Съфорумки с намален слух - да се запознаем :)

  • 134 380
  • 1 714
  •   2
Отговори
# 1 035
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Здравейте Simple Smile От години имам оплакване от шум в ухото(дясното). Заради топче в устата отидох на УНГ-установи се,че е папилом и че имам и фронтален  двустранен синуит.  Които УЖ лекувах без ефект. Скоро отидох вече при единствената отоневроложка в моят град Бургас.  Направи ми аудиограма и се оказа,че съм с намален слух, плюс според нея неврит на двата слухови нерва,повече в дясно съдово.Хлътнали мембранни типмани.Каза ми,че слуха е доста намален. И евентуално е от изкарано вирусно заболяване.Преди години ,като дете лекувах  бронхит и ме натровиха с Гентамицин. Дали има вероятност да е от него този проблем?  Изписа ми една кофа лекарства 😁Милгама,фортекал,селеногин и тн. След 2 седмици пак ме вика.Каза,че може да ме прати на терапия. Има ли такава за слуха? Неврит лекува ли се? Или? Дясното ухо ми пищи постоянно. Направо е ужасно Sad
При Михова? Аз имам шум в ушите, след запушена евстахиева тръба. При мен шумът се намали от съдоразширяващи, но ги пия вече 4 месеца и чак сега чувствам подобрение. На каква терапия иска да ви праща? Неврит не се лекува. А вие не знаехте ли, че имате проблем със слуха, че не чувате?

# 1 036
  • Мнения: 1 103
Здравейте Simple Smile От години имам оплакване от шум в ухото(дясното). Заради топче в устата отидох на УНГ-установи се,че е папилом и че имам и фронтален  двустранен синуит.  Които УЖ лекувах без ефект. Скоро отидох вече при единствената отоневроложка в моят град Бургас.  Направи ми аудиограма и се оказа,че съм с намален слух, плюс според нея неврит на двата слухови нерва,повече в дясно съдово.Хлътнали мембранни типмани.Каза ми,че слуха е доста намален. И евентуално е от изкарано вирусно заболяване.Преди години ,като дете лекувах  бронхит и ме натровиха с Гентамицин. Дали има вероятност да е от него този проблем?  Изписа ми една кофа лекарства 😁Милгама,фортекал,селеногин и тн. След 2 седмици пак ме вика.Каза,че може да ме прати на терапия. Има ли такава за слуха? Неврит лекува ли се? Или? Дясното ухо ми пищи постоянно. Направо е ужасно Sad
При Михова? Аз имам шум в ушите, след запушена евстахиева тръба. При мен шумът се намали от съдоразширяващи, но ги пия вече 4 месеца и чак сега чувствам подобрение. На каква терапия иска да ви праща? Неврит не се лекува. А вие не знаехте ли, че имате проблем със слуха, че не чувате?

Да при тази лекарка.https://superdoc.bg/lekar/tatyana-mihova
 Не честно казано. В смисъл имаше лека заглъхналост. И си мислех,че е от шума в ухото ми. Но доста години не бях в България и все отлагах преглед при лекар.Ако правилно е направила аудиограмата ,излезе,че доста ми е намален.Даде ми ето този резултат.(ще прикача снимка) . Ами мисля,че за слуха  и синузита, ако не бъркам. Идея си нямам и аз 😁. Аз се притесних и направо блокирах. Вика ме на контролен след 2 седмици Сега уж лекувам синуита и неврита 😜. За съжаление в Бургас нямаме друг отоневролог. Ще се радвам някой, ако сподели добър такъв от Варна или Пловдив. За второ мнение Simple Smile

# 1 037
  • Варна
  • Мнения: 1 531
bulgari_bs,
доста голяма ти е загубата и е страно, че не си усетила, че не чуваш. Или не е направена, както трябва. Заради синузита може да са ти запушени евстахиевите тръбички и от там да ти глъхнат ушите. Ако са заглъхнали това също дава отрицателно отражение върху аудиограмата.

Гентамицинът много често удря слуха и е характерна загубата на слух след лечение с него.
Не очаквай изписаните лекарства да направят някакво чудо.

Нека да запазим добрия тон в групата и да си спестим разни подмятания.

При отосклерозата не е характерно заглъхването на ушите. При отосклероза се наблюдава по-добра чуваемост в шумна среда, отколкото в тиха. Повечето вибрации спомагат за достигането на звуците до мозъка по костен път, тъй като костната проводимост е по-добра, отколкото въздушната.

# 1 038
  • Мнения: 1 103
bulgari_bs,
доста голяма ти е загубата и е страно, че не си усетила, че не чуваш. Или не е направена, както трябва. Заради синузита може да са ти запушени евстахиевите тръбички и от там да ти глъхнат ушите. Ако са заглъхнали това също дава отрицателно отражение върху аудиограмата.

Гентамицинът много често удря слуха и е характерна загубата на слух след лечение с него.
Не очаквай изписаните лекарства да направят някакво чудо.

Нека да запазим добрия тон в групата и да си спестим разни подмятания.

При отосклерозата не е характерно заглъхването на ушите. При отосклероза се наблюдава по-добра чуваемост в шумна среда, отколкото в тиха. Повечето вибрации спомагат за достигането на звуците до мозъка по костен път, тъй като костната проводимост е по-добра, отколкото въздушната.

Благодаря ви.Аз си чувам 😁 ,но вече ако е някакво мънкане или много тихо говорене  абсурд.Слабо.Пример: Майка ми усилва телевизора на 3-4 са кажем,аз на 5-6  😁. Не разбирам на тази диаграма 😁,но наистина бих си направила още 1 тест някъде,да сравня.Все пак тя докато си вдигне погледа да види дали аз съм реагирала на звука 😁.Или пък мое забавяне на отговора 😁 чакайки да чуя добре звука Simple Smile. Знам ли. Ами неврит ми каза,че имам. Никакви тръбички не спомена. Аз се и притенсих накрая,че съм на 34г пък оглушавам 😁😁.

# 1 039
  • Варна
  • Мнения: 1 531
Ами самия пример, който даде е трябвало да ти подскаже, че има някакъв проблем, ти усилваш двойно телевизора.
С риска да прозвуча грубо - не са ти хубави резултатите от теста на слуха.
Неврита не изключва проблем с евстахиевите тръбички, който споменах. Попрочети малко из интернет има доста писано, ние тук много сме писали и обяснявали също. Ще си поизясниш някои неща. Ако в момента синузита е възпален и лекува него, след това пак си направи тест. И си запишио всички въпроси, които имаш в един тефтер и следващия път, когато отидеш на преглед си ги задай на доктора. Simple Smile И не се шашкай, не е болка за умиране. Да, неприятно е, до някъде е проблем, но има по-страшни неща.

# 1 040
  • Мнения: 1 103
Ами самия пример, който даде е трябвало да ти подскаже, че има някакъв проблем, ти усилваш двойно телевизора.
С риска да прозвуча грубо - не са ти хубави резултатите от теста на слуха.
Неврита не изключва проблем с евстахиевите тръбички, който споменах. Попрочети малко из интернет има доста писано, ние тук много сме писали и обяснявали също. Ще си поизясниш някои неща. Ако в момента синузита е възпален и лекува него, след това пак си направи тест. И си запишио всички въпроси, които имаш в един тефтер и следващия път, когато отидеш на преглед си ги задай на доктора. Simple Smile И не се шашкай, не е болка за умиране. Да, неприятно е, до някъде е проблем, но има по-страшни неща.
Много благодаря за отговорите 😊

# 1 041
  • Мнения: 1 026
Здравейте,аз имам проблем със слуха от години,но досега все се опитвах да омаловажавам това,но честно вече ми писна да карам да ми повтарят няколко пъти и на хората отсреща предполагам също.Имам слухов апарат,но изобщо не го ползвам,първо защото е стар модел,второ, защото чувам само пищене и понеже нямам нови батерии.След 2 минути спира да работи.Не го ползвам от години,така си е стои,поне от 5 г.,откакто съм тук в Англия.Моделът е Siemens Infiniti Pro.
С този апарат съм от 2008,но не го нося редовно,защото не мога да свикна и ме е срам да не ми се подиграват.
Забелязвам напоследък,че трябва да ми говорят от по-близо да ми повтарят едва ли не на всяка втора дума.Снощи детето четеше до главата ми буквално,ами имах чувството че не мога да разбера какво чете.През цялото време забелязвам,че ми говорят,а не мога да разбера какво ми казват.Трудно разбирам женските и детските гласове,не мога да си чуя звъна на телефона в чантата.По спомен имам слухова загуба около 50 dB,но това беше през 2008.Сега не знам колко е,може и да се е вложила с времето.
Хубав ден на всички.

# 1 042
  • Мнения: 103
Здравей, Марга!
Смени си апарата най-напред, сега има поне страхотни възможности. И много важно, направете прецизни настройки.
А ако има някой около теб, който е толкова глупав да се подиграва, знаеш...да ходи за гъби Wink

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 10:08 от B.V*

# 1 043
  • Мнения: 1 026
Предполагам е от колежката оплакването до шефа,вчера дори ми се развика Listen,какво да слушам като не мога да я разбера какво ми казва.Точно с нея си имам проблеми и все ми се дърли да щяло и нещяло, аман от такива хора,добре,че шефа ми е разбран

# 1 044
  • Варна
  • Мнения: 1 531
marga1977,

А защо просто не им кажеш за проблема? Ако не знаят, все ще ти викат и ще ти се дразнят, че не реагираш адекватно. Отделен е въпроса, че и да знаят пак може да реагират тъпо, то зависи от човека.

И след като имаш такива сериозни затруднения, просто си направи нов тест на слуха и си вземи апарат. Иначе все ще се мъчиш и ще изпадаш в неприятни ситуации. Направи нещо хубаво за себе си. Simple Smile

# 1 045
  • Мнения: 11 029
marga1977, за съжаление това е до човек.
Даже да знаят за проблема, простаците няма да се променят. Следващият път й се озъби и ти.
С апарата няма да е пълно щастие, но ще ти е значително по-лесно.

# 1 046
  • Мнения: 1 026
Естествено,че знаят,казала съм им преди време,шефовете знаят,проблема може би идва от колежката супервайзорка на нашия тим,вече започва да ме дразни тази особа често,идва ми на езика да й кажа f..ck you

# 1 047
  • Мнения: 11 029
Друго имах предвид, но както и да е. Успех.

# 1 048
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Естествено,че знаят,казала съм им преди време,шефовете знаят,проблема може би идва от колежката супервайзорка на нашия тим,вече започва да ме дразни тази особа често,идва ми на езика да й кажа f..ck you
С човешката простотия никой не може да се бори. Но защо вие самата си причинявате всичко това? Защо не си купите апаратче, което да настроите и да се чувствате пълноценна? Аз не мога да разбера като цяло комплексите свързани с носенето на апаратчета, на очила. Аз нося очила и като детет много ми се подиграваха в училище. Изстрадала съм си го там. Но в момента, като голям човек не бих си причинила собствен дискомфорт, заради другите. Ако се наложи да нося апаратче зад ухото си - ще нося. Вие така ще продължавате да се изнервяте в работата си, а и в живота по принцип. И нищо хубаво няма да последва за вас. Въпросната ви колежка ще ви се дразни все повече и повече. И вие на нея. Защо?

# 1 049
  • Варна
  • Мнения: 1 531
lechugitka,

Очилата са приети и като аксесоар вече. Затова никой няма проблем с тях. Отношението на хопрата към хора със слухови проблеми е коренно различно. Аз не виждам защо се изненадваш, че човек си притеснява.

И аз нося очила от детската градина и на мен ми се подиграваха. Но мисълта да сложа апаратче и мен ме ужасяваше.

Човешката психика е сложно нещо.

Общи условия

Активация на акаунт