Частни детски градини - София (9)

  • 120 256
  • 732
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 6 263
О, и в момента има законова разпоредба, но не и наредба на министъра на финансите за прилагането й  Peace

Предварително се извинявам, че е в страни от темата, но имате ли представа полага ли се обезщетение за родителите, чиито деца не са приети на държавна градина и дали е обвързано с трудовите доходи на родителите? Аз лично харесах една частна в Гео Милев и макар, че ми е мнооого далеч и таксата малко висока, мисля все пак да го запиша. Но ако ми се полагат едно 100 лева на месец все биха били от помощ, та затова питам.

# 286
  • София
  • Мнения: 30 279
Aera, предполагам говориш за принципа "парите следват детето". Не, няма. Имаше предложения, но засега не се прилага, както вече са отговорили преди мен.

# 287
  • Мнения: 1 179
Да, това имах предвид. Благодаря за отговорите!   bouquet
Ииии дотук нищо не направих с детската градина, а лошото, е че хич нямам време. Ходихме до "Петър Берон", таксата е 6000 лева и се плаща на 2 вноски. В моя случай ще трябва да доплащам и храната, защото синът ми е с алергии. И работят до 17:30, а аз в толкова свършвам работа.
Ходихме и в "Замъкът", което ни е доста далеч, но все пак решихме да проверим. Такса 820 лв, транспорт 6 лева на ден и се заплащат допълнително спортни и други занимания. Като тегля чертата - отиваме на 1000 и кусур лева.  ooooh!

# 288
  • София
  • Мнения: 30 279
Скрит текст:
Да, това имах предвид. Благодаря за отговорите!   bouquet
Ииии дотук нищо не направих с детската градина, а лошото, е че хич нямам време. Ходихме до "Петър Берон", таксата е 6000 лева и се плаща на 2 вноски. В моя случай ще трябва да доплащам и храната, защото синът ми е с алергии. И работят до 17:30, а аз в толкова свършвам работа.
Ходихме и в "Замъкът", което ни е доста далеч, но все пак решихме да проверим. Такса 820 лв, транспорт 6 лева на ден и се заплащат допълнително спортни и други занимания. Като тегля чертата -
отиваме на 1000 и кусур лева.  ooooh!

Да, горе-долу толкова излиза.

# 289
  • София
  • Мнения: 268
Можете ли да ми кажете каква е месечната такса във 101 защо и какво горе долу се включва в нея, тъй като в сайта им не можах да открия такава информация?


В 101 защо таксата е 630 лева и включва всичко, мисля само без зелени училища и екскурзии. Аз съм влюбена в тази градина, но ми е много далеч, а и моичкият най-вероятно ще го приемат през септември в държавна. Ние ходихме на място, видяхме се с директорката - всичко е супер. Мисля, че децата много се забавляват и чрез игри и подходящи занимания много учат. За съжаление нямат транспорт.

Друга градина, която много ми харесва е ЧДГ Вълшебен свят. Там много ми допада базата - уникална е. Таксата мисля, че е около 450 лева + отделно транспорт.

Трети вариант - КИТА немска детска градина - уникална база, до колкото чувам родителите са доволни и от отношението и обучението. Таксата май е около 800 лв, но не съм сигурна. Предлагат и транспорт.

Надявам се да не прозвучи като реклама, нямам нищо общо с нито една от градините или персонала.

Надявам се да съм била полезна.

# 290
  • София
  • Мнения: 30 279
Скрит текст:
Можете ли да ми кажете каква е месечната такса във 101 защо и какво горе долу се включва в нея, тъй като в сайта им не можах да открия такава информация?


В 101 защо таксата е 630 лева и включва всичко, мисля само без зелени училища и екскурзии. Аз съм влюбена в тази градина, но ми е много далеч, а и моичкият най-вероятно ще го приемат през септември в държавна. Ние ходихме на място, видяхме се с директорката - всичко е супер. Мисля, че децата много се забавляват и чрез игри и подходящи занимания много учат. За съжаление нямат транспорт.
Друга градина, която много ми харесва е ЧДГ Вълшебен свят. Там много ми допада базата - уникална е. Таксата мисля, че е около 450 лева + отделно транспорт.

Скрит текст:
Трети вариант - КИТА немска детска градина - уникална база, до колкото чувам родителите са доволни и от отношението и обучението. Таксата май е около 800 лв, но не съм сигурна. Предлагат и транспорт.

Надявам се да не прозвучи като реклама, нямам нищо общо с нито една от градините или персонала.

Надявам се да съм била полезна.

580лв.

# 291
  • Мнения: 3 659
На Вълшебен Свят само базата им е добра...

# 292
  • София
  • Мнения: 7 645
И аз съм с много лошо впечатление от всичко там. Да, базата изглежда красива, мястото е хубаво, но отоплението на газ и наличието на пръскащи ароматизатори в стаите за мен е огромен минус, както и като погледнах менюто за ясленчетата - филийка с мед и прясно мляко... Все пак има деца там на 1г, това за мен е неподходящо!

# 293
  • Мнения: 430
Здравейте, мами! Търся мнение за Детска арт градина „ЩАСТЛИВИ ДЕЦА“ в Двореца на щастливите хора в Младост 1 и по-точно за яслената група там. Какви са вашите впечатления? От каква възраст приемат дечица там? Какви са условията? Разгледах снимки на сайта и се разходихме с бебо до двора на градината изглежда много слънчево и приятно. На сайта им пише, че организират театрални школи, изобразителни занимания, музикални уроци, сугестопедични занимания с различни езици... Интересува ме също и храненето на децата. Благодаря ви предварително! Усмихнат ден на всички!

# 294
  • Мнения: 3 659
И аз съм с много лошо впечатление от всичко там. Да, базата изглежда красива, мястото е хубаво, но отоплението на газ и наличието на пръскащи ароматизатори в стаите за мен е огромен минус, както и като погледнах менюто за ясленчетата - филийка с мед и прясно мляко... Все пак има деца там на 1г, това за мен е неподходящо!
И това не е най-големият проблем. Отношението е водещо. След като детето ми се е прибирало разревано от там, защото майка му е закъсняла с две минути да го вземе вечер!!!

# 295
  • София
  • Мнения: 7 645
До отношение не стигнахме, директорката едва ли не ни сваляше звезди, което ми направи лошо впечатление, обеща ни неща, които не ми се вярва някога да помни и да ги спази.

# 296
  • Мнения: 3 659
О да, тя е много обаятелна и любезна, докато се мъчи да привлече нова клиентела. След това обаче много сваля нивото на добрия тон! Оплачеш ли се от нещо - то ти си виновен!

# 297
  • Мнения: 818
Отношението е водещо. След като детето ми се е прибирало разревано от там, защото майка му е закъсняла с две минути да го вземе вечер!!!
Нашите пък реват, като дойдат да ги вземат. Имали сме случаи родителят да си тръгне и да се върне след 15 минути, защото детето не иска да си ходи...

# 298
  • Мнения: 3 659
Детето се разрева, защото лелката му казала, че ще го остави само в градината. А бях закъсняла две минути.

# 299
  • Калифорния
  • Мнения: 464
Отношението е водещо. След като детето ми се е прибирало разревано от там, защото майка му е закъсняла с две минути да го вземе вечер!!!
Нашите пък реват, като дойдат да ги вземат. Имали сме случаи родителят да си тръгне и да се върне след 15 минути, защото детето не иска да си ходи...

Ама ти в детска градина ли работиш?  Shocked
Би ли споделила коя е тя? Мисля, че за много майки от форума ще бъде безценна информация.

Общи условия

Активация на акаунт