подправката самардала

  • 6 077
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 259
Не, не слагам шарена сол, но слагам самардала. Знам какво е, купувам и ползвам често, всички у дома я харесват. Реших, че има някаква причина да не се употребява в готвено.

А шарената сол съдържа сол, червен пипер, евентуално чубрица (дотук всичко го има в манджата обикновено), само сминдухът е по-характерна подправка, ама пък защо да не се готви и с шарена сол? Simple Smile
Абсолютно съм съгласна с Атти като и аз я ползвам за подправяне на леща и боб. Много вкусно става,вървят си.  Peace Има я навсякъде и в големи,и в по-малки пакетчета. Аз купувам тази на Биосет.  Peace

# 16
  • Мнения: 55
Любима подправка! Едно време, баба ми си я приготвяше сама. Ако някой знае, къде в Бургас я има, нека пише.

# 17
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
Много любима подправка. Страхотно ми върви със салати разни. Аз си я купувам от магазинче за подправки, предполагам и във вашите градове бия имало в тези магазинчета.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 031
Самардала и други подправки купуваме от пазара за плодове и зеленчуци (тукв Стара Загора) - има няколко маси, на които продават само подправки. Даже сме изпращали в Америка от тези  подправки  Laughing

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 69
Самардала има във всеки Кауфланд ! Тук в Стара Загора има във всяко едно магазинче, защото хората си я познават и използват. Аз преди да се преместя в Стара Загора не бях чувал за такава подправка. На мен лично не ми харесва и не използвам, но хората тук и не само я харесват и си я слагат на салати, филийки, ястия и т.н.

# 20
  • Мнения: 282
От постовете ви разбирам, че само с месо не върви, така ли е? ooooh!

# 21
  • София
  • Мнения: 5 658
Напротив, с пилешко е супер.

# 22
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
И със свински пържолки хич не е зле  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт