Миракъл Гардън, Гранд Моск-Бялата джамия. При повторно покещение обаче не бих си губила времето в посещения на молове, Но не знам това дали ще се случи, защото има толкова много места по света, които не съм посетила, а бих искала.
[/quote]

Да, усетих че има нещо. Е, не е "вашата" дестинация. Peace
Аз я приемем повече като "моя", защото в най-студените месеци мога да "отскоча" до там.
Още не съм забравила Ел Мамзар, Емирейтс Палас и много други неща. Hug Heart Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 4 714
И момичета, няма да вмъквам по-долу казаното в друг пост за да не се "изгуби".

Вярно е, че дрехите не са евтини, но има разкошни платове. Загледайте се, ако имате ок шивачка. Peace

# 32
  • Мнения: 18
Малко информация относно посещение на Оман:

България е в списъка на страните List 1, което означава, че българските граждани могат да получат визи освен от дипломатичните представителства на Оман зад граница, така и при пристигане (visa on arrival). Визата е с валидност 1 месец и може да бъде удължена за подобен период. Към днешна дата струва ROM 20 (около 44 евро).
Ако престоят е по-кратък, визата може да бъде с валидност 10 дни и струва ROM 5 (11 евро).

МВнР на Оман:
Списък на страните List 1: http://www.rop.gov.om/english/countrylist1.asp
Туристическа виза за Оман: http://www.rop.gov.om/english/dg_pr_visas_tourist.asp
МВнР на България: http://www.mfa.bg/120/findanembassy/0/121/


Посещение на Оман от Дубай:

За насърчаване на туризма между двете страни е разрешено на гражданите на държавите от List 1 с получената от Дубай виза (входния печат на паспорта) да посетят безплатно Оман, при условие, че визата за Дубай е валидна най-малко 3 седмици. Ако срокът е по-малко се издава нова виза, която струва ROM 6 (14 евро). Валидността е 3 седмици, като може да се удължи с още една. Същата процедура се прилага за туристи, които желаят да посетят Дубай от Оман.
http://www.rop.gov.om/english/dg_pr_visas_dubai.asp

Важно: Паспортът трябва да е с валидност най-малко 6 месеца.

# 33
  • София
  • Мнения: 239
На първа страница в инфото за визи пише, че може да откажат виза на жена под 30 години без придружител със същата фамилия. Мисля, че е взето от сайта на една туристическа фирма. А в  предната тема имаше коментари, че  няма такива проблеми. Писах на мейла на консулството и те вместо да отговорят с да или не, ми пратиха линк към сайта на Външно м-во, където инфо за такива ограничения няма. Не знам какво да правя, утре трябва да платя билетите. Някакви идеи newsm78

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 41
На първа страница в инфото за визи пише, че може да откажат виза на жена под 30 години без придружител със същата фамилия. Мисля, че е взето от сайта на една туристическа фирма. А в  предната тема имаше коментари, че  няма такива проблеми. Писах на мейла на консулството и те вместо да отговорят с да или не, ми пратиха линк към сайта на Външно м-во, където инфо за такива ограничения няма. Не знам какво да правя, утре трябва да платя билетите. Някакви идеи newsm78

В нашия чартър имаше 3 момичета на възраст около 25 години, които пътуваха сами и нямаха никакви проблеми.

# 35
  • Мнения: 4 734
Ягода, явно Нова година не е най- хубавото време за визита на Дубай, заради многото хора... Ние бяхме там от 11.12. -20.12. и ситуацията бе съвсем разли4на...Много спокойно, без навалици, преди обед по моловете даже няма хора...На кулата има6е хора, но нормално,има6е свободни прозорци.. Залеза го гледах и снимах, не е 4ак толкова разли4ен от други места. Фонтаните ми бяха по-интересни отгоре.. А това, 4е не сте видяли зарята до кулата, а сте били в Дубай е многооо жалко. Аз ги гледах директно по интернет, страхотни са както всяка година.. Те хората затова ходят по Нова година в Дубай, заради зарята, ина4е то4но тогава е по-скъпо и самолетни билети и екскурзии...
Някой писа за Оман, ние бяхме там и мога да кажа, 4е си заслужава. Имат страхотни хотели, лукс, релакс и спокойствие. Сафарито ни бе там, много екстремно и незабравимо преживяване.. Дуните в пустинята в Онам са по-високи от Дубай и карането и спускането по тях е голям кеф... Ходихме и до един оазис в пустинята, с естествено езеро и много палми и зеленина..Невероятно.. Хората там са много у4тиви, приказливи, вси4ки знаят английски..С една дума - страхотно си изкарахме и в Оман, и в Дубай и в Абу Даби... Даже ММ иска и тази година пак там да ходим, за6тото мисли,4е след вси4ко видяно там, останалите страни 6те бледнеят...Може и така да е...

# 36
  • Мнения: 18
savinaci,

на първо четене намирам това, би трябвало да нямаш никакви проблеми:

http://www.mofa.gov.ae/mofa_english/portal/7163d3a7-b930-44d4-a0 … 38f8da2b2%20.aspx

Цъкваш на четвърти въпрос.

# 37
  • София
  • Мнения: 239
jagoda_n, Не уточних, че отиваме на самостоятелна екскурзия, а не с туроператор, който все пак гарантира, че ще те върне и няма да останеш там. Ама знам ли newsm78 newsm78

# 38
  • София
  • Мнения: 239
evil_queen, точно това ми трябваше! Мерси   bouquet
Моля за редактиране на инфото на първа страница.

# 39
  • Русе
  • Мнения: 856

Моля за редактиране на инфото на първа страница.


Вече не мога да коригирам първа страница. Ще го направя в следващата нова тема. Peace

# 40
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
И аз тук. Изчетох всички теми, пътеписи, не съм гледала снимки /надявам се сама да си направя Simple Smile /
Имам 8 пълни дни в Дубай, програмата е почти ясна. Обаче ми изникнаха малко битовизми. Помагайте:
- има ли безмитен магазин на летището /с WIzz сме/
- къде купувате алкохол и цигари /там или в БГ/
- пуши ли се някъде в Бурж Ал Араб? - мернах нещо, но не го откривам.
Темите са супер. Липсват ми мнооого дейните и готини Тити, Roje22, Dream, Богиня  Hug

# 41
  • Мнения: 132
По отношение на сафарито.Най-вероятно има много добри фирми,но може би в натоварените периоди,първо обслужват с джиповете собствените си туристи и след това ги предоставят на други.Фирмата,с която бяхме и имаше собствени джипове и лагер също-с тяхното лого-abctoursdubai.com.Жалко за разочарованието на jagoda,добре че са ходили в Тунис.Между другото,на връщане в тъмното беше много яко също.Отвсякъде хвърчат джипове,пясък във въздуха,току изскачат призрачни фарове иззад някоя дюна..Явно всички свършват по едно и също време и бързат да извозят хората.Все пак няма път в пустинята,нито посока се вижда,само мъгла от пясък и подскачащи светлини.Като се разминаваш с друг джип,го виждаш къде е точно в последния момент.Обаче шофьора въобще не се колебае от къде да мине и грам не намаля скоростта,даже фаровете да са срещу нас.Направо те изпъва докато се разминеш.Ама нали затова сме отишли-заради тръпката.

Последна редакция: пн, 12 яну 2015, 01:49 от brazilia

# 42
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Моля да се има предвид, че първия пост е създаден по времето, когато имаше визи за българските граждани. В момента нещата са малко по-различни и информацията трябва да се осъвремени.

# 43
  • Мнения: 132
На Нова Година има много хора,но не е подтискащо или страшно.Все пак всеки трябва да си прецени-ние обичаме да сме в галимацията,стига от време на време да има релаксиращи моменти.От продължително спокойствие ни доскучава.Но имаме приятели,на които тълпите им действат изнервящо. Наистина обществен транпорт в този момент не е препоръчителен.Забравих да напиша още нещо за НГ.Има безплатни автобуси-шатъли,осигурени от управлението на града,от 4 точки на Дубай,които извозват хората до Бурж Халифа.Само трябва да запомниш с кой номер си пристигнал,за да вземеш после същият,за да се върнеш на същото място.Планът ни всъщност беше такъв,а микробуса да ни чака на паркинга на шатъл-точката.Но нашият ошашавен шофьор не видя автобуса,и от страх да не би да затворят движението и да не успеем да стигнем навреме,направо той ни изтупа до входа на мола. Хубаво,ама после почти се побърка докато ни намери.Така се е паникьосал,горкият,че вече търсеше помощ от други инстанции LaughingПо едно време телефона ми звъни с 12 8-ци!Помислих,че нещо се е прецакал,отварям и предпазливо казвам-Hello.Отсреща ми казват,че се обажда секюритито на Бурж Халифа,къде сме,че ни издирват!Така,че не може без перипетии,стига да са с щастлив край.Точно тогава понякога са най-забавните моменти.

# 44
  • Мнения: 737
Аз също търся мнения за flydubai
Аз си взех билети за края на февруари с flydubai. Имаха скоро промоция за новите им маршрути до София, Прага, Загреб, Братислава и Сараево. 198 EUR на човек, двупосочен. Не е съвсем евтино, но като се има в предвид, че в цените им е включен ръчен багаж 7кг и чекиран до 32 кг...си е супер. Освен това в София излитат от Т2, а в Дубай кацат на според мен по- удобното International Airport, което си е в Дубай, близо до Дейра. За 1 EUR си избрах места в самолета. и не на последно място - полетите са дневни.

Общи условия

Активация на акаунт