В ИРЛАНДИЯ за няколко дни

  • 10 610
  • 88
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 377
Аз не съм била в Иралндия, но тъй като ми е мечта и се надявам скоро да я посетим, живейки вече в UK Simple Smile, ето какво знам като информация, отвъд това, което си дала.

В Белфаст се намира музея на Титаник, там е строен и поне вече от няколко места ми го препоръчват. Отделно в околностите на Белфаст са правени някои от снимките за "Игра на тронове". Не знам дали има нещо, което би могло да се види, но споделям инфо. Ох, имаше и нещо за някаква бира, но не слушах внимателно, тъй като бира не пия Simple Smile.

Дъблин сам по себе си е красив град и има какво да се види в него.

Аз бих посетила и някоя дестиларна за уиски. Не знам къде има точно, но чичо Гугъл ще ти каже. Проверявала съм дестиларни само в Шотландия.

Приятно прекарване Simple Smile

П.С. Много съм зле, сега видях, че сте писали за музея на Титаник  Embarassed Mr. Green. Който спи още така става.

# 31
  • HH
  • Мнения: 3 262
И аз при вас. Другата тема не е много активна. Обмислям да посетя Ирландия през Юни, надявам се на хубаво време. Ще черпя информация от вас до тогава. Тези дни мисля да купя и самолетните билети.
Поздрави  Hug

# 32
  • Мнения: 408
Обмисляме да отидем през август. Грабваме палатката и докъдето стигнем. Някой бил ли е на къмпинг там, ако да какви са му впечатленията?

# 33
  • Мнения: 3 993
И аз при вас. Другата тема не е много активна. Обмислям да посетя Ирландия през Юни, надявам се на хубаво време. Ще черпя информация от вас до тогава. Тези дни мисля да купя и самолетните билети.
Поздрави  Hug

Не е ли рано да ги купуваш 5 месеца преди пътуването. Аз ги гледах за началото на май и ми струват високи цените, но не съм ги следила за по-дълъг период и съответно не знам каква цена е нормална за София - Дъблин. Ти знаеш ли? 

# 34
  • Мнения: 4 739
 Little wingels, колкото по-рано се купят самолетните билети, толкова по-добре, особено за ниско-бюджетните авиокомпании... Билетите никога не поевтиняват, освен ако не пуснат някоя промоция, което става многоооо рядко.... Аз пътувам често и следя цените за различни дестинации и на различни компании и за сега не съм видяла билети да станат по-евтини в последния момент... Peace
Същото е и за хотелите... Ще дам пример от предната седмица - резервирах хотел в booking.com за Париж за 3 нощи и след няколко дни същия хотел предлагаше стоите с 50 евро отгоре... Така че, колкото по-рано, толкова по-добре...

# 35
  • HH
  • Мнения: 3 262
Нямам наблюдение за цените на билетите от София. Аз ще летя от Хамбург с Aer Lingus. В двете посоки е около 140 евро, за билети до Лондон примерно платих половината, но там и разстоянието е по-малко. На мен също не ми се е случвало да видя поевтинели билети. Но пък като ги букна от рано чакам момента с нетъпение.  Embarassed

# 36
  • Мнения: 743
O, да, далече са известните им места,но то не може всичко да се види наведнъж.
За мен Ирландия е само пейзажи,зеленина и гледки,градовете едва ли блестат с кой знае какво,при положение че столицата е някак провинциална,макар и много симпатична.

До Дъблин e Howth -много приятно рибарско селище,  стига се за около 30 мин с градския влак от Дъблин, ,около 5 евро беше двупосочния билет.
Пълно е с всякакви заведения,подходящо е за спортни и по-спокойни разходки. гледките са наиситина много красиви.

като позиция за нощувка в Дъблин според мен е най-добре в зоната на O’Connel str,Trinity college ,да не е в хаоса на Темпъл бар,там буквално се леят литри бира,особено събота вечер.

макар че е най-вече за туристите,музиката и танците в пъба на хотел Arlington  си заслужават абсолютно ,но не завиждам на отседналите в хотела,бяха ми го препоръчали и определено ми хареса,типична обстановка а на ирландците кръвта им буквално кипи


общо взето маршрута ни ще бъде –Cork,Killerny ,Ring of Kerry, Cliffs of Moher ,Galway, и накрая се връщаме от Knock
това за около една седмица или малко повече.

билети ще гледам два месеца по-рано,но за нощувки може би малко по-рано,или на място по пътя.

 много мои близки и колеги,италианци,които всяка година са на обиколка в Ирландия , са влюбени в пейзажите-това, казано от хора ,които живеят в музей на открито и цял свят им завижда за красотите и стила на живот, не е за подценяване според мен.

# 37
  • Мнения: 4 739
Зеленината, която е навсякъде и целогодишно, морските пейзажи, замъците, природата... това е наистина много завладяващо... Освен това тази страна не е гъсто населена и има някакси простор, свобода... Освен това тази типична атмосфера в пъбовете с ирланската музика, трябва да се види... Тези къщи от камък или боядисани в разни шарени цветове може би създават една несравнимо с други страни чувство..
азиа_asia, ти за втори път ли ще ходиш в Ирландия?  Ring of Kerry нещо като национален парк ли е?
Аз искам да посетим някое рибарско селище, ще погледна на картата това Howth дали ни е по път... Четох за Kinsale, близо е до Cork (29км), че било живописно...

# 38
  • Мнения: 743
Да,за втори път да поразгледам.Била съм за уикенд само в Дъблин .Всъщност идеята беше за Нормандия но някак си ме безпокои френската очевидно куцаща сигурност,поне за сега.
Относно Ирландия виж туристическият им сайт ireland.com.

# 39
  • Мнения: 10 022
Аз останах очарована от Коув (Cobh) и музейчето на Титаник, много красиво градче. Горещо го препоръчвам. В един от дните дори попаднах на исторически ден, и хората, включително малки деца бяха облечени в костюми от началото на 20в. Идилия.
До гарата има музейче посветено на емигрантите от Ирландия, много е интересно.
Лично на мен Коув ми хареса повече от Kinsale, който е силно туристически, но е пак много живописно, разкошно градче, което трябва да се види.

В Корк са снимали филма Angela's Ashes (представят го за Лимърик), и местните ме убедиха да не ходя до Лимърик, нямало смисъл, но бях ограничена като време.

А Корк ми хареса извънредно много. Прекарах в него месец, бях на курс. Много симпатично градче, много мили хора, супер храна (The English market, закуска в Операта), бирата да не говорим. Мърфис ми хареса повече от Гинес. А живата музика е страхотна.

Около Кинсейл има красиви закътани плажове, ако има кой да ви заведе, прекрасни места за разходка.

Замък Бларни има красиви градини за разходка, но при липса на време може да се пропусне.
Аз нямах време да ида до Дъблин, нито  до Ring of Kerry, но ще има следващ път задължително. Влюбих се в Ирландия и ще ми е доживотна любов.

# 40
  • Мнения: 146
Ирландия е прекрасна страна, една от най-любимите ми Simple Smile Харесвам националния парк Конемара, много магнетично място, в района е Kylemore Abbey  - като декор е Simple Smile . Аз съм обиколила почти цялото западно крайбрежие, прекрасни гледки, езера и замъци. Ashford Castle е много красив, Cliffs of Moher е забележително. Не далеч от Лимерик си заслужава да се разгледа Bunratty Castle (нещо подобно на нашия Етър) и Dromoland Castle. Който има ден, два може да отскочи и до  Dingle, също много живописно.
В Дъблин ние спахме съвсем в центъра, но си купихме билети за туристическия автобус и си заслужава, въпреки че аз по принцип не харесвам тези автобуси. Парковете в града са прекрасни. Trinity College също заслужава внимание,градската галерия е малка, но много уютна и със симпатичен ресторант.
А пъбове са ми топ любими. Независимо дали ще е в центъра на Дъблин или в най-забравеното село в Ирландия, изживяването е незабравимо.

# 41
  • Мнения: 4 739
Mомичета, много се радвам, че се включихте с полезна информация... Да попитам и вас, тези замъци-хотели може ли да се видят и разгледат ако не си гост на хотела? Такъв е и Ashford Castle  например... Понеже времето ми е ограничено, а има много замъци кой от тях да избера да посетя - Rock of Cashel, Blarney castle, Blackrock Castle, Bunratty castle, Dunguaire castle, Waterford castle или Ashford Castle? Тези последните са действащи хотели... Какво всъщност е общото и различното на тези замъци? И около кой има красива природа или паркове?

# 42
  • Мнения: 146
Ashford Castle не пускат вътре, ако не си гост на хотела, но може да се разгледа градината, която е красива
(мисля, че имаше някаква скромна такса за вход) и все пак замъка е на брега на най-голямото езеро в Ирландия.  Bunratty castle също има вход и настина заслужава да се види. Dromoland Castle е голф и хотел и е невероятно красиво. В замъка има ресторант и бар, в които спокойно може да се наслади човек на един прекрасен обяд - препоръчвам го.

Последна редакция: пт, 30 яну 2015, 09:48 от Eva:)

# 43
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Привет, мисля и аз да се включа в темата, защото най-близката ми приятелка отиде да живее в Дъблин преди година и по някое време мислим да им гостуваме. Така че ми е интересно да чета за страната.

# 44
  • Мнения: 4 739
Eva, погледнах снимки на замъците, за които писа - страхотна красота... За съжаление много замъци станаха, а времето много ограничено... По колко време да заделям за всеки замък? Тези, които не са хотели, а са с такса вход, за колко време се обикалят?
Като гледам по картата за единия ни ден имаме сутринта от 9.00 скалите Мохер, после тръгваме към Лимерик, по пътя са Dromoland Castle, Bunratty castle, после самия Лимерик центъра да видим, продължаваме към Корк, а по пътя е Blarney castle. До вечерта ще можем ли да стигнем в Корк, че там смятаме да спим? Много натоварено ми се струва, обаче ми се иска да спрем на всички... Hug
А някой ходил ли е до Blackrock castle до Корк?

Общи условия

Активация на акаунт