Частни детски градини - София (9)

  • 120 266
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 17 435
И аз се бях зарекла да не чета словоизлиянията на Мецан, ама какво си отстъпих на принципите за минутка ...

# 706
  • Мнения: 347
Синът ми е в частна градина откакто навърши 1г. и 8м. Градината е прекрасна и всичко е на ниво. Нямам забележки. Базата не отстъпва на тази в ДГ, защото просто сградата е на бивша ДГ. Децата са всеки ден навън, калят се, цапат се, дивеят. Имат панталони за дъжд, космонавт за сняг...
Учителките ги обичат, учат, готвят с тях, спортуват, възпитват ги, освен че ги загащват и им бършат дупетата. Няма натиск кога да се махне памперса, няма стрес и крясъци. През годината получавам пълна информация за развитието на детето и уменията, които е придобило през съответния срок. Накрая ми дават папка с нещата, които е изработил през годината. Не смятам, че по време на общите занимания не може да има индивидуален подход. Учителката спира, коригира, показва, помага на всяко отделно дете ако се затруднява, и продължава нататък. Детето ми казва "благодаря", "Моля, мамо", "Извинявай, мамо" на два езика постоянно и за най-малкото нещо и гали всяко дете по ръката, което на кварталната площадка се е опитало да прояви агресия към него и това е, защото децата в нашата градина от най-малките до най-големите имат общи занимания, по-големите помагат на по-малките и всеки опит за агресия се парира. Методично и целенасочено се работи над всяко едно нещо. Директорката е педант и това ужасно ми харесва. Има и по-проблемни деца като навсякъде, разбира се. Не виждам какво може да ме накара да си преместя детето в ДГ. Нито база, нито нищо. Ако нямам възможност да плащам, просто няма да ходи на градина и толкоз.

# 707
  • Мнения: 10 547
Пипи, за въпросната държавна градина мнение не мога да ти дам, мога само да споделя какво виждам от оградата. Колко са децата в групите лесно можеш да провериш по това каква бройка е определена в ИСОДЗ. Но все пак темата за частните градини.

# 708
  • Мнения: 347
И аз се бях зарекла да не чета словоизлиянията на Мецан, ама какво си отстъпих на принципите за минутка ...


Какво сте го подхванали Мецан?Един аналитичен и интелигентен човек с много точна преценка. На мен лично винаги ми е приятно да чета мненията му. Който желае, може да ги подминава без такива иронични коментари.

# 709
  • Мнения: X
Аз ли не съм в час, като очаквам в градината детето ми просто да се забавлява, играе и общува с връстниците си? Цената на градината на детето е 550 лева, има хубав двор и добре обучен персонал. Не съм избирала градината по цената, да кажа. Причината да не посещава ДГ е проста - синът ми не свикна с ДЯ и го беше страх от децата. С малко внимание тук всичко се нареди. Твърдо вярвам, че много ДГ имат отлична база и персонал и децата получават адекватни грижи и обучение ( каквото и да се влага в тази дума).

# 710
  • София
  • Мнения: 17 435
Аз нещо не разбрах последния коментар в какъв смисъл?

# 711
  • Мнения: X
Аз нещо не разбрах последния коментар в какъв смисъл?
За ДГ ли? Струва ми се прекалено негативното отношение към тях. На всичките ми приятели децата ходят в такива, а голямата част от тях могат да си позволят да плащат за частна. Не са хора без претенции и явно да доволни.

# 712
  • Мнения: 347

[/quote]
На всичките ми приятели децата ходят в такива, а голямата част от тях могат да си позволят да плащат за частна. Не са хора без претенции и явно да доволни.
[/quote]

По повод на казаното по-горе бих искала само да отбележа, че преди да запиша детето си в ЧГ следях тук в бг-мама какво се пише за няколко ДГ, които са в моя район Триадица. Едната е 167 ЦДГ Малкия принц в кв. Иван Вазов на две преки от блока ми. Всички майки се жалваха как децата по цял ден гледат телевизия и в края на деня били зомбирани, как изобщо не ги извеждат освен през юни месец и т.н. и това продължавало с месеци. Нито една, обаче, не каза, че при това положение още на следващия ден ще си отпише детето. Ако аз бях установила такова нещо, щях да си отпиша детето веднага. Иначе всеки ден минавам покрай въпросната градина докато разхождам кучето и виждам, че е изцяло ремонтирана, с нови катерушки, пързалки, ограда, фасада, а родителите са с хубави коли/джипове, много добре облечени и не е като да изглеждат без претенции. Даже на фона на моята персона, нахлузила гумени ботуши и скъсан анцуг в снега с песа до мен, изглеждат много претенциозни. Само дето аз плащам огромна сума за градина.

# 713
  • София
  • Мнения: 30 279
..а родителите са с хубави коли/джипове, много добре облечени и не е като да изглеждат без претенции. Даже на фона на моята персона, нахлузила гумени ботуши и скъсан анцуг в снега с песа до мен, изглеждат много претенциозни. Само дето аз плащам огромна сума за градина.


Това се нарича "нареждане на приоритетите по важност". Peace

# 714
  • Мнения: X
Не знаех, че в детските градините има телевизор.  newsm78 Не го намирам за нормално.

# 715
  • София
  • Мнения: 30 279
Не знаех, че в детските градините има телевизор.  newsm78 Не го намирам за нормално.


В почти всички ДГ има ТВ, защото това единственият начин да озаптиш 30 деца поне за 1 час, докато ти си пиеш кафето с колежките. Не обвинявам учителките, те не са факири. Няма как да обуят и облекат 30 деца, за да ги изведат. Затова зимата ги държат вътре. Peace Както са казали на една моя позната: "Докато облечем 30 деца, обуем ги и ги приготвим за излизане, то дошло време за обяд." И не е лъжа, ако се замисли човек.

# 716
  • Мнения: X
Синът ми е на три и вече почти сам се облича и обува, следователно на 4 би трябвало да е съвсем обучен да го прави. Що за оправдание е това изобщо?

# 717
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Даже на фона на моята персона, нахлузила гумени ботуши и скъсан анцуг в снега с песа до мен, изглеждат много претенциозни. Само дето аз плащам огромна сума за градина.
[/quote]

Можеш ли да разкажеш за Вашата детска градина. Ние сега сме  в проучвателен период ☺.
Опитвам се да избера Монтесори градина, но тази която посетих на отворените им врати ме разочарова и сега сме в ново търсене.. .

# 718
  • София
  • Мнения: 30 279
Синът ми е на три и вече почти сам се облича и обува, следователно на 4 би трябвало да е съвсем обучен да го прави. Що за оправдание е това изобщо?

Е, да приемем, че има деца, които вероятно не могат и имат нужда поне от проверка. Да не говорим, че е прекрасно извинение за пред родителите, които ще предпочетат отрочето да е на топло пред ТВ-то, отколкото разкопчано и без шапка навън.
Предполагам, че все пак става дума основно за ДЯ. Големите са напълно самостоятелни, но там пък идва страхът, че трудно ги опазват в двора и предпочитат да играят на сигурно.

Синът ми миналата седмица в най-големия сняг беше навън и нямаше по-голяма радост. При нас зимата е задължително да се носят грейки, гащеризони, шапки и шалове, защото ги извеждат и играят в снега.

# 719
  • Мнения: 347
alegra, нашата градина е изцяло немскоезична. Ако те интересува мога да ти пиша и на ЛС да не излезе, че правя реклама. (Не знам какви са правилата на форума). Аз не съм привърженик на Монтесори. В Германия например в такива учебни заведения много често се пращат деца със СОП заради по-щадящия подход в обучението. Всеки родител си преценява, разбира се. Имам позната, чието дете завърши Каза дей Бамбини. Бяха много доволни, но там май се чака доста. Пикабу също мисля я хвалят. Имам позната с дете там. Мога да поразпитам ако искаш.

Общи условия

Активация на акаунт