Частни детски градини - София (9)

  • 120 271
  • 732
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 10 825
Личното ми мнение е да си гледаш детето още една година вкъщи и на 3 да го пуснеш на градина

# 676
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 750
Личното ми мнение е да си гледаш детето още една година вкъщи и на 3 да го пуснеш на градина

Няма как, аз още след месец започвам работа на половин ден и до есента ще го гледат баби и дядовци (които са на работа, така че са по схема и е сложно). Така че най-късно октомври, когато е на 2.2 ще мина на цял ден и вече няма как. А и не съм убедена, че вкъщи му давам повече като вижда само мен, а аз върша доста други неща и де факто играя с него на 100% не повече от 1-2 часа дневно.

По принцип е възможно до 3 да избутаме с бабите (макар и много трудно), но пак смятам, че има какво да научи в една добра ясла (макар че се твърди, че яслите са зле и наистина само в градините учат, но не мисля, има доста занимания и в яслите)

# 677
  • Мнения: 3 659
Според мен няма проблем да го запишеш в англоезична градина. Колкото по-рано, толкова по-добре. Детето бързо ще свикне. Когато бях на среща в Малки Стъпки ми казаха, че за месец, два и детето ми ще свикне с езика и няма да среща трудности. Все пак и на български ще говорят. Мисля, че това не ти е никакъв проблем.

# 678
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 750
Според мен няма проблем да го запишеш в англоезична градина. Колкото по-рано, толкова по-добре. Детето бързо ще свикне. Когато бях на среща в Малки Стъпки ми казаха, че за месец, два и детето ми ще свикне с езика и няма да среща трудности. Все пак и на български ще говорят. Мисля, че това не ти е никакъв проблем.

Благодаря. Остава да се колебая между Стъпките, Еко Дара и Веселото гардже, но ще ви питам пак като наближи времето Simple Smile) В Малинова долина сега виждам, че има и други хубави частни, та става още по-трудно. Изискванията ми са двор с катерушки и редовно извеждане, плуване, добро ниво на учене на чужд език, мило отношение. Не съм маниак на тема здравословно хранене и 100 лв разлика в цените не ме притеснява.

# 679
  • Мнения: 742
Аз съм за това детето да ходи на ясла. Преди синът ми да тръгне, в главата ми бяха такива драми как той ще се чувства там, угризения на съвестта, че си оставям детето на чужди хора да го гледат и т.н. Без да преувеличавам, след първата седмица бях убедена, че сме взели правилното решение. За няколко седмици детето отбеляза такъв прогрес, който ми изглеждаше невъзможен за толкова кратко време. Започна да се храни сам, да говори страшно много и т.н.
В нашата ясла ги извеждат всеки ден, дори и да е студено навън, стига да не вали и да има вятър. Всеки ден получавам информация как е минал денят, а в края на седмицата ми дават отчет за прогреса му, плюс една книжка на определена тема, върху която са работили през седмицата. В нея рисуват, апликират, има въпроси, на които трябва да отговарят и т.н., както и няколко кратки изречения от педагожката за развитието на детето (например, разпознава цветове, познава колко са ябълките и т.н.).
Учат и някакъв английски, но по-скоро са отделни думички. Учат и страшно много песнички, организират им някакви събития, като куклен театър, например. Имат и фейсбук страница, на която периодично публикуват снимки от забавленията, играта и ученето на децата.

Написах го този пост, не да правя реклама на яслата или да убеждавам някой да си даде детето на ясла, а за да ви споделя своето мнение, че ако попаднете на добра ясла, това може да бъде само в полза на детето. Говорила съм с детски педагози, които са ми казвали, че в градината си личало, когато детето е посещавало детска ясла. Били много по-адаптивни и по-оправни деца, от тези, които са гледани вкъщи. Предполагам, че в един момент се стопяват разликите, де. Но, в крайна сметка, решението е на родителя, каквото и да казват педагозите или останалите хора.

# 680
  • Мнения: 3 659
Плуване в Малки Стъпки няма. Поне за тази в Симеоново. За Мусагеница не знам.

# 681
  • София
  • Мнения: 10 825
Плуване в Малки Стъпки няма. Поне за тази в Симеоново. За Мусагеница не знам.
Имат басейн в сградата, но все още нее готов. За следващата учебна година вече ще го открият. И в момента имат плуване, но водят децата на друго място

# 682
  • София
  • Мнения: 30 280
Добре, окончателно ме разколебахте Simple Smile)) Бях решила ако ни приемат в "хубавата" държавна, да сме там, но като чета май наистина частна е по-добрият вариант.
Скрит текст:
А какво значи за мен "хубава"- да, първо база- голям двор с нови катерушки и да ги извеждат (октомври и ноември минавах оттам и бяха навън сутрин), хубави шарени стаи, адекватна директорка, да няма слухове за бой върху децата (не ми се и мисли това), имат дори обновен уебсайт с новини за екскурзии и т.н. И да, на 5 минути ни е. Минуси- няма басейн (искам да има опция за плуване), няма добро ниво на език, не знам по колко деца и колко боледуват, но едва ли е като в частна.

Аз също знам, че пикът на мозъка за учене на език е към 4 годишна възраст, т.е. преди тази възраст трябва да се започне. Мислех, че и с държавна може с някакви допълнителни уроци, но знам ли.

Според вас пак да питам на 2г и 1-2 месеца (колкото ще е наесен синът ми) може ли да се запише в англоезична ясла/градина? И преди това да се занимавам ли с него? По принцип чаках да проговори, за да въведа чужд език (просто защото изпуснах момента от новородено, а точно в етапа на проговаряне няма смисъл според мен да го обърквам).

Не се разколебавай толкова лесно за каквото и да било по отношение на детето ти. Това, че за моето дете ДГ не е вариант, не значи, че и за твоето не е и обратното. Peace
Моят съвет е: обиколи частните градини, отиди в ДГ, ако сте приети, проведи разговори, погледни нещата от всички ъгли и прецени, дали това устройва теб и детето ти. Peace

Мнението ми е, че ако можеш да си спестиш ДЯ, по-скоро я спести, ако не можеш, избери най-добрия вариант за твоето дете. Peace

Успех!

# 683
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 750
Благодаря на всички за мненията. Не съм се отказала от Държавна напълно, ще участвам в класирането, но както казах- само за една (то и без това второ и трето желание са с нулев шансза прием). Ако ни приемат, ще се разходя дотам да си затвърдя мнението. Ако не ни приемат, няма да драматизирам, а с кеф ще избирам една от частните, споменати по-горе.

"Стъпките" за съжаление са ни най-неудобни (точно в обратна на работата и на двама ни посока). Ако беше ММ на старата работа бяха идеални, но...Ще разгледам по-подробно тези в Малинова долина, струва ми се удобна локация с бизнес парка. Веселото гардже също ми е на сърце

# 684
  • Berlin
  • Мнения: 11 354
Последно ги водеха на плуване в басейна в хотела до б-ца Токуда, Парк нещо си май се казваше, някъде там. За Малки стъпки говоря. Simple Smile Нашият отиде само един път и реши, че не му се ходи повече на плуване. Другата година пак ще го пробваме.

Пък да се изкажа и аз, че вариант за ДГ не е имало при нас. Директно започнах да търся подходяща частна градина. Обаче както си разговаряхме на работа, другите колежки така ме понападнаха, че видиш ли това, че било частна нищо не означавало и какво като катерушката била нова. Еми, какво да говоря повече с тях. А иначе нито дума за другата колежка, дето си води детето също на частна. Айде, де...  Whistling И сега директно търсим училище за предучилищна и 1ви клас, частно ще е, живи и здрави да сме, за да можем да го плащаме. Laughing

Пипи, ако имаш няколко варианта, които са ок като условия за теб, значи избери, която ти е най-удобна като локация. Grinning

# 685
  • Мнения: 10 547
Понеже отговорих на Пипи в темата за държавната градина, която е харесала, ще си позволя и тук да й кажа мнението си: за хора, които имат възможност да дадат детето си в частна ДГ, държавната изобщо не бива да седи на дневен ред. Ама изобщо.

# 686
  • София
  • Мнения: 30 280
Понеже отговорих на Пипи в темата за държавната градина, която е харесала, ще си позволя и тук да й кажа мнението си: за хора, които имат възможност да дадат детето си в частна ДГ, държавната изобщо не бива да седи на дневен ред. Ама изобщо.

Касита, изненадана съм точно от теб да чуя такова мнение. Не знам защо, но бях останала с впечатление, че работиш в сферата на образованието и си твърдо против частните градини.

Явно съм сгрешила. Blush

# 687
  • Мнения: 10 547
В невероятно жестока грешка си. Аз съм последният човек, който е против частното образование и частните образователни и дообразователни институции, с изключение на гимназиалния му етап.

# 688
  • София
  • Мнения: 30 280
В невероятно жестока грешка си. Аз съм последният човек, който е против частното образование и частните образователни и дообразователни институции, с изключение на гимназиалния му етап.

Да, може да бъркам и потребителката! Peace

# 689
  • София
  • Мнения: 17 435
Пипи, на моята приятелка детето е в Гарджето и са много доволни  Peace

Общи условия

Активация на акаунт