НОЕМВРИйчета засмени се местят в "Родени"

  • 47 564
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 037
Както писах -носим №20-21(зависи от модела)Ако имат каишка е по-голям №,ако нямат е по-малък.Иначе утре правим 10 мес.Алекс тежи 9,800 и 74см.Не е голям,но стъпалото е голямо.
По препоръка от ортопед(няколко пъти ходихме,заради проблеми)в къщи е хубаво децата да са боси или с чорап(от тези,които не се хлъзгат),а за навън обувките да са с огъваща се подметка(Като се огъне пета и пръсти ,да не се пречупва).

# 721
  • тук и там
  • Мнения: 11 539
Емил пак е във някаква фаза....Не спи-буди се точно на 30 минути през деня и съответно на всеки 2 часа през нощта.Събужда се рязко,изправя се във леглото и реве до скъсване.Ако се опитам да го преспя пак-изпада в истерия,ако го сложа във леглото-пак.Спи му се иначе-търка очите си и се прозява...Мажа венците със гелче(ако въобще е от зъби)-никакъв ефект.Идеи?Имам доста хомеопатични лекарства в къщи,но не и Дормикинд,а от монопрепаратите на Боарон и се чудя какво да дам-ако някой е ползвал хомеопатия,моля да сподели Praynig

# 722
  • Мнения: 1 829
Кайсийка, като на зъби ми прилича newsm78 за съжаление не знам какво би помогнало Cry

И аз съм на тема обувки. Чудя се какво и откъде да купя. Още не е тръгнала госпожицата, но все пак предстои, живот и здраве Flutter

Иначе относно буденето през нощта ни спасява единствено биберон. Не си представям живота без него Crazy Не давам вода, нито мляко през нощта.

# 723
  • Мнения: 5 037
Ние вече правим самостоятелни стъпки.Вече носим 20-22 №.За сравнение каката на 2г носеше № 21 ooooh!.Бяхме взели №18 анатомични обувки и ги обухме само един път в къщи за 2 мин.
Иначе продължаваме да се будим през 30-40 мин .през нощта за мляко.Не помага нито вода,нито биберон ,нито люшкане.
Надявам се като направи годинка да мине този период.Иначе през час,два го слагам на гърне.Успяваме да изкараме по 1 памперс на ден(освен ,ако не се налага да сме по 4-5ч навън).Голям кеф на това гърне.Като си свърши работата надава радостен вой.Няма начин да го сбъркам.

# 724
  • Мнения: 2 563
Емил пак е във някаква фаза....Не спи-буди се точно на 30 минути през деня и съответно на всеки 2 часа през нощта.Събужда се рязко,изправя се във леглото и реве до скъсване.Ако се опитам да го преспя пак-изпада в истерия,ако го сложа във леглото-пак.Спи му се иначе-търка очите си и се прозява...Мажа венците със гелче(ако въобще е от зъби)-никакъв ефект.Идеи?Имам доста хомеопатични лекарства в къщи,но не и Дормикинд,а от монопрепаратите на Боарон и се чудя какво да дам-ако някой е ползвал хомеопатия,моля да сподели Praynig

Същото ни се случва от превъзбуда, но не всяка вечер. Ей сега бяхме на гости на приятели с две момчета. Много си играха, чудесно прекараха, заспа нормално и след час и половина кукна в истерия. Крещя и ме рита час и половина. Накрая го залях с вода и заспа.  Crazy

А пък снощи се събуди в 12 да ака. Ние не разбрахме какво става и го приспахме пак. В 4:30 явно вече не е можел да търпи и пак се събуди да се оплаква. Ох.

Възхищавам ви, че слагате на гърне на час-два. Аз го слагам два пъти дневно за голямата работа и ми е пак хамалогия.

# 725
  • София
  • Мнения: 459
Kaisia, пробвай да го разбудиш хубаво. Баткото ни беше така - оказа се, че всъшнност спи още. Като го разтърсиш, намокриш малко, абе трябва да го събудиш хубаво и после се успокоява и заспива.

За обувки не мога да кажа, но мога много да препоръчам пантифките на Ненито - кожени, страхотни са. Баткото ни го изгледах с такива, вече няма толкова големи номера, иначе пак бих поръчала.

# 726
  • тук и там
  • Мнения: 11 539
Не спи-съдя по това,че веднага се изправя в леглото.Странно ми е това внезапно будене-имам предвид,че не се разсънва постепенно,не мрънка,не проплаква-а реве ,колкото му глас държи..И сутрин,когато се събужда за млякото е така-буди се за него между 5,30- 6,30ч,но не мога със точност да предвидя в колко ще се събуди-та да приготвя млякото предварително и като ревне го чуват и съседите даже..Тази вечер не се е будил,но през деня не е спал въобще-или поне сънят му не е продължил повече от 20-30 минути(а го приспивам 15 мин)-да не говорим,че като тръгна да го приспивам се гърчи  и реве newsm78.Дано скоро да приключи със този период..Не знам,Емил е на периоди някакви-има ужасни такива,след това се успокоява за известно време и после пак...Кофтито е ,че нервните периоди са доста дълги....Имам и друго дете-със каката имах други грижи,но не е имала такива периоди -тоест ситуацията е нова и за мен.
На гърне не съм го слагала още Embarassed,но едва ли ще стои-аз памперса сменям със триста зора-извърта се постоянно,сяда,става и т.н,а да стои мирен няколко минути не си го представям.

# 727
  • София
  • Мнения: 459
Той и нашия батко се изправяше и лазеше, ама си се оказа, че баш си спи.  Shocked
Иначе и аз на гърне не слагам. Преди да стане поне на 2 не смятам да си го причинявам  Naughty

# 728
  • Мнения: 1 817
Той и нашия батко се изправяше и лазеше, ама си се оказа, че баш си спи.  Shocked
Иначе и аз на гърне не слагам. Преди да стане поне на 2 не смятам да си го причинявам  Naughty
Защо?

# 729
  • Мнения: 5 037
Аз слагам Алекс на гърне,защото се надявам,както с каката да махнем рано памперса(на 1,9г).

Момичета,вече изписваме тази тема.Обещах да направя новата.Дайте някакво заглавие.Не знам дали Животинче ще може да сложи анкета с предложенията newsm78.

Аз предлагам:"Времето бързо измина,НОЕМВРИйче става на година"

И да питам-списъка от първата страница така ли ще остане.Малко момичета пишем в момента,а някой не са писали от преди раждането.

# 730
  • Мнения: 1 817
Ами аз си пиша, но на списъка в началото ме няма, така и не ме сложихте... Cry

# 731
  • Мнения: 5 037
Корекция може да се прави само 24ч след пускането на темата.Ако искаш прати ми на ЛС,както и всеки който е пропуснат,данните .

# 732
  • Мнения: 1 829
Шери, заглавието на новата тема е супер! Ще сме ти много благодарни ако я пуснеш. Аз нямам техническия капацитет за това Blush

Мислех си и аз за яслите, но нещо се въздържам засега защото предпочитам да си я гледам здрава вкъщи, а не болна. То ясно, че все някой ден ще тръгне по обществени заведения, ама поне да е по-голяма...

За гърнето аз четох някъде, че за да може детето осъзнато да си върши работата там трябва да е най-малко на 1,9 г. Смятам другото лято да се пробваме Wink

А и сега идва зима, не мога да я оставям на студа да клечи сума ти време Mr. Green

Хубав ден на всички! Моля се за малко слънце в този край на света, че ще лудна съвсем Crazy

# 733
  • Мнения: 5 037
Нямам проблем да пусна новата тема.Ако някой види несъответствие или липса на първата страница,да пише иначе ще копирам инфото.

shimbite,знам,че при вас майчинството е малко.
Аз каката я пуснах на 1г на яслаЗа 2г,докато ходеше,ми кихна 2 пъти.С малкия мисля да си ползвам цялото майчинство.Дано не боледува.

# 734
  • София
  • Мнения: 459
Преди да стане поне на 2 не смятам да си го причинявам  Naughty
Защо?
Ами защото до около 2 години знам, че не могат да се контролират, т.е. може и да може да си каже детето, ама като не може да стиска и една минута, къде ми е ползата - да спестя от памперси, ама да съм все под напрежение дали ще се изпусне или ... Не е за мен тази работа, аз съм мързелива и си обичам спокойствието Embarassed
Към 2г и 1/2 работата вече е доста по-различна и доста често става бързо и безболезнено свалянето на памперса. А да го приучвам от малко детето да си върши нуждите по график и режим - категорично не! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт