Съфорумки с намален слух - да се запознаем :)

  • 134 033
  • 1 712
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 21
Здравей, Анонимен,

На 28ми януари пускаме най-новия продукт на Phonak - Audeo Marvel. Той е почти революционен по отношение на обработка на звуците в различни ситуации и също така се свързва с всяко блутуут устройство (телефон, компютър, телевизор и т.н) директно - без необходимост от ComPilot. Така, че ще се радвам да си ни от първите тест потребители, за да получим обратна връзка за продукта и неговите качества.
По отношение на настройките е строго индивидуално - някои клиенти идват 2-3 пъти, по-чувствителни и нестандартни слухови загуби изискват повече настройки, но това е по-скоро рядкост.
Очаквам в рамките на следващите 12 месеца да предложим и дистанционни настройки за високите класове апарати - така, че да можем да започнем да предоставяме последващи (след първоначалната)  настройки в комфорта на дома или офиса на клиентите ни без да им се налага да идват до наш офис. Единственото необходимо условие ще е клиента да разполага със смарт телефон с интернет връзка.
Батерии можеш да поръчаш и от онлайн магазина ни - дори за по-големи количества излиза по-изгодно.

# 586
  • Мнения: X
Здравей, Георги,
Благодаря за интересната и полезна информация.
Предполагам, че новият ви продукт няма да е в ценовия клас, който мога да си позволя, но все пак благодаря за предложението.
По отношение на дистанционните настройки, надявам се да са възможни за апаратите от стандартния клас, в случай, че се наложи.

# 587
  • София
  • Мнения: 21
Според това, което си написал като бюджет мисля, че ще стигнеш до стандартен клас. Audeo Marvel ще стартира от основен клас (M30) на цена около 1800 лв., стандартен клас М50 ще е около 2600 лв.. и т.н.
Блутуут свързаността е даденост за всички класове.
Повече за продукта на сайта на производителя: https://www.phonak.com/us/en/hearing-aids/phonak-audeomarvel.html

# 588
  • Варна
  • Мнения: 1 531

Засега съм се спряла на Phonak, може би Audeo B50, Audeo Q70 или Naida Q70. Последните 2 са ми на границата на финансовите възможности, тъй като задължително ще купувам 2 апарата.


И аз да се включа с моя много скромен опит. Не съм носила апарати, но тествах такива на Фонак. Първоначално пробвах модел от серията Q - чувах всичко много много силно, чак нереално силно и дразнещо и говора беше с много метален отенък, включително и моя собствен. После тествах Audeo V70 - огромна разлика в мекотата на звуците. Нормално - ново поколение. Какво искам да кажа - по-добре наистина заложи на новото поколение модели. Simple Smile

# 589
  • Sofia
  • Мнения: 4 449
Gaburata, може и от настройките да е било, но със сигурност е по-добре да се заложи на по-нов модел.

Анонимен, лееекичко ми се струва, че на проф.Лолов не са му познати нововъведенията в апаратите (доста бързо се развиват и тези технологии). Сто пъти бих предпочела добра блутут връзка без доп.устройство пред това ComPilot да ти виси на врата. Понеже искам да съм обективна, ще кажа, че аз лично подхождам по-внимателно към някакъв най-нов продукт, който е още пробен и не е изчистен от бъгове, но бих му дала шанс със сигурност - като се хвърлят толкова пари, по-добре да е за нещо, което не е морално остаряло още към момента на покупка.

Моите апарати са с блутут - ползвам го само за разговори докато шофирам, защото много бързо се хабят батериите. Телефонът звъни директно в ушите и говорът на отсрещната страна се чува пак директно в ушите. Връзката е много добра - глухият ми баща ме чува по-добре по телефона по този начин, отколкото на нормална връзка. Единственият негатив е, че когато телефонът не е пред очите ми да видя, че се готви да звънне, този внезапен звън в ушите направо ме кара да подскачам. Audeo B Direct имаше опция да се отговаря на позвъняването от копчето на апарата, което беше супер удобно (, ако напр.телефонът е в чантата ти). Signia няма тази опция. Приложението за телефон също ползвам рядко. В началото ми беше интересно, но отново заради хабенето на батериите, когато е включен блутута, рядко ги connect-вам. С други блутут устройства не може да се свързва.

За да чуваш говора на телевизора директно в апратите е необходимо още едно устройство, което се включва в ТВ. Доколкото разбирам и с Marvel ще е така. На мен не ми беше удобно по този начин, защото пък не чувам хората около мен. Може би само за някой супер интересен филм би било предимство.

В заключение мога да кажа за безжичната връзка, че винаги бих предпочела да имам тази опция, когато е възможно, но не е нещо, без което не мога. Други характеристики на апаратите са много по-важни.

Последно (в този пост Wink ) за очилата - не е кой знае какъв проблем. Аз нося слънчеви - моделите с ацетатни рамки малко повече ми надигат зад ушите и при дълго носене започват да ме дразнят. С метални тънки дръжки не се усеща нищо. С ацетатните и ушите ми леко щръкват, което напоследък ме кара да се въздържам от връзване на косата Confounded

# 590
  • Мнения: X
Добро утро Simple Smile
aniK, разглеждам стандартния клас, например, В50. Доколкото виждам, няма вградена блутут връзка.
Ако трябва да нося ComPilot, ще го преживея. Доколкото разбирам, може да стои на бюрото ми, в джоба, в чантата, не е нужно да виси на шията ми. Simple Smile Искам да използвам безжичната връзка, заради удобството при разговор по мобилен телефон.

Аз няма да взимам приставка за ТВ. Не обичам да гледам телевизия и го правя рядко, само за много интересни филми, а те обикновено са със субтитри.

Имам въпрос към Георги. Повечето апарати се предлагат в различни варианти, според степента на слухозагуба. Например, отново В50:
Phonak Audeo B50-10
Phonak Audeo B50-312
Phonak Audeo B50-312T
Phonak Audeo B50-13
Различните варианти на една и съща цена ли са?

Скрит текст:
Сънувах, че съм с апаратчета и за да не ги губя, имаха кабелчета, с които се защипваха към тениската ми.
 Relaxed

# 591
  • Мнения: 1 494
[здравейте и от мен-още една "глухарка". На 53 г. и страдам от слухов неврит вследствие на лечение с гентамицин. На дясно ухо почти съм на 100%глухота,а лявото 'само "85 слухозагуба. Нося апарат че, ама честно казано е за комуфлаж, отколкото да върши работа, но пък без него съм абсолютна глухарка. Много се радвам, че открих тук съмишленици и можем да общуваме писмено. Имам въпрос относно слуховете апарати, може ли да ги ползвам, след като съм почти глуха.?Имам предвид тези на Фонио, досега ползвам такива на Старки Хубава вечер от мен! [/b]

# 592
  • Sofia
  • Мнения: 4 449

Скрит текст:
Сънувах, че съм с апаратчета и за да не ги губя, имаха кабелчета, с които се защипваха към тениската ми.
 Relaxed



GrinGrinGrin - кошмар си е да не ги загубиш, счупиш. Аз веднъж влязох под душа с тях - за секунди се осъзнах, направо краката ми се подкосиха, ръцете ми се разтрепераха какво щеше да стане, ако се бяха намокрили Hushed

10, 312 и т.н. са размери на батериите. Например батерии 10 са малки и мисля, че и самото апаратче е по-малко, отколкото с по-издръжливите 13-ки (поне моят Signia без блутут е с батерии 312 мисля е една идея по-малък на размер от този с блутут, който заради него е с батерии 13).
Пожелавам ти много скоро да отидеш и да започнеш тестовия период. Споделяй впечатленията си с нас!

Veselina Ivanova 610776, добре дошла и на теб! Сред апаратите, които предлага фирма Фонио също има такива за дълбока слухова загуба (не съм им агент:grinn:)

Последна редакция: нд, 06 яну 2019, 19:19 от aniK

# 593
  • Мнения: X
10, 312 и т.н. са размери на батериите.

Много благодаря за уточнението. Има логика: по-голяма слухозагуба, по-голямо натоварване за апарата и съответно нужда от по-издържливи батерии.
Другата седмица ще се обадя да запиша час за края на месеца. Нямам търпение. Simple Smile

Veselina Ivanova 610776, понеже в момента разглеждам апаратите на Фонио, виждам, че имат за лека, средна и дълбока загуба. Без да изпробваш, няма как да разбереш.

# 594
  • София
  • Мнения: 21
Здравейте,
Към Анонимен - не няма разлика в цената за различните модели. Като цяло по-голяма батерия - повече време ще имат заряд. По-рядко се сменя батерия. Но по-голямата батерия прави апарата по-голям.

Към AniK и Анонимен - Audeo Marvel е подобрената версия на Audeo B-Direct. Последния не беше сполучлив модел - бяха пропуснали доста неща само, за да го пуснат по-бързо. Сега всички тези недостатъци са отстранени в Marvel. От него водиш разговори с вграден микрофон и работи като хендсфри, тоест не е необходимо да говориш на самия телефон, а си говориш директно и апарата засича гласа ти и го прехвърля към телефона, прехвърля звука в двата апарата при разговор и звука е омекотен - изчистено е металното звучене, пиковете и спадовете в усилването и т.н. има изцяло нововъведения.

Към Веселина - заповядайте и пробвайте. Phonak преди точно 10 години пуска Naida, която е може би най-мощния апарат и с това компанията дръпва спрямо конкурентите и, а Naida е станала синоним за мощ. Но трябва да видим аудиограмата преди да мога да ви дам отговор. Ако не може да се покрие загубата от слухов апарат, то следващата стъпка е кохлеарен имплант. Но подозирам, че щом все пак имат полза от апарата, който ползвате в момента - най-вероятно ще се намери решение със слухови апарати. Ние слуховата загуба я мерим в децибели и честоти, а не в проценти Simple Smile Ако предположа, че тези 100% или 85% са децибели, то Naida ги покрива. Дори във варианта с изнесен говорител Ultra Power. Прикачено една снимка, на мощта, която Naida B RIC с Ultra Power receiver дава.


А това е аудиограмата, която покрива най-мощния вариант Naida B UP задушен.

# 595
  • Sofia
  • Мнения: 4 449

Към AniK и Анонимен - Audeo Marvel е подобрената версия на Audeo B-Direct. Последния не беше сполучлив модел - бяха пропуснали доста неща само, за да го пуснат по-бързо. Сега всички тези недостатъци са отстранени в Marvel. От него водиш разговори с вграден микрофон и работи като хендсфри, тоест не е необходимо да говориш на самия телефон, а си говориш директно и апарата засича гласа ти и го прехвърля към телефона, прехвърля звука в двата апарата при разговор и звука е омекотен - изчистено е металното звучене, пиковете и спадовете в усилването и т.н. има изцяло нововъведения.


Това е чудесно! Аз говоря по същия начин с моите апарати и е супер удобно, когато шофирам. Много се радвам, че Фонак са отчели пропуските в B-Direct и са ги отстранили! На мястото на Анонимен бих пробвала Б50 с ComPilot и Marvel. Почти съм убедена, че новата технология ще е по-удобна, стига Marvel да не е орязан откъм naj-важните функции, за които все пак го купуваме.
За съжаление при тези цени не можем да сменяме апаратите с всяка новост, както е с телефоните например.

И да напомня на Анонимен, че ако е социално осигурена има право на целева помощ в размер на 570лв. (май беше) еднократно в рамките на 5 години + по 20бр.батерии всяка година.

# 596
  • Мнения: X
Всичко, написано за Audeo Marvel, звучи чудесно!
Доколкото разбирам, при тях не се сменят батериите, а апаратите са самозареждащи се. Това предимство ли е?
В центъра, който посетих, ми обясниха, че е по-добре апаратите да са със сменяеми батерии, тъй като по този начин самите апарати имат по-дълъг живот, докато другият тип апарати се амортизират по-бързо, заради вградените батерии, които няма как да се подменят.


И да напомня на Анонимен, че ако е социално осигурена има право на целева помощ в размер на 570лв. (май беше) еднократно в рамките на 5 години + по 20бр.батерии всяка година.


Благодаря за напомнянето. Социално осигурена съм. Предполагам, че няма проблем първо да закупя апарата и батериите със собствени средства, и след това да кандидатствам за целевата помощ, която в момента е 480 лв.
Ако е нужно първо да получа помощта и след това да купувам, ще трябва възможно най-бързо да подам документи, главно заради минаването пред лекарска комисия. Sad

Последна редакция: пн, 07 яну 2019, 18:38 от Анонимен

# 597
  • София
  • Мнения: 21
Анонимен - има различни опции за апаратите и включително Marvel - може да е с обикновени или презареждащи се. За Marvel Phonak дават 6 години, че ще изкара батерията. Общо взето това е и средния експлоатационен период. Въпрос на личен избор. Аз също бих си взел с обикновени, защото с едно пакетче батерии в джоба/чантата няма да го мисля. В Центърът ни ще ви обяснят за социалната помощ - съветът ми е първо да си изберете и да сте доволна от апаратите. Вече няма казуси с ЛКК комисиите, тъй като от 1 юли 2018 беше намалено изискването за слухова загуба на 40 db, което е модерен стандарт, който всеки, който реши да носи апарати покрива.

# 598
  • Sofia
  • Мнения: 4 449
То може и преди да беше 480лв. Въобще не помня, защото са нищо Confounded От фирмата ще ти съдействат за социалните, но това накрая.

Аз съм ЗА сменяеми батерии Hands Plus1

# 599
  • Мнения: X
Записах час за тестване във Фонио. Обратното броене започна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт