НОЕМВРИйчета засмени се местят в "Родени"

  • 47 665
  • 740
  •   2
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 326
От около месец и аз си пия кафенце сутрин и шоколад си хапвам, не виждам да и пречи.
Не се бях замисляла скоро за това какво ям, но най-вероятно от това че попрекалих с прясното мляко предните 2 дни, Николета е с пъпчици по лицето.
Щях да пиша и за цикъла. Аз имам вече цикъл, въпреки непрестанното кърмене . Имах и две неменструални зацапвания преди това, но моят АГ беше в отпуска, а като се върна на мен взе, че ми дойде. Все пак следващата седмица ще ходя на профилактичен, да видим какво е положението след секциото.
Още исках да пиша, но малката плачка...

# 76
  • Мнения: 172
Някой беше питал за оченце без сълзи, ние имаме такъв проблем - запушен слъзен канал. Изключително неприятно  Cry. По няколко пъти на ден се събира секрет , най-много когато плаче. Проблемът е механичен и чакаме сам да се разреши, ако не ще трябва сондиране, звучи ми много страшно 
Още от болницата имаше зеленикав секрет и от двете очи, бяха и подути, сега остана лек секрет само от лявото, но там има и сълзички, за сметка на дясното от което няма нито сълзи, нито секрет, нищо. Ще видим какво ще каже утре лекарката.
За отделянето - в началото тя си спеше в стаята, ако много мрънкаше през нощта я взимахме при нас, сега понеже е много студено спим в една стая, тя си спи в кошчето. Надявам се от дуругия месец всички вече да са си по леглата. От време на време и Бела прави големи палзи през нощта, но на мен пак не ми стига съня. Вторият месец се давало направление за ехограф на коремни органи, давали ли са ви? Защото лекарите са доста пестеливи, дори и на задължителните изследвания.

# 77
  • Мнения: 93
Вторият месец се давало направление за ехограф на коремни органи, давали ли са ви? Защото лекарите са доста пестеливи, дори и на задължителните изследвания.

За първи път чувам за ехограф на коремни органи на бебе. Трябва ли да се прави наистина?
А на ортопед кога трябваше да се ходи? Все забравям да питам личната.  Embarassed
Ние вчера бяхме най-после на консултация (за 50 дни сме качили 2 кг. и пораснали с 10 см) и ни сложиха и двете ваксини  #Crazy Ужасно беше - в двете крачета по една - от едната страна лекарката, от другата сестрата. Направо ми прималя. Милото се засиня от рев. Вечерта вдигна температура. Въобще трагедия. Сега сякаш е малко по-спокойна.
Още си влачим млечницата и вече не знам какво да я правя. Чак и лекарката се учуди, че още е с млечница. Уж трябвало да мине до 3-тия месец  newsm78
За спането - имаме дни, в които е много спокойна и почти по цял ден спи (все по-малко). Но преобладават дните, в които спи много малко (тази сутрин е спала половин час и чак преди малко заспа най-после), а през другото време много мрънка и реве. Не иска в люлката, не иска в шезлонга, не иска на ръце - не знае какво иска. Иска да спи, а не може да заспи  ooooh! Иначе след като се събуди е спокойна и ако си й над главата само се усмихва и много гука, все едно говори  Heart Eyes но за жалост тези й настроения траят твърде малко.
По корем стои, но не твърде много. Спомням си, че каката въобще не обичаше по корем. Мен малко ме е страх да я оставям да стои сама по корем, че като й се умори вратлето започва да забива носа в леглото и хич не се сеща да си завърти главичката настрани, за да може да диша. Главичката си клатушка още, но това е нормално - все пак са мънички душички още, мускулчетата не са укрепнали.
Пак стана ферман, ама като пиша рядко  Embarassed

# 78
  • Мнения: 133

За спането - имаме дни, в които е много спокойна и почти по цял ден спи (все по-малко). Но преобладават дните, в които спи много малко (тази сутрин е спала половин час и чак преди малко заспа най-после), а през другото време много мрънка и реве. Не иска в люлката, не иска в шезлонга, не иска на ръце - не знае какво иска. Иска да спи, а не може да заспи  ooooh! Иначе след като се събуди е спокойна и ако си й над главата само се усмихва и много гука, все едно говори  Heart Eyes но за жалост тези й настроения траят твърде малко.


Ние ежедневно сме така, през деня спането е мисията невъзможна  Sad
просто незнам какво му става на това дете, нищо не мога да свърша от нея.....
когато е в настроение и не спи се понася, но когато не е в настроение и незнае какво иска ми идва да се  #2gunfire

# 79
  • Мнения: 93

Ние ежедневно сме така, през деня спането е мисията невъзможна  Sad
просто незнам какво му става на това дете, нищо не мога да свърша от нея.....
когато е в настроение и не спи се понася, но когато не е в настроение и незнае какво иска ми идва да се  #2gunfire

Спомням си, че каката ми беше така. Нямаше заспиване през деня и ако все пак някакви успеех да я приспя се будеше след 15 минути до половин час. Тя все още заспива много трудно и трябва аз да я приспивам. А когато се преумори става непоносимо крива. Все се надявах второто да може да си заспива само, но явно ще е същата история. Много е трудно, но няма как

# 80
  • София
  • Мнения: 56
Благодаря на дамите, които се потрудиха за новата тема!   bouquet
Аз си спазвам диета без алергени. Много ми се ядат шоколади и млечни, но ще изчакам няколко месец. Нашият татко има алергии и не ми се рискува.
По корем и мен ме е страх да го оставям без да съм там. Също няколко пъти го взимах при мен в леглото, но последният път явно съм мърдала и като се събудих беше завит почти през глава, та и това за мен отива в графата с голямото не.
За стаите и мен ме интересува. След няколко месеца живот и здраве ни предстои да се местим. Ще имаме стая за децата, сега спим заедно в една стая. Бебето не искам да отделям, но баткото е на три и ми се иска да започне да спи отделно. Как ще стане идея нямам.

# 81
  • Мнения: 114
Brumbazuk, при нас стана лесно отделянето. Баткото беше на 2г.и го бяхме изпратили за седмица при майка ми. През това време всеки ден говоеихме,че като се прибере вече ще е голям, а големите деца си имат техни стаи, дадохме пример с няколко по-големи приятелчета и баткото беше много шастлив, че вече не е бебе, а пораснало дете Simple Smile

# 82
  • тук и там
  • Мнения: 11 740
Благодаря на мамите положили време и труд за направата на новата ни темичка  bouquet

И при нас е така за спането-днес е един от малкото добри дни ,иначе реве по цял ден- и той не знае какво иска.Онзи ден и каката беше крива и направо ме побъркаха-тъкмо спре едното и започва другото CrazyНие понеделник ще слагаме ваксините-дано всичко да е наред.Аз за съжаление приключих със кърменето-изцеждам по двайсет милилитра  на ден..Искам да попитам давате ли биберон залъгалка и как карате бебето да започне да го смуче-в млякото ли го топите?Емил само го повърти малко в устата си и го изплюе.И аз се чудя как ще стане отделянето-сега каката спи със ММ във детската,а аз със Емо във спалнята-идеята е уж и двете деца да са си в детската,но май скоро няма да стане.

# 83
  • Мнения: 433
Ето ме и мен за запис Simple Smile

# 84
  • Мнения: 5 037
Ние сменихме 6 залъгалки с различна форма и материал,докато му пасне някоя.Сега я смучи когато е на кеф иначе все му се повдига.
Каката я отделихме на година и няколко месеца,хем бяхме в гарсониера.Кухнята я бях направила нейна стая(без мивки,печки и т.н.)Просто и преместих там нейните играчки и нещата ,с които се занимаваше и не сме имали проблем.Сега имаме детска стая,но ще видим как ще станат нещата.

# 85
  • Мнения: 172
Жи, на ортопед се ходи до 30-я ден след раждането, а при деца с наднормено, поднормено тегло или седалищно предлежание както беше Бела до 14 ден, но лекарите не дават направления и не казват нищо, ние заради скъсаните мускулни връзки на врата искахме направление и на прегледа разбрахме, че има дисплазия на тазобедрените стави.  На 6 месеца се ходи отново за тазобедрените стави, на 2 години за стъпалата. Това за ехограф на коремните органи ми го каза приятелка, която роди октомври. Явно трябва сами да се информираме и да си искаме.
За залагалката Бела я смуче, само когато е спокойна и то не за много. Ако е е разстроена, реве или я боли коремчето няма начин да я захапе.
Кайсия и аз съм така с кърмата, давам и преди всяко хранене колкото има и  после млякото или се цедя и събирам за едно ядене и тогава й я давам, колкото и да е малко важно е да се използва до край.

# 86
  • Мнения: 114
Благодаря на момичетата, които отделиха време за новата тема. Страхотна е!  bouquet Хубаво и че е нова тема, че да се посъберем. Последно време беше голямо затишие, може би във фейсбук пишат по-голяма част от мамите.
Заведох София на ортопед на 47 ден и докторът каза, че е идеалния момент за прегледа. Хубаво е да е по-рано, за да не се прибягва до оперативни намеси. Това за ортопеда ми го казаха на училището за родители, на което ходих. Лекарката не е споменала нищо, също така и за коремните органи не знаех. Научих от тук. Другата седмица живот и здраве, когато отидем на консултация за ваксината ще попитам.
Залъгалката моята госпожица я успокоява доста, голямо смукане я смучи преди заспиване и когато е нервна. Гушвам я и тя се отпуска и успокоява (невинаги разбира се, имаме си и трудни моменти).
Относно отделянето, мисля че на този етап са много мънички за отделяне сами в друга стая. Предвид и че малката връща храна постоянно и че някой път не се завърта правилно, малко ме е страх. Спи си в нейното легло и рядко отгоре мен, но то е само когато аз искам да спя повече отколкото тя иска да спи. Обикновено като заспи я оставям пак сама в креватчето и. Не ми се иска да я уча да спи до мен, че като се върне баща и, няма да има място за него. Горкият ще се почувства пренебрегнат сигурно.
Извинявам се за дългият пост, отдавна не бях писала и аз Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 4 594
Зълва ми роди май месец миналата година и нейното педи е дало направление за ехо на коремни органи. Само че беше доста трудно да намери къде да заведе малкия да го видят. Не съм я питала  къде в крайна сметка отиде.

Отделянето в стая - май зависи от детето.
Каката я пробвахме преди 2-рата година - ставаше и ни търсеше. Вече към 3-тата годинка станаха нещата. Но аз приспивам с книжка, после се измъквам и няма никакви проблеми.
Баткото до 2г беше при мен, но и аз доста го кърмих. Сега е на 4г4м - приспивам, слагам го в леглото и изчезвам. Обикновено към 2-3 през нощта се буди с рев и почва да ме търси. Понякога нямам нерви с това ставане и спя при него.
Много рядко спи спокойно по цяла нощ. Като ми прекипи от него, го запращам при таткото.

# 88
  • Мнения: 91
Добро утро Simple Smile ето какво намерих за ехографията http://utroruse.com/article/6151/ може за това още нищо да не са ни споменали.

# 89
  • София
  • Мнения: 459
Добро утро Simple Smile ето какво намерих за ехографията http://utroruse.com/article/6151/ може за това още нищо да не са ни споменали.
Статията е от март 2013г. Би трябвало да са разбрали до сега  Wink

Общи условия

Активация на акаунт