В новата година с нов късмет ЮНСКАТА дружина дерзае напред - 9

  • 31 288
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 161
Пасирате ли попарата или я намачквате само?  newsm78

И въпрос към мамите, които дават кисело мляко от магазина - кое точно вземате? По ваше усмотрение ли го избирате или по съвет на педиатъра?
Аз само намачквам попарата. А за киселото мляко, ако по-някаква причина не съм успяла да подквася домашно, взимам на Елексир. Млякото им е като домашно - не съдържа консерванти и ако го оставиш няколко дни и се вкисва.

# 691
  • Мнения: 786
tasy ръж в каша и аз не намерих, затова взех ръжени ядки от Балев. Но още не съм ги давала, защото след овесената каша, дадох спелта на Холе имат чиста, а сега давам на Babylove 3 зърна (овес, ечемик и спелта). След няколко дни ще дам и ръжените ядки, като мисля да ги смеля преди това с кафемелачката  Peace
По повод на табличката за храните с повече и по-малко нитрати, която беше пусната преди няколко дни, за седмица вече два пъти срещам инфо за пестицидите в бананите. Единия път беше по тв-то в едно филмче, а втория попаднах на статия в нета  ooooh! Единственото нещо, което не купувах от био магазина беше банан, незнам защо винаги съм си мислила, че не ги пръскат, но вече и тях купувам от биото. По тв-то обясняваха, че за да ги предпазят от паразити,да не почерняват и да издържат пътя си до Европа, един банан се пръска 50 пъти с пестицид  Shocked
А киви някой давал ли е?

# 692
  • Мнения: 471
Miss Blondy~Redhat, пиши и мен в отбора на правещите ремонт. В края на м. март аз и децата се местим при майка ми (от сега съм печална, като знам как мама си мълчи и ме третира като 4-годишна). Ние ще правим хол, коридор, баня и тоалетна, което е 1/2 от целият апартамент. Моят престой ще е поне месец  #2gunfire

Възглавница няма да ползвам засега, вероятно Ники като стане на 1-1,5г.

# 693
  • в Кошера
  • Мнения: 2 231
Гуен, да споделиш после как е минало с малките ушенца.  Heart Eyes

Възглавница поне до годинката не мисля да му слагам. Повдигнала съм му матрачето отдолу, спи под лек наклон от самото начало.  Peace



# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Аз купувам кисело мляко на Фибела 2%, да е по-нискомаслено. Иначе най-много обичам на Верея 4,5%.

Ползваме възглавница от третия месец насам, основно нощно време, тогава си спи в креватчето. През деня спи на голяма спалня.

И аз искам да и пробия ушите, но ще изчакам да направи 1 г. през юни, смятам малко след това да и направим кръщенка.

От утре почваме попарата, че свеки ми наду главата. Mr. Green

# 695
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
Miss Blondy~Redhat, Mary_Angel, дано по-бързо и безпроблемно минат ремонтите и крайния резултат да удовлетворява и вас и мъничетата.  Peace
И аз мисля да пробивам ушите на Надя, но ми се иска малко да се постопли - може би към началото на Май, защото мисля да и правя кръщене и рожден ден заедно и понеже тя почти няма коса - поне да не я бъркат, като е с обички.  Rolling Eyes
Възглавница сложих на Надя в Неделя - дебела е 1 пръст и като я сложа върху нея и тя хлътва - все едно е без възглавница.  ooooh! По-дебела (около 2 пръста) мисля да ползвам след годинката.  Peace
Все още не правя попари и не ползвам кисело мляко, но ви следя - да съм подготвена.  Flutter

# 696
  • Мнения: 903
Момичета, благодаря ви за пожеланията относно предстоящия ремонт! При добра организация би трябвало да успеем да вместим налагащите отсъствие от дома мероприятия (къртене, иззиждане/дограма и изолации/ламинат на пода) в рамките  на 15дни....Поне така гледам да мисля, че като си представя по-дълъг престой при мамахен, колкото и да я обичам,ще полудея smile3537 Останалите работи може да се довършват и като сме се прибрали. Примерно тапетите ще ги лепим заедно с ММ, кухненската мебел я прави той (има такива умения да проектира и изпълнява мебели, макар да не му е основно занятие), та може да я монтира поетапно, същото важи и за холната мебел...Та така...

Mary_Angel , дано всичко се развие според най-добрите очаквания и с вашия ремонт. Като гледам май майчетата ни са в една категория Mr. Green - и моята не спира да ме напътства как да си гледам децата, нищо, че с Филип засега не съм я оставяла сама и за половин час, а с Лора пък последно се е занимавала преди 4 тодини за 1 седмица,  след което категорично ми е отказала подобни ангажименти hahaha Това обаче въобще не й пречи да ми лее щедро акъл, а като я срежа, заключава, че ми е дебела главата  smile3560 (не че не е де Joy но моята принципна гледна точка е, че човек може да се изказва за ситуации, само когато активно участва в тях с полезни действия Wink )

Но стига толкоз за моите Радини (ремонтни) вълнения, че оспамих темата Whistling
Възглавница засега не ползваме и не възнамерявам в скоро време.
Още се ослушвам с въвеждането на жълтъка, мисля преди това да въведа сиренето и глутена и към навършени 9м. да го предложа чак - някой като мен? newsm78

И друго щях да пиша, ама ми изфиряса от главата ku-ku

Доскоро, мацки!

# 697
  • Мнения: 1 175
Ох, тези бабини вмешателства не мога да ги разбера  Crazy моята майка не се натиска много със съвети, но виж свекито я замества достойно в това отношение  bowuu Миналият уикенд й бяхме на гости и я слушам как нарежда на Славянеца докато му тика пюрето в устата " папкай, бабо, папкай, тя майка ти няма да те кърми до 5 годишен я!" Ппффффф  #2gunfire някой ден като стана свекърва сигурно ще я разбера  Joy

Възглавница и аз скоро няма да слагам.

Еий от кога се каня да ви питам - като сте болни носите ли маска - въпрос към кърмещите мами? Разхремавила съм се и слагам маската вече 4-ти ден, болят ме ушите чак от ластиците  Sad

Елси, мерси, аз овеса вече две седмици го давам, ще изчакам да ми свърши кутията и ще потърся спелта.

# 698
  • Мнения: 164
Гаги,когато малката беше на 3 месеца цяла седмица бях много болна и постоянно бях и нощем и денем с маска,щях да полудея,но малката не се разболя и бях супер щастлива .Направо ми се разраниха ушите и започнах с черни фиби да хващам връзките за косата ми.

# 699
  • Мнения: 471
Маска не нося. За да има смисъл, трябва да се сменя на 2 часа, защото като се навлажни от дъха започва да пропуска бацилите.

Вчера въведох глутена с безмлечна овесена каша. След 10 дена мисля да дам сирене или извара, още не съм решила. И малко по-нататък жълтък. И май с това ще съм въвела всички групи храни.

# 700
  • Мнения: 237
Аз миналата седмица като бях болна носих маска цяла седмица, но не знаех, че трябва да се сменя на всеки 2 часа и може би заради това и малката се прихвана.. а сега и ММ е болен  ooooh!

# 701
  • Мнения: 155
Първо Мм, а след това и аз се разболяхме (той ме зарази! #Cussing out) , но маска не съм слагала. Mary е права!, за да има ефект трябва да се сменя на няколко часа, иначе се овлажнява и ефект- никакъв!!!
Възглавница не ползваме за сега. Сигурно някъде след годината ще пробвам. Попара все още не съм дала. Но тия дни ще въведа сиренето с нея.
На предстоящите им ремонтни дейности- дано всичко мине бързо и резултата да е по-добър от плануваното  Crazy

# 702
  • Мнения: 1 577
Добро утро!
Благодаря на всички отговорите. Аз сложих 1 лъжичка захар в попарата и се чудих дали не я яде защото не е сладка, но и аз знам, че не е хубаво да се дава захар все още или поне не много.

Относно пасирането на попарата, моят опит е неуспешен и в двата случая. Първо му я дадох намачкана - взе да се дави, после пасирах, стана много течна и той само си отваряше устата и всичко се изливаше навънка. Ще пробвам пак след няколко дена.

Аз също купувам банани когато има в био Балев, но се чудя дали наистина са био, все пак не се отглеждат тук и как се превозват и съхраняват без химия  Rolling Eyes. Много ги плюят тези био стоки, че не са био, но аз нямам нищо домашно и за собствено успокоение все още пазаря от там.

Gwen, приятно изкарване.
Miss Blondy, Mary_Angel бързо и успешно да приключват ремонтите

# 703
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
Относно маската - ММ слага маска като беше болен - резултата беше, че и аз се разболях.  Rolling Eyes Аз маска не слагах - да чукна на дърво последствия нямаше, макар да бях сериозно болна и педи ми беше изписала АБ за цели 10 дни.  #Crazy
От вчера ме наболява гърлото - мисля маска да не ползвам. Дано и сега се размине.  Praynig

# 704
  • Мнения: 1 067
Не виждам смисъл в носенето на маска,много преди да избият симптомите вече сте заразни.
Любимо ми баткото да е болен и педи да ми каже да пазя Маги....все едно живеем в Бъкингамския дворец и имам персонал 300 души, които да обслужва децата  hahaha

Попарата само я мачкам с вилица.
Киселото мляко нещо не върви у нас, но взимам от една млекарница в стъклен буркан ще поверя как се казва,че в момента точно е свършило.  Blush

Маги от 2-3 започна да пълзи в истинския смисъл на думата и само се изправя по мебелите, но е още нестабилна и ми се изправя косата  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт