Деца с ТЕЛК 2

  • 122 228
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 327
Аз още нямам. Нито детски, нито чл.8. За София имали проблем с преводите и щели да ги забавят. Моя приятелка звъня да пита. Отчаках си аз с тоя 8д.

# 46
  • Мнения: 271
При нас днес преведоха детските и чл. 8д.


СУПЕР!
току що и аз съм ги получила Simple Smile

Благодаря ти!

# 47
  • Мнения: 271
Аз съм от София. Току що преди 30 минути са ми ги превели по дебитната карта.

# 48
  • София
  • Мнения: 327
Я някой чул ли е слух ,че може този месец да не преведат на всички ,защото нямало достатъчно пари в хазната! !! Моля ,майките, които са от София и са получили парите си да напишат кога и в коя община са!

Последна редакция: вт, 20 яну 2015, 14:26 от lycia

# 49
  • Мнения: 47 963
Момичета, парите за ТЕЛК обикновено ги превеждат заедно с детските,поне на мен абсолютно винаги едновременно ми ги рпевеждат
Просто следете темата за детските, където си пише по райони кой кога е получил и ще се ориентирате
lycia, не вярвам на подобни слухове. Срока е до края на месеца, все ще се получат парите. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=820441.msg29944271#new

Последна редакция: ср, 21 яну 2015, 09:45 от ♥ LOST ♥

# 50
  • Мнения: 271
Аз също едновременно получавам и детските и телка.
От община Красно село съм.

# 51
  • Мнения: 14 064
Едновременно се превеждат, защото са по ЗСПД и двете. Последно превеждат помощите по ЗИХУ (интеграционните). Началото на годината е, няма проблем с плащанията. Те декември се справиха, та сега ли, когато харчат вече новия бюджет.  Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 327
Аз още нямам превод- Подуяне на Общинска банка.  Нямам думи просто!

# 53
  • Мнения: 41
I nie nqmame prevod vse oshte. #Cussing out

# 54
  • софия
  • Мнения: 756
Преди малко получих за Лозенец Пощенска банка

# 55
  • София
  • Мнения: 327
Аз имам вече Общинска банка -Подуяне.

# 56
  • Мнения: 275
Здравейте Телка на дъщеря ми изтича на 1-ви април кога мога да подам документи за преосведетелстване?И какви точно документи ще ми трябват?

Старият ТЕЛК и направление от личен лекар. Можеш  да подаваш - гледам, че има голямо забавяне.

Мхм. Ние също трябва да подаваме документи за преосвидетелстване. В петък бях при педиатърката и тя каза, че нямало нужда от направление. Май трябва да се разходя до Втора градска да питам  Rolling Eyes
Нашия ТЕЛК изтича на 01.03 и на 06.01 подадох мобла за преосвидетелстване - поне по коментари тук - хубаво е около два месеца преди изтичане да се попадат документите за ново явяване. В ТЕЛК Пазарджик - ни искаха само мобла и на този етап никакви медицински документи

# 57
  • Мнения: 92
Здравейте!
 Вчера подавахме документи за всички помощи и надбавки след първи ТЕЛК С 80% инвалидност с чужда помощ. Бях си направила списък с всичко което ни се полага по закон. Когато стигнахме до декларацията по чл.8д ми казаха, че не е нужно да пиша искането да се изплатят от датата на инвалидизация, защото в ТЕЛК-а си е написана и че те изплащат назад тези суми. Така и не написах нищо допълнително в декларацията по 8д, попълних си я както трябва. Дали не направих грешка? Как мислите вие? Всички ли за писали на ръка това си изискване в декларацията? Исках да ви питам и за двойните детски - нали трябва да ни ги изплатят и за този месец въпреки, че явно ще се превеждат февруари или март? Колко време отнема социалната оценка и колко се чака за решението на социалните като период от време.

Към всяка декларация се прикачваше по едно копие от ТЕЛК-а и акт за раждане на детето. Трябва да отидем при тях февруари, за да получим и подпишем решенията - какво е отпуснато и какво не. Бяха много любезни и обясняваха всичко което трябва да се прави.

Ще бъда много благодарна да чуя мненията ви!

# 58
  • София
  • Мнения: 327
Аз също не съм писала, че искам да ми ги изплатят, нали си пише дата на инвалидизация датата на раждането.  Преведоха ми вчера за 2 г.7м.  назад парите, но се забавиха близо 3 месеца с изплащането. На мои познати майки им пуснаха парите към 40тия ден от подаването, така че зависи Телка колко ще забавят документите. Колкото ти забавят изплащането, всичко трябва да ти изплатят. Трябва от Телка да върнат потвърждение, че всичко е ок за да ти пуснат каквито и да е помощи. Така че детски и тези по чл. 8д ще получиш заедно.
Социалната оценка описва от какво ще има нужда детето, отпускат се за интеграция, но не ги знам точно сумите. На нас след това от Закрила на детето ни препратиха към един дневен център, където ползваме безплатно логопед, психолог и кинезитерапевт.

# 59
  • Мнения: X
Аз също не съм писала, че искам назад парите, то си го пише на датата на инвалидализация. Социалната оценка отнема около месец, но трябва да идеш до ОЗД, за да си я вземеш /поне на мен никой не ми звънна, аз сама звъннах да питам дали е готова/. Двойните детски вървят за месец, та не знам дали като сте подали сега ще ви изплатят и за януари.

Общи условия

Активация на акаунт