Частни детски градини - София (9)

  • 120 273
  • 732
  •   1
Отговори
# 570
  • някъде там
  • Мнения: 97
Здравейте!
Препоръчайте ми ясла от която сте доволни ,по възможност около стадион Герена.

Благодаря Simple Smile

# 571
  • Мнения: 742
Здравейте!
Препоръчайте ми ясла от която сте доволни ,по възможност около стадион Герена.

Благодаря Simple Smile

За съжаление, тук няма кой знае какъв избор. Аз знам за 2, но не успяха да ме грабнат. В крайна сметка, избрахме  една ясла в "Редута", от която съм изключително доволна.

# 572
  • Мнения: X
Доверие в Редута.

# 573
  • Мнения: 742

Точно нея имах предвид. Страхотни са Simple Smile

# 574
  • някъде там
  • Мнения: 97
Благодаря за инфото Wink

# 575
  • Мнения: 727
Здравейте мами и татковци!
Интересувам се от условията в ЧДГ Светлина, пиша тук, понеже на търсачката излизат само постове от 2008, или аз съм неграмотна да извадя по-скорошни.
Ще съм много благодарна ако споделите лични впечатления, или информация за условията - база, персонал, отношение към децата.
Детенцето ни е на почти 2 годинки.

Благодаря много на всички предварително!

Може и на лични.

Ходила съм на посещение в базата им в Бояна. Това, което мога да кажа е на база впечатление, добито за час-час и половина престой там и разговор с оперативния им директор. Не мога да дам информация от гледна точна на родител, чието дете я посещава.
Първо, градината се води двуезична, но  за престоят ни там не чух да говорят на децата на английски. Не ми направи никак добро впечатление това, че едно от дечицата беше разстроено и плачеше и докато все още бяхме близо до групата, едната учителка се опита да му отвлече вниманието с игра, но не и да го успокои по друг начин. Когато вече се бяхме поотдалечили, друга от учителките доста грубо и му каза "спри да ревеш и кажи какво има". Те явно също са от тези, прегърнали здраво идеята за "емоционална независимост" (на няколко пъти в раговора ни се спомена този израз) и считат, че ще нанесат непоправими щети на детето, ако го гушнат за успокоение. За да не стават децата емоционлно зависими и от възпитателите си, тях ги "въртят" из различните бази всяка година, като един от основните възпитатели от предходната година се запазва, а другият се сменя.  Това на мен лично също ми се вижда стресово и за децата и за родителите.
Храната е от кетъринг (детска куня Ози), но те си изготвят менюто. По отношение на менюто могат да бъдат доста гъвкави и да се съобрзяват с евентуални алергии на детето или ограничение от страна на родотелите да не се дават определени храни. Казаха ми, че по принцип не е нужо да претоплят храната, но ако се наложи ползват микровълнова.
За базата: помещава се в къща, която са се опитали да направят градина. Имат 3 стаи за игра и обучение, разположени на 2 етажа. Заниманията се въртят във всички стаи. 2 спални помещения – 1 за яслената и 1 за градинската група.  В ясланата група леглата са сгъваеми кошари. В детската група са легла на 2 етажа, доста износени.Това, което ме подразни е, че в някои отношения не са се постарали да пригодят сградата за детска градина. напр. тоалетните и умивалниците са високи, просто са оставили банята във вида, в който са я наследили. За 720 лв. месечно си мисля, че поне могат да сменят тоалетния блок и умивалника с такива, пригодни за деца. В цялата сграда миришеше силно на белина. За деца с дерматити, знаете, такива препарата са много противопоказни.
За медицинския филтър: Имаше си и кашлящи дечица и такива със сополи.
За тези неща се сещам. Ако нещо друго те интерсува, питай. И пак казвам, тези ми впечатления са единствено на база посещение. Не знам какво е нивото на английски на децата, завършващи там ДГ, нито доколо всички неща, които са описани в сайта им по отношение на възпитане и обучение се  прилагат на практика.
 Мен лично не можаха да ме спечелят, но всеки има различни приоритети и различни неща му правят впечатление. Така, че ако ти е в списъка, най-добре отиди да видиш сама ти с какво усещане за градината ще останеш.  

# 576
  • Мнения: 15
Макс и Мони не работят? Леле много лошо, аз търся нещо в близост до Мусагеница, (  Little steps) не са ни вариант - яслата струва 700 лв ( без включена храна).

Подавам инфо за Little steps в Мусагеница. Цената от 700 лв. е с включена храна, като се съобразяват с алергични деца. 

# 577
  • Мнения: 3 846
"Малки стъпки" в Мусагеница приемат ли деца, ненавършили 2 год.? Може ли повече инфо за това детско заведение, ако има детенце, което го посещава?

# 578
  • Мнения: 10 547
Имат яслена група, долу на първия етаж се помещава. С много добри впечатления съм от нея.

# 579
  • София
  • Мнения: 7 645
Когато ние търсехме и говорихме с литъл степс заедно с приятелка, на нея й бяха казали, че по-добре да е направило детето 2г, но могат да направят изключение. Това, което обаче не й хареса беше, че я упрекнаха защо ще си остави детето на ясла под 2г, без да знаят за нейните причини.

Не записаха там детето

# 580
  • Мнения: 3 506
Аз съм чувала хубави отзиви за Little Steps - едно съседче ходи там и отделно една майка, с която се заговорихме случайно при училището на големите ми деца. И двете дечица са над 2 год. обаче.

Brayda, ако не са го направили грубо, за мен това също е положително, струва ми се по-добре от варианта, в който ти обясняват, че и на 10 месеца да е, няма проблем да го гледат, даже по-лесно ще свикне...

# 581
  • Мнения: 15
"Малки стъпки" в Мусагеница приемат ли деца, ненавършили 2 год.? Може ли повече инфо за това детско заведение, ако има детенце, което го посещава?

Ние посещавахме "Малки стъпки" в Мусагеница. Доволна съм, но естествено идеална градина няма. Много е чисто и спретнато, помещенията са изцяло съобразени с нуждите на децата. Тоалетни, мивки, сешоари за ръце, легла - всичко е ергономично спрямо възрастта на децата. Има достатъчно естествена светлина и е топло през зимата. Не одобрявам градините, които използват климатик за отопление през зимния сезон. Имат хубав двор, излизат всеки ден, с хубави впечатления от преподавателите съм. Програмата им е достатъчно интересна и разнообразна - йога, музика, имат занимания с native speaker, арт. Отделно има платени допълнителни занимания. Езиците за комуникация са английски и български.

Определено е за деца над две години.
 
Понякога атмосферата ми се струваше малко строга за малки дечица, няма лошо да има ред и порядък, това е просто мое усещане.

Няма закуска сутрин, децата трябва да са закусили у дома. Предлагат сезонни плодове, обедно меню с опция за вегетарианци или алергични деца, следобедна закуска.

Организират срещи с психолог, темите са интересни, относно възпитанието и развитието на децата, като те са безплатни за родители на деца, посещаващи градината.
Отделно има индивидуални родителски срещи.
 
Не ми хареса това, че допълнителните занимания се плащат на тримесечие и не се приспадат пари от таксата при определен брой отсъствия.

Нямат отделни спални помещения, а дечицата спят на легла, които се дърпат. Не ме е притеснявал този факт.

Спряхме посещенията в градината, тъй като третата сливица на детето ми се увеличи много и ни беше препоръчано да спрем посещенията в детско заведение.

# 582
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте дами,

Включвам се, за да следя темата. Търся градина за малката си щерка от септември, когато ще бъде на 4 години и половина. Не съм решила 100%, но предпочитам да е частна и сега започвам да се ориентирам в подробностите.

Покрай търсенто на училище за каката посетих Little Steps и всичко изглеждаше чудесно - просторни и светли стаи, хубав двор. Обясниха ми, че децата излизат навън всеки ден. Единствения ми проблем е, че Мусагеница е далече и ако не запишем каката там - няма смисъл да пътуваме с малката. Сега виждам, че докато пишех се е появило и още едно мнение за Little Steps. Моето дете не спи следобед и това с лежането (ако не спи) малко ме притеснява.

# 583
  • Мнения: 3 846
Благодаря за отзивите и сформиралата се дискусия за Little steps - получавам полезна информация. Колкото повече - толкова повече.

# 584
  • Мнения: 15
Здравейте дами,

Включвам се, за да следя темата. Търся градина за малката си щерка от септември, когато ще бъде на 4 години и половина. Не съм решила 100%, но предпочитам да е частна и сега започвам да се ориентирам в подробностите.

Покрай търсенто на училище за каката посетих Little Steps и всичко изглеждаше чудесно - просторни и светли стаи, хубав двор. Обясниха ми, че децата излизат навън всеки ден. Единствения ми проблем е, че Мусагеница е далече и ако не запишем каката там - няма смисъл да пътуваме с малката. Сега виждам, че докато пишех се е появило и още едно мнение за Little Steps. Моето дете не спи следобед и това с лежането (ако не спи) малко ме притеснява.

И моето дете не е от спящите. Ама никак, още от бебе. Не са я принуждавали да спи. Да, лежи си на легълцето, но и даваха книжки да разглежда, играчка. Бях спокойна в това отношение, защото не ми харесва принудителното спане.

Общи условия

Активация на акаунт