Имам стоматологичен проблем

  • 137 487
  • 1 629
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Мнения: 68 659
Нямам идея аз. А стоматолога не те ли насочи къде може да има такова нещо, предполагам сте обсъждали с него този материал, според мен би трябвало той или зъботехника да са наясно....

# 1 306
  • Мнения: X
Тета, стоматологът от два дни върти телефони и никой никъде няма такова злато из Филибето. Сега една приятелка ми каза, че в Пазарджик можело да се намери. Питам тук, ако някой знае, преди да съм се засилила на там.

# 1 307
  • Мнения: 68 659
По клиниките в София дали няма да знаят? Хм....
Дано някой се включи и тук.
Може да пуснеш ЛС на лекарите в раздела също...д-рите Димов, Ралев, Венелинов....

# 1 308
  • Мнения: X
Благодаря, Тета.
Редактирам. След обиколка на златарските ателиета в града, намерих точно това, което търся. Дано всичко мине добре и запазя зъба.

Последна редакция: сб, 10 мар 2018, 12:58 от Анонимен

# 1 309
  • Мнения: 4 942
Здравейте, дами!😚😚😚
Скоро не съм се оплаквала, ама ето пак дойде време. Днес се събуждам с чувствителност между двата зъба. И двата са с пломба, но понеже снощи вечеряме месо си мисля да не е от това!?Венеца на това място също е подут. До сега 100 пъти си мих зъбите, рових с клечка, жабурках и т.н., но още се усеща дразнене и чувствителност. Дали е от храната и някой от двата зъба ще ми създаде нов проблем???
Да отбележа, че ги правех преди няма и една година.😣

# 1 310
  • Мнения: 68 659
Намажи с грануфорин венеца.

Няма как да кажа дали е зъб или венец, но на детето скоро така беше - оказа се, че влиза храна в един страничен кариес, който предстои да правим....венеца беше възпален и от там болката. Не силна и постоянна, но точно дискомфорт. Док обясни, че се усеща като да е влязла храна /месо между зъбите и оттам това усещане за дразнение на детето.

# 1 311
  • Мнения: 6 587
Тинити, оправи ли се венеца? АКо не, направи си секторна снимка на двата зъба. тя ще покаже най- точно има ли проблем и ако да, къде е .

Аз пак съм с тъпа болка на лекувания зъб , лечението на кореновите канали се оказа компрометирано след снимката, но сега усещам тъпа болка при допир на лицето. в областта близо до носа. дано да не се е получила киста на зъба, от не добре  запълнините канали...
Предстои ми и пребиваване по Родопските чукари и там зъбар- нъЦки. освен да накарам някоя родопска баба да ми бае и да ми лее куршум Laughing

# 1 312
  • Мнения: 4 942
Бисе, 2 дни бях така и ми се оправи. Дано е било от храната и не ми се обади пак...

# 1 313
  • Мнения: 68 659
Бисе...по тез чукари да не се спънеш и да изпочупиш най-ценното Stuck Out Tongue Winking Eye - фасадата Joy
ПритСнявам се за теб.

С мъжо какво стана....ще слагате ли имплант?
Аз издирих един лицево-челюстен, но не съм ходила на консулт още.
Чакам всеки момент да си изкихам някъде зъба...Head Band

И да ви питам....като минавам с конец изпитвам чувствителност като скомен някак, по счупения зъб, пломбиран впоследствие. Счупването бе близо до пулпата, но си е жив и пломбиран.
От какво може да е тази болка/чувствителност....Thinking

# 1 314
  • Мнения: 6 587
Радвам се, че е отминала болката , Тинити! ВЕроятно е било от храната.

Тете, ще си взема една боксьорска шина ,  да пази фасадата от пряк контакт с чукарите Mr. Green

ММ го отказах за имплант. В Плевен както му беше поднесена информацията, то излиза , че все едно пломбичка ще му правят .Изключих го като вариант. В София се намери читав зъболекар с опит в имплантологията , но цената излиза около 3000 лв.
Май за него вариант е адхезивен мост, ама го чакам да се накани. при това зъболекаря не е в Плевен, а в едно село наблизо...

АКо материалът от пломбата е толкова близо, вероятно затова усещаш скомен, а има вероятност след обработка зъбът ти да е станал чувствителен. само при почистване с конец ли е това усещане?

# 1 315
  • Мнения: 68 659
Само с конеца усещам...сигурно при натиска опира до пулпата пломбата.

Аз не мога да намеря пък лекар за адхезивен мост. Пародонтолога в София го отрече...не върви да го питам при токъв мост костозаместване ще правим ли, че да не хлътне венеца...нали имам загуба на кост там.Thinking

# 1 316
  • Мнения: 6 587
Малко зъболекари се наемат да го правят. доктор Димов от форума не прави ли?

# 1 317
  • Мнения: 68 659
Май прави...

# 1 318
  • Мнения: X
Аз приключих сагата със златната корона. До следващия зъб. Дано не е скоро.

# 1 319
  • Мнения: 2 487
Емакс короните подходящи ли са дъвкателни зъби ?

Общи условия

Активация на акаунт