НОЕМВРИйчета засмени се местят в "Родени"

  • 47 609
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 846
Здравейте девойки,

Кайсийка, като те четях и ми се дорева и на мен Cry Ние пътувахме сравнително спокойно, не е спала и една секунда, но тя по принцип не заспива в мен никога и предполагам, че не й беше удобно, но за сметка на това изяде де що има списание и брошура Laughing Разхождахме я даже из самолета, малко помръна накрая защото ужасно й се спеше... Като цяло мина добре като гледам ти какво си преживяла ooooh!

Елена е добре. На консултация и ние отдавна не сме ходили, но си трупа килца. Тя обича да яде  Grinning
Започна да лази точно като по рекламите (големите не лазеха така и ми е много сладко), изправя се в леглото. Както се казва, всичко върви по план Mr. Green

В България беше малко болна, няколко дни с температурка, която нито успях да сваля (защото повръщаше лекарствата), нито успях да измеря, за да знам за какво иде реч... Какви термометри използвате? Аз не искам ректално да й меря, май ще трябва да купим такъв за в ухото Thinking

Хубав ден на всички и да се оправят де що има обриви Wink

# 706
  • Мнения: 5 037
Най-точната Т е ректално(-0,5).Но всеки решава.За щастие до сега с Алекс не ми се е налагало да меря.
Най-накрая започнахме със слагането на ваксини.Трима лекари дадоха разрешение и всички са учудени от епикризата от раждането.Алекс е много подвижен,за сега дори не е кихнал и се развива доста добре.Преди 2 дни направи самостоятелно 3 стъпки.В къщи се отпуска повече да ходи,навън гледа да се хване за някой.

# 707
  • Бургас
  • Мнения: 310
Леле,  Кайсия, представих си те в самолета... И аз бих ревнала,  честно!
Да са живи и здрави големите юнаци.Като ви чета какви мерки имате, осъзнам,  че отглеждам   дребосъче - Николета е около 8.000 - 8.100, не знам височина,  утре ще я измеря.
Тя си е все така злояда,  но мисля да отбивам вече. Не иска АМ никакво, но съм си навила на пръста да я науча да пие. Въпроса е с бебешко шише или с преходното, от което пие водичка...

# 708
  • София
  • Мнения: 459
Kaisia, съчувствам ти за полета.  Hug
ние ходихме на екскурзия до Франция, барабар с децата и малкия се държа доста добре в самолета. Но си признавам, че имах помощ от приятел (кърменето Simple Smile ), без цица нямаше да е толкова лесно  Flutter
Иначе Боян на 10 месеца беше 10.500кг и 77см. ВЕче се издължи и не е толкова топчест шишко. Лази като хлебарка, супер бърз е. Изправя се прав като се хване за нещо, но все още няма никакви мераци да ходи. Яде всичко, обича сам да се храни - като му оставям парчета на таблата на столчето, но не отказва и да го храня с лъжеца де. Май само кисело мляко не съм дала още. Обачее, със спането сме до никъде... Спи веднъж сутрин към 11 и после от 3 до 5 следобяд. Сутрин обикновено сме навън и спи в количката. Следобяд лягаме двамата, заспива като суче и ха съм станала от леглото, до 5 мин и той е буден! Ако си лежа до него, спи 2 часа  ooooh! Много ми е тегаво така, нищо не мога да си свърша по това време. Сега и баткото си е в къщи с нас и се принуждавам в това време да му позволявам да гледа телевизия, вместо аз да му почета например... Нощно време е същата работа - приспивам го на спалнята с кърмене, после го местя в неговото легло и спи там до към 2ч, докато му премине дълбокия сън. След това пак е при мен. Приемам съвети как да се справя със ситуацията  Praynig

# 709
  • Мнения: 5 037
Животинче,съвет не мога да ти дам Sad.Аз от един месец спрях да се цедя и се приспиваме с АМ.Изяжда си манджата(попара,кук-кус сутрин,месно или зеленчуково пюре е силно казано,на обяд.Следобяд плодове с бисквити и вечер каша или от нашата храна)и после пак си търси АМ.Голям зор с преспиването.Следобед спи от 14 до към 16ч,но само ако има някой до него.

# 710
  • Мнения: 1 608
Привет от мен.
Отдавна не съм писала тук, но цяло лято бяхме по гости и почти не сме се прибирали в къщи. Чак таткото каза, че повече няма да ни пуска. Изкарахме близо 2 месеца на морето при сестра ми. Не беше точно почивка, че бяхме двете с три деца и лудницата си беше голяма.
София на 10 мес. е 7100/69 см. Не качва по много, но яде вече всичко, но продължава и да си суче сутрин и през нощта. От три дни взимаме и кухня. Пълзи активно и вече се пуска сама да стои без опора, дори прави опити да ходи, но пада на втората крачка. Обича да се катери и само да намер къде вдига краче. Много обича разходките и ако се забавим в къщи започва да ме води към външната врата. Не знам зимата като стане мокро и студено и съкратим времето за разходка с какво ще се занимаваме в къщи.
jivotinche, и при нас е същия проблем със спането. Заспива само на гърда, вече изобщо не мога да я оставя в нейното легло след цяло лято хайманосване. Спи при нас и ако мръдна да стана след 15 мин.максимум ме е усетила и се рааънва. Лежа ли до нея си спи. Ама ми писва така. Имах проблем и с количката- голям рев и не иска да се вози. Много време я носих в ергораничката. Сега пак успях да я прилъжа да се вози, но за кратки разходки и като стигнем парка я пускам да лази или се разхождаме за ръчичка. Измъква се от коланите и се изправя и ако не внимавам ще падне. За това гледам по кратки маршрути и суобразявам времето за сън. На вън пак не заспива сама в количката, ами я нося в ергораничката или кърмя докато заспи и тогава слагам в количката. Преди обед спи макс. 40 мин. Следобед около 2 ч.
Приятен ден!  Simple Smile

# 711
  • Мнения: 2 563

И ние имаме подобни неволи. Денем спи сам без проблеми, може би защото аз не съм там и той отдавна е свикнал бавачката да го приспива и оставя. Особено откак минахме на два пъти дневен сън, нещата са по-лесни и може да се разчита на него да спи. Нощем е като при вас - спи си в леглото 5-6 часа и после иска цица поне два пъти и задължително между 6 и 6:30 е кукнал.  Tired

Моят план е да мине на три хранения и закуска и да му взема шишетата с кърма до към Коледа и да го оставя да суче само сутрин, вечер и нощем. След това ще му заформя нощно отбиване и би трябвало да спи цяла нощ вече. А дано да стане до пролетта...

След това ще го оставя да се отбие сам, когато иска или когато абсолютно ми писне.

# 712
  • тук и там
  • Мнения: 11 648
Благодаря,момичета!  bouquetВчера бяхме на консултация-Емил е 10,560кг и 78см.Започваме да търсим ясла на Емил-скучно му е,бързо му омръзва всичко-постоянно трябва да измислям нещо за да мирува,на маймуни се обърнахме всички... Simple Smileто за това беше и драмата в самолета.Време му е вече  да тръгва на ясла,само дано да намерим бързо Praynig.Иначе е залепен като гербова марка за кака си-навсякъде след нея ходи и не я оставя на мира-когато си е в къщи.. Simple Smile

Последна редакция: пт, 11 сеп 2015, 09:42 от Kaisia

# 713
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Здравейте мами, отдавна не съм писала. Чета за проблемите със спането, да ви успокоя- не сте единствени  Laughing и при нас е същата работа, сутрин прави дрямка около 11:00 30,40мин, следобяд около 14,15ч. спи 2 часа, но само ако съм до нея, иначе се буди след около 1 час. Нощния сън е най- кофти. Много проплаква, а към 2-3часа през нощта се буди с рев сяда в креватчето и докато не я гушна при нас няма заспиване  ooooh!. Иначе на 10м. е 9,600кг и 75см никаква промяна от миналия месец- същата си е. Преди ядеше с голям апетит, сега обаче е голяма мъка. Почти нищо не иска да яде. Минахме на 4 хранения, две от който са АМ, на обяд яде или пюре или и готвя нещо около 190гр изяжда с мъка, следобяд също трудно изяжда едно бурканче с каша или пюре Sad има 2 долни зъба, сега са тръгнали и горните,дано да е от това, че се притеснявам. Иначе я водихме на море, много добре се чувстваше там  Crazy и по време на пътя беше спокойна 4 часа си игра и яде зрънчо (хич не искам да и го давам,ама това и е голяма занимавка, та в такива случай може Grinning)

# 714
  • Мнения: 1 817
Леле, като ви чета и срам ме хваща... Вал яде 5 пъти през деня и ноща едни или два пъти. Сега два, защото пие някакви капки против алергия, които възбуждат апетита. Сутринта даже стана в шест, за да яде, при условие, че той става към осем и яде два пъти ноща... Направо... ooooh! Tired
Ние също сме зле със съня, но през деня, ноща си спи, буди се само, когато стане време да яде!  Simple Smile Heart Eyes

# 715
  • тук и там
  • Мнения: 11 648
Емил яде по 4- 5 пъти на ден-около 200-220 гр. и два пъти АМ-само сутрин след сън и вечер - АМ.Като си бяхме в БГ ме будеше през 2 часа през нощта -не знам от зъби ли беше или му е било горещо,но направо бях луднала.Тук си спи по цяла вечер(за сега-все пак сме  от 4 дни в Белгия,та не знам как ще се развият нещата)-става в 6,30-7ч.-тогава яде и АМ.Когато се будеше в БГ на два часа-му давах само вода,и сега ако се случи да се събуди през нощта-давам вода-не че е много жаден,но пийва малко,АМ не давам никога през нощта.Спи на кошарата в спалнята,а таткото при каката в детската-но планираме да го местим другата седмица при кака му и двете деца да са си в детската вече.Не съм го вземала при мен на спалнята от поне 3 месеца,но аз и не кърмех и може би за това  сега не е проблем.През деня-спи около 2,30 -3 часа,около 10,30 сутринта спи и после към 16 ч. и това му е за цял ден

# 716
  • Мнения: 1 817
При нас номера с водата не минава. Аз давам, но той продължава да се върти и да мрънка насън. Чак като дам млякото и се успокоява и заспива дълбоко... Confused

# 717
  • Мнения: 15
Привет мами!Бих искала да попитам какви обувчици за прохождане слагате на вашите дечица?

# 718
  • Мнения: 5 037
Гледам да са ас анатомично ходило и от естествени материали.
А аз имам въпрос за тези,които вече ползват такива-Кой номер носите?На мен ми се струва много голям крака на Алекс№21.Кака носеше този № на 2г.

# 719
  • Мнения: 15
Благодаря , а ако е удачно някакви марки бихте ли споделили ?Поне като насока  Wink

Общи условия

Активация на акаунт