Съфорумки с намален слух - да се запознаем :)

  • 135 280
  • 1 732
  •   1
Отговори
# 1 635
  • Мнения: 612
Момичета, аз съм на 74 години и вече не чувам добре. Мога ли да си помогна с апаратчетата, които се продават в Лидл и Кауфланд?

# 1 636
  • Мнения: 1 500
ulyuly,не си давайте парите за глупости!
Идете в център за слухопротезиране,ще ви направят аудио грама,ще ви предложат апарат, който минава по здравна каса.
Ако работите,ще имате право на 480 лв,ако сте пенсионер -170 лв.

# 1 637
  • Мнения: 2 015
Някой ходил ли е по новата процедура за искане за помощ за слухови апарати?

# 1 638
  • Мнения: 527
Някой ходил ли е по новата процедура за искане за помощ за слухови апарати?

Майка ми мина. Не е особено нова процедурата.

# 1 639
  • Мнения: 2 015
Леля ми ще ходи и пита. Няма нищо различно нали, просто на друго място.

# 1 640
  • Мнения: 527
Леля ми ще ходи и пита. Няма нищо различно нали, просто на друго място.

Ами различното е, че се ходи в Здравна каса, а не в Социалните. Това предполагам го знаете. ЛКК изпраща директно изследването и документите на касата, не се носи. После от касата се обаждат да кажат номера, който да се предостави при закупуване на апарат. Ако в заявлението се посочи мейл адрес, може и там да го изпратят.

# 1 641
  • Мнения: 890
Здравейте на всички. Да се отчета с отзиви за закупено апаратче. Ако помните, аз съм тази с закупеното онлайн от немски сайт, вътреушен със зареждащи се батерии - Signia insio charge&go ax.
Та нали ми се отвори път до Дотмунд и отидох да си направя отливката. Всичко точно, разбрахме се някакси на английски. Малко се забавиха с доставката, ама накрая дойде.
Това, за което много се колебаех е дали обикновени сменяеми батерии или зареждащ се модел да взема. Е, оказа се, че е много яко с тази rechargeable функция. Защото ползването на блутуут връзката за разговори е много удобна . Изобщо не вадя телефона от чантата, само натискам бутон на апаратчето. Не е това откритието ми, а това че батерията издържа без проблем цял ден, разбирайте над 12 часа, и то при доста стриийминг. Докато при сменяемите батерии, може да не издържи и един ден, а аз бърборя доста по телефона. Всъщност, някои си казват- е, айде сега може и без това. Ами трябва да се пробва.
Относно настройките - по аудиограма ми ги направиха. В общи линии е добре, звукът е изчистен, но може леко да се пипне тук там. Не съм си играла, има някаква функция за онлайн настройки, приложение за увеличаване на силата на звука.
И за който не е чел назад, цялото действие беше, за да спестя 600 лв, каквато е разликата между немския сайт и магазин в БГ.

# 1 642
  • Мнения: 612
Здравейте! Имам частична загуба на слух от около 2,5 години. Лекарката ме посъветва все още да не слагам апаратче. Обаче мен много ме дразни околния шум. Искам да го заглуша по някакъв начин. С какво, ще ме посъветвате ли?

# 1 643
  • Мнения: X
Здравейте отново! Не съм се включвала от години, минах през какво ли не, включително и слухови апарати Phonak Audeo Paradise P30.
В момента не нося слухови апарати и чувам добре, не идеално, но достатъчно, за да живея като пълноценен човек.
При мен загубата на слух е с 20+ годишна давност и се дължи на много фактори - алергии, отити на вътрешното ухо многократно в детска възраст, Гентамицин инжекционно.
На всичкото отгоре след гмуркане ми хлътна и дясното тъпанче и дясното ми ухо заглъхна тотално.
Апаратите не можеха да компенсират вариращия ми слух, който се променяше буквално за минути и бях пред тотално оглушаване.
Тогава отидох в Атина, в специализирана клиника УНГ, където един лекар ми постави инжекция кортизон и в двете уши през тъпанчето във вътрешното ухо.
За 24 часа чувах просто перфектно!!!
После се разболях и заглъхнах отново.
Отидох при друг лекар тук, който ми изписа локален спрей кортикостероид и Бетасерк.
Тимпанографията показваше дисфункция на Евстахиевата тръба.
Инжекцията, в съчетание с другите средства подобриха значително слуха ми за няколко месеца.
След 6 месеца направих нова инжекция, а м.септември миналата година направих и оперативна дилатация на Евстахиевата тръба и оттогава не съм слагала апарати.
Слухът ми е все още не е идеален, но тъй като направих и ринопластика и още има оттоци и секрети, очаквам още подобряване.
Прогнозата е 30-40% повишение на слуха.
През всичките тези години съм била с диагноза Двустранна невросензорна загуба на слуха, а се оказа, че при мен основен проблем е дисфункцията на Евстахиевата тръба.
Дано тази информация за някого да е полезна.
Здравейте, видях коментара ви за слуха ви и виждам, че са минали 5-6 месеца и ако може да попитам има ли някаква промяна в слуха ви, по-добре ли стана, направихте ли нова аудиометрия? Питам защото и аз съм с неврит на вътрешното ухо, а дали е така кой знае и като видях поста ви ми даде уж някаква надежда. Благодаря!

# 1 644
  • Мнения: 449
Здравейте , аз съм от гр.Пловдив . Имам загуба на слуха на едното ухо -75 децибела . Д-р Бешкова ме изпрати за изледване на скенер и след него потвърди диагнозата - отосклероза . Трябва операция . Някой от Пловдив може ли да каже мнение за добър хирург и цена и минава ли по здравна каса операцията .

# 1 645
  • Мнения: 1 103
Здравейте , аз съм от гр.Пловдив . Имам загуба на слуха на едното ухо -75 децибела . Д-р Бешкова ме изпрати за изледване на скенер и след него потвърди диагнозата - отосклероза . Трябва операция . Някой от Пловдив може ли да каже мнение за добър хирург и цена и минава ли по здравна каса операцията .

Доц.Руев Стара Загора е добър .

# 1 646
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Здравейте , аз съм от гр.Пловдив . Имам загуба на слуха на едното ухо -75 децибела . Д-р Бешкова ме изпрати за изледване на скенер и след него потвърди диагнозата - отосклероза . Трябва операция . Някой от Пловдив може ли да каже мнение за добър хирург и цена и минава ли по здравна каса операцията .

Проф. Лолов - София.  Цена 3000 на ухо. Не минава по здравната каса. Но ако имаш допълнително здравно към Работодателя - да.

# 1 647
  • Мнения: 7
Здравейте, с имплант за отосклероза съм. Предстои ми полет със самолет, ще имам ли някакви проблеми преди полета - на скенери те и по време на самия полет -дискомфорт, болка??

# 1 648
  • Мнения: 309
Здравейте, с имплант за отосклероза съм. Предстои ми полет със самолет, ще имам ли някакви проблеми преди полета - на скенери те и по време на самия полет -дискомфорт, болка??
Не, но трябва да са минали поне 2 седмици след интервенцията.

# 1 649
  • Варна
  • Мнения: 1 533
Здравейте, с имплант за отосклероза съм. Предстои ми полет със самолет, ще имам ли някакви проблеми преди полета - на скенери те и по време на самия полет -дискомфорт, болка??

Свиркай си и не го мисли въобще. Проблеми няма да имаш. Аз съм оперирана и на двете уши. Летяла съм. Вече 7 години никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт