Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 180 739
  • 869
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 11 472
Благодаря!

# 736
  • Мнения: X
Здравейте отново! След много мислене се спрях на вариант за кафемашина с капсули от типа на долче густо. Колебая се между Крупс и Делонги, за първата има доста мнения, за разлика от втората марка. Моля за съвет. В момента тече промоция на Крупс с три кутии капсули, повече от изгодно ми се струва.

# 737
  • Мнения: 3 293
Все едно коя, виж кои капсули са по-евтини или поне повече ти харесват на вкус, ако има къде да пробваш.

# 738
  • Мнения: 40 905
Мисля, че Долче густо са най-разнообразни и се намират най-лесно. Освен това често пускат промоции - когато имахме такава, една кутия с 16 капсули струваше 10 лева, ама поне веднъж на тримесечие някъде ги пускаха по 7,50. Ми чакахме промоцията и като я спипаме купувахме по 4-5 кутии.  И пак чакахме следващата.

# 739
  • Мнения: 604
Имайте предвид че на пластмасовите капсули им се вижда края в ЕС, изберете хартиените E.S.E, ако ще са капсули.

# 740
  • Мнения: 11 621
Делонги е по-добре от Крупс.

Аз не , че нещо, ама от кога Нестле умее да прави каквото и да било кафе? Виж в ароматизантите ги бива много. Даже по-добре да вземат към парфюмерията да се ориентират.

# 741
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
И двете фирми правят модел за Нестле.Не виждам връзката?

# 742
  • Мнения: 66
Избирам ка емашина за подарък и се спрях на Gaggia Viva Style RI8433/11 или Delonghi EC191CD.Имам Saeco същия модел като Gaggia и съм много доволна ,но дали е със същото качество?

# 743
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Гаджията е по-добра от Саекото даже. Леля ми има Делонги и няколко пъти беше на ремонт. Помпата правеше проб лем, смениха я с турска и предупредиха, че  няма да кара много.

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 10:44 от Nina_Z

# 744
  • Мнения: 604
Помпите, които ползват Делонги и Саеко(продавано като Гаджия) са еднакви, не са скъпи и се случва някоя да дефектира, но като цяло е рядкост в първите години на експлоатация.

# 745
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Не са скъпи,но по сервизите не разполагат с оригиналните помпи на въпросните марки и ги заменят с турски, които не карат много.Говоря от опит-Гаджията е мн. добра машинка. В къщи имаме Саеко с ръкохватка и отделно Саеко-полуавтомат Инканто. Маниаци сме на качественото еспресо! Гаджия имахме преди няколко години и аз зорлен и развалих помпата. Сложиха турска(къде ли не питах за оригинална и.. нищо)кара и вестно време и до там.

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 15:01 от Nina_Z

# 746
  • Мнения: 604
Оригиналната италианска помпа струва 20-25 лв и е широко разпространена
https://apogee99.com/index.php?main_page=index&cPath=16_187

# 747
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Да, но няма ние да тръгнем да я слагаме. Както вече казах, сервизите си работят с техни-турски. Машината ни беше в гаранция все още тогава.

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 14:59 от Nina_Z

# 748
  • Мнения: 604
за щастие не всички сервизи импровизират, както упоменатия от вас

# 749
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Преди 15г всички сервизи импровизираха. Тогава и се наложи ремонта на Гаджията. Чукам на дърво сегашните машини да не ни се развалят, пък нека да има оригинални части и изрядни сервизи.

Общи условия

Активация на акаунт