Отговори
# 45
  • Мнения: 226
Петина, ние направихме четири месеца и почнахме петия, време ни е вече да почне да се обръща, но явно моя пикльо ще почне по- късно да се обръща. Най- големият ни батко беше така и чак в края на петия , началото на шестия започна да се обръща, докато малкия батко почна много рано в началото на третия месец. То при всяко бебче си е индивидуално. Много се кефя на твоята сладка Никол, че се обръща, представям си я каква е пухкава и как се търкулва  Grinning. Аз си имам по принцип слабост към момиченца и за това като пишете за бебките ви и какви дрешки им купувате, много се радвам. Hug

# 46
  • Мнения: 343
Привет мамчета  Peace

И Валентина много се стряска, особено когато се е загледала някъде. Във вторник като бяхме на преглед за крачето и беше сънена, а аз да не се стресне ѝ гаворех и милвах, но пак щом докито я хвана за крачетата и се почна един рев и няма спиране. Едвам я облякох и уж се успокои и като я сложих в количката и се пачна пак едно пищене, и до половината път кък вкъщи не спря да плачка. Когато ММ кихне или се закашля и тя направо подскача. Почна и на сън много да се стряска и се събужда с рев и пищене Sad Дано по-бързо да отминава тоя период.

За обръщането още няма шанс така като я гледам. Хич не обича да е по корем, но вече като я оставя на възгланицата ми и тя почва да се завърта с устата към възглавницата(кърмя я на възглавницата) и така по случайност няколко пъти се обръща. Вече като ѝ дам палчета да ме хване и ѝ викам "Айде ставай" и тя се надига почти до седнало положение и я научихме да дава ръчички  Mr. Green Много ще ми е интересна като почне да се обръща и да се опитва да пълзи  Simple Smile

Докич, представям си го твоя юнак как се набира на чаршафчето  Grinning Сигурно е много сладък.

Сега да ви се оплача.  Blush  Предната нощ беше някакъв ужас с тия сополи и тази гадна кашлица  #2gunfire Не можа да спинка спокойно Валентинка. Посред нощите бръмчах с прахосмукачката да ѝ вадя сополите и до 4:30 смесе дундуркали. Когато вече се успокои и заспа хубава я сложих в коша на количката,че там ѝ повдигнах отдолу дъното да спинка под наклон, че да не я мъчат толкова сополите и кашлицат. Днес е малко по-добре и се надявам тая нощ да спинка спокойно. Вече като киха чат-пат изкарва и сополки от нослето, а като се закашля здраво и нещо подобно но храчка излиза. Даже сутринта така се изкашля, че ми изкара акъла и после като изкара едно такова много слузесто премесено сополи, храчки и малко мляко.

# 47
  • Мнения: 343
Мерси момичета  Hug   bouquet Хич не ми се икаше от сега да давам антибиотик, но няма как. Само бебка да оздравее  Praynig

Мерси за информацията, didi_bili   bouquet  Hug

# 48
  • Мнения: 428
Габсолини и Никол не обича по корем но като я сложа да легне почва да се върти и да си рови лицето във възглавницата. Обърна я по корем почва да реве. От няколко дни е станала невъзможна. Преди мрънкаше само като и се спи а сега постоянно и се е научила да реве за най малкото ама се захласва направо. Особено вечер след пет часа няма угодия носим пеем преспиваме тя ту се смее ту почне да пищи. Дори докато я къпем пищи а това и е любимото. Кво му става на това дете незнам. Днес няма да и давам нищо освен мляко да я видя ще пищи ли пак довечера. Одеве и стоплих вода и сложих захар и изпи над 100 мл. А като и дам само вода неиска. Аман от капризи.

# 49
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
На моето пък Николче много и е интересно по коремче. Голямо въртене на таз малка главица - прилича ми на подводница Joy Joy Joy ту вдигне главица ту забие нослето - голям смях.
Ох и ние напоследък сме много капризини - когато кака и гледа детско филмче и е застанала пред нея тя започва да и подвиква Grinning, ако никой не и обърне внимание направо пищи. И само на ръце иска  Whistling, за да се оглежда, голяма маймунка. Пробвах е с кенгуруто не иска мрънка и се мръщи - полезрението и е ограничено.

# 50
  • Мнения: 343
Петина, явно Николчето си обича сладичко  Wink Явно това капризничене е някакъв период и скоро ще отмине. Валентина имаше един момент, в който след къпането, докато я намажа ?и облека пищеше и ревеше все едно я колят. Така някъде около две седмици и после всичко се нормализира. И тя много обича да я къпеме и си пляска с крачета и ръчички в коритото  Grinning

Диди, и аз пробвах да сложа бебка в кенгуру, но хич не ѝ хареса и на мен ми беше неудобно, и повече не пробвам. На нея като ѝ омръзне да лежи и почва да мрънка да я взема и да е права.

Днес Валентинка вече е доста по-добре Sunglasses Смее се, гукаме си и си играе  Heart Eyes даже вече няма толкова много сополки и спа спокойно през нощта.

Приятен ден от нас  Hug

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 631
И на Диманка много и харесва в слинга като гледка напред обаче. Ние тия дни ще й слагаме бънджито сигрн по малко да стои защото все иска да скача да тръгва на някъде хахха. А за паяка като идем на ортопед ще питаме направо

# 52
  • Мнения: 35
Здравейте и от мен! Хайде в новата тема само хубави моменти с нашите бебоци! Simple Smile

# 53
  • Мнения: 192
Здравейте  момичета! Роси, мерси за новата тема! Simple Smile
Gabsolini, бързо оздравяване!

Аз да споделя, че също не обичам да ми дават стари дрехи. За мен е голяма радост да си купя нещо ново и хубаво за децата си и да си ги облека, сега ми е времето да им се радвам, че няма да са винаги бебета. Ако са почти нови или неносени неща бих взела, но някои хора дават доста износени или избелели и петносани дрехи.При условие, че има толкова евтини дрешки тук, защо да вземам стари? За баткото пък никой не ми е предлагал стари неща и всичко сме купували. Е сега ползвам много от неговите дрешки, одеалца, чаршафи, играчки.

# 54
  • Мнения: 843
Май има и други будни по това време  Simple Smile хайде лека и мека от мен  Hug

# 55
  • София
  • Мнения: 1 714
Будни бозайници 😁

# 56
  • Мнения: 192
Петина, скоро бях купила две папай, едната я ядохме, но беше много неприятна на вкус, леко нагарчаше. Може да не е била узряла, не знам. Не ни хареса дотолкова, че вторият плод замина в коша.

# 57
  • Мнения: 177
Много мразя папая и манго....имат много силен аромат и вкуса е специфичен...като ям манго все едно ям кората на дърво....(не че някога съм яла,но така си го представям на вкус  Joy)

# 58
  • Мнения: 428
Добро утро мами.
Аз манго харесвам но не премирам за него но папая не съм опитвала. Живяла съм в Африка и съм опитвала доста плодове които са нетипични за Европа и мога да кажа че дори лимоните там откъснати от дървото имат съвсем различен вкус от тези които ние ядем. А колко сорта портокали има и сладки и сочни абе разкош. Там се научих да ям смокини големи колкото юмрука ми и сладки като мед а тук са едни дребни и безвкусни. Има един плод казва се Гуава малееее няма такова ароматно нещо като седи в стаята и цялата мирише на свежо иначе на вкус не е кой знае кво. Яала съм и други но не им знам имената че те си имат техни арабски имена.
Николчето я разбрахме защо е капризна и нервна. Неможе да се наспива. Заспи върти се и след половин час се е събудила и пак почва да мрънка. Вчера мъжа ми я сложи да спи в люлката и има рдна мелодия като течаща вода и тя веднага заспива на мелодията. Да ама мелодията след 15 минути се изключва сама и тя се събужда. А вчера мъжа ми като спре мелодията и тича да я пуска пак и така спа четири часа. После си беше мойто си Николче усмихнато и кротко а преди това беше някъв дзвер Simple Smile. И вода почна да пие в огромни количества макар и със захар но веднага и се оправи акото че преди това акаше едни сухи дарадонки през един час като козичка Simple Smile . Днес пак ще я вардя с люлката да се наспива. Ама що така са я направили да спира мелодията трябва да направя рекламация Simple Smile
А нали имаме и вибриращ стол това пък е голяма глупост. Аз я слагам там често но не пускам вибрацията защото тя не го отразява нито заспива нито нищо.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 631
Добро утро мами! Нашата калпазанка днес се събуди точно след 3 м за ядене - изака се и да и давам млякото първо буташе биберона после като станах станала да е храня  яде 20 мл и почна да го бута и да прави бръммм с устата - ми ся? Как ще разбера кога е гладна как плаче за глад като тя по един и същи начин плачи и като се лигави хахах

Общи условия

Активация на акаунт