Имам стоматологичен проблем

  • 150 867
  • 1 629
  •   1
Отговори
# 120
  • Варна
  • Мнения: 7 257
Относно триглавата четка - никак не съм доволна от почистването с нея Naughty,а и стоматоложката ми не я одобрява...каза,че става само за сутрешно измиване/освежаване
Нещо и на мен не ми допада.

Как ги правят тези пломби, че падат?  Sad Ама че неприятно, Доли!

Днес ме болят венците като дъвча и някои зъби са ми чувствителни.  Sad

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 30 654


Как ги правят тези пломби, че падат?  Sad Ама че неприятно, Доли!




Вчера по време на миене на зъби пак ми падна шийна пломба и утре съм на зъболекар Sad
Замислям се вече за фасети,толкова пари дадох за пломби...писна ми #Cussing out

# 122
  • Варна
  • Мнения: 7 257
При мен пломба не е падала от години(само сънувам такива кошмари  Crazy). По-скоро да се образува нов кариес в близост. Но сякаш и това е рядко напоследък.
С фасети нямам опит.

Успех утре!  Hug


Забравих да напиша на Бъдещия, че пародонталното почистване ми го правят с ултразвук. За болката писах.

П.п Моля, предложете анестезия, подходяща за мен, при такава манипулация. Боли ме навсякъде-или ще са изпилени живи зъби под мост, или ще е заради венеца, или живи зъби с огромните пломби, или места -потенциални джобове. Над 40 минути силна болка.  Абсолютна инквизиция беше днес. А за анестезия ми предлагат инжекции. Дори да не е на всеки зъб, през зъб-два да е, изглежда ми страшно такова обезболяване. Ми то направо да ме приспят трябва.  Sad Много добре ми се отразява такова почистване по принцип, ама....

Последна редакция: вт, 19 апр 2016, 22:55 от Стейси Грей

# 123
  • Sofia
  • Мнения: 30 654
мерси  Confused

# 124
  • Варна
  • Мнения: 451


Как ги правят тези пломби, че падат?  Sad Ама че неприятно, Доли!




Вчера по време на миене на зъби пак ми падна шийна пломба и утре съм на зъболекар Sad
Замислям се вече за фасети,толкова пари дадох за пломби...писна ми #Cussing out

Ако едно шиечно възстановяване е направено (залепено), както трябва то няма да падне и 10 години. Ако падат редовно мисля, че трябва да се замислите да смените колегата, а не да правите фасети!

# 125
  • Sofia
  • Мнения: 30 654
Вече го смених  Peace
Направи ми към 10 пломби,дано изкарат по-дълго от предишните  Praynig

# 126
  • Варна
  • Мнения: 7 257
Леле, Доли, това тези дни ли? Голяма офанзива. Crazy И аз съм имала такива екстремни преживявания накуп.

Д-р Венелинов, бихте ли коментирали възможните упойки при пародонтално почистване на зъбите!
Наистина ли само с инжекции или гелчета(които не вършат същата работа) мога да бъда обезболена следващия път? Това ли е нивото на анестезията в момента?

# 127
  • Sofia
  • Мнения: 30 654
Не,не е наведнъж...за 1 1/2мес.,по 1-2 пъти седмично,задължително с упойка

# 128
  • Варна
  • Мнения: 451
Леле, Доли, това тези дни ли? Голяма офанзива. Crazy И аз съм имала такива екстремни преживявания накуп.

Д-р Венелинов, бихте ли коментирали възможните упойки при пародонтално почистване на зъбите!
Наистина ли само с инжекции или гелчета(които не вършат същата работа) мога да бъда обезболена следващия път? Това ли е нивото на анестезията в момента?


С инжекция може да бъдете обезболена напълно. Геловете не са достатъчни. Ние ги ползваме, за да обезчувствим мястото, където ще се слага инжекционната упойка. Така пациентите ни не усещат абсолютно нищо!

# 129
  • Варна
  • Мнения: 7 257
 bouquet

Така де, ама инжекциите ще са много накуп. В такъв случай си мечтая за някакво друго алтернативно  обезболяване, да не е травматично. Но да обезболява добре, както инжекционното.
Ама няма!   Sad

# 130
  • Мнения: 642
Стейси, аз пак съм в чуденка мост или имплант. Днес моят стоматолог използва цялото си дар слово, за да ми изтъкне + и - на едното и другото. Почти ме спечели за имплант.  Ама все се страхувам от поставянето. Ти беше ли в състояние да работиш първите дни? имаше ли нужда от обезболяване през това време?нещо особено?

# 131
  • Варна
  • Мнения: 7 257
Стейси, аз пак съм в чуденка мост или имплант. Днес моят стоматолог използва цялото си дар слово, за да ми изтъкне + и - на едното и другото. Почти ме спечели за имплант.  Ама все се страхувам от поставянето. Ти беше ли в състояние да работиш първите дни? имаше ли нужда от обезболяване през това време?нещо особено?
Аз бих предпочела имплант. Двата ми моста са така да се каже заварено положение- решение преди години. Колкото и да са прекрасни на външен вид(единият скоро го подмених), факт е, че отдолу имам необратимо изпилени зъби. С моста се съсипват съседните зъби, носителите. И венците също страдат, колкото и да е перфектна изработката.
А импланта-получаваш зъб като истински.  Simple Smile

Мостовете са някакво решение, по-евтино от импланта, но в дългосрочен план това решение излиза по-скъпо.

След имплантирането единственото във външния вид, от което мога да се оплача е оток на бузата за няколко дни. Неголям, но си личеше. Минава и заминава.

Единственият недостатък на имплантите е все още високата цена.

# 132
  • Мнения: 642
Благодаря, Стейси.! Явно много богат опит имаш и с мостове и с импланти Wink .

# 133
  • София
  • Мнения: 46 754
Я да си кажа аз мъката.
Началото на март почна да ме боли горното чене - ту тук, ту там - лудница.
Даже щях един мъдрец погрешка да извадя.
Оказа се, че проблемът е зъбът до резеца.
Зъболекарката ми го отвори, извади нерв, запълни канали, сложи ми разни полимери. Стана красиво.
Обаче продължава да ме боли. Тя казва, че нищо няма, няма инфекция, подуване, нищо.
Ама болии. Днес май олекна и не съм пила болкоуспокояващи.

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 30 654
На ММ поставиха есента няколко импланта и доста се поизмъчи...Дано не ми се налага скоро Praynig

Общи условия

Активация на акаунт