ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 510
  • 737
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 69

Здравейте, имам два въпроса:
1.Искам да попитам колко време се седи на Бурдж Халифа? Колко е времето за престой?
2.Ще ходим с агенция на 28 март, но все още не са ни дали билетите, ваучерите и другите неща, които трябва. Колко време преди това би трябвало да дадат тези неща?

# 586
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
В Карфур има доста голям щанд за бира, но само безалкохолна.

Ееееее, ама така кажете, де. Аз държа на бирата, не на алкохола в нея. Мразя всякакви сокове, сладки газирани  и т.н и само "тя" ме спасява. Hug

# 587
  • sofia
  • Мнения: 4 296

Здравейте, имам два въпроса:
1.Искам да попитам колко време се седи на Бурдж Халифа? Колко е времето за престой?
2.Ще ходим с агенция на 28 март, но все още не са ни дали билетите, ваучерите и другите неща, които трябва. Колко време преди това би трябвало да дадат тези неща?
1. Няма ограничение
2. Може и на летището да ви ги дадат

# 588
  • Мнения: 4 730
За качване на Бурж Кхалифа си вземете час 30мин преди залеза, но отидете на гишето по-рано, има опашки пред асансъорите, минава се проверка на багаж, сформират се групи за качване, някои хора доста се мотат... Така че, за да видите залеза 1 час по-рано да сте там, а като се качите може да си чакате залеза спокойно и да висите горе колкото си искате... То няма какво толкова да се гледа, прав си стоиш...интересни са фонтаните от горе да се видят... Peace

# 589
  • Мнения: 50
Здравейте пак от мен , някой ползвал ли е такси от летището Al Maktoum  където каца Wizz  air  до Джумейра лейк тауерс ? Или Някъде около тях? Интересува ме горе долу колко би струвало защото май ще се наложи да го ползвам и искам да зная колко пари да си подготвя от БГ. Или да ми препоръчате рейс от там кой номер и колко ще струва

# 590
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Здравейте пак от мен , някой ползвал ли е такси от летището Al Maktoum  където каца Wizz  air  до Джумейра лейк тауерс ? Или Някъде около тях? Интересува ме горе долу колко би струвало защото май ще се наложи да го ползвам и искам да зная колко пари да си подготвя от БГ

Доколкото разбрах - 10 лв първоначална такса от летищата и 80 ст на км.
И мен ме чака. Макар, че явно ще сме с рент-а-кар. На това летище обаче- избора от компании е по-малък, май. newsm78

# 591
  • Мнения: 2
Здравейте БГ Мами,

Предстои ми пътуване на 30.03 този месец до Дубай и в този ред на мисли, моля да ми обърнете внимание каква валута да нося:
Долари, Евро, кредитна/дебитна карта или да си купя дирхами от тук?
Никъде не открих информация на какъв курс обръщат дирхамите, при условие, че използвам кредитната си карта, която е в лева.
Доларът е скочил до небето, има ли смисъл веднъж да купувам долари тук и да плащам за обмяна, втори път да обменям там и да губя втори път от курсова разлика.
Тачат ли еврото в Дубай, ако си купя от тук евро, дали мога да го използвам там без проблем, да не му се мръщят?
Предварително ви благодаря за отговорите.

Поздрави,

# 592
  • Мнения: 306
Здравейте БГ Мами,

Предстои ми пътуване на 30.03 този месец до Дубай и в този ред на мисли, моля да ми обърнете внимание каква валута да нося:
Долари, Евро, кредитна/дебитна карта или да си купя дирхами от тук?
Никъде не открих информация на какъв курс обръщат дирхамите, при условие, че използвам кредитната си карта, която е в лева.
Доларът е скочил до небето, има ли смисъл веднъж да купувам долари тук и да плащам за обмяна, втори път да обменям там и да губя втори път от курсова разлика.
Тачат ли еврото в Дубай, ако си купя от тук евро, дали мога да го използвам там без проблем, да не му се мръщят?
Предварително ви благодаря за отговорите.

Поздрави,


Както многократно писах и преди ,ДА тачат и евро и паунди и долари. Аз носех и от трите валути,тъй-като разполагах прдварително с тях и не ми се искаше и тук и там да обменям. Курса е хубав. В моловете и на летището има обменни бюра,като на летището смених само за Нол Кард ,защото в Мола е по-хубав курса.Плащах и с дебитна карта,както и обменях пари с дебитна карта,като в замяна ми даваха дирхами.
Аз не бих сменила долари на този курс от тук,но не знам. Пресметни си и прецени

Направих си труда да ти пресметна,например

400лв=204евро ,които са = 786 дирхама
400лв=214долара,които са= 786 дирхама

1000лв=511евро = 1.970дирхама
1000лв=536долара=1.968дирхама
1000лв=364паунда=1.971дирхама-печелиш още един дирхам  Laughing
 
Е ,сама виждаш че е все тая каква валута ще носиш. В момента курса е такъв че долара не е най-изгодната валута  Peace
Използвам този сайт
http://www.xe.com/currencyconverter/convert/?Amount=511&From=EUR&To=AED

Последна редакция: нд, 15 мар 2015, 07:52 от mileto88

# 593
  • Lovech
  • Мнения: 29
Зa Бурж Халифа...на 10.02 имахме билети за 17:30, защото залеза беше в 18:08. Споделям мнението на brazillia, бъдете в мола поне 30 мин преди това, защото мола наистина е огромен и ще ви трябва време за предвижване. Бяхме последни на опашката и съответно ни отне 35 мин да стигнем горе. Залеза така и не го видяхме. Отново предупреждавам за слизането, в пиковите часове след 17:00 следете опашката за слизане, след представлението на фонтаните в 18:30, към 19:00, наистина беше огромна и стигаше до другия край на коридора, доста почакахме. Добре че билетите ни за лодката в лейка бяха за 20:00, и пак бързахме като луди и отново много се ходи като слезех от кулата до лейка....Добре че нямаше хора, имаше даже свободни лодки и бяхме самички на лодката...

Искам да попитам освен букинг, кой беше другия сайт, който използвате за резервации и беше по-евтин от букинга...
Благодаря

# 594
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
http://in.hotels.com/?PSRC=Email&rffrid=eml.hcom.IN.136.01.2 … amp;et_mid=177351

Аз в момента разглеждам този. Доколкото виждам 20 % са включени в цените. Не са включени само 10 ти дирхама на ден....., май. newsm78

За всеки случай букнах една двойна стая в хотел Лавендър с безплатна анулация и закуска за 680 дирхама - за 4 нощувки. Ей така, да има нещо... Laughing

# 595
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Благодаря на всички, които ми дадоха съвети за часовете на качване на Бурж Халифа.  bouquet
Може ли да ми кажете колко време отнема разглеждането на Палмата, на Дубай марина, Мединат и района на крийката. Опитвам се да си съставя програма по дни, обаче не мога да преценя за кое ми трябват няколко часа и за кое цял ден newsm78

# 596
  • Мнения: 132
За Палмата-зависи дали ще влизаш в Атлантис-тогава-поне до 4.Ако не-30тина минути поне придвижване до влакчето,ескалатори,билети,път-20мин,там-около час за снимки и сладолед и обратно пак така.      Дубай Марина-пак зависи от плановете,дали ще се качвате на яхта,фери,воден автобус...Дали ще влизате в Дубай Марина Мол..Дали планувате кафе,обяд или вечеря...Минимум 3 часа-все пак това е едно от най-хубавите места в Дубай.     Мединат Джумейра-суковете-30-60минути,разходка-поне 30мин.,лодка с чакането-30 мин,кафе..-пак около 3 часа за да не бързате.    Крийка-не си струва да губите много време там,но все пак дори набързо да преминете през пазара на подправките и златния,ще минат час и половина.Ако се забъркате с продавачи-не се знае колко...Трябва да се качите на арбра,без това с нея отивате на другия бряг.С придвижването-пак 3 часа,и то стегнато.Но винаги планирай повече време.И не забравяй времето за придвижване!!! 

# 597
  • София
  • Мнения: 4 714
Благодаря на всички, които ми дадоха съвети за часовете на качване на Бурж Халифа.  bouquet
Може ли да ми кажете колко време отнема разглеждането на Палмата, на Дубай марина, Мединат и района на крийката. Опитвам се да си съставя програма по дни, обаче не мога да преценя за кое ми трябват няколко часа и за кое цял ден newsm78

Това е много труден въпрос. Зависи от вас, зависи къде сте настанени, как ще е придвижването , от много неща зависи.
brazilia ти е отговорила на въпросите. Едва ли си съвсем доволна, ама аз не бих ти отговорила и на 1 въпрос, просто защото всичко за всеки е относително. Пример с мен: бях си направила програма да съм 5 дни по водните атракции, а не отидох и 1 ден. Верно е, че бях на разходка из всичките емирства за 9 дни + Оман, ама... все пак за водни атракции останах... И както казах не отидох и на една. Mr. Green

# 598
  • Мнения: 34
Здравейте. Наскоро и аз имах същата чуденка. Преди няколко седмици е било изгодно да се обменя евро, защото курсът е бил доста добър, както казаха и във форума - 4.05, 4,10 дирхама за 1 евро. Сега обаче еврото се срива, а както знаеете доларът доста скача. Аз помолих мои приятели в Дубай да проверят на място и в няколко чейндж бюра им бяха казали, че в момента курсът на еврото никак не е изгоден. По информация от петък от Мола на Емирствата курсът за долар беше 3,65, а за евро 3,70. Предполагам, че има чейндж бюра и с по-добър курс, тъй като при справка в интернет ми дава 3,67 за долар и около 3,85 за евро. Аз летя живот и здраве утре, така че утре вечер или в сряда най-късно мога да дам точни цифри от личен опит, пък вие ще си прецените кой е най-удачният вариант за вас. Аз лично в крайна сметка обмених долари, защото курсът спрямо дирхама ми се струва по-стабилен, еврото просто се срива.
Здравейте БГ Мами,

Предстои ми пътуване на 30.03 този месец до Дубай и в този ред на мисли, моля да ми обърнете внимание каква валута да нося:
Долари, Евро, кредитна/дебитна карта или да си купя дирхами от тук?
Никъде не открих информация на какъв курс обръщат дирхамите, при условие, че използвам кредитната си карта, която е в лева.
Доларът е скочил до небето, има ли смисъл веднъж да купувам долари тук и да плащам за обмяна, втори път да обменям там и да губя втори път от курсова разлика.
Тачат ли еврото в Дубай, ако си купя от тук евро, дали мога да го използвам там без проблем, да не му се мръщят?
Предварително ви благодаря за отговорите.

Поздрави,

# 599
  • София
  • Мнения: 238
Вече имаме билети за Burj Khalifa за 18 часа newsm44 , но вече са на 200 AED  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт