Частни детски градини - София (9)

  • 120 267
  • 732
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 331
.

Последна редакция: ср, 27 яну 2016, 16:00 от Татко Мецан

# 691
  • Мнения: 10 547
Изказването ми е не е крайно, а е направено на база емпиричен опит. Била съм от всичките страни. Частната ДГ трябва да е много, ама много зле, за да не бие по една основна, фундаментална и най-важна за детето точка държавната градина: броят деца.
Макар да не обичам математиката, мога да ти направя една проста сметка по колко минути средно се падат на дете, което посещава държавна ДГ. При тридесет деца средно на час се падат по две минути на дете. При осемчасов престой минутите на ден, в които се обръща внимание на детето ви стават 16. И си представи само, ако в групата има дете със СОП и три по .... палавки колко от двете минути време за детето ти, които му се полагат за час, ще бъдат изядени.

# 692
  • София
  • Мнения: 30 279
Касита, интересна гледна точка, която напълно се покрива с една от причините, поради които не отидохме в ДГ. Peace

# 693
  • Мнения: 6 331
.

Последна редакция: ср, 27 яну 2016, 16:00 от Татко Мецан

# 694
  • София
  • Мнения: 30 279
Груповите занимания са едно, но индивидуалният подход е съвсем друго, защото моето и твоето дете не са еднакви и искат различен начин на общуване и различни методи на поднасяне на информацията (най-малкото). Peace

# 695
  • Мнения: 6 331
.

Последна редакция: ср, 27 яну 2016, 15:59 от Татко Мецан

# 696
  • Мнения: 10 547
Спести си теориите, Мецане. Това ти го казвам аз, учител в държавна детска градина, на който днес в групата му имаше присъстващи 32 деца.
Преди да се достигне до нивото на едно средно статистическо семегейче, дори преди да се стигне до нивото на научените 10 песни, се минава през бърсането на дупета, носове, загащването, следенето на потни крачета, студени ръчички и пр. Да сравняваш СМГ с ДГ, е като да сравниш шофьор на Опел с космонавт.

# 697
  • София
  • Мнения: 10 825
Както казах по-рано имам приятелка учителка в държавна градина. И тя казва същите неща, които споделя и Каси.


Каси,
Скрит текст:
аз мислех че си в една определена частна градина. Обсъждали сме я с теб преди време мисля

# 698
  • София
  • Мнения: 17 435
Жива да не бях, от темата за ЧДГ да науча, че СМГ било по-добро от всички частни училища  Laughing

# 699
  • Мнения: 10 547
Онна, по лични причини, които не касаят с нищо въпросната частна ДГ, предпочетох държавната.

# 700
  • София
  • Мнения: 30 279
Касита, може ли един личен въпрос?

Как издържате чисто физически и психически?

***

Моя близка е преподавател в ДУ и се е хванала за главата т.е. и в училищата (начален курс) не е много розово положението.

# 701
  • Мнения: X
Супер доволна съм от частната детска градина на детето ми. Три години бяхме там и бих я препоръчала на всеки.
Факт е, обаче, че детето ми ходи със страхотен ентусиазъм сега на държавна градина. Ентусиазъм, който преди липсваше. Нещата често опират до нещо съвсем дребничко, което ... променя нещата. Да не говорим, че базата на държавната градина е много по-добра.

Ако трябваше, обаче, пак да избирам градина за две-три годишно, пак щях да избера частна. Именно заради по-малкият брой деца.

# 702
  • Мнения: X
Единственият плюс на частната градина са по-малкото деца и от тук по-добрите грижи. Синът ми не е във възраст, в която мога да коментирам обучението.

# 703
  • Мнения: 6 331
Жива да не бях, от темата за ЧДГ да науча, че СМГ било по-добро от всички частни училища  Laughing

Eй затова не пиша тук и се бях зарекъл, че няма да пиша, изтривам си ей сега постовете и правете каквото си щете. Такива евтини иронии който иска, да ви ги търпи, без мене обаче в такива "дискусии".

# 704
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 750
ех, не биваше да затривате така хубавата дискусия, почти нищо не хванах от нея,а можеше да науча нещо...
Татко мецан, от писане във форума от години не си ли претръпнал от такива забележки?
А че СМГ е сред най-добрите гимназии в момента е видно за всеки, който следи медиите, предложено е да сертифицира по Оксфорд, едва ли има много други такива. Но това е извън дискусията на темата, разбира се.

Ще проверя колко деца са в група (Касита, аз не помня да си дала негатвно мнение за 98 ОДЗ? Ако знаеш подробности, може ли да споделиш, може и на лс) и ако сте прави, че са над 30, може би за 2-3 годишно наистина е по-добре частна.

Общи условия

Активация на акаунт