Интериорен стил по аматьорски - 29

  • 66 763
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ема   bouquet

Пагане, тъкмо влизам да видя снимките от дневната ти, а тях ги няма.

Иначе, благодаря, много сте мили, че и прякори ми измисляте.  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 3 950
Ето няколко:

Така стои бяло на фона на тапета:



На тази стена трябва да е секцията:



Малко кочинка и недовършена кухня:

Последна редакция: нд, 11 яну 2015, 23:44 от Pаgane

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 744
От всички варианти най-приемлив за мен е този с по-тъмния цвят на плота. Нещо като сиво-шоколадено.
Бялото евтинее на фона на тапетите. Светлото /бреза ли беше, забравих/ също не стои много ефектно.

# 33
  • Мнения: 3 950
Благодаря за съвета! А според теб, какъв килим/пердета биха отивали?

# 34
  • Мнения: 6 325
*Бенджи*, в кухнята на приятелката, доколкото виждам, вече е сложен бежов гръб, бежов плот и ламинатът (или плочките) са в подобен цвят...
Щом харесва зелено, замислих се примерно за такова зелено _1_, _2_ newsm78, което по сила на яркостта не контрастира силно с бежовото, но пък прави приятен контраст като тоналност, понеже идва по-студен цвят. Ето как седи с венге, където венгето ще остане да се вижда. Освен цвета, предлагам и моделът на вратичките да е малко по-традиционен с някакво семпло профилче, вместо съвсем гладки и "модерни" вратички с обичайните прави дръжки.
И още по-студено към синьо: _1_, _2_. Пак е хубаво, но докато с първото зелено е по-сериозно, със синкавото е по-бонбонено, така си мисля, и зависи какъв тип човек е обитателката.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Благодаря за съвета! А според теб, какъв килим/пердета биха отивали?
Едноцветни. Завеси от избелен лен. Килимът може да е тъмносив или по-наситен нюанс на сивото, да не е светъл, защото всичко в стаята е светло и трябва нещо да я "заземи".
Надявам се, че съм била описателна, понеже не мога в момента да го онагледя.

Бенджи, мисля, че показаните варианти от Барб са много свежи. Няколко теми по-назад май бяхме коментирали кухни в подобни зелени тонове. Вариант ли да остане корпусът в това тъмното /аз бих го боядисала де  Rolling Eyes/ и да се сложат само вратички в ментово/маслинено, т.е да се избегне двуцветността на кухнята?

Последна редакция: нд, 11 яну 2015, 23:56 от Приятно ми е - Богиня!

# 36
  • Мнения: 3 950
Много ти благодаря!

Изключително полезна ми беше, хич нямам стил и вкус, то си личи и от снимките  Laughing

# 37
  • Мнения: 481

Ехо, darling, това в нашата тема е равносилно на все едно в леглото да извикаш името на чужд мъж. Joy Wink Hug
Барб  Laughing, ми то като тръгне човек да се излага Embarassed. (И да се похвалиш с лампата като дойде)
Бенджи, аз си мислих за нещо такова ,
 но показаното от Барба всъщност много ми хареса.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ммммм, това маслено зелено.

# 39
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
Бенджи, и аз мисля, че една вратичка с подобен профил би стояла добре



Ема, блатодаря за новата тема.  bouquet

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 057
И аз да се разпиша в новата тема.

Без да раздухвам, но си мисля, че темата е и възпитателна. Търсене на индивидуалното и различното. Доста време живяхме в еднотипни жилища, където апартаментът на Пешеви беше като апартамента на Цекови. Едва ли чувството за сигурност, което даваше уравниловката, та нали по-различния го сочеха с пръст, ще излекуваме с едно или две поколения, но мисля, че поне започнахме Simple Smile

 Hug

# 41
  • Варна
  • Мнения: 899
Стефчо, страхотно предложение за питането на Бенджи.  Peace Бенджи, няма нищо лошо в комбинацията зелено и кафяво (като прочета венге и спирам нататък), но всичко е до нюанси. Може да изглежда евтино, а може да изглежда и стилно.

Аз няма да си дочакам снимките на масите от приятел. Имат голям мерак да ми ги дадат както трябва - обработени и т.н., но то се иска време за това, а пусто му овенско нетърпение.  ooooh! Сега не се смейте, опитах и аз с профи снимки, та и аранжировка. Е не е със стауетки и пр., а с бонбони, но поне е автентично като за моя си дом.

Ето ги.

Копирам си поста и от друга тема. И да вмъкна, че масите се нуждаят от повторно омасляване. Постояха 2 седмици и дървото направо изпи маслото. На пролет пак. Плотът на кухнята ми беше същият, след повторното омасляване, всичко се оправи и едва ли скоро ще има нужда.
Скрит текст:
Аз си поръчах 2 маси от дъб на тази фирма. http://www.olimpia.bg
Ако ви кажа, че съм доволна, малко ще е. Очарована съм. Човекът от половин дума ме разбра какво искам. Даде ми срок на изработка 10 дни за двете маси, като бяха готови още на 8 ден. Може и някакъв късмет да съм извадила. Даде ми и страхотна цена, за която се пазарих малко де. Аз винаги се пробвам, ако стане, стане. Но съм очарована де. Мъжа ми ходи да ги вземе от Троян и като ги донесе масите дори бяха с онези лепенки на крачетата. Стана ми приятно, че е помислено за всичко.

Трапезна маса дъб 180/90 с крака 9/9 см и холна маса 100/60 с метални крака, прахово боядисани, и двете с обработени дупки/чепове (така исках), байцвани в рустикален цвят и омаслени - 850 лв. Даже мисля, че и малко ми взе, цена като за Коледа, ха ха. Поръчах ги на 5-6 декември и посрещнахме празниците на тях.

# 42
  • Мнения: 481
Супер са Лейди, честито! Столовете и те са много хубави. Много хубаво е станало и у вас, да сте живи и здрави!
Свещниците икейските Стокхолм ли са? Вече два пъти се каня да си купя, а като отида в магазина ми изглеждат груби. Сега на снимките (ако са те де) пак ми харесаха много, ще взема да си купя май.
П.П. А как ги поръча? Не виждам такива маси в сайта им.

# 43
  • вятърничава
  • Мнения: 1 865
Приветствам новата тема с това интересно решение за завеси не на прозорците а около леглото.

http://i2.wp.com/www.planete-deco.fr/wp-content/uploads/2015/01/VT7.jpg

И чудесен завършек на този снежен ден би била чаша червено вино  Heart Eyes

http://i2.wp.com/www.planete-deco.fr/wp-content/uploads/2015/01/BER7.jpg



Lady April, прекрасни са!


Последна редакция: пн, 12 яну 2015, 11:05 от bb6

# 44
  • София
  • Мнения: 1 390
Lady, чудесни снимки! След - не помня колко показани от теб маси - мисля, че си избрала най-подходящата за купените първо столове.
Много ми е приятно / и любопитно / да разглеждам хубав набор снимки от домовете ни - надявам се да има много такива в новата тема!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт