"Майчин дом"-Варна тема 7

  • 83 512
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 123
Здравейте. Имам още време до раждането, но тъй като вече се купуват някои неща, се чудех какво трябва да се вземе освен стандартните тоалетни принадлежности.
Интересува ме например помпа необходима ли е или в болницата осигуряват при необходимост ? Simple Smile
Тестове за упойката при нормално и секцио задължително ли се правят?

Помпа може да си вземеш, те имат там, но не е особено "ефективна" според мен. Тестове за упойка се правят задължително. Освен тоалетните принадлежности и зарядно за телефона, друго няма да ти е необходимо, поне за началото.  Peace

# 16
  • Мнения: 43
Здравей дада,

ако искаш можеш да си вземеш помпа в болницата, въпреки че никой няма да ти откаже да ти даде и там;
тестовете за упойка се правят задължително, ще ти ги направят като те приемат за раждане;
Освен тоалетни принадлежности, ти трябват чехли и нощници за кърмене;

Успех!

# 17
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Благодаря ви много за бързите отговори! Има още доста време, но бих искала да се ориентирам за някои неща от сега, та затова и питам Simple Smile
Въпреки че ЖК ми е в Майчин дом и съм доволна, не съм избрала категорично болница за раждане, но следейки темата и по лични убеждения клоня най-много натам (въпреки опитите на обкръжението да ме откаже, заради легендите за по-добра апаратура в АГ, които така всяват смут в моята бременна глава от време на време).  Blush

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 224
При кой лекар си?Кога ти е термина?

# 19
  • Мнения: 43
дада,

в никакъв случай не искам да агитирам или нещо подобно, но Майчин дом са професионалисти и аз лично съм много доволна от целия екип и атмосферата; там се следих на ЖК и там раждах, за второ дете бих ги избрала без колебания;

# 20
  • Варна
  • Мнения: 153
Момичета, колко струва ЖК в Майчин дом ? newsm78

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Аз ще се записвам на жк там на 27.01.Искат ми тогава да внеса 370 лева.После има още една вноска от 200 лева към 6-я месец.Това е!

# 22
  • С изглед към морето
  • Мнения: 63
K.Hristova, зависи дали лекарят, който си избрала работи по ЗК или не. Ако работи, мисля че беше около 360 лв., като БХС и 4Д не са включени в пакета за разлика от платената консултация. Та ако решиш да си ги правиш, в крайна сметка по ЗК в Майчин дом не излиза много по-евтино.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Аз ще се записвам на жк там на 27.01.Искат ми тогава да внеса 370 лева.После има още една вноска от 200 лева към 6-я месец.Това е!
Забравих да напиша че този пакет не е по здравна каса.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 153
Благодаря Ви   Hug

# 25
  • Мнения: 8
Запис и от мен!

# 26
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
free_mind благодаря ти. Разбира се не го приемам за агитация, колкото повече мнения, толкова по-добре Simple Smile Така или иначе забелязвам, че тук пишат хора, които са доволни.
Иначе за мен не е от най-основно значение обстановката в родилния дом, най ми е важно аз и бебето да сме живи и здрави. А доброто отношение, което разбирам, че има има в Майчин дом, е един хубав бонус, важно е в такъв момент да се чувстваш добре  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 43
дада,


освен добро отношение и приятна атмосфера, можеш да разчиташ и на професионализъм и грижи; След раждането се грижеха много добре за детето (включително сменяха памперс, показваха ми пози за кърмене, носиха ми помпа, отговаряха на абсолютно всички въпроси, които имам и т.н) Също и лекарката, при която раждах идваше да ме види, въпреки, че беше Бъдни вечер и Коледа... Минаваха на визитации по 2 пъти на ден след раждането за да следят моето състояние, мерят ти температурата също по 2 пъти на ден, носят ти каквото поискаш и т.н

# 28
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Аз в момента съм в болницата и единствената ми забележка е, че е прекалено топло в стаята. Иначе всички са на ниво.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Аз в момента съм в болницата и единствената ми забележка е, че е прекалено топло в стаята. Иначе всички са на ниво.

Ох, да, март месец беше адска жега в стаята. Отваряхме вратата към коридора постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт