В новата година с нов късмет ЮНСКАТА дружина дерзае напред - 9

  • 31 255
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 485
Бебето няма още заместено хранене. Ама като гледам има и други, да не се притеснявам Simple Smile
На мен ми се иска да заместя, ама като изяжда макс 60 г и иска да суче, нямам какво да правя.
Tyra, благодаря!

# 16
  • Мнения: 786
Елси, варя я 5-10 мин. Сок изцеждам ябълки-много ги харесва, изпива по 100 мл, а купешкия не го харесва.
А тази на хип ми казаха, че са я изтеглили от пазара. А др чиста елда май няма без плодове - предпочитам да слагам  пюре.

# 17
  • Мнения: 1 575
Tyra благодарности! Поздрав за мамите в новата тема www.youtube.com/watch?v=kvsgjlirljg
musleto, точно това искам да правя, домашна каша. Как преценяваш колко вода да сложиш?

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Здравейте, юнски мами! Simple Smile През новата година, в новата тема, приемате ли нови попълнения? Шпионирам ви от ден първи на бременността, но сега реших да се покажа, изкушена от прекрасно оформената /за пореден път/ тема от Tyra. Някои от вас ме познават от друг форум, но за протокола - казвам се Галя, майка на мъжка рожба. Роден на 11 юни, вече с два заешки зъба, които яко хапят. Преди около 20 дни започна да ме хапе, докато суче - не звездички, ами цели планети видях. Изтърпях няколко пъти, след което като ме захапеше, затварях дюкяна, независимо колко е сукал. Така няколко пъти и сега не хапе, но очаквам скоро пак да се пробва.

Колкото до водичката - и моето не я долюбва много, като в началото /след началото на захранването/ не искаше нито от шише с биберон, нито от неразливна чаша. От зор му давах с лъжичка по няколко грама.Порових в дебелите книги да видя какво казват спецовете и според тях трябва търпение, постоянство и да не сменяме непрекъснато шишетата. Реших да се доверя и смея да твърдя, че при нас има напредък - набелязах си една неразливна чаша и вече /около месец по-късно/ пие от нея /по 10-15 грама на пиене, но все е нещо/. Приятелка ми препоръча да слагам във водата съвсем малко сокче на Хип, но аз така и не се организирах да купя. Вместо това слагах малко от водата, в която са врели крушите или ябълките за пюрето. Определено му харесваше, но вече минахме на чиста водичка. Да, и още нещо - преди да му я предложа, мъничко му я затоплям.

# 19
  • Мнения: 1 152
Лелеее като ви чета ние май сме най-назад с манджите Laughing
Да си пусна и тук питането, че увисна в предишната тема - Мога ли да започна направо с глутенови каши, овес примерно, без да съм давала оризова?

Мики знааам ги тези ластиициии  ooooh! #Crazy дано ги забрави докато дойдат зъбките, че в комбинация ще е страшно  Crazy Тази алтернатива на мрежичка много ми допадна, дай отзив ако я пробваш, ние ползваме мрежичка - много удобна джаджа, но чистенето после еееее мисията невъзможна  Crossing Arms

Тайра   bouquet

# 20
  • Мнения: 2 515
Гаги, ми аз лично не виждам проблем, да даваш овесена каша, без да си давала оризова Peace.  Просто ориза си го въведи отделно. С овеса почваш глутена, който трябва да даваш всеки ден поне за месец, защото реакция към глутена се проявява след време с натрупване. Така поне аз знам и така ще действам Peace

# 21
  • Мнения: 1 067
Гаги можеш да въведеш глутен и без да си дала оризов, по-скоро препоръката е да се въвежда в ред овес > ръж > ечемик > пшеница-като овеса има най-малко глутен, а пшеницата най-много.
Аз лично я карам по лежерно, нещо ме изнервят тея подходи и не искам да гледам на захранването като на виша математика.
Маги често получава микро дози от нашата храна.
А дърпането не го прави с уста а с пръсти  Blush

# 22
  • Мнения: 192
Здравейте, аз по настояване на лекарката започнах с овесена каша (половин чаена лъжичка в оризовата каша), но мисля, че не му я понася добре и реших да изчакам още поне месец с глутена. Интересно ми е, тъй като тук навсякъде се пише за последователността овес-ръж-ечемик,-пшеница, някой има ли идея как след това се въвеждат ръж и ечемик?  Shocked

# 23
  • София
  • Мнения: 1 511
gallizia,
Добре дошла!  bouquet
Аз вече втори пьт давам жьлтьк на Марчето. От другата седмица ще почвам и месните пюрета.
Утре сме на консултация и ваксина. Надявам се всичко да е ОК.

# 24
  • Мнения: 1 067
Есен1 чела съм, че по магазините се предлагат ръжени и ечемичени ядки и се приготвят като овесените.
Принципно непоносимостта към глутен не се проявява веднага,а след натрупване, така , че едва ли не му е понасяла на бебе ти.Натрупване разбирай няколко месеца и за това препоръката е при въвеждане са се дава всеки ден в продължение на поне месец.

# 25
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Как да го накарам да пие вода? Не иска и това е!  Rolling Eyes Такива физиономии прави, все едно му давам нещо ужасно, горчиво...

Tyra  bouquet Може ли да споделиш за сьомгата - на коя марка и на вкус как е?

На Хипп, сьомга със зеленчуци.  Peace
На вкус е чудна (за мен), прилича ми на пастет от сьомга.  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 786
Галя добре дошла  Hug
Дари, да си призная наливам вода на око, като я накисвам за около час преди да я варя.
Скрит текст:
Кашите се приготвят с предварително накисване на брашното: с цел по-пълно усвояване на полезните минерали. Фитиновата киселина, която се съдържа в обвивката на зърната се разгражда чрез накисване. Едва тогава полезните минерали (калций, магнезий, желязо, цинк) могат да бъдат по-ефективно усвоявани.
Tyra а не е ли рано за домат, ако и в съдържанието го има, както на картинката? Някой знае ли, кога може домат?

Последна редакция: вт, 13 яну 2015, 09:30 от musleto

# 27
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Ами, водейки се по етикета (от 4-ти месец), не би трябвало.  Peace
Но всеки преценява за себе си.  Peace

# 28
  • Мнения: 786
Така де. Благодаря все пак! В този случай, първо ще трябва да дам домат, защото така в това пюре има два нови продукта за нас  Peace

# 29
  • Мнения: 11 477
Гале, здравей и тук  Hug
Доматът го водят алерген и уж препоръчват за след 1 годинка. Но същото е положението и с мъхести, и с горски плодове, а е пълно с пюрета от праскови, боровинки, и т.н., така че не знам. Аз още съм въвела едва 5 зеленчука, така че имам време до тях.

Общи условия

Активация на акаунт