ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 664
  • 737
  •   1
Отговори
# 540
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Е, ти изби рибата.... Joy
30 градуса показва табличката за края на май.... newsm78
Стига, де....По фаренхайт е било hahaha

Понеже пътуваме само с ръчен - това ни е традиция - има ли там пазарчета и магазинчета тип 1 $.
За две плажни хавлии, джапанки, плажно масло, шапки  Laughing   и....това е май.  newsm78

# 541
  • Мнения: 95


Като прясно завърнала се за кажа за плажовете. Ние ходихме на Джумейра, този който е свободния, но на мен лично не ми хареса.Виж JBR Beach е друго нещо. 2 шезлонга са 175 дирхама и включва и чадър и две хавлии. Но за хавлиите искат 200 дирхама депозит, които после ти връщат. Просто страхотен плаж. Със съблекални,душове с топла вода... Абе след плажа можеш да се преоблечеш, да се оправиш,гримираш... и да продължиш разходката си на където пожелаеш. Това е едно от местата ,които според мен си заслужат парите.

88 лв за 2 шезлонга и чадър  #Crazy не е ли малко много за плаж, както и 100 лв депозит за 2 хавлии?  Embarassed

Или курса не е такъв какъвто мисля или на мен ми се струва скъпо.
Никак не е евтино, но всеки си преценя. На този плаж има и зони в които можеш да легнеш на пясъка и с твоя хавлия. Не е задължително да ползваш шезлонг и чадър. Писах,понеже имаше питане за тези цени. Но самото място наистина е много хубаво Simple Smile

# 542
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Е, ти изби рибата.... Joy
30 градуса показва табличката за края на май.... newsm78
Стига, де....По фаренхайт е било hahaha

Понеже пътуваме само с ръчен - това ни е традиция - има ли там пазарчета и магазинчета тип 1 $.
За две плажни хавлии, джапанки, плажно масло, шапки  Laughing   и....това е май.  newsm78

Хотелите дават кърпи.

Споменатия плаж от Доби и цени са точни. Преди полета на Уиз в 21ч бяхме цял ден на плаж и се изкъпахме и преоблякохме ужасно удобно в съблекалните.

# 543
  • Мнения: 306
Привет на всички от Дубай! Аз все още съм тук и понеже коментирате температурите ще ви кажа, че хора, които живеят тук ми казаха, че най-топло (52-55 градуса) е краят на май и юни/ Аз очаквах, че юли и август ще е най- топло, но не е така. Освен края на май и юни, казаха, че другите адски жеги са края на септември, когато влажността е най- висока, Залезе ли слънцето, вечер, не може да се диша. Иначе като наблюдения, в сравнение с първия път когато бях тук, сега е 2-3 ПЪТИ по-скъпо. Всичко е по-скъпо: храна, таксита. И това също го потвърдиха много хора, които живеят тук. Определено сега Дубай е една от най-скъпите страни, в която съм била.

Бях края на септември м.г. и температурите не превишаваха 32-33 градуса.Влажност имаше и наистина се усешташе жегата,но Със сигурност юли и август е било по-топло. За скъпото - си е скъпо...

# 544
  • Русе
  • Мнения: 856
Когато бях аз в Дубай 13-18 септември, температурите бяха наистина 40гр по обяд, усещането е за 50 Mr. Green Много влажен и тежък въздух. Особено като влизаш и излизаш навън се усещаше голямата разлика. Например, ако си с очила и излезеш навън, те се запотяват. Ако стоиш навън половин час  Shocked, целият ставаш мокър. Но тримата, бях с дете на 7г ,издържахме на горещината  и не се поразболяхме. Просто винаги трябва да имаш връхна дреха като жилетка, когато влизаш в климатизирано помещение. Не съжалявам, че съм отишла в Дубай по това време. Цените бяха много евтини, нямаше никъде опашки и по ресторантите. Единствено видях блъсканица в метрото, но в пиков час. Вечеряли сме навън пред фонтаните. Ресторантът имаше външен климатик.
Е като видях снимките на Люба, малко завидях. Embarassed Примерно, когато ходихме в Мадинат Джумейра, беше толково топло, че може да издържиш само 5 мин навън. Малката само ми казваше хайде вътре на климатика. Излизаш навън само за снимки и пак вътре. Не може и да си помислиш за возене с лодки.
Вторият ден отиваме на плажа на Марината. Тогава се строеше трамвайната линия и имаше много задръствания. Таксито ни каза, че от нашия хотел( той също беше на Марината ) до плажа ще ни закара за 1 час. Аз се отказах, защото плажа беше на 15 мин. пеш. Докато отидем, вече така не можеше да се диша, че като видях на плажа едно помещение за персонала, отворих само вратата, колкото малката да подиша студен въздух Laughing
На плажа вече беше друга работа. Във водата беше голям кеф - топла, топла. Само в морето сме стояли - около два часа . В морето се издържа и не се усеща горещината. Имаше чадъри- 25 дирхама. Даже и ти дават  малка, мокра кърпа - ароматизирана да си я сложиш на главата Joy

Ето тук може да видите архив на температурите. Hug

# 545
  • Мнения: 7
Здравейте, нов съм във форума. Темите които споделяте са много полезни, браво.
Предстои ми пътуване с моята приятелка в Дубай и доста неща вече зная, но винаги има въпроси.
Пътуваме края на март за 5 дни,хотела ни е Hallmark в Дейра. Имаме трансфер от и до летището DWC, тур на Дубай и Абу Даби, качване на Бурж Халифа. За останалите неща, като Атлантис на палмата ще се опраяме сами.Имам разсписание на автобус 8,карта на метрото и автобусите.
Знае ли някой ? Петък (почивният ден там) освен с такси можем ли да се придвижим сутринта преди 10 часа до monorail station , за първото заминаване към Атлантис,  с градски транспорт. Метрото тръгвало 13 часа по инфо от темите тук.

Последна редакция: сб, 07 мар 2015, 17:57 от bumare

# 546
  • Русе
  • Мнения: 856
Може, с автобус.

# 547
  • Мнения: 132
На нас най-много ни хареса плажа на Мамзар.Джумейра бийч е с доста широка плажна ивица,но си е плаж като плаж,като изключим Бурж ал Араб ,разбира се.На Марината е хубав,но гъсто населен и гледката е хубава от водата.Иначе плажа е към едни строежи и железа.А на Мамзар си е съвсем екзотично,с палми,беседки,парк....  

# 548
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Бразилия, колко точно си описала плажовете, на 100%

# 549
  • Мнения: 34
Здравейте. Аз съм голям фен на Дубай и съм нова във форума. Съвсем скоро ми предстои пътуване и искам да попитам дали някой от наскоро ходилите е обменял на място евро в дирхами. Имало ли е проблем при обменянето и курсът изгоден ли е, предвид скачащия курс на долара? Предварително благодаря на отзовалите се.

# 550
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
И аз загледах Мамзар - обаче не виждам хотели в близост... newsm78
Метро, такси. Ако отседнем в Марина-та кой е най-подходящия транспорт?

# 551
  • Мнения: 95
Здравейте. Аз съм голям фен на Дубай и съм нова във форума. Съвсем скоро ми предстои пътуване и искам да попитам дали някой от наскоро ходилите е обменял на място евро в дирхами. Имало ли е проблем при обменянето и курсът изгоден ли е, предвид скачащия курс на долара? Предварително благодаря на отзовалите се.
Няма никакъв проблем с обмяната или плащането с евро. На мен последния ден в магазина на Виктория сикрет ми се наложи да платя част от сметката в евро, а останалата в дирхами. Просто нямах достатъчно дирхами в себе си, а чейнджа беше на друг етаж. Та 1 евро ми го хванаха за 4.05 дирхама. Не знам дали е изгодно,но на тази скъпотия там едва ли е от голямо значение...

# 552
  • Мнения: 34
Благодаря много за информацията. Питам, защото доларът доста скача и не е много голяма разликата с еврото, което си е стабилно. Но пък от друга страна се чудех там дали лесно се обменя евро, защото досега все долари съм носила и там сменям в дирхами и исках инфо от първа ръка.

# 553
  • Мнения: 95
Благодаря много за информацията. Питам, защото доларът доста скача и не е много голяма разликата с еврото, което си е стабилно. Но пък от друга страна се чудех там дали лесно се обменя евро, защото досега все долари съм носила и там сменям в дирхами и исках инфо от първа ръка.
Няма проблеми.  Ние носихме и долари и евро.

# 554
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Навсякъде взимат евро в чейнджовете за 4.10 дрх
Нашите приятели носеха евро

Общи условия

Активация на акаунт